Domy weekendowe

Final Battle Versus, album Mitski i nowy klip Apex Tween

Co obejrzeć

„Bez zobowiązań”

2. sezon, patrz

Pamiętasz Jasona Reitmana, reżysera, który za pomocą „Juneau” i „Byłbym w niebie” włożył sztylety w serca publiczności? Teraz nadal niszczy los bohaterów i telewizji dzięki „Bez zobowiązań” - znakomitemu dramatowi o współczesnej poliamorii. Serię łatwo pomylić z inną komedią o dysfunkcyjnej rodzinie (głównymi bohaterami są brat, siostra i jej córka), ale podobnie jak w podobnej serii Razem wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane i smutne.

„Pacjenci”

2. sezon, patrz

Drugi sezon Patients, amerykański remake izraelskiego programu o pracy psychoterapeuty Paula Westona, granego przez Gabriela Byrne, pojawił się na Amediatece. Półgodzinna seria to sesja z jednym z czterech pacjentów, a co piąty odcinek główny bohater idzie do swojego terapeuty i próbuje dowiedzieć się, co się z nim dzieje. Serial w tym czasie otrzymał kilka nagród Emmy i krytyki, a Byrne otrzymał Złoty Glob.

Crash

1 sezon

Podczas następnego lotu samolot pasażerski ulega awarii. Niektórzy ludzie umierają, a ci, którzy przeżyli, znajdują się na bezludnej wyspie na środku oceanu. Uważny widz zrozumie, że gdzieś już widzieliśmy taką fabułę. I nie pomyli się - nowa seria kanału TBS ma wiele odniesień do Lost, a także do Gilligan's Island. Dlatego postacie tutaj są umieszczane w najbardziej absurdalnych sytuacjach.

Rap Battle Versus: Oxxxymiron vs ST

Ostateczne wydanie Battle of Versus, w którym spotkali się Oxymiron i ST, zostało opublikowane w niedzielę wieczorem. W niecały tydzień wideo zyskało 7 milionów wyświetleń, a nawet dołączyło do dyskusji na kanale pierwszym.

Czego słuchać

Mitski - „Dojrzewanie 2”

słuchać

Nie wszystkim udało się wysłuchać nowego albumu amerykańskiego piosenkarza japońskiego pochodzenia, ale różne publikacje muzyczne uznały go za najlepszą nową muzykę. Biorąc pod uwagę, że Mitski konsekwentnie wydaje dobre rekordy czwarty rok z rzędu, ta praca jest naprawdę warta obejrzenia.

JONES - „Stop”

słuchać

Nowy singiel, obiecująca Angielka JONES. Utwór został nagrany razem z duetem HONNE, więc efektem było połączenie R&B, chillwave i funk - jednym słowem idealna letnia piosenka o miłości.

Ludovico Einaudi - Arktyczna elegancja

Być może najpiękniejszym filmem tego tygodnia jest występ włoskiego kompozytora i pianisty Ludovico Einaudi z „Elegy for the Arctic” na tle topniejącego lodowca. Podczas gdy Einaudi gra na platformie na otwartym morzu, za nim można obserwować ogromne kry lodowe zrywające się z lodowcem. Film został nakręcony na poparcie kampanii Greenpeace, która stara się zwrócić uwagę na problem topnienia lodu.

Aphex Twin - „CIRKLON3”

słuchać

Muzyk Richard Dee James, znany również jako Afeks Twin, wszedł do nowego utworu „CIRKLON3 Collective Farm Mix”. Wejdzie do minialbumu Cheetah, którego premiera zaplanowana jest na 8 lipca. W międzyczasie możesz obejrzeć pierwszy oficjalny film Tween od 17 lat. Został nakręcony przez 12-letniego irlandzkiego fana Ryana Weyera - w filmie tańczy z rodziną i przyjaciółmi, od czasu do czasu nakładając maskę samego muzyka.

Sigur Rós - „Óveður”

słuchać

Islandzkie trio Sigur Rós powróciło z teledysku do nowej piosenki Óveður. Opowieść o alkoholiku z wódką w jednej ręce i jednookim psem w drugiej została nakręcona przez szwedzkiego reżysera Yunasa Okerlunda. Przed wydaniem filmu grupa przeprowadziła 24-godzinną transmisję na żywo z wycieczki po Islandii podczas przesilenia letniego. Tak więc, jeśli piosenka Ci się podoba, możesz dołączyć skróconą wersję tej podróży i posłuchać utworu, obserwując północne krajobrazy.

Nirvana - „Dave Solo & Lullaby”

To niesamowite, że w 2016 roku wciąż można znaleźć coś, co nie zostało wydane, ale w tym tygodniu w sieci pojawiły się jednocześnie dwie nieznane piosenki grupy Nirvana. Zostały one opracowane przez fana, który kupił film na eBayu z nagraniami studyjnymi wykonanymi przez muzyków 15 lutego 1993 r. Wraz z różnymi wersjami „Dumb” i „Marigold” film zawierał utwór „Lullaby” i utwór instrumentalny bez tytułu, który został w całości nagrany przez perkusistę Dave'a Grohla.

Motorama - „Święto”

słuchać

Kolejny klip w tym tygodniu opublikował Rostovites Motorama. Trudno jednak nazwać to klipem: jest to raczej film z rodzinnego archiwum, który przedstawia podróż lidera grupy Vlada Parshina do Petersburga.
W kadrze migoczą zabytki stolicy północnej, potem żona i koleżanka Ira Parshin, a potem sam solista z synem w ramionach.

Co czytać

Eric Kandel. „Wiek samowiedzy. Poszukiwanie nieświadomości w sztuce i nauce od początku XX wieku do współczesności”

czytać

Nowa książka laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii, Eric Kandel, poświęcona jest głównie jego rodzinnemu Wiedniu na przełomie XIX i XX wieku. W tym czasie Gustav Klimt i Arthur Schnitzler stworzyli swoje arcydzieła, a Zygmunt Freud i Alfred Adler dyskutowali o psychice. Związek tych dwóch obszarów i mówi Kandel.

Stephen Dubner i Stephen Levitt.
„Kiedy obrabować bank i inne hacki ratunkowe”

czytać

Na Bookmate ukazała się książka autorów bestsellerowej firmy Frikonomika. W tym „podręczniku” ekonomiści wybrali najlepsze wpisy z bloga o tej samej nazwie i mówili o ekonomicznej stronie życia codziennego. Okazuje się, że z ekonomicznego punktu widzenia można wyjaśnić nie tylko wzrost konsumpcji krewetek i korzyści z zastąpienia importu, ale także uczucie stada i zły nastrój kobiet.

Wybór książek o sztuce i architekturze

czytać

Portal badawczy Getty opublikował około 100 000 zdigitalizowanych książek i czasopism na temat historii sztuki, architektury i powiązanych dziedzin. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Chicago Institute of the Arts, Herzian Roman Library i dwa tuziny innych renomowanych instytucji uczestniczyły w tworzeniu archiwum. Strona zawiera zarówno rzadkie wydania, jak i współczesne monografie. Są na przykład katalogi wystaw znanych artystów, takich jak Malewicz i Kandinsky, a także publikacja wiersza „Raven” Edgara Allana Poe, zilustrowana przez Eduarda Maneta.

W co grać

Martwy w świetle dziennym

Platforma: Windows

Jeśli z dowolnego klasycznego skrawka - Teksańskiej masakry piłą mechaniczną, Halloween, w piątek 13-go - aby stworzyć grę, otrzymasz Dead by Daylight.
W grze występuje nierówny tryb wieloosobowy: jeden zabójca i czterech ocalałych. Pierwszy musi złapać i zabić wszystkich, drugi - włączyć cztery generatory i uciec.

Gry dla zabójcy i ocalałego są różne. Zabójca jest szybki, patrzy na świat od pierwszej osoby, widzi dźwięki, krwawe ślady, stawia pułapki i zawiesza ludzi na hakach. Ocalały gra się w trzeciej osobie. Ukrywa się w szafie, na trawie, zbiera wejścia do zrujnowanego domu, ucieka przez okna, pomaga członkom drużyny, ale nie może skrzywdzić zabójcy. Bohaterowie mają drzewko umiejętności, więc na wyższych poziomach styl gry się zmieni. Bohaterowie są bezosobowi i za każdym razem, gdy odtwarzane jest nowe zakończenie horroru: jeden uratował całą drużynę, a ona opuściła go na śmierć, a druga postanowiła opuścić ostatniego członka drużyny, aby nie wpaść w pułapkę zabójcy. Ale najważniejsze jest pokój.

Mighty No. 9

Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Ideologiczny następca platformówki Mega Man, opracowany przy udziale projektanta Keiji Inafune. Pieniądze na grę zebrano na Kickstarterze, ale 3,8 miliona dolarów nie wystarczyło do jej ukończenia. W Mighty No. 9 istnieją ciekawe, ale niezrealizowane pomysły. Gra zachęca do szybkiego tempa i kombinacji, ale nie wie, jak zachować rytm - w pewnym momencie bohater po prostu opiera się o krawędź ekranu. W trakcie fabuły otrzymuje nowe umiejętności, ale nie ma gdzie ich używać - poziomy są przekazywane jedną bronią. Mighty No. 9 zrobiło tak, jak w przypadku PlayStation 2 - modele kątowe, oświetlenie statyczne, brak animacji twarzy - ale wygląda to na wadę, a nie decyzję projektową.


SMS: Katerina Firsova, Ilya Inozemtsev, Nikolai Udintsev

zdjęcia: cover, 2 - Daniel Dorsa / Dead Oceans, 1 - Hulu, 3 - Behaviour / Starbreeze

Obejrzyj wideo: Symbols of an Alien Sky Full Documentary (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej