Domy weekendowe

New Frank Ocean, seria Netflix o Rodeo i Edge of the Rise autorstwa Thomasa Pincheona

Czego słuchać

Gonjasufi „Callus”

słuchać

Gonjasufi, przyjaciel Flying Lotus i The Gaslamp Killer, na długo zniknął z radarów melomanów - teraz okazuje się, że nagrał album na cztery lata. „Callus” to niesamowicie smutna płyta pomieszana z industrialnym, amerykańskim rootem, synth-popem i dubem, a kiedy dojdziesz do piosenki z wymownym tytułem „When I Die”, gęsia skórka może oczywiście przejść. To nieziemska, nieco bardziej przerażająca muzyka, którą jednak chciałbym poradzić prawie każdemu: kilka albumów w tym roku wywołuje tyle emocji, w tym nieporozumień. Przynajmniej pod względem mroku i prawdziwej ciemności Gonjasufi wyraźnie przewyższa zaktualizowane Crystal Castles, które wydały dziś album.

Kool Keith, MF Doom - „Super Hero”

słuchać

Cool Whale powraca niesamowicie na czas. Nieświadomy tego, niemal natychmiast proponuje otwarcie Wikipedii, która wydaje się idealnie zbieżna z wydaniem serii „The Get Down”, w której pojawia się. Pomimo tego, że raperzy najczęściej grają i pokazują się w pozytywnym świetle (co jest normalne według współczesnych standardów), a także rzucając słuchaczom odniesienia do komiksów - w końcu nazwa zobowiązuje cię do tego - jest to po prostu świetny utwór, po którym zaczynasz przynajmniej czekać na album Kul Kul.

Nowe piosenki Pixies i Metallica

Pixies wydało piosenkę, która zabrzmiała jak stare piosenki zespołu, któremu czegoś brakowało - a wcześniej byłaby to prawdopodobnie strona dwustronna na jakimś singlu z „Doolittle”. Jeśli zastąpisz „Dolittle” słowem „... And Justice for All”, to absolutnie w ten sam sposób możesz opisać nową piosenkę Metallica. Niemniej jednak warto posłuchać obu, aby przynajmniej rozpocząć rozmowę na przyjęciu o tym, czy wielki kamień umarł, czy nie. Jednak w nowej piosence Danny'ego Browna jest jeszcze więcej siły i mocy - ale czytelnik powinien znaleźć odpowiedź na pytanie.

Co obejrzeć

Frank Ocean „ENDLESS”

słuchać

Pięć i pół roku temu młody człowiek o imieniu Christopher Brough przesłał mixtape zatytułowany „Nostalgia, Ultra”, w którym śpiewał piosenki o miłości i seksie do próbek z Eagles, Coldplay, MGMT i Radiohead. Po kolejnych półtora roku wydał „Channel Orange”, album, który zdobył uznanie krytyków, ale po pewnym czasie pozostał w ogólnej pamięci tylko rekord kilku hitów, choć znacznie rozwinął tak zwane „nowe R&B”.

Podczas przygotowań do drugiego albumu Bro oficjalnie wydał swój pseudonim - Frank Ocean - swoim prawdziwym imieniem, wziął lekcje stolarstwa i nagrał przyzwoitą liczbę wersji demo. Te dema są „Endless”, prezentowane w formie filmu - podczas gdy fani muzyka zastanawiają się, czy album nie zostanie po prostu odcięty od crack, uważne słuchanie powie ci, że te utwory są kompletne i kompletne, po prostu ich nie uwzględniono.

W 45 minut możesz zobaczyć, jak Ocean buduje drabinę dla siebie - a kiedy wreszcie jest na górze, wszystko się powtarza. Mówią, że w ten weekend zostanie wydany pełnoprawny album - ale teraz możesz spekulować, czy Ocean „Endless” ucieleśnia proces twórczy, lub posłuchać utworów „Comme Des Garçons” i „UNITY” oraz utworu Wolfganga Tillmansa „Device Control” „(być może najlepsze tutaj).

Czwarty sezon „Trimea”

oglądać

Ostatni sezon serialu „Tremei” pojawił się w Amediateque, który rozpoczął się w 2010 roku - o życiu mieszkańców Nowego Orleanu, zniszczonego po huraganie Katrina. Fabuła obraca się wokół muzyków - mieszkańców tytułowej malowniczej dzielnicy i tego, jak próbują przywrócić życie po tragicznych wydarzeniach.

Nieustraszona seria filmów dokumentalnych

oglądać

Najnowszy program dokumentalny Netflix o sportowcach Rodeo - najniebezpieczniejszym sporcie na świecie. Seria opowiada o sezonie 2015 i zawodowych jeźdźcach, którzy zarabiają pieniądze, tytuły i sławę, starając się pozostać na grzbiecie byka.

Nowy klip Danny L. Harle i Carly Rae Jespen

Mieszkaniec, który nie traci nadziei na pozostanie w melomanach PC Music label Danny L. Hurl nagrał nowy utwór wokalny Carly Ray Jespen, wykonawców hitu Call Me Maybe. W dosłownie opublikowanym wideo muzyk gra rolę pośrednika w handlu nieruchomościami, który pokazuje lizały dom piosenkarza - w finale organizuje imprezę z doskonale pięknymi, a zatem na wpół martwymi mężczyznami i kobietami. Fabuła wskazuje na strukturę piosenki: producent Danny zapewnia wokali Carly rejestrację w swoim utworze.

Co czytać

Thomas Pincheon. „Przewiń prosto”

Kupić

Ostatnia (po angielsku, wydana w 2013 r.) Powieść wielkiego amerykańskiego samotnika: pełna teorii spiskowych i bohaterów - i oni, jak zawsze z Pincheonem, są jaśniejsi - przedłużająca się impreza około 11 września 2001 r. Jest mało prawdopodobne, że fani pisarza zostaną dwukrotnie wezwani do książki, dla innych wyjaśnimy to: niewielu innych (jeśli jest jeszcze jeden) może zobaczyć z tak niezaprzeczalną dokładnością zarówno komedię obyczajową, jak i najgłębszy dramat nonsensu ludzkiej egzystencji.

Paul Mason „Postkapitalizm. Przewodnik po naszej przyszłości”

Kupić

Wydawca Ad Marginem publikuje tłumaczenie książki „Postcapitalism” brytyjskiego dziennikarza Paula Masona, poświęconej, jak można się domyślać, możliwemu stanowi społeczeństwa ludzkiego po upadku systemu kapitalistycznego.

Pomimo faktu, że kapitalizm tworzy iluzję naturalnego porządku, nie jest to uniwersalny system gospodarczy, a my jesteśmy świadkami procesu jego upadku. Nie można tego wyrazić w rewolucjach lub poważnych kryzysach, ale już istnieją pewne wskazówki na temat pojawienia się nowego systemu społecznego. Wynika to z technologii informatycznej, dzięki której brak informacji, na których zbudowano system kapitalistyczny, stopniowo stawał się jego nadmiarem, nad którym monopolistyczne firmy i państwa nie mogą wiecznie kontrolować. W krajach rozwiniętych stosunki pracy zmieniają się: dotyczy to zarówno automatyzacji pracy, jak i wydłużenia czasu wolnego. Jednak kapitał nadal zachowuje się na wiele sposobów, jakby nic się nie zmieniło na świecie w ciągu ostatnich kilku dekad, i to jest jego błąd.

Peter Gardosh. „Dawn Fever”

Kupić

Peter Gardos to węgierski scenarzysta i reżyser, który tworzy filmy od lat 80. Corpus publikuje swoją pierwszą powieść, napisaną w 2015 roku, poświęconą znajomości jego rodziców, którzy przeżyli Holokaust. Spotkali się w 1945 roku w Szwecji, gdzie Czerwony Krzyż wysłał na leczenie węgierskich Żydów, którzy przeżyli w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Chory na gruźlicę ojciec Gardos wysłał listy do żydowskich kobiet z Węgier, które były również leczone w różnych szpitalach w Szwecji - w rezultacie poznał swoją przyszłą żonę. Wydarzenia powieści są przywracane przez korespondencję rodziców autora.

Dlaczego ankiety nie działają

Czytaj

Socjolog Maxim Kudryashov opublikował na platformie Sigma tekst o błędach metodologicznych popełnianych podczas badań opinii publicznej. Chodzi nie tylko o to, że próba powinna być reprezentatywna, czyli wystarczająco duża, i aby zapewnić niejednorodność respondentów, a zatem ich opinie powinny być „publiczne”, biorąc pod uwagę błąd. Ale faktem jest, że na przykład ankiety socjologiczne są skuteczne tylko w przypadku już ustanowionego dyskursu publicznego, ale w czasach zmian i kataklizmów to narzędzie nie działa dokładnie. Autor podaje jako przykład sondaże w Rosji w latach 90., kiedy badania socjologiczne nad nadchodzącymi wyborami ostatecznie nie były zgodne z rzeczywistymi preferencjami elektoratu.

W co grać

Deus ex go

Platforma: iOS, Android

Kontynuacja serii popularnych łamigłówek Square Enix. Najpierw był turowy Hitman GO, potem taki sam, ale o Lara Croft, teraz kolej na Deus Ex: Rozłam Ludzkości. W mobilnym Deus Ex jest 54 zagadek przestrzennych. Zadaniem każdego z nich jest przechytrzenie wrogów, ominięcie przeszkód, złamanie systemu i wyjście z poziomu. Poziomy nie będą działać metodą prób i błędów - musisz zrozumieć, jak działają. W estetyce wszechświata Deus Ex z cyberpunkiem, barokiem i usterką jest to podwójnie przyjemne.

Związany

Playstation 4

Trzy tygodnie temu ukazała się Abzû, medytacyjna historia, która nie wymagała od gracza przejścia przez siebie, ale zaoferowała się do studiowania i przemyślenia. Związany jest mniej więcej taki sam. To platformówka, ale o wiele ważniejsze jest to, jak wygląda i jak jest animowana. Wszystkie ruchy bohaterki - księżniczki w sukience i czerwonej masce - tańczą. Tańczy w abstrakcyjnym świecie, w którym wszystko się rusza, rozsypuje i rozpada.

Funkcja Bound nie działa jak większość gier. Nie chodzi o zwycięstwo nad czymś, ale o pokonanie siebie: bohaterka jest słaba, boi się potworów, ale każdy poziom pokonuje jeden strach. Tutaj nie możesz nawet zaatakować nikogo - możesz się tylko bronić. Abstrakcyjna historia Plastic Studio (Datura i Linger in Shadows) zawiera konkretne pomysły: twoje obowiązki nie powinny ograniczać twojej osobowości.

Dorośnij

PlayStation 4, Xbox One, Windows

W 2015 roku niewielki zespół programistów z Ubisoft wydał Grow Home, małą grę o zabawnym robocie, który przedziera się w kosmos przez ogromny winorośl, aby wrócić do domu. Grow Up to druga seria tej gry, która działa na tej samej zasadzie. Główne zadanie - wspięcie się na pień, kontrolowanie rąk robota za pomocą kijów, pozostało na miejscu. Dodano duży świat, nowe krajobrazy, postacie i swobodę ruchów. Grow Up nie wygląda na rozszerzoną i rozszerzoną wersję pierwszej serii, a granie w nią jest równie zabawne.

Spaceplan

Web

Przeglądarka Clicker i osobisty projekt Jake Hollands z Londynu. Aby dostać coś do pilotów, po raz pierwszy wystarczy kliknąć myszką w jednym punkcie. Wtedy gra zacznie robić to sama. Więcej kliknięć - zdobądź więcej. Jest to szczególny sposób zabijania czasu w pracy: otwórz kartę, rób zakupy i zostaw grę na chwilę w spokoju. Spaceplan jest lepszy niż zwykłe przyciski. Ma historię science fiction, którą rozpoznaje gracz poprzez rozgrywkę, cel, humor (na temat książki „Marsjanin” i filmu „Międzygwiezdny”) oraz minimalistyczny design.

Darmowy Weekend Dead by Daylight

Windows

Przez cały weekend gra o maniaku i ofiarach będzie bezpłatna. Dead by Daylight przechodzi między pięcioma graczami: jednym zabójcą i czterema ocalałymi. Ci ostatni patrzą na świat z zewnątrz, ukrywają się, uciekają, leczą się nawzajem i naprawiają generatory, aby uciec. Zabójca ma widok z pierwszej osoby, jest szybki, silny, tropi ocalałych i zakłada je na haki. Przed wolnym weekendem w grze pojawiła się nowa klasa, która przeżyła, i nowy zabójca, pielęgniarka.


tekst:Artyom Makarsky, Sergey Babkin, Lisa Birger, Nikolai Udintsev, Nastya Kurgan

zdjęcia: cover, 2 - Nabil Elderkin / Def Jam Recordings, 1 - Warp Records, 3 - Labyrinth Book Online Store, 4 - Square Enix Montréal

Obejrzyj wideo: Someone Great. Official Trailer HD. Netflix (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej