Domy weekendowe

Drugi sezon „Narco”, wiersze Eduarda Limonova i nowego Nicka Cave'a

Co obejrzeć

Drugi sezon „Narco”

Narcos

Netflix, 2 września

W ubiegłym roku „Narco” było nieoczekiwanym odkryciem, ponieważ niewiele osób słyszało o aktorach, mimo że fabuła o biografii największego lorda narkotykowego w historii Pablo Escobara i tak wygrywa. Drugi sezon będzie kontynuował eksplorację wielkości Escobara i jego walki z władzami, ale tym razem już poza La Catedral i bez ochrony współpracowników.

Trzeci sezon „Jesteś ucieleśnieniem występku”

Jesteś najgorszy

FX, od 31 sierpnia

Drugi sezon serialu otrzymał 96 punktów w Rotten Tomatoes i 82 punkty na 100 w Metacritic, co wskazuje na zwiększone oczekiwania wobec nowych odcinków. Warto zauważyć, że w pierwszym sezonie wszystko było znacznie jaśniejsze, a na przykład bohaterowie nie zamrozili nasienia partnera, a następnie nie podgrzali go w kuchence mikrofalowej. Główne pytania są teraz związane z rozwojem wydarzeń po tym, jak dwóch pijących towarzyszy pije ze sobą wyznaną miłość.

Sezon pierwszej nocy

Noc z

HBO

W tym tygodniu The Night Of, nowy hit HBO i remake brytyjskiego serialu Criminal Justice, zakończyły się ósmym odcinkiem. Dobry student Nazir z zamożnej amerykańsko-pakistańskiej rodziny kradnie taksówkę ojca i jedzie na przyjęcie w centrum Nowego Jorku, ale nie dociera na przyjęcie, ale przypadkowo spotyka tajemniczą dziewczynę. Po kilku godzinach wypije z nią tequilę, zażywa narkotyki i uprawia seks, a następnie zasypia. Za kilka godzin znajdzie ją martwą, a do rana stanie się głównym podejrzanym w dziwnym nocnym morderstwie.

The Night Of to remake trudnego losu: James Gandolfini miał zagrać w miniserialu, a po jego śmierci John Turturro odegrał rolę ratowania narkomanów i prostytutek oraz ekscentrycznego prawnika cierpiącego na egzemę. W rezultacie prowadzący show Richard Price i Stephen Zellian (ten ostatni między innymi napisał scenariusz do wspaniałego filmu Moneyball) dostali krótkiego, częściowo złośliwego, skandynawskiego ducha i nietypowego dla obecnej serii HBO z kilkoma genialnymi rolami, które opowiadają przełomową historię z różnych punktów widzenia konwergencja w piekle sądowym. Główna prawdziwa zbrodnia 2016 roku, która nie wstydzi się spędzić całego dnia wolnego.

Najlepsze wyniki MTV VMA 2016 + nowy klip Kanye

Występ Beyonce Występ Rihanny Nowy klip Kanye Westa

28 sierpnia w nowojorskim Madison Square Garden odbyła się kolejna ceremonia wręczenia nagród MTV Video Music Awards, podczas której co roku rozdawane są nie tylko figurki najlepszych filmów, ale także najistotniejsi muzycy pop w naszych czasach. Najbardziej spektakularne liczby tego roku są tradycyjnie w Beyoncé i Rihannie. Pierwsze na ostatnim albumie „Lemoniada” w 15 minut, łamiąc nietoperza jedną z kamer i tańcząc w kręgu ognia, a drugie, bez drobiazgów, otworzyło i zamknęło ceremonię - a jeśli pierwsze przedstawienie z dużym prawdopodobieństwem nadałoby radosny ton, to ostatni wyglądał naprawdę triumfować Interesujące: powrót do sceny VMA Britney Spears w gatunku przynajmniej próbowałeś, Arianda Grande na rowerze stacjonarnym, a także, oczywiście, Kanye West: pokazał nowe wideo do piosenki „Fade” ze łyżwiarzem Teyaną Taylor w roli głównej i pomimo pozorna prostota filmu, od razu zaczęli szukać w nim aluzji i znaczeń.

Co słuchać

Angel Olsen „My Woman”

słuchać

Angel Olsen, jeden z głównych wykonawców amerykańskiego folku, nie lubi tych samych piosenek. Na swoim ostatnim albumie „Burn Your Fire for No Witness” uderzyła w praktycznie jankowską akustykę, następnie wykazała duchowe pokrewieństwo z członkami zamieszek grrrl, a następnie nagrała piosenki, jakby nie zostały otrząśnięte z kurzu przed włączeniem płyty. „My Woman” pod tym względem jest albumem bardziej jednolitym i czystym dźwiękiem, ale to tylko nieznaczące szczegóły. Najważniejsze tutaj jest to, co i jak śpiewa Olsen. Tutaj przedstawia albo prześladowcę, albo dziewczynę, której uparcie nie zauważa, a następnie rozmawia z osobą z poprzedniego życia, następnie zajmuje miejsce białego kołnierza i porównuje miłość z rutyną - podczas gdy ona nie tylko przymierza maski innej osoby, ale raczej opowiada czyjąś historię. Nie jest aktorką, jest pisarką, mistrzynią historii w formie piosenek.

Olsen śpiewa: „Odważę się zrozumieć, co czyni mnie kobietą”, i dzięki tym dziesięciu opowieściom staje się, jeśli nie jaśniejsze, o tym, co śpiewa, przynajmniej zrozumiałe na pewnym poziomie intuicyjnym. Piosenkarka na okładce albumu „My Woman” jest bardzo zrozumiałą i łatwą do odczytania metaforą. Z jakiegoś powodu wydaje się, że teraz jest on potrzebny bardziej niż kiedykolwiek.

Powrót Nicka Cave'a

Nick Cave najwyraźniej nie należy do osób, które chcą wydać album na rok, i nie obchodzi go nawyk współczesnego świata, by przynajmniej raz na trzy lata czekać na nowe płyty muzyków. Niemniej jednak dokładnie trzy lata po wydaniu „Push the Sky Away” zostaje wydane nowe „Skeleton Tree”. Wczoraj ukazał się pierwszy singiel z albumu, który będzie można usłyszeć 8 września wraz z filmem Raz w teatrze w Moskwie i 9 września w dowolnym miejscu. Już od pierwszych linii staje się jasne, jak trudno Cave'owi dać śmierć syna, i najprawdopodobniej nie nagrał więcej niż muzyki w tym stuleciu. Sam album, mówi muzyk, będzie poświęcony zmianom w osobie, ale nie jest określony na lepsze ani na gorsze.

Avalanches Mix dla BBC Radio 1

słuchać

Program Essential Mix jest transmitowany na BBC raz w tygodniu i od czasu do czasu oferuje najlepsze miksy różnych muzyków - miksy Rusty'ego i Nicholasa Jaara można już uznać za klasyczne, ale teraz powinieneś zwrócić uwagę na Avalanches. Fani często uważają swoje mixtape'y za bardziej interesujące niż utwory - i tutaj pokazują nam, co zespół lubił podczas pracy nad albumem „Wildflower”. Nieoczekiwane okładki, oczywiste rzeczy, wszystko jest pomieszane w kupie, ale przynajmniej nie wydaje się zbyt zwyczajnym zestawem wymuszonym grupy (większość muzyków nie dała wizy) na festiwalu Primavera Sound.

Stacje radiowe Nicholasa Jaara

słuchać

Nawiasem mówiąc, o Jaar: pewnego dnia zamknął swoją prenumerowaną wytwórnię Other People, w której publikował muzykę, własną i swoich przyjaciół - i zamiast tego otworzył sieć stacji radiowych. Jednak stacje radiowe mówią to głośno: kilkanaście z nich transmituje tylko zakłócenia, tylko jedna trzecia może słuchać samej muzyki - ale przełączanie między nieskończenie powtarzającymi się plikami mp3 jest szalenie ekscytujące. A cappella hip-hopowych utworów nakładających się na ambient, wykład marksistowskiego teoretyka Davida Harveya, skrzyżowany z zeszłorocznymi hitami, pokazem, w którym zamiast muzyki są dźwięki deszczu, a także bardziej konwencjonalne miksy z soul, ambient, techno i ulubionymi utworami Jaara. Słuchaj, nie słuchaj. Sam muzyk doradza stacjom pod numerami 324, 195, 108, 243, 225 i 33, ale możemy dodać do nich numery 15, 81 i 171 i 306.

Kiki Hitomi „Karma No Kusari”

słuchać

Kiki Hitomi urodziła się w Osace, ale większość życia mieszka w Londynie - miłośnicy muzyki mogą ją poznać, uczestnicząc w projekcie King Midas Sound, wydanym przez wytwórnię Hyperdub. „Karma No Kusari” bardziej przypomina innych sygnatariuszy wytwórni, Hype Williams, ale sama Hitomi wzywa ją do reprezentowania stylu Enka Reggae (Enka to japoński gatunek piosenek poświęcony miłości, stracie i śmierci). Z powodu tak dziwnego połączenia utwory Hitomi robią ciekawe wrażenie: z jednej strony bas jest tutaj bardzo ważny, z drugiej strony części syntezatora odciągają muzykę od nastroju reggae. „Karma No Kusari” to dziewięć niesamowitych i niefortunnych krótkich piosenek, ale chcę je udostępnić.

Co czytać

Eduard Limonov.„Dziewczyna z żółtą muchą”

Kupić

Wydawca Ad Marginem wydał nową kolekcję wierszy Eduarda Limonova „Dziewczyna z żółtą muchą”. W adnotacji do książki autor porównuje swoją metodę z metodami Velimira Chlebnikowa i Nikołaja Gumilyowa, wspominając mistyczną wędkę, za pomocą której porywa frazy z ciemnego jeziora, w którym powstają tylko słowa. Opis jest bardzo romantyczny - w duchu Limonowa, który nazywa siebie najbardziej samotną osobą w Rosji.

Colin Ellard. „Siedlisko: jak architektura wpływa na nasze zachowanie i samopoczucie”

Kupić

Wydaje się, że psychogeografia staje się modna: jaka jest niespotykana popularność gry Pokémon GO. A zastosowanie neurobiologii w naukach humanistycznych jest już znaną techniką we współczesnych studiach sztuki, architektury i estetyki. W książce Habitat amerykański naukowiec Colin Ellard mówi o tym, w jaki sposób przestrzeń miejska i architektura są powiązane z poglądem człowieka na świat, dlaczego jednorodna przestrzeń modernistycznego miasta może tłumić ludzkie emocje i dlaczego małe wiejskie domy wydają się tak pożądane. Ta książka jest doskonałym uzupełnieniem wielu tekstów teoretycznych przetłumaczonych na rosyjski o przestrzeni kosmicznej i jej doświadczeniach, takich jak „Production of Space” Henri Lefebvre lub „Thinking Hand” Juhani Pallasmaa.

Genesis P-Orridge. The Mental Bible

Kupić

Projekt MAGREB przetłumaczył i wydał książkę jednej z głównych postaci brytyjskiego ezoterycznego podziemia Genesis P-Orridge, artysty, teoretyka i założyciela Psychic TV. The Psychic Bible to opowieść o okultystycznych praktykach, w których uczestniczyli ezoteryczni podziemni towarzysze Pi-Orridge'a (nadal możesz przypomnieć muzykom Coil, Current 93, Nurse with Wound, Death In June). Wszyscy jego uczestnicy stosowali sprzeczną estetykę związaną z okultyzmem, a czasem z ultra-prawą ideologią. Pomimo desperackiej kontrkultury udało im się pozostawić znaczący ślad w światopoglądzie kilku pokoleń - a tym bardziej interesujące, aby zrozumieć, jakie badania teoretyczne posunęły ich naprzód. Książka została wydana w 333 egzemplarzach, z których wiele zostało już wyprzedanych, więc warto się spieszyć.

Ilya Budraitskis. „O idiotyzmie i oświeceniu”

Czytaj

Zjawisko Donalda Trumpa prześladuje badaczy politycznych. Ilya Budraitskis, historyk i teoretyk, opublikował artykuł na portalu Otwartej Lewicy, który bada, dlaczego radykalni (a nie tacy) konserwatyści nagle stali się pożądaną siłą dla mieszkańców zarówno Rosji, jak i Zachodu (mówimy o Trumpie i Putinie, i, na przykład o Marine Le Pen). Jak konserwatyści używają socjalistycznej retoryki w zniekształcony sposób, a tym samym przyciągają głosy robotników, dlaczego liberalne programy nagle okazują się mało przydatne dla nikogo, dlaczego lewica musi być bardziej radykalna niż konserwatyści w krytykowaniu liberalnego cynizmu i przestać istnieć w zamkniętych światach, takich jak środowisko akademickie i sztuka współczesna.

W co grać

Otwórz Beta Battlefield 1

PlayStation 4, Xbox One, Windows

Akcja ostatniej serii strzelanek drużynowych rozgrywa się w otoczeniu pierwszej wojny światowej. Gra się w mniej więcej taki sam sposób, jak w trzeciej i czwartej części: ludzie losowo biegają po ogromnej mapie, strzelają do siebie, wchodzą do czołgów i samolotów, pompują broń. Ale Battlefield 1 dodaje funkcje charakterystyczne dla tego czasu: kawaleria tnie piechotę szablami, sterowiec leci nad polem (ale nie na mapie z wersji beta), musisz nosić maskę przeciwgazową podczas ataku gazowego i dość trudno jest zobaczyć wroga w niektórych widokach. Pogoda pojawiła się również na mapie, która zmienia się od czasu do czasu. Wpływa to na rozgrywkę, ale nie sprawia, że ​​wygląda na akcję wojskową na początku ubiegłego wieku. W wersji beta jest tylko jedna mapa, dwa tryby (Capture Flag and Storm) i trochę sprzętu. Kiedy testy się kończą, nie wiadomo. Ostateczna wersja gry zostanie wydana 21 października.

World of Warcraft: Legion

Windows

Szósty dodatek do World of Warcraft dotyczy inwazji Płonącego Legionu, unii Przymierza i Hordy oraz wyzwolonego Illidari. Jego akcja rozgrywa się na nowym kontynencie Broken Islands z sześcioma regionami. Istnieje wiele zmian i aktualizacji: klasa łowców demonów, zaczynająca się na poziomie 98, 36 legendarnych artefaktów, które rosną wraz z bohaterem, wspólne twierdze klas, dziesięć lochów, dwa najazdy, lokalne zadania, nowe animacje, zwiększony zasięg renderowania. Tryb PvP zmienił się: ma własną równowagę, a bonusy za wyposażenie prawie nie odgrywają żadnej roli.

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

Windows

Jedno z najbardziej znanych dzieł steampunk i klasycznej gry z 2001 roku zostało wydane na Steam. Arcanum zostało stworzone przez byłych programistów pierwszej części Fallouta. Założyli własne studio i po postapokaliptycznym świecie stworzyli świat fantasy. W grze rozwijał się przez długi czas tylko dzięki magii, ale niedawno przetrwał rewolucję przemysłową. Konflikty między różnymi rasami, które wcześniej się nie lubiły, są teraz spotęgowane przez konfrontację magów i inżynierów. Mechanika oparta na rolach działa na tej samej zasadzie: punkty poziomu wydawane są na magię lub wyposażenie. Jeśli dasz się ponieść jednemu kierunkowi, drugi stanie się niedostępny.

Arcanum wygląda na przestarzały, ma głupie postacie i straszny interfejs. Ale jednocześnie jest bogaty w treści: ogromny świat, wiele zadań, które można wykonać na różne sposoby, wiele dobrze napisanych dialogów i świetna muzyka.

Króluje

iOS, Android, Windows

Gra z bardzo prostą mechaniką, która odsłania złożony temat władzy.
W Reigns jesteś królem, który stale analizuje skargi swoich podwładnych. Działa jak w Tinderze: przeciągnij w lewo - nie, przeciągnij w prawo - tak. Wszystkie decyzje wpływają na cztery wskaźniki: religię, ludzi, wojsko i skarbiec. Gdy jeden z nich będzie pełny lub pusty, zostaniesz obalony. Zbudowali platynę - ludzie są szczęśliwi, ale skarbiec jest pusty. Wprowadzili podatki - uzupełniono skarbiec, ale ludzie są oburzeni. Interesująca jest gra (zwłaszcza na smartfonach), gdy nie wiesz, do czego doprowadzą rozwiązania.


Tekst: Ilya Inozemtsev, Yuri Bolotov, Nastya Kurgan, Sergey Babkin, Nikolai Udintsev

Obrazy: okładka - Cat Stevens / Kobalt, 1 - Netflix, 2 - Jagjaguwar, 3 - Ad Margin Press, 4 - Electronic Arts

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej