Domy weekendowe

The Return of American Horror Story, album Nicka Cave'a i nowy Pelevin

Co słuchać

Nick Cave i The Bad Seeds - „Szkieletowe drzewo”

Kupić

14 lipca ubiegłego roku syn Nicka Cave'a, Arthur, spadł z urwiska w Brighton - okoliczności jego śmierci można znaleźć w prawie każdej gazecie, od The Guardian po całkowicie wstydliwe tabloidy. W Szkieletowym Drzewie, poświęconym utracie jednego konkretnego lub dowolnego streszczenia, okoliczności te są nieobecne - po prostu dlatego, że wydają się żałobne, nieodpowiednie, niegodne dyskusji. Cave jest oszołomiony, nie znosi żałobnych twarzy nieznanych mu osób, dyskutuje o życiu z punktu widzenia geologii, gorzko mówi, że wszystko traci sens, ale w dołączonym albumie „Once Again with Feeling” stwierdza jednak, że jego rodzina mimo śmierci postanowił być szczęśliwy. To nie jest brawura: „Szkieletowe drzewo” jest pełne nie tylko płaczu, ale także ledwo zauważalnej nadziei.

Porównywanie Skeleton Tree z Einstürzende Neubauten i nieżyjącym już Scottem Walkerem jest dość łatwe, ale klasyczne dziennikarskie szlaki dzienne wydają się równie nieodpowiednie, jak drobne szczegóły z życia bliskich Nicka Cave'a; echa Stendhala i Hugo można znaleźć w przybliżeniu w ten sam sposób w Zbrodni i karach, ale fakt ten nie wpływa znacząco na postrzeganie powieści. „Skeleton Tree” to przede wszystkim świetny styl, ogromny, dokładny i szczery album, który wydaje się tylko anachroniczny. Niemniej jednak nadal chcę narysować jedną całkowicie niemuzyczną analogię z nową jaskinią - oczywiście z Blackstar Davida Bowiego. Trudno jest słuchać obu albumów o śmierci i jej akceptacji, ale jeśli od stycznia pogłoska o zmarłych ustała, a „Blackstar” stał się znacznie łatwiejszy do zauważenia, to przy „Skeleton Tree” ta sztuczka nie zadziała. Śmierć była wcześniejsza niż kreatywność i pozostanie z albumem, który w gardle będzie wieczny, a zamiast człowieka - ziejącą pustką. Z którymi wciąż można - i trzeba - jakoś żyć.

Nowa piosenka Kim Gordon

Po rozpadzie Sonic Youth Kim Gordon udało się napisać książkę o żrących i gorzkich wspomnieniach, uczestniczyć w kilku projektach o różnym stopniu awangardy i płyt wokalnych dla Mudhoney i Becka, ale w tym tygodniu po raz pierwszy w swojej długiej karierze wydała singiel solo. „Murders Out”, poświęcony samochodom z Los Angeles, to jednocześnie bardzo głośna, szorstka piosenka, a jednocześnie jedna z najbliższych definicji utworu „song” nagranego z udziałem Gordona. Rezultat jest zadziwiająco piękny: jeśli powiesz, że jest to najlepsze, co ktokolwiek zarejestrował po Sonic Youth po rozpadzie grupy, nie będziesz szczególnie grzeszyć wbrew prawdzie, ale sprawisz, że fani grupy skrzywią się.

Zajęcia - „Zajęcia”

Kupić

W rzeczywistości grupa „Zaabsorbowania” nazywała się kiedyś Viet Cong - ale z powodu braku szacunku dla wojny grupa została zmuszona do zmiany nazwy na mniej obraźliwą, więc zastanawianie się nad pierwszym albumem pod nową nazwą jako debiutem jest interesujące pytanie. Viet Cong zagrał bardzo głośny ponury i ostry rock - Zaabsorbowania, nawet złapać horror na wideo, bardziej łagodny i łagodny w stosunku do słuchacza. „Zaabsorbowanie” brzmi tak, jakby czwarty album Interpolu był dobry i zawierał wiele syntezatorów - w najlepszych momentach tutaj Kanadyjczycy dają pełną swobodę i grają prawie electro-pop przez 12 minut („Memory”) lub krótki walc („Forbidden”) „). Niestety, jest tu też sporo zwykłych piosenek post-punkowych.

Przeciwko mnie! - „Zmiana kształtu ze mną”

Kupić

Wokalista przeciwko mnie! Laura Jean Grace wcześniej nazywała się Tom Gable - wpływa to na postrzeganie ich nowego albumu w takim samym stopniu, jak zrozumienie poprzedniego „Transgender Dysphoria Blues” w momencie wydania i przejścia. Nowy album „Shape Shift with Me” jest koncepcyjnym zapisem zakochania się i konieczności pozbycia się jej głównej bohaterki, która jest w stanie transseksualności. Jednak, jak to często bywa, album jest doskonale postrzegany nawet bez kontekstu - są to 12 żywych piosenek o miłości i niechęci, które przebijają się na jedną lub dwie, niezależnie od jego życiowych preferencji. Kiedy Grace śpiewa coś w stylu „że jestem inteligentny, nie oznacza, że ​​nie czuję tego w piersi”, nie można nie przeniknąć.

Mixtape Jam City

Jack Latham, lepiej znany pod pseudonimem Jam City, po raz pierwszy zasłynął jako autor bardzo sprytnej muzyki, przemyślając na nowo to, co gra w klubach, aw lutym ubiegłego roku wydał manifest stwierdzający, że nie ma nic bardziej interesującego niż forma piosenki. Po manifestie pojawił się jeden z najciekawszych albumów zeszłego roku, „Dream a Garden”, dość udana próba jednoczesnego grania muzyki pop i pozostania eksperymentatorem. Nowy mixtape „Trouble” wygląda jak posłowie do zeszłorocznego albumu, ale nie wydaje się ani przestarzały, ani opcjonalny - to ta sama smutna muzyka pop, co nigdy nie wystarcza.

Co obejrzeć

American Horror Story

Amerykańska horror

TWÓRCY: Ryan Murphy, Brad Falchak

ROLA: Evan Peters, Dennis O'Hare, Sarah Paulson

Patrz

W tym tygodniu rozpoczęła się szósta część od dawna grającego horroru opartego na okropnych miejskich legendach - tym razem twórcy zachowali tajemnicę do końca, wydając 26 zwiastunów, z których tylko jedna odnosi się do prawdziwej fabuły serii. Pierwszy odcinek nie odpowiada nawet na połowę pytań na ten sezon, ale przynajmniej teraz wiemy, że nazywał się „My Nightmare in Roanoke” i dlatego przynajmniej pośrednio wpłynie na wydarzenia w angielskiej kolonii na wyspie Roanoke, gdzie W XVI wieku w tajemniczych okolicznościach zaginęło ponad sto osób.

Tak więc w pierwszej serii mówimy o małżonkach, którzy przeprowadzili się do nieprzyjemnego dworu na byłym terytorium kolonii. W tym samym czasie pseudodokument łączy się z grą: Lily Reib i Andre Holland są podobno prawdziwą parą, która opowiada historię przed kamerą ekipie filmowej, a Cuba Gooding Jr. z American Crime History i Sarah Paulson artystycznie ją odtwarzają.

Quarry Mercenary

Kamieniołom

Reżyser Banshee, Greg Yaitans, nakręcił retro-dramat o weteranie wojny w Wietnamie, który po powrocie do rodzinnego miasta nie może znaleźć pracy i rzeczywiście dołączyć do starego życia: kryzys nabiera rozpędu, a myślący o pacyfistach współobywatele wcale nie są zadowoleni z cywilnego zabójcy w Wietnamie.
W rezultacie, kiedy były żołnierz otrzymuje propozycję dołączenia do grupy zabójców, musi ją zaakceptować - i stać się ofiarą okoliczności.

Twórcy: Michael D. Fuller, Graham Gordy, Greg Yaytans

Obsada: Logan Marshall-Quinn, Jody Balfour, Peter Mullan, Nikki Amooka Bird, Damon Herriman

Patrz

„Wysoka z dostawą”

Wysoka konserwacja 

Adaptacja internetowej serii Vimeo, w której kupiec marihuany z Nowego Jorku przechodzi od jednego klienta do drugiego i poznaje swoje podejrzane garnki. Wszystko dla was, fani „Pineapple Express” i innych filmów i programów telewizyjnych o łapaniu szumu.

TWÓRCY: Ben Sinclair, Katya Blikfeld

ROLA: Ben Sinclair

Patrz

Co czytać

Victor Pelevin. „Lampa Metuszelacha lub ekstremalna bitwa Czekistów z masonami”

Kupić

Victor Pelevin zawsze był kochany za to, że jest w stanie opisać procesy duchowe, ekonomiczne, społeczne i polityczne współczesnej Rosji zarówno w swojej znanej, jak i zaskakującej formie. Lampa Metuszelacha nie była wyjątkiem: podczas gdy atmosfera polityczna w naszym kraju jest osłabiona walką Rosji i Zachodu, Pelevin przekształca konflikt w konfrontację między władzami rosyjskimi a światową masonerią, opowiadając alternatywną historię teorii spiskowych poprzez opis życia szlacheckiej rodziny w XIX, XX i XXI wieku.

Roland Bart. „Jak żyć razem: romantyczne symulacje niektórych przestrzeni życia codziennego”

Kupić

Wydawca Ad Marginem nadal metodycznie tłumaczy na rosyjski twórczość jednego z najwybitniejszych francuskich filozofów ubiegłego wieku, Rolanda Bartha. Tym razem zbiór transkrypcji wykładów Barta, dostarczonych przez niego w College de France w latach 70., poświęcony był temu, jak ludzie żyją razem i osobno oraz jak wpływa to na ich światopogląd.

Matthew Sayed „Zasada„ czarnej skrzynki ”. Jak zmniejszyć ryzyko awarii i nieodwracalnych błędów”

Kupić

Brytyjski dziennikarz Matthew Sayed napisał książkę o strachu, który prześladuje wszystkich we współczesnym społeczeństwie - popełniając błąd. Błędy są albo ignorowane, albo postrzegane jako straszne niepowodzenia, które stają się nieznośnym piętnem na profesjonalnej twarzy osoby. Autor książki wyjaśnia, jak zacząć inaczej odnosić się do awarii, co robić, aby z nich skorzystać, i mówi, w jaki sposób to lub inne podejście do błędów wpływa na rozwój systemów.

W co grać

Recore

Xbox One, Windows

Główną cechą gry Recore - interakcja głównego bohatera Joule z robotami pomocniczymi. Jeden pomaga skakać dalej, drugi - radzić sobie z tłumem wrogów. Główny asystent o imieniu Mac wygląda jak uroczy mechaniczny pies. Recore zostało stworzone przez japońskiego projektanta Keiji Inafune, który pracował nad serią Mega Man od dawna i można to poczuć. Gra jest silna mechanicznie: skakanie na platformy jest wygodne i nie denerwujące, bitwy są trudne, ale z umiarem i coś ciągle dzieje się na ekranie. Ale historia jest tak słaba, że ​​trzeba ją dosłownie wyjaśnić w kilku misjach. Jest to również pierwsza wersja systemu Xbox Play Anywhere, która pozwala grać za darmo w systemie Windows, jeśli gra została już zakupiona na Xbox One (lub odwrotnie).

Ponowne wydanie BioShock

PlayStation 4, Xbox One, Windows

Jeśli przegapiłeś serię BioShock lub chcesz do niej wrócić, to ponowne wydanie jest dla Ciebie. We wszystkich trzech grach - BioShock, BioShock 2 i BioShock Infinite - zaktualizowana grafika i dźwięk, przeprojektowane animacje i tekstury. Jest to szczególnie widoczne w pierwszym BioShocku, który został wydany w 2007 roku (choć fizyka może mieć błąd). BioShock Infinite ma nową wersję wydaną tylko na konsole.

Reedycja Dead Rising

PlayStation 4, Xbox One, Windows

Trzy gry z serii o tym, jak dziennikarz hakuje zombie, zostały ponownie wydane na PlayStation 4 i Xbox One (a pierwsza Dead Rising została wydana na Steam). Nowe wersje Dead Rising, Dead Rising 2 i Dead Rising 2: Off the Record nie mają prawie żadnej nowej zawartości, ulepszonej grafiki ani przerobionych animacji. Są to te same gry, które zostały wydane na konsole ostatniej generacji dziesięć lat temu.


SMS: Artyom Makarsky, Nastya Kurgan, Ilya Inozemtsev, Sergey Babkin, Nikolai Udintsev

zdjęcia: okładka, 2 - The FX, 1 - Bad Seed Ltd, 3 - Labyrinth Holding, 4 - Microsoft Studios

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej