Domy weekendowe

Album Mushrooms, finał American Horror Story i nowy Orhan Pamuk

Co obejrzeć

American Horror Story

Amerykańska horror

FX 6 sezon

Twórcy: Ryan Murphy, Brad Falchak

Obsada: Evan Peters, Dennis O'Hare, Sarah Paulson, Lily Rabe, Katie Bates, Cuba Gooding Jr, Lady Gaga

Patrz

W tym tygodniu zakończyła się szósta część wieloletniego horroru opartego na okropnych legendach miejskich - okazja do pokonania całego sezonu w weekend, zwłaszcza, że ​​ponownie zmusza go do ostrego oglądania. Nowa seria nazywa się „My Nightmare at Roanoke” i jest poświęcona historii angielskiej kolonii na wyspie Roanoke, gdzie w XVI wieku w tajemniczych okolicznościach ponad sto osób zniknęło bez śladu. Nie oznacza to jednak, że postacie będą chodzić przed nami w gorsetach i literami - wręcz przeciwnie, scenarzyści próbowali przeplatać starożytną legendę z obecną erą smartfonów i programów telewizyjnych. Okazało się to zabawne, ale nie bez wstrząsających zwrotów akcji i chichotów nad stereotypem, chociaż pierwsza połowa sezonu, wyraźnie podzielona na dwie części, rejestruje znacznie więcej niż drugą.

Mars

Mars

Częściowo hazard, częściowo serial dokumentalny National Geographic Channel to refleksja na temat przyszłej kolonizacji Marsa. W tym eksperymentalnym programie współistnieją fabuła science fiction i historia o pracy prawdziwych naukowców. W scenach gry mówimy o wyprawie statku Daedalus, który wykonuje pierwszy załogowy lot na Marsa. Rozmówcami byli wynalazca i dyrektor generalny SpaceX Ilon Musk oraz pisarz Andy Weir, autor nowo wydanej powieści marsjańskiej.

National Geographic Channel, 1 sezon

Twórcy: Ron Howard, Brian Grazer, Michael Rosenberg, Justin Wiles, Dave O'Connor

Obsada: Ben Cotton, Jie Kim, Alberto Amman, Clementine Puadatz, Sammy Rotibi, Anamaria Marinka, Olivier Martinez, Cosima Show, John Light

Czego słuchać

„Grzyby” - „Samochód kempingowy, część 1”

Kupić

Komik Youtube w kompozycji, słowa z miejsc do spania w tekstach, miłość do break dance i imprez ulicznych - Ukraińcy „Grzyby” nie wyglądają jak najbardziej typowa grupa współczesnego rosyjskojęzycznego hip-hopu. Już istnieją porównania z „The Hangover”, można też przywołać Disco Crash, a nawet zespół Canicool - pasuje do każdego porównania z osobami, które poważnie traktowały teksty, ale nie prezentowały swojej muzyki jako czegoś poważnego.

„Motorhome, Part 1” - dziewięć utworów na imprezę, zgodnie z nazwą. To nie tylko hip-hop, ale także dom; wystarcza jednak także duch rock and rolla. Na albumie trudno jest zarzucić, że jest zbyt długi, wielu twierdzi, że ma monotonię - ale w ramach swojej niszy „Mushrooms” starają się, aby utwory były jak najbardziej odmienne: jaki jest utwór „Panama”, w którym praktycznie nie ma słów i który przywołuje nagłe wspomnienia zespołu „PPK” . Jednak nie ma ani jednego rosyjskojęzycznego hip-hopu: tutaj możesz zebrać wskazówki Beastie Boys, Tag Team i Africa Bambatu. „Grzyby” umiejętnie manewrują między „nowym patsanstvo” a jednocześnie, jakby żartobliwie rzucając frazy o tym, że nie da się pokonać słabszych - rezultat jest raczej nietypową i atrakcyjną mieszanką.

Pięć piosenek z pól magnetycznych

5 lutego 2015 r. Stephen Merritt, główna postać nowojorskiego zespołu The Magnetic Fields, skończył 50 lat - potem rozpoczął pracę nad nowym albumem. Ponieważ Merritt to przede wszystkim Pola Magnetyczne, nagranie „50 Song Memoir”, wydanego w marcu, jest dedykowane mu każdego roku jego życia. Jak dotąd słychać tylko pięć z nich - o komunizmie i ateizmie w wieku 9 lat, o nieudanym egzaminie z etyki w wieku 21 lat, o przyjaciołach (lub kochankach?) W wieku 28 lat, o problemach zdrowotnych i barach w wieku 37 lat oraz o miłości i odległościach w wieku 48 lat. Merritt, jak zwykle, pojawia się przed słuchaczem jako dość ironiczny narrator, a spokojna muzyka dodaje wagi jego słowom.

Don Richard - „Odkupienie”

pobierz

Ze wszystkich wykonawców nowego R&B Don Richard nie jest najbardziej zauważalny, ale jednym z najbardziej radykalnych - podczas gdy wielu podziwia eksperymenty z gałązkami FKA, Richard idzie dalej: każdy z jej albumów jest nowym stwierdzeniem, a ostatni rozpoczyna dla niej nową erę . W przypadku producentów ludzie są nie mniej zaawansowani niż konkurenci, jako źródła inspiracji - Gustav Klimt i Joan of Arc, wytwórnia - Local Action, która publikuje głównie brud. Zazwyczaj takie wyliczenie kryje albo coś zbyt radykalnego, albo niezbyt interesującego - Richardowi udaje się urozmaicić album, łącząc duszę ze znaleziskami na Soundcloud oraz a cappella pod autotune z prawdziwą muzyką pop.

Nowa piosenka Xiu Xiu

Kilka lat temu lider grupy Xiu Xiu, Jamie Stewart, powiedział, że jest zmęczony pracą w formacie piosenek - w tym czasie nagrał wspólny utwór z japońską muzyką szumową Stakhanovite Merzbow, odtworzył ścieżkę dźwiękową dla Twin Peaks i stworzył kilka kolaży audio. Tym bardziej zaskakuje go niemal popowy utwór, w którym szorstkość wczesnych nagrań Stuarta łączy się z jego zamiłowaniem do elektroniki - w rezultacie utwór nie jest gładki, ale prawie przypomina R&B. Z drugiej strony Xiu Xiu z jakiegoś powodu po prostu nie zrobiła coveru Rihanny - jednak na samym albumie Stuart może łatwo wrócić do swoich ulubionych dźwięków.

Kevin Abstract - „American Boyfriend: A Suburban Love Story”

pobierz

Kevin Abstrakt ma 20 lat, specjalistyczne publikacje nazywają go jednym z najbardziej obiecujących raperów - a druga płyta dowodzi, że pochwały napisane prawie z góry nie poszły na marne. „American Boyfriend” to konceptualny, aczkolwiek raczej krótki album o życiu młodego geja afroamerykanina - nie jest akceptowany przez jego rodzinę, ani jego, ani jego chłopaka; żyje jednocześnie w rasistowskiej i homofobicznej atmosferze i stara się jakoś pogodzić ze sobą i życiem na obrzeżach. Prawie wszystkie utwory zostały wyprodukowane przez kuzyna Franka Ocean'a Michaela Uzovura, dźwięk przypomina zarówno wczesnego Kid Kadi, jak i alternatywny zero pop jak Natalia Imbruli - okazuje się, że jest to jedna z najciekawszych płyt hip-hopowych roku.

Sprawiedliwość - „Kobieta”

pobierz

Francuski duet nie jest przyzwyczajony do wydawania płyt w pośpiechu - ich poprzedni album „Audio, Video, Disco” został wydany pięć lat temu, cztery lata po debiucie. Pozostając w ramach ich brzmienia, są niewielkie, ale się zmieniają - jeśli debiutancki album był raczej kontynuacją tradycji francuskiego domu, a drugi album był prawie w kierunku prog rocka, to nowy patrzy tylko na dyskotekę (chociaż poprzednich autorytetów nigdzie nie ma nie udostępniaj). „Kobieta” prawie całkowicie, oprócz niektórych zamieszek w drugiej połowie, można nazwać nietypowo spokojnym albumem dla grupy - oczywiście według ich standardów. Na dyskotece te utwory będą nadal na miejscu.

Co czytać

Orhan Pamuk. „Rudowłosa kobieta”

Czytaj

Bookmate ma nową powieść laureata Nagrody Nobla i piosenkarza Istanbul Orhan Pamuk. Odnosi się do młodego ucznia liceum Jam Celika, który w latach 80. XX wieku zakochuje się w aktorce o rudych włosach i prowadzi tę całkowicie okrutną miłość przez całe życie. Krytycy twierdzą, że „Kobieta” jest bardzo bliska jednej z głównych powieści Pamuka „My Name is Red” - zarówno tajemnicy fabuły, jak i motywu zbrodni, która będzie wynikiem pasji.

Susan Sontag. „Choroba to metafora”

Kupić

Wydawca Ad Marginem opublikował jeszcze dwa eseje słynnego myśliciela XX wieku na temat plagi naszych dni, wszechobecnego raka i AIDS. Sontag uważa, że ​​nie są to kara i źródło żalu, ale - nie więcej i nie mniej - choroby, które można wyleczyć, jeśli przestaną mitologizować.

Paul Pope. „Facet z bitwy”

Kupić

Amerykanin Paul Pope jest gwiazdą niezależnych komiksów: lata 90. spędził w Japonii, a po powrocie do ojczyzny stworzył dla Vertigo niezwykłą hybrydę japońskiej mangi i zachodnich powieści graficznych („Heavy Liquid”, „100%”). Wydany w listopadzie w języku rosyjskim The Fighting Guy to najnowsze dzieło Papieża, w którym jego oryginalny styl rysowania łączy się z historią nastolatka, który uwalnia miasto Arkopolis od gangów potworów po śmierci lokalnego zapaśnika ze złym Haggardem Zachodem. Idealny komiks dla nastolatków.

Projekt „1917. Darmowa historia”

czytać

W tym tygodniu były redaktor naczelny kanału telewizyjnego Dozhd i autor książki „Cała armia Kremla” Michaił Zygar - internetowy serial o życiu naszych rodaków sto lat temu. Każdego dnia na stronie pojawiają się aktualne informacje o życiu znanych osobistości - cesarza Mikołaja II, śpiewaczki operowej Fedora Chaliapina, poety Anny Achmatowej i innych kluczowych postaci z tamtych czasów. Wszystkie są przesyłane w formie kanału informacyjnego na Facebooku: krótkie posty, transmisje na żywo, filmy i zdjęcia. Treść oparta jest na dostosowanych listach, pamiętnikach i relacjach naocznych świadków. Na przykład dzisiaj, 18 listopada, możesz przeczytać fragmenty pamiętników Korneya Chukowskiego i Maksyma Gorkiego, a także fragmenty listów Michaiła Zoszenki do Walentyny Zoszenki lub Władimira Niemirowicza-Danczenki do Aleksandra Bloka.

W co grać

Pies stróżujący 2

PlayStation 4, Xbox One, Windows

Kontynuacja Watch Dogs została zaprojektowana jako pierwsza część - otwarty świat, odrobina skradania się, dużo hakowania - ale wygląda na bardziej żywego. Teraz to nie jest Chicago, ale w San Francisco, klaster startupów i firm technologicznych.
W centrum fabuły nie ma ponurego samotnika, ale młodzi ludzie, którzy wydają się hakerami cosplayowymi. Sama fabuła dotyczy śledzenia wszystkich, hakowania czegokolwiek smartfonem i zagrożeń technologicznych. Ponadto istnieją misje poboczne i wspólne, inwazje i polowania na nagrody. Podczas inwazji jeden haker próbuje ukraść dane innego, a ostatni próbuje znaleźć i zniszczyć konkurenta (po uruchomieniu okazało się, że ten tryb nie działa dobrze na PlayStation 4 i został wyłączony). Polowanie rozpocznie się, jeśli haker stworzy zbyt duży chaos w swoim świecie: wtedy inny gracz na niego najeżdża.

Darmowy weekend w Overwatch

PlayStation 4, Xbox One, Windows

Drugi bezpłatny weekend w Overwatch i pierwszy dla właścicieli komputerów z systemem Windows. Gracze nie będą ograniczeni ani w bohaterach, ani w kartach, ani w trybach gry. Dla właścicieli konsoli bezpłatna wersja jest dostępna tylko z subskrypcjami PlayStation Plus lub Xbox Live Gold. Akcja rozpocznie się w piątek o 22:00, a zakończy we wtorek 22 listopada o 03:00 czasu moskiewskiego.

Darmowy weekend w The Elder Scrolls Online

PlayStation 4, Windows, macOS

Kolejna weekendowa promocja to internetowa gra RPG The Elder Scrolls Online. Nie wymaga już subskrypcji PlayStation Plus, ale nie jest jeszcze dostępna na Xbox One (weekend później). O grze The Elder Scrolls Online, która ma miejsce w świecie Skyrim i Morrowind, istnieje wiele polarnych recenzji: ktoś ją naprawdę lubi, ktoś nie zabiera jej do ducha. Darmowe weekendy są dobrym powodem do podjęcia decyzji. Na PlayStation 4 promocja zakończy się w poniedziałek 21 listopada o 08:00, na komputerach - 21 listopada o 21:00 czasu moskiewskiego.


tekst: Nastya Kurgan, Artem Makarsky, Anton Khitrov, Nikolai Udintsev, Yuri Bolotov

obrazy: okładka, 2 - Olga Babich / Kruzheva Music, 1 - FX, 3 - Bookmate, 4 - Ubisoft Entertainment

Obejrzyj wideo: 3000+ Common English Words with British Pronunciation (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej