Domy weekendowe

Nowe utwory Gorillaza, sezon 3 zbrodni amerykańskich i kontynuacja Mass Effect

Co obejrzeć

Zbrodnia amerykańska

Amerykańska przestępczość

Od 12 marca ABC Sezon 3

Obsada: Felicity Huffman, Richard Kebral, Connor Jesup, Benito Martinez, Regina King

Twórca: John Ridley

Trzecia część ostrej antologii przestępstw społecznych autorstwa scenarzysty „12 lat niewolnika” Johna Ridleya, której pierwszy sezon mówił o śledztwie w sprawie przestępstw na tle rasowym na pustyni, a drugi o skandalu seksualnym w prywatnej szkole. Nowy sezon skupi się na kwestii migracji - i najprawdopodobniej będzie się kłócił z retoryką antyimigrancką Donalda Trumpa.

Piorun

Strzały oddane

22 marca, sezon Fox 1

Twórcy: Gina Prince Whitewood, Reggie Rock Whitewood

Obsada: Sanaa Lathan, Stefan James, Helen Hunt, Richard Dreyfuss

Nowa seria detektywistyczna Foxa na temat bolesnego rasizmu i brutalności policji w Stanach Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych było wiele rezonansowych przypadków zabójstwa nieuzbrojonego czarnoskórego przez białego gliniarza, ale scenarzyści Firebolt postanowili zamienić uczestników - wyobraź sobie czarnego gliniarza, który zastrzelił białego cywila i wyobraź sobie, jak zareaguje na to opinia publiczna, jakie zostaną postawione zarzuty i kto zostanie oskarżony.

Co słuchać

Kończyna ATL

Sergey Kruppov, znany również jako ATL, jest prawdziwym szarym kardynałem rosyjskiego hip-hopu. Podczas gdy wszyscy podziwiają atmosferę utworów Scryptonite lub poleceń Oxymirona, wydaje on swoje utwory raz po raz, które na początku są pozytywnie odbierane przez fanów, a dopiero potem docierają do szerszej publiczności. Zaczynając od serii mixtape'ów #FCKSWG i kilku wartych odnotowania EP-ów, doskonalił swój styl na Marabu, niesamowitym albumie z samplami z rosyjskiej muzyki pop, przebiegłymi rymami i specjalnym flow ATL: przemawia do słuchacza jako wieloletni znajomy, stara się następnie powiedz mu, podczas gdy w jego słowach jest kilka intonacji naraz - tutaj jest niewielki luz i przekonanie w historii, los i coś innego.

Nowy album „Limb”, z jednej strony, kontynuuje temat „Marabou”, z drugiej - wpada w ciemniejsze myśli. Rozmowa ze słuchaczem zamienia się w koszmar w utworze „In Unison”, w „Gori to jasne” zwykłe brednie na Maslenitsie utożsamiane jest ze świętym wydarzeniem, w ATL „Mike” zwraca się nawet do najbardziej wyrozumiałego przyjaciela niemal każdego rapera - jego mikrofonu. Jeszcze więcej pesymistycznych przemyśleń na temat nowego albumu w połączeniu z muzyką taneczną daje nieoczekiwaną miksturę - teraz możesz sobie wyobrazić, jak tłum zachwyci się nimi na koncertach. Ale o wiele bardziej interesujące jest to, że na Limbie odnoszą się nawet do czegoś, a potem prawie zawsze - do lat 90.: tutaj Pelevin, On the Needle i Castaneda, popularny w tym czasie w Rosji i na wpół zapomniany DJ Gigi D'Agostino; zestaw, jak zwykle, jest prosty, ale zrozumiały dla prawie wszystkich - a nawet nieuchronność ATU, od czasu do czasu wszyscy czuli.

Nowy utwór Kendricka Lamara

W tym tygodniu Kendrick Lamar usunął wszystkie posty ze swojego Instagrama i opublikował nowe zdjęcie z cyfrą rzymską IV. Teraz ten post został usunięty, ale jest taki utwór - czwarta część „The Heart” jest poświęcona pewnym nienazwanym raperom (najprawdopodobniej Big Sean i Drake), a także Donaldowi Trumpowi i możliwemu udziałowi Rosji w wyborach Prezydenta Ameryki. Najważniejsze wiersze to te, na których raper proponuje poczekać 7 kwietnia: najprawdopodobniej w tym dniu ukaże się jego nowy album (przy okazji czwarty). „The Heart Part Four” to oczywiście świetny utwór, ale wrażenie, że dla Kendricka atak na innych raperów i linia oparta na wczorajszych nagłówkach jest trochę proste.

Nowe piosenki Gorillaz

Pierwszy singiel Gorillaz z nieznanego wówczas nowego albumu nie wzbudził zaufania: piosenka pośrednio dotyczyła tego, co się dzieje wokół i była przygotowaniem do czegoś więcej. Teraz mamy cztery kolejne piosenki Gorillaz i nazwę albumu, która pojawi się 28 kwietnia: „Humanz”. Każda z piosenek w takim czy innym stopniu przypomina, jak bardzo Gorillaz jest dużą grupą popową i jak bardzo potrafi zaskoczyć. Vince Staples w „Ascension” daje genialne kuplety, Noel Gallagher i Jenny Beth z Savages występują w mało oczekiwanej roli w „We Got The Power”, Andromeda wydaje się najprostsza i najbardziej czuła z nich, ale główny singiel „Saturn Barz ”, który został nakręcony i jest niezwykle zabawnym filmem, będzie oczywiście również odtwarzany w dyskotekach: ten powrót wciąż budzi zaufanie.

Playlista od Drake

Drake miał wydać „More Life” w grudniu, ale ciągle odkładał wydanie swojej listy odtwarzania - tak po prostu, a nie z albumem czy mixtape'em, oferuje nazwać swój nowy projekt. Niemniej lista odtwarzania sugeruje, że utwory nie mają ze sobą nic wspólnego i można ich słuchać w dowolnej kolejności - w „More Life” niektóre utwory przepływają od jednej do drugiej, ich kolejność oczywiście ma znaczenie dla Drake'a. Niemniej jednak taka postawa implikuje pewną wyrozumiałość wobec materiału - kilka przesłuchań, oczywiście, pokazuje obecność hitów w „Więcej życia” i dość mocnych rzeczach, jednak jest tu wystarczająco dużo mijających chwil, a prawie najlepiej obejść się bez Drake'a.

Co czytać

Anne Tyler

„Losowy turysta”

Kupić

Jedna z najlepszych powieści amerykańskiego klasyka - był bardzo uroczo nakręcony w latach 80. z Williamem Hurtem i Giną Davis w rolach głównych. Bohaterem jest Macon Leary, pisarz przewodników turystycznych, który nie znosi podróży. Jego życie całkowicie poszło nie tak po śmierci dziecka i odejściu żony, ale wszystko zmieni w niej wygląd niezwykłej postaci. W opowiadaniu książki Anne Tyler może brzmieć jak powieści romantyczne, ale w rzeczywistości wcale nie chodzi o to - a raczej wcale o to: raczej wszyscy ludzie na świecie są bardzo dziwni, całkowicie zagubieni, ale to ich łączy.

Margarita Hemlin. Poszukiwacz

Kupić

W październiku 2015 r. Zmarła Margarita Hemlin, a ta strasznie absurdalna i obraźliwa śmierć jest niewydolnością serca w wieku 55 lat przez pisarza, który, jak się wydaje, miał wkrótce stać się jednym z głównych dla nas, wkraczając w galaktykę wielkich. Iskalschik to jej ostatnia powieść, którą jednak najwyraźniej udało jej się ukończyć - historia chłopca z żydowskiego miasteczka z czasów wojny domowej napisana na cudownym surzhiku, który zdecydował się przeżyć. Chociaż historia tutaj została ukończona dość organicznie, powieść nie dąży do dużej skali: wciąż jest uroczą winietą dzikiej moralności i dziwnych losów przeszłości, uroczą w biżuterii i dokładności.

W co grać

Mass Effect: Andromeda

Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Inicjatywa zaludnienia galaktyki Andromedy rozpoczęła się po wydarzeniach drugiego efektu masowego. Nowa gra pokazuje, co wydarzyło się 600 lat później. W Andromedzie wszystko poszło nie tak wśród kolonistów: zgubili łupy i rozpoczęli wojnę domową. Główny bohater wciela się w rolę pioniera i szuka planet do zaludnienia. Ale to też nie jest łatwe. Ciemna materia w systemie sprawia, że ​​światy nie nadają się do życia, a zaawansowane oddziały kolonistów stają w obliczu wrogich kosmitów.

Andromeda ma namacalny związek z serią Mass Effect, a jednak jest to zupełnie inna gra. Nie ma już systemu klasowego, system schronienia też nie działa, ale strzelaniny stały się bardziej dynamiczne i istnieją ogromne przestrzenie do badań. Ekscytujące chwile towarzyszą żmudnej mechanice. Irytujące animacje, wady techniczne, mylący interfejs, monotonne zbieranie zasobów, nudne zadania w duchu „przynieś dziesięć kryształów”, nijaki dialog. Jednocześnie odczuwa się nieznane, najpiękniejsze światy z dżunglą, pustyniami i lodowcami, nieoczywiste relacje między bohaterami i oczywiście dotknięte kontynuacją. W niektórych miejscach nowy Mass Effect musi być znoszony, ale są chwile, które się opłacają.

Wszystko

PLATFORMA: PlayStation 4, Windows, macOS (21 kwietnia)

Nowe dzieło artysty Davida O'Reilly, który wynalazł nieistniejącą grę z filmu „She” and Mountain, w której mężczyzna patrzył na górę. Wszystko jest medytacyjnym studium wolności i łączności wszystkiego na świecie. Jesteś krową Dostań się do miasta i wsiądź do samochodu. Teraz jesteś samochodem. A potem wchodzimy do domu, do lampy ulicznej, do pudełka, w żabę, w zapałkę, w kleszcza, w bakterię. Nie grasz roli tego, po prostu jesteś w nim. Wszystko zamienia się w kolekcjonerską grę - ciekawe staje się kimś innym, znaleźć coś, co jeszcze nie istniało.

The Elder Scrolls: Legends

PLATFORMA: iPad, Windows

Gra karciana do gier o Tamriel, Skyrim i Morrowind przeszła testy wersji beta i jest teraz dostępna na Windows i iPady. Legendy są zaprojektowane jak gry karciane (na przykład Hearthstone), ale mają swoje własne cechy. Talie są zbierane z kart według sześciu atrybutów. Ale w jednej talii mogą znajdować się tylko dwa atrybuty - zapewnia to różnorodność gier. Pole jest podzielone na dwie części, więc karty po prawej stronie nie atakują kart po lewej - daje to pole taktyczne. Bilans w grze różni się od bilansu Hearthstone, losowe zdarzenia występują podczas meczu, a arena bossów jest dodawana do areny klasycznej. Legendy będą interesujące dla fanów The Elder Scrolls i prawdopodobnie fanów gier karcianych. Wersje na inne platformy zostaną wydane później: na tablety z Androidem - w kwietniu, na macOS - w maju, na smartfony - latem.

Super Mario Run

PLATFORMA: Android

Kontrowersyjny biegacz o Mario wyszedł na Androida trzy miesiące po wydaniu na iOS. W Super Mario Run gra się jedną ręką: Mario biegnie sam, a ty jesteś odpowiedzialny tylko za skakanie. Z tego powodu ogromne poziomy (w grze są 24) nie mogą być całkowicie zbadane jednocześnie i będą musiały być uruchamiane raz po raz, aby znaleźć wszystkie sekrety. Gra na Androida oferuje kilka pierwszych poziomów za darmo, a następnie prosi o zakup pełnej wersji za 630 rubli. Ale pojawiła się nowa postać - Yoshi.


Tekst: Anton Khitrov, Artem Makarsky, Lisa Birger, Nikolai Udintsev

Zdjęcia: okładka - J.C. Hewlett / Parlophone Records / Warner Music, 1 - ABC, 2 - Kristina Moskvina / ACIDHOUZE, 3 - Literature News, 4 - Electronic Arts Inc.

Obejrzyj wideo: Tame Impala - The Less I Know The Better Official Video (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Domy weekendowe, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej