Ludzie w mieście

Jak instagramować tysiące ludzi z Jekaterynburga

W przeddzień 8 marca Life wokół Jekaterynburga rozmawiało z popularnymi instagramistami o miejscu, które zajmują blogi w ich życiu. Pięć dziewcząt opowiedziało nam, gdzie lubią fotografować, jak komunikują się z subskrybentami, którzy przetwarzają swoje zdjęcia i czego nigdy nie opublikują na swoim koncie.

Prowadzę konto od 2012 roku, ale istnieje ono w formacie blogu od zeszłej zimy - postanowiłem zrobić z niego coś interesującego, gdy byłem w Soczi. Sam jestem profesjonalnym fotografem z moją wizją fotografii estetycznej, więc nie miałem problemów ze stylem wizualnym. Ulubione kolory do projektu konta to niebieski i biały, lubię wszystko pastelowe i zwięzłe.

Instagram narzuca blogerom określone ramy: to, co chciałbym kręcić i co widzą moi subskrybenci, to dwie różne rzeczy. Zawsze interesowałem się filmowaniem podczas podróży, ale od ostatniej podróży nie opublikowałem praktycznie niczego. Widoki, katedry, krajobrazy - wszystko to jest fajne i piękne, ale nie powoduje, że reakcja publiczności jest konieczna dla blogera, a dla nowoczesnego blogera ważna jest komunikacja i rezonans. Wysyłam głównie do siebie. Staram się nie reklamować mojego życia osobistego i nie publikować zdjęć ze spotkań i przyjęć, zdjęć rodziny i przyjaciół. Może się wydawać, że nie mam przyjaciół, ale w rzeczywistości jest ich wielu.


Instagram narzuca blogerom określone ramy: to, co chciałbym kręcić i co widzą moi subskrybenci, to dwie różne rzeczy


Idę na odwrót i najpierw tworzę podpisy pod zdjęcia, a dopiero potem robię ilustracje do postów. Nie są to nawet podpisy, ale skrócone wersje pełnoprawnych postów na blogu - jeśli czytelnik jest zainteresowany tym tematem, może skorzystać z linku i tam dotrzeć. To nie działa, że ​​obudziłeś się rano i opublikowałeś niespójny tekst, nie - mam media plan na posty na 1-2 tygodnie i zawsze wiem z góry, o czym napiszę. Chciałbym porozmawiać o biznesie, psychologii i kwestiach społecznych. Ale są tematy, które z pewnością wywołają reakcję i stworzą ruch, w dyskusji, w którym wezmą udział wszystkie dziewczyny - na przykład kosmetyki. Inspiruje mnie ruch wokół, tematy rodzą się z prawdziwego życia. Kiedy jest komfortowy okres w życiu - kilka spotkań dziennie i siłownia - trudno jest mieć konto.

Mam bardzo dojrzałą i inteligentną publiczność, z którą komunikujemy się inteligentnie - nikt nie pisze mi paskudnych rzeczy. Ludzie mogą się z czymś nie zgadzać i cieszę się, że wpadam w polemikę, ale w końcu nadal będziemy mieć pozytywne uśmiechy. Czytam głównie zagraniczne blogi. Rosyjski Instagram różni się od zagranicznego tym, że dużo z nami pisze i tam strzelają. Rosyjski instagram bierze to z tekstami, ale w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że większość blogów opiera się na krytyce wszystkiego i wszystkich, więc chciałem z nich zrezygnować. W brudnym i szarym Jekaterynburgu kręcenie pięknych treści wizualnych jest prawie niemożliwe. Robię zdjęcia na tle centrów handlowych i samochodowych, zimą ratują kawiarnię. Ale idź na dowolną ulicę w Mediolanie - możesz z łatwością zabrać ją tydzień wcześniej.


Rosyjski Instagram różni się od zagranicznego tym, że dużo pisze i tam strzela


Przez kilka lat odrzucałem wszystkie oferty reklamowe - wydawało mi się, że to było coś okropnego i nie było to możliwe. Kiedyś otrzymałem ofertę od włoskiej marki okularów. Studiowałem jego koncepcję, podobała mi się marka - był to produkt, który sam mogłem kupić. Zgodziłem się i wszystko poszło dobrze. Od tego czasu przyjmuję zamówienia reklamowe i pracuję tylko z tymi, z którymi się nie wstydzę. Główne tematy to sport, biznes, styl. Większość zamówień pochodzi z Moskwy. Trudno mi było pracować z lokalnymi projektantami, ponieważ sam robię ubrania i stawiam im wysokie wymagania.

Założyłem konto w grudniu 2012 r. - wtedy miałem pierwszy iPhone. Posty według dzisiejszych standardów były absurdalne: szklanka wody z cytryną, twarz kota, koraliki porozrzucane po stole, klubowe chwile pracy. A wszystko to ze strasznymi filtrami i ramkami. Teraz oczywiście nie robiłbym takich zdjęć. Nie było wtedy żadnych podpisów, a jeśli były, pasowałyby do jednego zdania. Później zaczęłam lubić inne podejście do zdjęć na Instagramie. Odsunąłem się od filistowskich postów w stylu: „siedzę w kawiarni z ciastem i kawą i to tak, jakby nagle mnie zrobili zdjęcia” lub „siedzę z namysłem, gdy Assol jest nad brzegiem morza, a wiatr mierzwi mi włosy”. Każdy ma swoją prawdę - niech ktoś robi takie zdjęcia, ale nie chcę.

Nie doszedłem do jednego stylu i wiem, że nigdy do niego nie przyjdę. Wszystko zawsze się dla mnie zmienia, nieustannie burzy się w środku - trudno mi zastosować się do jednego sposobu we wszystkim. Nudne jest dla mnie tworzenie pięknych ramek lub stosowanie tego samego filtra. Dla mnie najważniejsze jest to, że to, co jest teraz we mnie, wytrysnęło. W niektórych przypadkach ważniejsze jest dla mnie nie pokazywanie obrazu, ale uwolnienie myśli, z której jest ona ściśle związana. W podpisach moich zdjęć zawsze jest coś, co mnie martwi, dba, podnieca i inspiruje - najczęściej są to moje myśli.


Nie przyszedłem do jednego stylu i wiem, że nigdy do niego nie przyjdę


Nie liczę polubień - gdybym ich ścigał, treść byłaby uderzająco inna. Tak, są dodawane za pomocą nagości, ale nie chcę zatrzymywać subskrybentów i ogólnie nie ma potrzeby zatrzymywania kogoś. Wszystkich mnie interesuje obserwowanie mnie, zarówno w ubraniu, jak i bez niego. Mój styl nie wyraża się w oryginalności fotografii, ale raczej w tym, co pod nimi piszę. Szczerość i brak ram w wyrażaniu myśli - to mój styl.

Pracuję w branży odzieżowej, dlatego zamieszczam dużo zdjęć w ubraniach mojej marki siammsiamm / siammstore. Często filmowałem moją córkę - teraz rzadziej zdałem sobie sprawę, że dorasta, a teraz często jej się to nie podoba. Nie sądzę, by z przyjemnością dowiedziała się, że jej zdjęcia są badane przez tysiące niepotrzebnych, nieznanych ludzi. Przeważnie zamieszczam swoje zdjęcia. Ale nie selfie - jest wiele zdjęć z sesji mody dla marki siamm. Rzadziej - zdjęcia z podróży, z przyjaciółmi, procesy produkcyjne i robocze. Kiedy zdałem sobie sprawę, że Instagram to tylko sieć społecznościowa, mam w niej trochę taśmy, więc przestałem wlewać tam swoją duszę. Nikt tego nie potrzebuje - zwłaszcza jeśli boli. Tylko hejterzy będą zadowoleni. Dlatego moje konto jest wypełnione różnymi rolami, pozami, różnymi myślami - często zawoalowanymi, cytatami z czytanych książek, życiowych doświadczeń lub po prostu zabawnych sytuacji życiowych.


Złe rzeczy w PM nie piszą do mnie, ale są napływy obcokrajowców z ich tradycyjnym: „jesteś taki seksowny, pokaż mi cipkę” - po prostu je odrzucam


Ostatnio często czyściłem taśmę - były przede wszystkim publikacje o modzie, relacje projektantów, marek, ulubionych muzyków i po prostu ładni ludzie. Rezygnuję z subskrypcji, aby nie marnować czasu na przewijanie i zachować dobry nastrój. Złe rzeczy w PM nie piszą do mnie, ale są napływy obcokrajowców z ich tradycyjnym: „jesteś taki seksowny, pokaż mi cipkę” - po prostu je odrzucam. Nie przysięgam, nie wchodzę w debatę, nie obrażam. Ale jeśli stanie się jasne, że ktoś ingeruje w moją przestrzeń osobistą - wysyłam ją na blok.

Rodzina spokojnie bierze hobby - nie mieszkam na Instagramie. Zrobiłem post - poszedłem do pracy, zjeść obiad, za kierownicą, do przyjaciół, do kolegów. Instagram - co ciekawe, oczywiście - często chodzę, ale natychmiast biję się i rezygnuję z tej aktywności, aby trzęsawisko nie było do bani; Opuszczam sieć, przełączam się na książkę, pracę, dziecko.

Na moim koncie zasadniczo nie reklamuję się. Nigdy też nie będę publikować na Instagramie wszelkiego rodzaju codziennych rzeczy - zabiegów w salonie pielęgniarskim, jakichkolwiek kontaktów - kochanków, krewnych; skargi na życie i ludzi, ankiety pracy i procesy produkcyjne.

Jakieś dwa lata temu moja córka zarejestrowała mnie na Instagramie. Twierdziliśmy, że szybko wyprzedzę ją pod względem liczby subskrybentów. Wszystkie te obrazy, na których możesz mnie zobaczyć - jestem prawdziwy i moje codzienne życie było takie przed utworzeniem konta. Wśród fotografii są przede wszystkim szokująca moda uliczna i kompilacja różnych stylów. Dużo czytam, dużo oglądam i słucham siebie, obserwuję ludzi, zastanawiam się i analizuję. W ten sposób tworzę własny styl.

Jestem osobą choleryczną i lubiącą ludzi, ale staram się kultywować w sobie cechę, która nie jest charakterystyczna dla ludzi cholerycznych - aby doprowadzić rzeczy do końca. Aby założyć konto, lubię używać ciepłych odcieni - żółtego i zielonego. W podpisach ze zdjęciami dzielę się swoimi uczuciami i opowiadam o tym, jak żyję i co czuję. Najważniejsze w fotografii jest miejsce, które pasuje do mojego nastroju. Uwielbiam stare ulice i budynki z historią, ponieważ mają duszę. Często robię zdjęcia na tle nowoczesnych budynków, takich jak Centrum Jelcyna; Lubię atmosferę loftu i high-tech - wygląda pięknie.


Z dumą mówię o ludziach, którzy tworzą coś w naszym mieście


Często pomagam ludziom i rozmawiam o ich produktach za darmo, jeśli dana rzecz odpowiada mi duchem i uczuciem. Z dumą mówię o ludziach, którzy tworzą coś w naszym mieście. Najczęściej robię zdjęcia w strojach krajowych projektantów - to UShatáva, Lada Kay, Siamm Siamm, 12Storeez, Vika Smolyanitskaya. Uwielbiam Calvina Kleina, Tommy'ego Hilfigera i DKNY. Udaje mi się harmonijnie łączyć ze sobą rosyjskie i zachodnie marki. Przez długi czas uważałem się za altruistę. Jeśli chodzi o reklamę komercyjną, jestem w powijakach: są propozycje i nad nimi pracuję.

Mam wielu subskrybentów, którzy znają mnie od dawna - są wierni i kochani, mamy pełne szacunku i ufne relacje. Nigdy nie omijam ich uwagi: odpowiadam wszystkim, komunikuję się ze wszystkimi, staram się wszystkim pomóc. Zdarza się, że ktoś nadal pisze paskudne rzeczy, ale jestem im wdzięczny za ich opinie. Powoduje to stan refleksji i sprawia, że ​​zastanawiasz się, czy robię wszystko dobrze.

Czerpię inspirację z ludzi - mój nastrój tworzy wszystko, w co człowiek wkłada swoją duszę. Pracuję z młodzieżą: są lepsi, fajniejsi, są inni. Ich poczucie pokoju nie jest takie samo jak u dorosłych. Nie mogę powiedzieć, że staram się je dopasować, ale inspirują mnie swoją energią. Jekaterynburg różni się tym, że w mieście jest wielu stylistów i projektantów. Na Instagramie śledzę wszystkie magazyny modowe w mieście i wielkich stylistów, którzy tworzą modę.


Pracuję z młodzieżą: są lepsi, fajniejsi, są inni. Ich poczucie pokoju jest inne niż u dorosłych.


Moja rodzina bardzo mnie wspiera: mój mąż i córka inspirują mnie i nie pozwalają mi się zrelaksować, ta postawa mnie nawet zaskakuje. Moja córka robi zdjęcia i przetwarza je - przetwarzam przegranego. Mogę coś naprawić na poziomie amatorskim, ale robi to profesjonalnie. Opowiadam bardzo niewiele o rodzinie na koncie, ponieważ uważam, że to moje osobiste szczęście. Nigdy też nie rozłożę nagiego ciała, bez względu na to, jak niesamowicie wygląda, chociaż teraz jest modne i fajne.

Założyłem konto sześć lat temu. Nasze miasto jest ponure i podoba mi się wszystko, co szczerze jasne i przewiewne, więc pewnego dnia postanowiłem rozpocząć zmianę od siebie. Mój styl wizualny się zmienił: pracowałem jako stylista i dekorator i cały czas znajdowałem coś nowego. Teraz zajmuję się projektowaniem mody, więc głównym kierunkiem jest moda. Uwielbiam wszystkie pastelowe odcienie, ponieważ pastel to retro i era Ludwika XIV. Ulubiony kolor - pierwszoosobowy.


Nie piszę o negatywach: wydaje mi się, że i tak wystarczy w zwykłym życiu


Zawsze fotografuję w świetle dziennym i przy jasnym świetle. Podpisy fotograficzne odzwierciedlają mój nastrój. Nie piszę o negatywach: wydaje mi się, że i tak wystarczy w zwykłym życiu. A jeśli pójdziesz na Instagram, prawdopodobnie chcesz zobaczyć coś dobrego i szczerego. Subskrybenci zawsze reagują na mnie w tak przyjazny sposób, że mam wrażenie, że wszyscy są moimi przyjaciółmi. Niektórzy z nich, dzięki moim kontom, zmieniają styl ubioru, a nawet stosunek do życia. Jeśli czytelnicy z odległych miejsc w kraju i za granicą widzą coś w schemacie kolorów mojego konta, często je usuwają i przesyłają do mnie. Na Instagramie czytam podobnych ludzi, którzy mówią tylko o dobrych.

Nasze miasto jest szare, więc robię zdjęcia głównie w kawiarniach i restauracjach. Podoba mi się cukiernia La Rose, która niedawno została otwarta, oraz weranda Donna Olivia - jest dobre wnętrze i kuchnia. Uwielbiam filmy zagraniczne, które mają coś na temat retro. Inspirują mnie także współczesne filmy i wideo. Na trzecim miejscu są podróże; Kocham Europę.

Jeśli chodzi o reklamę, pracuję z tymi, które naprawdę lubię i często za darmo. Jeśli widzę, że dziewczyna robi piękne torby, nie mam nic przeciwko pomaganiu i opowiadaniu o niej subskrybentom. Lubię dziewczyny, które robią coś w domu - jak biżuteria. Szanuję Oksanę Szarapową - ma bardzo piękną biżuterię, współpracujemy. Lub na przykład istnieje dobra rosyjska marka „kosmetyki Krasnaya Polyana” - same dziewczyny z Soczi robią szampony na ziołach. Mówiłem o nich i widziałem, jak gwałtownie wzrosła ich liczba subskrybentów: zaczęli kupować produkty.

Mniej więcej rok temu postanowiłem przeczytać więcej i zacząłem pisać recenzje na temat książek na Instagramie, aby sam się kontrolować i zdyscyplinować. W pewnym momencie wzbudziło to pewne zainteresowanie ludzi i blog zaczął się rozwijać. W podpisach fotograficznych piszę recenzje na temat książek, które czytam - udzielam porad, oceniam prace. W przypadku treści wizualnych wypożyczam siebie i książki. Jako taki nie mam stylu wizualnego, ale staram się wybierać zdjęcia według koloru. Nie przejmuję się zbytnio - sama treść jest dla mnie ważniejsza. Nie ma też ulubionych kolorów do dekoracji, ale lubię jasne, wyraźne i wysokiej jakości zdjęcia.


Czasami pisałem paskudne rzeczy, ale użyłem hakowania i zablokowałem wszystkie złe komentarze


Bezpośrednio staram się odpowiadać na wszystkie pytania. Najczęściej pytany o książki, proszony o poradę. Czasami pisałem paskudne rzeczy, ale użyłem hakowania i zablokowałem wszystkie złe komentarze. Właśnie napisałem w filtrze wszystkie złe słowa, które znam - teraz ludzie nie mogą do mnie napisać, nawet jeśli chcą. Lubię czytać gwiazdy i głównych blogerów, ale nie mam idoli.

Inspirują mnie nowe książki i monitoruję nowe wydania książek. Staram się zwracać uwagę na prośby moich subskrybentów i czytać, co jest interesujące dla wszystkich. Subskrybenci udają, że kochają literaturę motywacyjną związaną z biznesem i psychologią, ale nie wszyscy są zachęcani do ich czytania. Lubię książki na tematy orientalne - na przykład „Shantaram” i dzieła Khaleda Hosseiniego. Nie żałuję żadnej przeczytanej książki, bo nawet najbardziej nudna i wyciągnięta uczy czegoś.

Rzadko angażuję się w reklamę, ale lubię pracować z markami kosmetycznymi i odzieżowymi. Nigdy nie będę reklamować tego, co mi się nie podoba, ponieważ nie jest to mój główny dochód - nie zepsuję treści i nie stracę moich lojalnych subskrybentów ze względu na reklamę pieniędzy. Jest mało prawdopodobne, że mam jakieś ulubione miejsce na zdjęcia w Jekaterynburgu - najczęściej fotografuję w kawiarniach i restauracjach. Dużo podróżuję: w skarbonce jest teraz 21 krajów. Moim ulubionym miejscem na świecie jest Rzym, w którym wciąż wracam po inspirację.

Moje hobby nie obciąża nikogo: rodzina i młody człowiek również czytają moje recenzje i postępują zgodnie z radami przy wyborze książek. Nigdy nie będę publikować życia osobistego i zdjęć w bieliźnie na Instagramie - w końcu jestem blogerem i muszę dopasować obraz.

Obejrzyj wideo: Więcej niż JEDNO PICIE (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up
Ciekawe

Nowe muzeum otwiera burgery Ketch Up

Restauracja Ketch Up Burgers zostanie otwarta na drugim piętrze budynku, w którym znajduje się Nowe Muzeum. O tym życiu wokół opowiedzieli przedstawiciele instytucji. Nowy burger stanie się czwartym punktem sieci w Petersburgu. Trzej inni pracują przy Liteiny Avenue, Leo Tołstoj i Engels Avenue. Ketch Up Burgers Adres: 6. linia B.
Czytaj Więcej
Oyster Bar otwarty w Gorky Park
Ciekawe

Oyster Bar otwarty w Gorky Park

Oyster Bar, kawiarnia specjalizująca się głównie w ostrygach, została uruchomiona w Pioneer Pond w Gorky Park. Jak powiedział kierownik restauracji Life wokół, Oyster Bar to bar ostrygowy w klasycznym znaczeniu: „Główny nacisk kładziony jest na ostrygi - w restauracji będzie ich około 15 - i ryby”.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 1 lipca

Wieczorem w piątek, 1 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka wykładów, imprez i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Imprezy Grisha Nelyubin, Enthusiast Records, Timur Omar Co: Impreza z nowym programem DJ Grigory Nelyubin, duet KWC92 i zestawy winylowe przedstawicieli Enthusiast Records.
Czytaj Więcej
Nowe miejsce: rynek
Ciekawe

Nowe miejsce: rynek

Właściciele sieci restauracji Meatball otworzyli kawiarnię Marketplace na Nevsky Prospekt z wysokim poziomem kuchni. Na rynku gotują przed gośćmi tylko ze świeżymi produktami, czasem nawet od rolników. Zgodnie z pomysłem twórców nowa instytucja powinna przypominać rynek, na którym można kupić jedzenie z całego świata, od woka po francuskie bułeczki.
Czytaj Więcej