Zarządzanie

Uruchomienie bez wysiłku: jak nie zwlekać w godzinach pracy

Anastasia DEMINA

Współzałożyciel i CEO Future Biotech

Coraz częściej słyszę od przedsiębiorców, że sukces czeka na tych, którzy ciężko pracują 16 godzin dziennie, latają 20 podróży służbowych miesięcznie i żyją w ciągłej udręce. Moim zdaniem jest niezdrowy i zakłóca strategiczne i kreatywne zadania zamiast rutyny. Ale tak naprawdę cierpię również z powodu nieefektywnego zarządzania czasem. Obiecuję szczerze mówić o moich próbach zbudowania przepływu pracy, a nie spieprzyć go.

Moja młodsza siostra ma na drzwiach wiszącą gazetę z cytatem Einsteina: „Głupcy są niezbędni, ale geniusz rządzi chaosem”. Moja siostra nie lubi często sprzątać pokoju, nie podoba mi się długa lista rzeczy do zrobienia i faszyzm zarządzania projektami w stylu GTD, który zamienia cię w chomika przed zawałem w klatce. Nie mogłem jednak urodzić się geniuszem, więc muszę szukać sposobów walki z chaosem towarzyszącym biznesowi.

Sześć miesięcy temu pożegnałem się z pracą biurową, aby zajmować się tylko moją firmą. Nie mamy biura i nie spodziewamy się w najbliższej przyszłości, więc pracuję z domu. To oczywiście nie przyczynia się do porządku, ponieważ wizyta w biurze wprowadziła przynajmniej pewien element dyscypliny.

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, Twoi znajomi z biznesu prawdopodobnie próbowali ci zasugerować, że w celu produktywnej pracy bez biura lepiej jest rozwinąć szereg nawyków, które tworzą „kanwę” dnia i ustawić cię we właściwy sposób. W moim przypadku mentorem był kolega, który zalecił:

- śpij dobrze;

- ustawić godziny pracy: niech będą na przykład od 13 do 19, ale w tym okresie pracują codziennie i, przeciwnie, nie pracują przez resztę czasu;

- wprowadzaj kilka przydatnych rytuałów dziennie: na przykład zjedz lunch lub idź na basen o określonych porach;

- nagradzaj się za wykonanie zadania zmianą aktywności, najlepiej krótkim spacerem (kilka razy w ciągu dnia).

pokazało doświadczenie zawodowe z domu
że nie wiem, jak się skupić na długim okresie czasu.

W skrócie. To wszystko. Bardzo Szkoda

Po otrzymaniu cennych instrukcji (sarkazm nie jest dorozumiany) odpowiedziałem: „Tak, tak, wezmę pod uwagę wasze rekomendacje, Dima” i nie wziąłem pod uwagę większości z nich (niespodzianka!). Nie dlatego, że ich nie lubili - w końcu są znakomici - ale dlatego, że uległem rozpraszającym czynnikom, które zmieniają przedsiębiorcę w wczorajszą kiepską kiełbasę.

Polecam instalowanie RescueTime na twoim komputerze przez co najmniej miesiąc. Monitoruje aktywność w ciągu dnia i dostarcza raporty, które mogą konkurować z żółtą prasą:

- Ile godzin zajęło sprawdzenie poczty?

- Dlaczego cztery wizyty na Facebooku przez pięć minut doprowadziły do ​​głupiego spędzenia trzech godzin pracy we wtorek?

- W jaki sposób Word i chory prawnik, zamiast studiować kontrakt od kontrahenta, pozbawili cię możliwości przedstawienia prezentacji partnerom?

Cała ta szokująca prawda przekona cię do poprawy podejścia do pracy. Oczywiście RescueTime nie jest uniwersalny i nie nadaje się dla pracownika zoo lub instruktora fitness, ale niewolnicy laptopów, tacy jak ja, przydadzą ci się.

Doświadczenie z domu pokazało, że:

- Nie wiem, jak się skoncentrować na długim okresie czasu (co najmniej dwie godziny). Hałas za oknem, brak snu, Facebook, nagłe małe zadania i spotkania - wszystko to odciąga uwagę od rzeczy;

- Nie mogę nie odpowiedzieć na mnóstwo przychodzących wiadomości e-mail;

- Muszę nadać priorytet pilnym zadaniom od zarządzania operacyjnego nad strategicznym i kreatywnym.

W skrócie. To wszystko. Bardzo Szkoda

Postanowiłem rozpocząć od dwóch działań: znaleźć w nim dobre miejsce na spotkanie z laptopem i zrezygnować z jakiejkolwiek pracy, z wyjątkiem tej, która jest ściśle związana z firmą. Dwa uruchomienia nie mogą być wykonane jednocześnie. Pracuj przez długi czas (na przykład rok) i również uruchom startup.

Hałas za oknem, brak snu, Facebook, drobne zadania i spotkania - wszystko to odciąga uwagę od sedna.

Opcja biblioteki działała. Od czasów studenckich nadal mam przepustkę do RSL. Jeśli ktoś nie był, „Leninka” wygląda tak: w ogromnym chłodnym budynku znajduje się kilka dużych sal z rzędami krzeseł i stołów z gniazdami, a także lampki do czytania. Nie możesz rozmawiać przez telefon na korytarzu (możesz wyjść na korytarz), palić, jeść i pić - również Wi-Fi w czytelniach jest dozwolone tylko dla sieci wewnętrznej, a aby uzyskać dostęp do zasobów zewnętrznych, musisz przejść do specjalnej strefy z sofami. Możesz przynieść ze sobą wszystko, co chcesz, oprócz odcisków, nożyczek, pistoletów, taśmy klejącej i innych podobnych rzeczy.

W rezultacie otrzymujesz prawie darmową współpracę z sąsiadami w postaci siwych matematyków z paczkami starych książek lub doktorantów w okularach i pracy doktorskiej. Bardzo cicho, poza Kremlem, 3G łapie normalnie. Nie znalazłem jeszcze lepszego rozwiązania. Trudno jest zrezygnować z nawyku spędzania całego dnia w bibliotece, ale koncentracja na rozwiązywaniu 1-2 dużych zadań jest doskonała. Jeśli jesteś głodny, możesz odwiedzić jadalnię.

Alternatywnie, możesz rozważyć kawiarnię bez głośnej muzyki lub ogłoszeń specjalnych co 10 minut, parki w lecie lub biuro kogoś innego, gdzie nikt cię nie zna i gdzie nie ma hałasu. Wiele start-upów, które wynajmowały lokale „na rozwój”, zapewnia pracę swoim znajomym.

Co do klasycznego coworkingu, wydają mi się one bardzo głośne i zachęcają do komunikowania się z innymi gośćmi. To przeszkadza w pracy. Ogólnie rzecz biorąc, nie możesz być w domu w godzinach pracy dłużej niż dwa dni w tygodniu (nie licząc weekendów, które lepiej jest po prostu zrelaksować się).

Pamiętaj jednak, że gdy znajdziesz odpowiednie miejsce do skoncentrowanej pracy, zdasz sobie sprawę, że trudniejszym problemem są twoje nawyki. Mianowicie, niemożność rozproszenia uwagi przez rozmowy, listy i sieci społecznościowe, które regularnie pojawiają się w ciągu dnia i można do nich dotrzeć nawet w odległej himalajskiej jaskini (jeśli jest tam 3G).

Jakie sztuczki można zastosować w walce z przeciwnikami produktywności, opiszę w następnym artykule.

Obejrzyj wideo: Idealnie czysty piekarnik bez wysiłku dzięki systemowi PyroluxePlus (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show
Weekend

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show

Film Olgi Darfi „I Am Gagarin” Pokazy filmowe „Napalm” Dokument o miłości sprzed pół wieku, który został zebrany krok po kroku przez autora „Shoa” Claude'a Lantsmana. To historia krótkiego spotkania, które zmieniło życie dwóch osób - Francuza i pielęgniarki Koreańskiego Czerwonego Krzyża. Film został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu filmowym w Cannes i zebrał wiele entuzjastycznych odpowiedzi.
Czytaj Więcej
Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files
Weekend

Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files

Dokąd pójść „Łowcy marmurowych głów (Archeologia przyszłości)” Kiedy: 28 stycznia - 28 lutego Gdzie: Muzeum badań Rosyjskiej Akademii Sztuki (nasyp Universitetskaya 17) Koszt: 200 rubli Pierwsza wystawa wpływowego rosyjskiego artysty Pavla Peppersteina w Petersburgu od dziewięciu lat, który w zeszłym roku ustanowił osobisty rekord, gdy jego praca opuściła aukcję za 165 tysięcy euro.
Czytaj Więcej
Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”
Weekend

Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”

Wystawa „Odwilż w Moskwie: 1953–1968” Wielkoskalowy projekt Muzeum Moskiewskiego na temat sztuki i kultury odwilży. Obrazy i rysunki, projekty architektoniczne, plakaty filmów Kozintseva i Tarkowskiego, pierwsze wydania poetów lat sześćdziesiątych i przedruki zrehabilitowanych modernistów współistnieją z artefaktami, które przenoszą obraz czasu - plakaty na temat eksploracji przestrzeni, mebli, urządzeń i odzieży.
Czytaj Więcej