Weekend w Petersburgu

West Wind Festival, Jan Fabre Hermitage i Twenty One Pilots Concert

Vika Begalskaya, Alexander Vilkin„Rafaelizm”

Ekspresyjna sprytna feministka Vika Begalskaya i prowokator punk ze skandalicznego zespołu „Prosthesis” Alexander Vilkin rozpoczęli współpracę kilka lat temu. Wiosną w moskiewskiej Pop / off / galerii sztuki pokazali malowniczy cykl „Ci z żołądkiem” o zwierzęciu w człowieku i człowieku w zwierzętach z frywolnymi fabułami, jak z neurotycznego snu i absurdalnych haseł („Ludzie, nie dotykaj zwierząt, zabijajcie się nawzajem”) ) Wystawa w Galerii Gisich jest swoistym rozwinięciem tematu. Teraz fabuła oparta jest na roślinach prowadzonych przez najbardziej krwiożerczych z nich - rafflesia, pięknie wyglądający tropikalny kwiat pasożyta.

Kiedy: od 20 października

Gdzie:galeria Marina Gisich

Koszt: za darmo

 gisich.com

West Wind Film Festival

Kiedy: 19-23 października

Gdzie: Sala kinowa Angleterre
(Ul. Malaya Morskaya, 24)

Koszt: 275 rubli

vk.com

Laureat Oscara mini-festiwal filmów w kategorii „Najlepszy film obcojęzyczny”. Na przykład w piątek można obejrzeć luksemburski dramat „Dzieci” o trudnym nastolatku z wyobrażoną przyjaciółką i matką pracującą na czacie seksualnym, w sobotę - historyczna tragikomedia rumuńskiego reżysera Radu Jude'a o niewłaściwej przyjaźni zbiegającego się służącego i policjanta zatrudnionego w celu jego zwrotu dżentelmen, a w niedzielę - muzyczny melodramat „Viva” o travesty kabarecie w Hawanie - wynik nieoczekiwanej współpracy między Irlandią a Kubą.

Wystawa „Podwodna biblioteka”

Wystawa włoskiej fotografki Ileany Florescu, która od kilku lat kontynuuje swój projekt koncepcyjny: zanurza klasyczne książki w Morzu Śródziemnym u wybrzeży Sardynii, a następnie fotografuje je przez słup wody, dlatego publikacje bez grosza nagle odzyskują świetność, przypominając zatopione statki i ukryte w nich skarby. Oprócz zdjęć na wystawie zostaną również pokazane przedmioty - same książki zniekształcone przez morze, które artysta zamienia w rodzaj rzeźby.

Kiedy: 21 października - 27 listopada

Gdzie: „Erarta ”(29 linia V.O., 2)

Koszt: 500 rubli

erarta.com

„Uprzejma odmowa”

Koncert weteranów późnego radzieckiego rocka eksperymentalnego, poświęcony reedycji słynnego „białego” albumu grupy. Przez ponad 30 lat istnienia „Uprzejma odmowa” zmieniała się wiele razy, a ostatnio zaczęli grać w formie trio i zagrają w „Erarcie” w tym samym składzie. Obiecane są zarówno przeboje, jak i nowe piosenki.

Kiedy: 21 października

Gdzie: Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt: 700–900 rubli

 erarta.com

Festiwal „Diazavr”

Festiwal domowych pasków filmowych, pięć lat temu, wymyślony przez fanów antycznej sowieckiej technologii z Orel, w którym przez długi czas pracował nawet klub, którego uczestnicy wieczorami pokazywali sobie własne pokazy slajdów. Po raz piąty Diazavr odbywa się w Petersburgu, organizatorzy zapraszają zarówno profesjonalnych artystów, jak i amatorów, a także prowadzą kursy mistrzowskie dla dorosłych i dzieci.

Kiedy: 21 października

Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej imienia Siergieja Kuryokhina (Ligovsky Prospect, 73)

Koszt: 150 rubli

 facebook.com

Specjalny pokaz sagi „The Godfather”

Specjalny pokaz kultowej sagi Francisa Forda Coppoli na dużym ekranie, zorganizowany przez firmę filmową Inoekino. Historia wpływowego sycylijskiego klanu mafijnego w Nowym Jorku, kierowanego przez szefa Michaela Corleone, stała się jednym z najbardziej udanych filmów w karierze amerykańskiego reżysera, zdobyła kilka Oscarów, ustanowiła nowy kanon na obrazie świata przestępczego i stała się punktem wyjścia dla przyszłych wyznawców i naśladowców.

Kiedy: 21-22 października

Gdzie: Kino „Aurora” (Newski Prospekt, 60)

Koszt: 400 rubli

 inoekino.com

Litewskie dni kina

Od piątku do wtorku w Rodina Cinema Center odbędzie się Litewski Festiwal Filmowy. Program obejmuje 17 filmów fabularnych i dokumentalnych, wybór krótkich filmów animowanych dla dorosłych oraz wystawę plakatów kinowych „Kronika kina litewskiego: 1953–2000”. Festiwal otworzy film z 1966 r. „Uczucia” w reżyserii Almantasa Grikeviciusa, który po raz pierwszy zostanie pokazany w Rosji po całkowitej rekonstrukcji obrazu i dźwięku.

Kiedy: 21-25 października

Gdzie: centrum kina „Rodina” (ul. Karavannaya, 12)

Koszt: 150 rubli

 rodinakino.ru

„Jan Fabre: Knight of Despair - Warrior of Beauty”

Gdzie: Państwowe Muzeum Ermitażu
(Plac Pałacowy, 2)

Kiedy: 21 października - 30 kwietnia

Koszt: 400 rubli

HERMITAGEMUSEUM.ORG

W 2008 r. Jan Fabre przekształcił sale Luwru z holenderskim malarstwem w jednolity bestiariusz: w sali ceremonialnych portretów rozłożył nagrobki, wśród których pełzał gigantyczny robak z ludzką głową, w innej sali wyłożył żelazne łóżko i trumnę inkrustowaną opalizującymi złoceniami chrząszczy. Coś podobnego artysta powtórzy w Ermitażu: do swojej gigantycznej instalacji, która będzie zlokalizowana w Pałacu Zimowym, Nowym Ermitażu i Sztabie Generalnym, przyniósł około 200 dzieł, w tym zupełnie nowych. Przeczytaj więcej o głównej wystawie tej jesieni w naszym przewodniku.

Czytanie spektaklu „Scena taka a taka”

Czytanie teatralne poświęcone 120. rocznicy pisarza i dramatopisarza Eugene'a Schwartza, na podstawie którego nakręcono wiele radzieckich bajek i przypowieści, w tym klasycznego Kopciuszka z 1947 r., Zwyczajny cud i Zabij smoka. W ramach spektakli w Okhta Lab młodzi aktorzy z petersburskich teatrów przeczytają fragmenty ulubionych sztuk głównego rosyjskiego gawędziarza XX wieku. Obiecuje się, że wydarzenie będzie interaktywne: widzowie będą mieli również okazję wziąć udział.

Kiedy: 21 października

Gdzie: „Ohta Lab” (Anchor St., 5)

Koszt: za darmo

 okhtalab.ru

Wystawa „Gwiazdy na scenie: od Petersburga po Monte Carlo i Hollywood”

Wystawa szwajcarskiego fotografa Pete Buhlera, która pokaże 39 portretów mistrzów gatunku rozrywkowego - teatru, cyrku i artystów filmowych, w tym Christopha Waltza, Umy Thurman, Cate Blanchett i Jeremy Irons.

Kiedy: 21 października - 3 grudnia

Gdzie: „Leningrad Center” (ul. Potemkinskaya, 4)

Koszt: 100 rubli

leningradcenter.ru

Prezentacja książki „Sztuka i miasto”

W sobotę w Muzeum Sztuki Ulicy odbędzie się wykład i prezentacja nowej książki Igora Ponosowa na temat sztuki ulicznej. Ponosov jest artystą ulicznym i performerem, jednym z uczestników ruchu partyzanckiego, który prowadzi nieoczekiwane działania, zwracając uwagę na problemy społeczne i urbanistyczne, a także jest kompilatorem serii książek Objects, swoistej encyklopedii rosyjskiej sztuki ulicznej.

Kiedy: 22 października

Gdzie: Museum of Street Art (Revolution Highway 84)

Koszt: wstęp wolny

 facebook.com

Pokaz filmu „Monolog”

Trzeci pokaz w ramach mini-retrospektywy filmów z muzyką Olega Karavaychuka. W sobotę taśma Monologu Ilyi Averbarakh zostanie pokazana w Rodinie, smutnym dramacie o samotności starszego naukowca o błyskotliwej karierze, ale niespokojnym życiu rodzinnym, który na starość jest zmuszony na nowo nauczyć się współczucia i tolerancji.

Kiedy: 22 października

Gdzie: centrum kina „Rodina” (ul. Karavannaya, 12)

Koszt: 250 rubli

rodinakino.ru

Festiwal Otwartej Karty

Wieloletni projekt, w ramach którego miłośnicy miast przeprowadzają niebanalne wycieczki po Petersburgu. Tym razem program Open Map obejmuje ponad 20 różnych tras, w tym spacer po Dzielnicy Newskiego, centra handlowe Apraksin Dvor, schroniska i przytułki Malaya Okhta, miejsca masowych protestów i cmentarz Shuvalov. Przewodnikami wraz z profesjonalnymi historykami są piloci, rowerzyści, dziennikarze, działacze LGBT i zwolennicy parków.

Kiedy: 22-23 października

Gdzie: podać adresy i programy wycieczek na stronie organizatorów

Koszt: 300–400 rubli

 vk.com

Pokaz filmu animowanego „Przed miłością”

Pokaz filmu rosyjskiego reżysera-animatora, założyciela studia pilotażowego Igora Kowalowa, który w tym roku zdobył główną nagrodę krajowej nagrody Ikar i otrzymał kilka innych prestiżowych nagród europejskich. W swoim klasycznym stylu, znanym z filmów animowanych Koloboks i Przygody kapitana Vrungela, Kovalev opowiada serię krótkich opowiadań o poszukiwaniu miłości i zrozumienia.

Kiedy: 22 października

Gdzie: Lendok (nabrzeże kanału Kryukova 12)

Koszt: 350 rubli

 lendoc.ru

DJ Felix Dickinson na parkiecie tanecznym

Klub na Konyushennaya Square ma ważną trasę koncertową: DJ Felix Dickinson, weteran brytyjskiej sceny house, który, jak zauważają osobno organizatorzy, zaczął grać w pierwszej głośnej erze angielskich rave'ów - przed wejściem w życie słynnej ustawy Criminal Justice Bill w 1994 r. (Jeden z jego punkty były skierowane konkretnie przeciwko rabusiom i plenery, czytaj więcej tutaj). Nie możesz sobie wyobrazić lepszego miejsca dla pewnych siebie entuzjastycznych klasyków: otoczone ścianami garażowymi z czerwonej cegły w samym centrum Petersburga.

KIEDY: 22 października

GDZIE: „Parkiet taneczny” (plac Konyushennaya, 2a)

CENA: 200 rubli po północy

 facebook.com

Koncert Twenty One Pilots

Kiedy: 23 października

Gdzie: Lodowy pałac
(Ave. Pyatyletok, 1)

Koszt: 2 500–5 000 rubli

vk.com

Koncert duetu pop w Ohio. Założona w 2009 roku grupa jak dotąd wydała cztery albumy i osiągnęła imponującą popularność. Trasa, w której Twenty One Pilots przyjeżdża do Rosji, jest największą w historii grupy i obejmuje ponad sto koncertów na całym świecie. Oprócz utworów z zeszłorocznego albumu „Blurryface”, lista utworów zawiera stare hity i okładki.

Sztuka „Niewidzialna książka”

Apartament, stworzony przez grupę teatralną „Filshty-Kozly” i „Etude Theatre” na notatnikach Siergieja Dowlatowa. Jak sami organizatorzy mówią, „Niewidzialna książka” nie jest raczej spektaklem, a raczej próbą opowiedzenia o życiu pisarza w Leningradzie: o odmowach publikacji, recenzentach, wrogach, nieudacznikach i rodzinie.

Kiedy: 23 października

Gdzie: Klub towarzyski (ul. Rubinstein 40)

Koszt: 700 rubli

 radario.ru

Koncert Assai

Kontynuacja serii koncertów na Nowej Scenie Alexandrinki w formie prób otwartych. Tym razem wystąpi tu hip-hopowy artysta Assai, który zasłynął dzięki współpracy z grupą Krec pod koniec zera, a później długo nie koncertował. Pod koniec ubiegłego roku wydał pierwszą piosenkę „Looking for You” po prawie pięcioletniej przerwie i wrócił na scenę.

Kiedy: 23 października

Gdzie: Nowa scena teatru Aleksandryńskiego (nasyp Reki Fontanka 49a)

Koszt: 600 rubli

 facebook.com


Obrazy: cover, 1 - Iris Productions, 2 - Angelos bvba / Jan Fabre, 3 - Fueled By Ramen

Obejrzyj wideo: EXODUS Carribean wooden sailing vessel (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej
Styl

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej

Na prośbę Life wokół projektanci, architekci i osoby związane z aranżacją wnętrz wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - Donara Dolgopolskaya, malarz i projektant wnętrz, który podnosił przedmioty w oparciu o prawa terapii kolorami.
Czytaj Więcej
Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie
Styl

Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie

Zimowe wyprzedaże w moskiewskich sklepach rozpoczynają się natychmiast po świętach noworocznych, a kończą w połowie lutego, kiedy niesprzedane przedmioty stopniowo stają się rogami starych kolekcji. Pomimo niepisanych zasad właściciele sklepów decydują, jakie rabaty ustawić. Tak więc, w Kuznetsky Most 20, 30% i 40% zniżki dotyczy tylko niektórych marek, podczas gdy w Podium Concept Store teraz prawie wszystkie kolekcje jesień-zima spadły ceny do 50%, chociaż nie jest to pokazane na metce.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski
Styl

Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski

W sekcji „Wkrótce otwarcie” Life about opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. Tym razem - klub sportowy October Boxing Club na Red October. Pomysł stworzenia klubu fitness, w którym wszystkie treningi oparte są na boksie, przyszedł do Eleny Malovej ponad sześć miesięcy temu.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu
Styl

Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. Ostatnio kilku projektantów opowiedziało, co zrobić z małym balkonem.
Czytaj Więcej