Weekend w Petersburgu

Beat Weekend, retrospektywa braci Dardenne i otwarcie lodowiska w New Holland

LaDiyfest

Festiwal praw człowieka non-profit składający się z serii warsztatów, pokazów filmowych, spektakli i koncertów połączonych wspólnym tematem queerowego feminizmu. Na przykład w sobotę w ramach projektu odbędzie się prezentacja biblioteki feministycznej „Feminfoteka”, aw niedzielę duży koncert w klubie Fish Fabrique, w którym wystąpią moskiewska grupa Fanny Kaplan i berlińska grupa Zdrada Palki.

Kiedy: 14-20 listopada

Podaj adresy i koszt wydarzeń na stronie internetowej

 vk.com

Szwajcarski tydzień filmowy

Festiwal kina szwajcarskiego odbywa się przez cały tydzień w Petersburgu. W weekendy będzie pokazywał dramat psychologiczny Sibylla o pragmatycznej matce rodziny, która przypadkowo była świadkiem samobójstwa swojego rówieśnika, historyczny film telewizyjny Gotthard o budowie tunelu kolejowego pod Alpami, który dla XIX wieku był prawdziwym cudem myśli architektonicznej, oraz satyryczną komedią Rolfa Lissi „Jak zostać Szwajcarem” to film, który został wydany w 1978 roku, ale nie stracił na znaczeniu przez prawie 40 lat.

Kiedy: 16-21 listopada

Gdzie: Cinema Center „Giant Park” (Alexander Park, 4/3)

Koszt: za darmo

 vk.com

Pokonaj weekend

Kiedy: 17-20 listopada

Gdzie: kino „Aurora”
(Nevsky Prospect, 60)

Koszt: 300 rubli

facebook.com

Festiwal filmów dokumentalnych o współczesnej kulturze, który odbywa się prawie jednocześnie w 16 miastach Rosji. W ten weekend w Petersburgu pokażą taśmę „Kiedy Ziemia wydaje się łatwa” na temat gruzińskich łyżwiarzy, film o Davidzie Bowie na obrazie Ziggy Stardust oraz film dokumentalny poświęcony grupie Placebo.

Festiwal kontekstowy

Współczesny festiwal choreograficzny Kontekst, pomyślany przez baletnicę Dianę Wiszniewą jako rodzaj laboratorium, łączącego występy i kursy mistrzowskie wiodących światowych firm, w tym roku po raz pierwszy odbywa się nie tylko w Moskwie, ale także w Petersburgu. W kinie Angleterre w weekend pokaże film baletowy Matsa Ek „Miejsce” oraz dokument Mr. Gagi o Ohadzie Nakharinie, gwiazdy współczesnej choreografii. W sobotę w Teatrze Maryjskim odbędzie się uroczyste zamknięcie festiwalu, w którym udział wezmą holenderska trupa Introdans, kanadyjska Narodowa Szkoła Baletowa, Alonzo King LINES Ballet i inni artyści.

Kiedy: 17-19 listopada

Podaj adresy i koszt wydarzeń na stronie internetowej

 dianavishneva.com

Retrospektywa braci Dardenne

Miniwy Festiwal filmów belgijskiego duetu filmowego Jean-Pierre i Luke Dardenne, dwukrotny posiadacz złotej gałęzi Palm w Cannes. W ramach retrospektywy kino Aurora pokaże dwa klasyczne filmy: The Promise of 1996, historię ojca i syna zarabiającego na nielegalnych migrantach oraz The Rosetta z 1999 roku, film o młodej dziewczynie desperacko szukającej pracy. Ponadto odbędzie się premiera najnowszego dzieła Nieznanych reżyserów - dramatu z elementami detektywistycznej opowieści o postawach wobec migrantów we współczesnej Europie i odpowiedzialności zbiorowej. W piątek krytyk filmowy Anton Dolin zaprezentuje książkę Luke'a Dardenne'a Za naszymi obrazami w księgarni Edycje subskrypcyjne - rodzaj pamiętnika, w którym reżyser opowiada o życiu i pracy nad filmami.

Kiedy: 18-20 listopada

Gdzie: Kino „Aurora” (Newski Prospekt, 60)

Koszt: 350 rubli

 facebook.com

Impreza z Beppe Loda

Impreza z udziałem dziadka włoskiego DJ-a Giuseppe Lody, który swoją karierę rozpoczął w późnych latach 70., wymyślając połączenie awangardowej muzyki z etnicznymi melodiami i synth-pop, a następnie wprowadził modę afro-disco. Organizatorzy imprezy na „parkiecie tanecznym” obiecują innym uczestnikom, ale ich nazwiska są utrzymywane w tajemnicy.

Kiedy: 18 listopada

Gdzie: Klub „Dance Ground” (plac Konyushennaya, 2)

Koszt: za darmo

facebook.com

Sztuka „Nowy Jork.Lata 80. My ”

Kiedy: 18-20 listopada

Gdzie: Nowa scena Teatru Aleksandryjskiego (nabrzeże rzeki Fontanka, 49a)

Koszt: 2 000–5 000 rubli

Premiera w Petersburgu sztuki opartej na autobiograficznej sztuce artysty Michaiła Szenjakina o życiu sowieckich emigrantów politycznych w Nowym Jorku w latach 80., po raz pierwszy pokazana rok temu w Moskwie. Shemyakin gra się w sztuce i opowiada o życiu wygnańców takich jak on - Sergey Dovlatov, Rudolf Nureyev, Ernst Neizvestny, Peter Veil i inni.

Prezentacja książki Pierre'a Paolo Pazoliniego „Nowa młodość”

Prezentacja kolekcji poezji jednego z najważniejszych neorealistów we Włoszech, Pierre Paolo Pasoliniego, który swoją karierę twórczą rozpoczął właśnie jako poeta i kontynuował pisanie poezji i prozy przez całe życie. Przekonany komunistyczny Pazolini w latach 50. zdołał nawet odwiedzić Związek Radziecki, gdzie wziął udział w konferencji poświęconej poezji.

Kiedy: 18 listopada

Gdzie: „Porządek słów” (nabrzeże rzeki Fontanka 15)

Koszt: bezpłatny, wymagana rejestracja

 facebook.com

Koncert Soho Rezanejad

Koncert duńskiej piosenkarki synth-pop, znanej ze współpracy z Lust For Youth i Kasperem Bjorke. W swoim własnym dziele Soho łączy ponurą, niemal gotycką estetykę z industrialem i elementami muzyki pop. Podstawą jej występu w Ionotek będzie jej ostatni album, Idolatry, wydany w ubiegłym roku i reklamowany przez solistę Motorama Vlad Parshina.

Kiedy: 18 listopada

Gdzie: „Ionoteka” (Ligovsky Prospect, 50/12)

Koszt: 700 rubli

 vk.com

Otwarcie lodowiska w New Holland

Już w tę sobotę w New Holland zaczyna działać lodowisko zewnętrzne o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych. Lodowisko znajduje się na stronie przed sceną, gdzie muzycy mają występować w sezonie zimowym. Na przykład z okazji otwarcia wystąpi tu nowojorski zespół coverowy Hudson Project, którego repertuar obejmuje kolekcję piosenek w różnych stylach i stylach, od Franka Sinatry po Rolling Stones.

Kiedy: 19 listopada

Gdzie: Nowa Holandia
(nasyp Kanału Admiralteyskiego, 2)

Koszt: 250-450 rubli

newhollandsp.ru

Wystawa Chorégraphismes

Kiedy: 19–21 listopada

Gdzie: KGallery (Nabrzeże rzeki Fontanka 21)

Koszt: 100 rubli

kgallery.ru

Niezwykła wystawa francuskiego reportera Francoisa Paoliniego, laureata nagrody World Press Photo z 1990 roku, który kręcił dla wielu autorytatywnych publikacji, takich jak Paris Match, Newsweek i GEO. Do późnych lat 90. Paolini specjalizował się wyłącznie w raportach wojskowych i społecznych, ale po spotkaniu z choreografem Maurice Bejartem nieoczekiwanie zaczął kręcić swoje balety. Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 30 prac z cyklu Chorégraphismes, zrealizowanych przez lata współpracy fotografa z trupą.

Wystąpienie publiczne z udziałem Wergiliusza Abloe

Otwarte spotkanie z Virgilem Ablohem, dyrektorem kreatywnym Kanye Westa i twórcą marki Off-White, który pojawił się trzy lata temu i niemal natychmiast stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów stylu ulicznego na świecie. W spotkaniu, które DLT będzie transmitować na żywo w Internecie, oprócz Ablo, wezmą udział rosyjscy projektanci, przedstawiciele branży modowej, dziennikarze i blogerzy.

Kiedy: 19 listopada

Gdzie: „DLT” (Bolshaya Konyushennaya St., 21)

Koszt: za darmo

 dlt.ru

Koncert Parov Stelar

Austriacki muzyk i producent Marcus Führeder, który w wymyślonym przez siebie gatunku muzycznym wykonuje elektro-swing pod pseudonimem Parov Stelar, odwiedził Rosję dwa lata temu. Od tego czasu udało mu się wydać dwa albumy „The Demon Diaries” i „Parov Stelar Band Live @ Pukkelpop” i przedstawia je w ramach nowej światowej trasy koncertowej.

Kiedy: 20 listopada

Gdzie: A2 Green Concert (3 Medikov Avenue)

Koszt: 2400 rubli

 a2.fm


obrazy: okładka - Les Films du Fleuve, 1 - Danny Fields pod Gillian McCain / Amazon Studios / Magnolia Pictures, 2 - Moskiewski Teatr Muzyczny i Dramat Stas Namin, 3 - KGallery

Obejrzyj wideo: Zdzichu gra w "Far Cry 3" #17 Hej, Jason. . JEEB! (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej