Weekend w Petersburgu

Royal Murphy Concert, The Deadstock 33s DOT Performance i Artplay Border Show

Strony

Na zdjęciu: Tornado Wallace

Na parkiecie w piątek 17 marca od 22:00 impreza w duchu lat 80. Kolekcjonerska obietnica disco Italo. Odpowiedzialny za to jest australijski DJ Hysteric - miłośnik muzyki i właściciel własnej wytwórni Mothball Record.

W Domu Kuźny 18 marca od 23:00 Impreza odbędzie się z udziałem innego, znacznie bardziej popularnego australijskiego DJ'a Tornado Wallace'a, który niedawno mieszkał w Berlinie. Muzyk właśnie wydał swój pierwszy solowy album „Lonely Planet”, w ramach trasy koncertowej, na której koncert popłynął do Petersburga.

Justin Robertson znany również jako The Deadstock 33s, brytyjski guru DJ z prawie 30-letnim doświadczeniem w pracy z Björkiem, Happy Monday, The Chemical Brothers, New Order i innymi ważnymi muzykami, poprowadzi imprezę „Assembly Point” nowego klubu DOT. Rozpocznie się impreza z jego udziałem 18 marca o 23:00.

Koncerty

Na zdjęciu: Roisin Murphy

17 marca od 20:00 były wokalista projektu Moloko, Royale Murphy, wystąpi w klubie A2. Po upadku popularnego duetu w 2003 roku Murphy podjął karierę solową i wydał cztery pełne albumy. Wraz z ostatnim - „Take Her Up to Monto” - piosenkarka przyjeżdża do Petersburga.

W klubie Place 17 marca od 20:00 odbędzie się koncert duńczyków Of the Wand & the Moon. Grupa neofolk została zorganizowana przez gitarzystę Kim Larsena pod koniec lat 90. - początkowo jako projekt solowy - ale później wyrosła na format kwintetu. W tak rozbudowanym składzie zespół przyjeżdża do Petersburga z nowym programem.

Punkowi rockowcy Evil z Petersburga, Sonic Death, wydają nowy album „Space Goth” zaledwie rok po poprzednim albumie „Hate Machine”. Tym razem będą to piosenki o kosmosie i psychodelikach. Odbędzie się prezentacja albumu 18 marca od 20:00 w klubie „Ionoteka”.

Wystawy

Na zdjęciu: wystawa „Border”

W galerii „Luda” 15 marca Wystawa otwarta ku pamięci założyciela nekrorealizmu, artysty i reżysera Jewgienija Jufita. Wystawa prezentuje zdjęcia z projektu Albomchik, zapoczątkowanego na początku 2000 roku przez operatora Dmitrija Aleksiejewa, który pracował przy filmie „Prosty spacer” i jednocześnie rejestrował to, co działo się na planie. Niewytrenowany widz przed odwiedzeniem wystawy będzie przydatny do zapoznania się z naszym szczegółowym przewodnikiem po biografii i pracach Yufit.

Od 16 marca w centrum projektowym Artplay otwarta jest wystawa Border - duży projekt podróżniczy Instytutu Goethego, dla którego współcześni artyści przemyśleli koncepcję granic w różnych kontekstach - od geograficznego po społeczny. Kuratorzy projektu, Inke Arns i Thibaut de Reuter, zaprosili do udziału ponad 20 autorów, głównie z krajów byłego Związku Radzieckiego. Wystawa była już pokazywana w Moskwie, a po Petersburgu zostanie zabrana do Krasnojarska, Kijowa, Tbilisi, Mińska i Dortmundu.

18 marca w muzeum „Kolekcja Carskie Sioło” otwiera wystawę graficzną Giennadija Ustyugowa poświęconą 80. rocznicy jednego z wybitnych przedstawicieli nieoficjalnej sztuki leningradzkiej lat 70. i 80. XX wieku. W wieku 19 lat Ustyugov został wydalony ze słynnej szkoły średniej w Leningradzie za swoją pasję do impresjonistów, później nie wstąpił do teatru, pracował jako ładowacz, ślusarz, malarz, ale nie opuścił obrazu, a także pasję do impresjonistów. Jego prace można uznać za rodzaj wycieczki do historii sztuki początku XX wieku, jeśli spróbujesz znaleźć cytaty z Muncha, Matisse'a lub, na przykład, Magritte'a.

Jak dobrze

Na zdjęciu: film Rainera Wernera Fassbindera „Strach zjada duszę”

18 marca od 19:00 w Annenkirche na Kirochnaya drugi koncert filmowy odbędzie się w ramach autorskiego projektu „Silent Cinema and Live Music”. Tym razem pokażą niemy film Wasilija Żurawlewa „Lot kosmiczny” w 1935 r. - pierwszy radziecki film science fiction o eksploracji kosmosu, napisany wspólnie przez samego Ciołkowskiego. Rolę stożka wykona DJ Moralez, ideolog klubu Mosaique i jeden z założycieli wytwórni o tej samej nazwie.

18 i 19 marca Magazyn Seance i Goethe-Institut organizują specjalne pokazy filmów Rainera Wernera Fassbindera „Strach zjada duszę” w 1973 r. I „Lily Marlene” w 1981 r. Programy mają zbiec się w czasie z wydaniem magazynu poświęconego kultowemu niemieckiemu reżyserowi. Filmy zaprezentuje Hark Bom - stały aktor Fassbindera, który zagrał w swoich filmach ponad dziesięć ról.

W klubie towarzyskim 19 marca krytyk sztuki Ivan Chechot wygłosi wykład. Temat wykładu nie jest prosty - jak odróżnić dobrą sztukę od złej. Chechot obiecuje przyjrzeć się problemowi konkretnymi przykładami, a głównymi bohaterami są Iwan Aiwazowski (którego retrospekcja kończy się w Muzeum Rosyjskim) i Anselm Kiefer (którego wystawę Ermitaż otworzy w maju).

zdjęcia: cover, 2 - Nicole Nodland / Play It Again Sam, 1 - Waving at Trains, 3 - Goethe Institute, 4 - Tango Films

Obejrzyj wideo: public access ska stock (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej