Weekend w Petersburgu

Wystawa Konstantina Somowa, koncert parków, placów i alejek oraz festiwal sztuczek

Koncerty

Na zdjęciu: Seafret

W klubie MOD 24 marca od 19:00 Wystąpi brytyjski duet Seafret. Guitar romantics, którego głównym hitem był singiel „Oceans” z ponad 16 milionami wyświetleń na YouTube, obiecują, że zagrają utwory z debiutanckiego albumu Tell Me It's Real w Petersburgu.

24 marca od 20:00 Klub Place będzie gospodarzem koncertu Parks, Squares and Alleys, który pięć lat temu wymyślił 19-letni mieszkaniec Chabarowska Siergiej Chawro. Nowa szczerość, piosenki w języku angielskim w duchu Sonic Youth oraz Belle & Sebastian, a także niespotykany młodzieńczy entuzjazm na przestrzeni lat nie zniknęły. Chyba że do powyższego dodano doświadczenie i pewność siebie.

Grupa Auktsion 26 marca od 20:00 wystąpi w sali koncertowej Aurora z tradycyjnym programem wiosennym. Oprócz hitów należy poczekać na eksperymenty - na przykład utwory z nowego albumu „In the Sun”, wydanego nieco mniej niż rok temu.

Strony

Na zdjęciu: Tessela

W barze Dunes, gdzie niedawno otwarte zostało drugie piętro, które jest pełnoprawnym miejscem koncertowym, 25 marca od 22:00 Będzie impreza z SPb Percussion All Stars, eksperymentalnym projektem łączącym elektronikę i bębny. W skład zespołu wchodzi DJ Messer, który grał w zespołach Leningrad i Optimystica Orchestra, inżynier elektronik Dimapetrov, perkusista grupy Markscheider Kunst, Danil Prokopiev i Unesco Ruiz Wiiemil, kubański perkusista współpracujący z zespołami Clave y Guaguanco i Ban Rarra.

W klubie DOT 25 marca od 23:00 Wystąpi angielski DJ i producent Tessela. Wraz ze swoim bratem Tomem Russellem prowadzi projekt na żywo Overmono, któremu udało się wystąpić w Boiler Room i Dekmantel Festival, i zarządza wytwórnią muzyczną Poly Kicks. Nawiasem mówiąc, klub DOT z optymizmem ogłasza tę imprezę ostatnim ważnym wydarzeniem w zimowej przestrzeni i wkrótce obiecuje, że ponownie wróci na dach.

25 marca od 23:00 Kuznya House zaprezentuje projekt T & P - duet z wiodącego nowojorskiego programu radiowego Beats In Space Tim Sweeney i niemieckiego producenta Phillipa Lauera - członka Tuff City Kids, Talamanca System i kilku innych ważnych współpracowników DJ-skich.

Wystawy

Na zdjęciu: wystawa Timura Musajewa-Kagana „O życiu i śmierci”

W przestrzeni „Artmuz” od 23 marca wystawa Timura Musajewa-Kagana - pracownika północno-kaukaskiego oddziału NCCA, niezależnego kuratora i artysty. Zaprezentowane zostaną prace z dwóch projektów: obiekty stylizowane na ikony z serii „Schronienia. Karty cementu” z wizerunkami bohaterów dziecięcych komiksów, a także prace z serii Mortido - półabstrakcyjne kompozycje o pokoju i śmierci.

Ostatni raz w Rosji retrospektywne wystawy Konstantina Somowa - jednego z najważniejszych przedstawicieli stowarzyszenia artystycznego Art World - odbyły się pod koniec lat 60. i miały zbiegać się z setną rocznicą powstania artysty. Spacja od 24 marca uzupełnia KGallery. Ekspozycja oparta jest na pracach Somowa ze zbiorów prywatnych oraz indywidualnych eksponatach z muzeów w Petersburgu. Wystawa pokaże między innymi wszystkie trzy istniejące wydania słynnej „Księgi markizy” - zbiór frywolnych tekstów z ilustracjami Somowa - a także kolekcję porcelany, stworzoną według szkiców artysty, oraz unikalne archiwum zdjęć.

W bibliotece grafiki książkowej 24 marca zostanie otwarta wystawa grafików artystów z Arefevsky'ego, najważniejszego stowarzyszenia artystycznego nonkonformistów z Leningradu. Zaprezentowane zostaną akwaforty Vladimira Shagina, Valentina Gromova, litografie Richarda Vasmi i Sholoma Schwartza oraz linoryty Aleksandra Arefiewa. Nie warto przeceniać ich znaczenia, wszyscy podążają za głównym zajęciem malarskim, niemniej jednak ciekawy jest wygląd.

Jak dobrze

Na zdjęciu: film Bernarda Bertolucciego „Conformist” 1970

25 i 26 marca W Petersburgu odbędzie się festiwal kultury ulicznej „TRICKa and Spectacles”. Program obejmuje kursy mistrzowskie w trike'u, łamaniu i capoeirze, konkursy początkujących tancerzy, instalacje graffiti i występy muzyczne. Gwiazdy specjalnej triki światowej, amerykański Steve Terada i Brazylijczyk Fabiano Lopez, znany również jako Neguin, których występy zbierają miliony wyświetleń na YouTube, przybędą na festiwal jako goście specjalni.

Na ulicy Stremyannaya w domu Bubyr 25 marca od 12 do 21.00 akcja marki odzieżowej Oh, moja odbędzie się - jej przyszły sklep, którego pomieszczenia są obecnie przygotowywane do naprawy, zostanie otwarty na jeden dzień. W programie sprzedaż (jak obiecują organizatorzy, wiele rzeczy, które zostaną zaoferowane do zakupu w sobotę, jest wyjątkowa: zostały uszyte w jednym egzemplarzu i nigdy nie wejdą do obiegu) i smakołyki z kawiarni w Bejrucie, która jest dobrze zlokalizowana w okolicy.

26 marca o 21:00 Centrum kina Rodina poprowadzi specjalny pokaz filmu konformistycznego z 1970 roku Bernardo Bertolucci. Kultowy film, oparty na powieści Alberta Moravii o tej samej nazwie, opowiada historię 33-letniego arystokraty Marcello Clerici, który dołączył do partii faszystowskiej i otrzymał zadanie zabicia antyfaszystowskiego profesora, który uciekł do Francji.

W kreatywnej przestrzeni „Tkaczy” 26 marca od 12:00 Odbędzie się kolejny „rynek winylu”. Przedstawiciele najlepszych wyspecjalizowanych sklepów z Moskwy i Petersburga obiecują udział kolekcjonerów rzadkich płyt i rzadkich książek. W ciągu dnia odbędą się warsztaty i wykłady, a także sety DJ-owe w wykonaniu zwolenników płyt winylowych.

25 marca od 18.00 w przestrzeni tajgi odbędzie się seria wykładów w ramach międzynarodowej konferencji „Miasta kreatywne. Doświadczenie Rosji i Niemiec”. Wystąpią niemieccy eksperci w dziedzinie planowania regionalnego, tworzenia i zarządzania kreatywnymi przestrzeniami: Christian Rost (Lipsk), Sabine Foggenreiter (Kolonia) i Johannes Schmidt (Wuppertal). Konferencja będzie kontynuowana w niedzielę w Artplay Center. Zobacz szczegółowy program tutaj.

zdjęcia: okładka - KGallery, 1 - Columbia Records, 2 - Paramount Artists, 3 - Artmusa, 4 - Paramount Pictures

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej