Weekend w Petersburgu

Open Your Mind Festival, nie banalne wycieczki i impreza dedykowana Depeche Mode

Koncerty

Na zdjęciu: OBLADAET

5 maja od 20:00 w klubie „Ionoteka” wystąpią bohaterowie lat 80. - zespół rockowy „Alliance”. Grupa, utworzona w 1981 r., Po kilku obraźliwych nieporozumieniach, przerwach i zmianie formatu, ostatecznie przestała istnieć w połowie lat 90. A w 2008 r., Niespodziewanie ponownie połączony, zaczął koncertować, a nawet opublikował zbiór przebojów. W Petersburgu muzycy planują między innymi zaprezentować nowy singiel.

5 maja w klubie Mod od 20:00 Wystąpi zespół Gorky, grając złamane serce i poruszający indie rock. Multiinstrumentalista Max Gorky, imiennik i potomek pisarza Maxima Gorkiego, zgromadził swój zespół kilka lat temu w Orelu. Od tamtej pory grupie udało się nagrać album i wydać kilka filmów, a teraz przeszła do pierwszej rundy, której finałowy koncert odbędzie się w Petersburgu.

6 maja od 20:00 w klubie „Waiting Room” koncert poprowadzi petersburski raper Obladaet. Przedstawienie odbędzie się w ramach trasy poświęconej wydaniu nowego albumu „Files”, który w rzeczywistości niewiele różni się od pracy innych ponurych i rozgoryczonych bohaterów bitew rapowych, ale nie bez charakterystycznego petersburskiego romansu.

Strony

Na zdjęciu: Molly

5 maja od 23:00 Fiński muzyk pothOles, właściciel własnej wytwórni winylu, Common Labor, wystąpi w Mosaique. W skład firmy wejdą mieszkańcy Mosaique - Boseg and Sames, a impreza DJ Galich zostanie otwarta.

W klubie DOT 6 maja od 23:00 Będzie impreza z Jurasem Lietusem. Za łotewskim pseudonimem (Sea Rain) stoi moskiewski muzyk Anton Kubikov, znany z projektu scsi-9 i własnej wytwórni muzycznej Pro-Tez Records. W ciągu 20-letniej kariery Kubikov wydał około 50 wydawnictw głównie w niemieckich wytwórniach winylowych, a Juras Lietus opracował solowy projekt z dźwiękiem analogowym i modułowym.

6 maja od 21:00 Klub Masts będzie gospodarzem prezentacji nowego albumu rosyjskiego muzyka elektronicznego Nuage, sygnatariusza wielu ważnych europejskich wytwórni, takich jak Mooncircle, Medschool i Absys, oraz ulubionego autorytatywnego specjalistycznego wydawnictwa. Po raz pierwszy będzie można posłuchać albumu na żywo; album zostanie wydany dzień wcześniej w berlińskiej wytwórni Project: Mooncircle.

Klub „Gestalt” 6 maja od 23:00 Molly, mieszkanka paryskiego klubu Rex, jest nagrywana w wytwórniach Rekids i All In i regularnie występuje w miejscach kultu, takich jak Berlin Panorama Bar i Concrete w Paryżu. Muzycy z Petersburga Shutta i Arram Mantana będą wspierać Francuzkę.

9 maja od 19:00 w barze „Wydmy” projekt Popkids zaczyna się od zespołu Radia „Bathyscaphe”. W ramach pierwszego wydarzenia odbędzie się impreza poświęcona frontmanowi Depeche Mode, Dave'owi Gahanowi, a także wykład-dyskusja „DM Companions: od Fad Gadget i The Normal do Tima Simenona i klienta” oraz pokaz filmu dokumentalnego o kultowych brytyjskich rockerach.

Inne rozrywki

Na zdjęciu: Otwórz swój umysł

6 i 7 maja w Galerii Luda odbędą się niezależne targi sztuki współczesnej autorstwa młodych autorów, którzy pracują głównie w technice współczesnej. Inicjatorzy wydarzenia zjednoczyli się pod ogólnym hasłem „Małe prace dla małych kolekcjonerów”. Rozumie się, że za całkiem rozsądne pieniądze będzie można kupić tutaj coś interesującego i niezwykłego: przy okazji, wśród uczestników ogłaszane są Alain De Laun, Ivan Dorn, a nawet Demian Hirst, cokolwiek to znaczy.

5-8 maja W Petersburgu odbywa się festiwal nowoczesnej choreografii eksperymentalnej Open Your Mind. Najciekawszą częścią tego dnia jest Dzień Bitwy (otwarty konkurs uczestników) i Dzień Sceny (występy tancerzy z krótkimi występami), które odbędą się w Erarcie w sobotę i niedzielę.

W Landoku 7 maja o 19:00 zostanie pokazany film dokumentalny polskiego reżysera Christiana Matyseka Łowcy miodu - technicznie idealna opowieść o dzikim pszczelarstwie, którego ośrodki udało się znaleźć ekipie filmowej w najbardziej egzotycznych miejscach: w lasach południowego Uralu, na klifach Nepalu, a nawet w jednym z centrów handlowych w Warszawie.

Nie przegap


Na zdjęciu: wystawa „Salvador Dali. Surrealista i klasyka”

Długi weekend to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na wystawy, wycieczki i projekty teatralne, których wizytę odłożyłeś. Życie wokół zgromadziło najciekawsze z nich.

6-9 maja w mieście odbędzie się nowa seria projektu „Otwarta mapa” z niebanalnymi wycieczkami-hitami prowadzonymi przez nieprofesjonalnych przewodników. Oprócz znanych już opcji, takich jak spacery na wózkach inwalidzkich lub z niewidomym przewodnikiem, wycieczki do Peterhof bez odwiedzania fontann, latarnie morskie w regionie Leningradzkim lub zorganizowane camping, zespół przygotował specjalny program na 9 maja. Obejmuje wycieczki poświęcone pokojowi i dialogowi, w kontekście osobistych historii poetów, żeglarzy, pilotów, dziennikarzy, działaczy LGBT i wegetarian.

Specjalny cykl wydarzeń przygotowuje Teatr Pop-up Siemiona Aleksandrowskiego. Przez cały weekend w Fiddler's Green Pub na Rubinstein odbędzie się eksperymentalny występ Charlesa Bukowskiego: uczestnicy polegają na słuchawkach i kuflu piwa. A w przestrzeni Skorohod odbędzie się pokaz wydajności Fuel, oparty na serii szczegółowych wywiadów z twórcą Abbyy Davidem Youngiem.

Zaraz po weekendzie w KGallery zostanie zamknięta rzadka wystawa Konstantina Somowa, jednego z najważniejszych przedstawicieli stowarzyszenia artystycznego Art World. Opiera się na pracach ze zbiorów prywatnych i eksponatów kilku muzeów. Najciekawsze, co można tu jeszcze zobaczyć, to wszystkie trzy istniejące wydania słynnej „Księgi markizy” (zbiór frywolnych tekstów z ilustracjami Somowa) oraz kolekcja porcelany stworzona według szkiców artysty.

Muzeum Faberge kontynuuje retrospektywę Salvadora Dali, przygotowaną przez hiszpańskich kuratorów z Fundacji Gala-Salvador Dali. Ekspozycja zbudowana jest wokół klasycznych motywów w twórczości surrealistów i zapożyczonych pomysłów. Możesz przeczytać więcej o tej wystawie w naszym przewodniku.

W „Erarcie” powinieneś odwiedzić projekt londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta, poświęcony historii bielizny. Na wystawie zgromadzono około 150 przedmiotów - od gorsetu z XVIII wieku po dzieła współczesnych światowych marek, na przykładzie których doskonale śledzony jest związek między historią rozwoju społeczeństwa a odzieżą.

Na koniec w Rosfoto odbywa się duża wystawa fotografii kubańskiej, opisująca historię narodu wyspiarskiego od momentu, gdy Fidel Castro doszedł do władzy do chwili obecnej. Projekt ukazuje całkowicie nieoczekiwaną głębię i zaradność lokalnych autorów, najwyraźniej zrzuconych przez polityków na margines świata sztuki.

Obejrzyj wideo: The Dumplings z Orkiestrą - Nie gotujemy Live at Open'er Festival 2017 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Co zająć dziecko jesienią
Przewodnik

Co zająć dziecko jesienią

Poza sezonem, gdy spacerowanie jest nieprzyjemne i masz dość siedzenia w domu, możesz nauczyć się czegoś nowego: rozwijać roboty, rzeźbić z gliny, rysować lub rozumieć sztukę. Dla każdego dziecka tej jesieni jest coś dla każdego. Robotyka, elektrotechnika i wzornictwo przemysłowe w Roboshkoli W dni powszednie zajęcia w Roboshkoli odbywają się wieczorami, aw weekendy trwają prawie cały dzień, ale dzięki specjalnej technice gry nikt się nie przepracuje.
Czytaj Więcej
„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu
Przewodnik

„Venus rag”: Jak obejrzeć wystawę sztuki povera w Ermitażu

16 maja w Pałacu Zimowym otwiera się wystawa „Arte Povera. Twórczy przełom” - obszerna i odkrywcza retrospekcja jednego z najważniejszych trendów we włoskiej sztuce drugiej połowy XX wieku. Termin „arte povera” (przetłumaczony z języka włoskiego jako „biedna sztuka”) został ukuty przez kuratora i krytyka sztuki Germano Celant w 1967 roku, próbując zdefiniować twórczość kilkudziesięciu włoskich autorów, którzy zbuntowali się niezależnie na różne sposoby sztuka przeciw amerykańskiemu minimalizmowi, proponująca zupełnie inny sposób rozumienia zjawisk świata przemysłowego.
Czytaj Więcej
Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?
Przewodnik

Co musisz wiedzieć o bezpieczeństwie dzieci w samochodzie?

Zapytaliśmy pediatrę, ortopedę i specjalistę od produktów dla dzieci o to, co wpływa na bezpieczeństwo dziecka w samochodzie zarówno w regularnych, jak i nagłych wypadkach. Frolov Pavel Aleksandrovich, pediatra Prywatna klinika dziecięca Shtulman Dmitry Alekseevich, chirurg ortopeda dziecięcy, kandydat nauk medycznych, Prywatna klinika dziecięca Olga Teslya, dyrektor sieci sklepów „Olant” Dlaczego potrzebuję fotelika samochodowego?
Czytaj Więcej
10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie
Przewodnik

10 najpopularniejszych koktajli w Moskwie

Restauracja i bar Delikatesy Pedro Manhattan - 520 rubli 492 koktajli na miesiąc Składniki: Bourbon - 60 ml Sherry - 20 ml Angostura - 2 krople Bitter - 2 krople Ocet Sherry - 2 ml PET BARISHNIKOV, barman Delikatesy: „Współwłaściciel i szef kuchni wynaleźli koktajl Delikatesy Wiaczesław Lankin. To zwrot akcji w klasycznym Manhattanie.
Czytaj Więcej