Zarządzanie

A2B.ru: Jak moja firma zaczęła obsługiwać Olimpiadę w Soczi

Alexey PROKOPIEV

współzałożyciel grupy firm PiK
i usługi A2B.ru

Rok temu, w styczniu 2013 roku, zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na wybór firm obsługujących Olimpiadę w Soczi. Zaproszenie zostało do nas wysłane przez naszego starego klienta korporacyjnego - amerykańską sieć telewizyjną NBC. Byłoby dla nich wygodne, aby uzyskać akredytację Komitetu Organizacyjnego i nadal służyć im na tak ważnym wydarzeniu.

Społeczność firm obsługujących Igrzyska jest zamkniętym klubem, ale udało nam się do niego dostać z powodu braku konkurentów. Rynek transferowy na całym Terytorium Krasnodarskim jest daleki od ideału: jest niecywilizowany, nie ma wystarczającej liczby graczy, a ci, którzy łamią dzikie ceny. Musieliśmy również podnieść ceny, aby pokryć koszty szkolenia 250 pracowników i ich zakwaterowania w Soczi. Ale jednocześnie udało im się utrzymać je na poziomie rynkowym - ceny tutaj są o około 30% droższe niż za transport w Moskwie. Inni gracze za te same pieniądze nie mogą zaoferować dobrej usługi.

Potem zadziałał efekt pantoflowy. Nasi klienci to najwięksi sponsorzy olimpiady: Megafon, Volkswagen, Visa, Procter & Gamble, McDonald's i inni. W sumie mamy 12 klientów korporacyjnych. Zasadniczo potrzebują jednorazowego transferu z lotniska w Soczi do hoteli lub wynajmu samochodu z kierowcą. Realizujemy również indywidualne zamówienia: wynajmujemy autobusy, zapewniamy kierowców do outsourcingu i nie tylko.

Przeszkoliliśmy kierowców, dyspozytorów, operatorów i wsparcie techniczne. Szkolenie składało się z zajęć zgodnie z zasadami spotkania z klientami, pielęgnacji i wyglądu samochodu, a także topografii terenu. Kierowcom, którzy nigdy nie byli w Soczi, swobodnie zorientowani w mieście, skorzystaliśmy z Google Maps Street View. Na mapie przypomnieli sobie, jak dostać się z punktu „A” do punktu „B”.

Obsługa Igrzysk Olimpijskich jest bardzo dobra dla wizerunku. Ale dla nas jest to projekt komercyjny

Każdy klient ma inne wymagania wobec kierowców, musimy dostosować się do każdego: dla NBC ważne jest, aby kierowcy mówili po angielsku i jechali bardzo ostrożnie, dla Volkswagena nie jest to ważne dla angielskiego, wszyscy mają rosyjskojęzyczne zarządzanie, ale ważne jest, aby kierowcy wyglądali dobrze, mieli w kurtkach.

Oczywiście nie bez siły wyższej. Na przykład, kiedy pod koniec stycznia cały Rostów nad Donem był pokryty śniegiem, 15 naszych autobusów utknęło tam na jeden dzień. Uratował nas tylko fakt, że wcześniej zaprowadziliśmy pracowników na szkolenia - szkolenia musiały być prowadzone w trybie przyspieszonym, ale klienci niczego nie zauważyli. Były trudności z powodu biurokracji. W dniu 7 stycznia region wprowadził certyfikaty dla transportu nierezydenta, bez nich nie byłoby możliwe. Ale zaczęli je wydawać dopiero wieczorem 6 stycznia - nie wszystkie certyfikaty były gotowe na czas. Dzień czwarty wszystko stało. Musieliśmy w pełni załadować pięć samochodów, które miały certyfikat. To było trudne, ale zrobiliśmy to.

Negatywne recenzje dotyczące usługi w Soczi stale pojawiają się w Internecie i w zachodniej prasie. To nie jest prawda. Któregoś dnia jadłem obiad z kierownikiem NBC, który szczerze pochwalił organizację igrzysk olimpijskich. Powiedział, że logistyka jest niezwykle wygodna, ponieważ wszystko koncentruje się w dwóch centrach transportowych. Mówił także o wolontariuszach: są bardzo responsywni, zawsze chcą pomóc. Tak nie było na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r .: ochotnicy oczywiście się uśmiechnęli, ale zbyt formalnie podeszli do komunikacji z gośćmi. Sam to zauważyłem, kiedy tam byłem. Trenowaliśmy tam jako cała firma. Chociaż oczywiście pod względem transferu istnieje znacznie bardziej konkurencyjny rynek.

Obsługa Igrzysk Olimpijskich jest bardzo dobra dla wizerunku. Ale dla nas jest to przede wszystkim projekt komercyjny. Mamy nadzieję, że nasz roczny obrót z tego powodu wzrośnie trzykrotnie (w 2013 r. Wyniósł 100 milionów rubli. - Uwaga H&F) Ponadto rozpoczęliśmy już negocjacje w sprawie obsługi Formuły 1, szczytu G8 w Soczi w czerwcu i Mistrzostw Świata w 2018 roku.

W międzyczasie odpoczywam, chodzę na wszystkie konkursy i kibicuję naszym. Moim zadaniem było zorganizowanie i uruchomienie całego procesu i było to możliwe.

Obejrzyj wideo: The Crew OST - A2B Track 04 (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Nowe utwory Gorillaza, sezon 3 zbrodni amerykańskich i kontynuacja Mass Effect
Domy weekendowe

Nowe utwory Gorillaza, sezon 3 zbrodni amerykańskich i kontynuacja Mass Effect

Co oglądać „Amerykańska zbrodnia” Amerykańska zbrodnia Od 12 marca ABC, obsada sezonu 3: Felicity Huffman, Richard Kebral, Connor Jesup, Benito Martinez, Regina King Twórca: John Ridley Trzecia część scenariusza „PSR” lata niewoli ”Johna Ridleya, którego pierwszy sezon mówił o śledztwie w sprawie przestępstw z nienawiści na pustkowiu Ameryki, a drugi o skandalu seksualnym w prywatnej szkole.
Czytaj Więcej
New Frank Ocean, seria Netflix o Rodeo i Edge of the Rise autorstwa Thomasa Pincheona
Domy weekendowe

New Frank Ocean, seria Netflix o Rodeo i Edge of the Rise autorstwa Thomasa Pincheona

Co słuchać Gonjasufiego „Callus”, aby posłuchać Gonjasufiego, przyjaciela Flying Lotus i The Gaslamp Killer, na długo zniknął z radaru melomanów - teraz okazuje się, że nagrywał ten album przez cztery lata. „Callus” to niesamowicie smutna płyta pomieszana z industrialnym, amerykańskim rootem, synth-popem i dubem, a kiedy dojdziesz do piosenki z wymownym tytułem „When I Die”, gęsia skórka może oczywiście przejść.
Czytaj Więcej
Album Mushrooms, finał American Horror Story i nowy Orhan Pamuk
Domy weekendowe

Album Mushrooms, finał American Horror Story i nowy Orhan Pamuk

Co oglądać American Horror Story American Horror Story FX Sezon 6 Twórcy: Ryan Murphy, Brad Falchak Obsada: Evan Peters, Dennis O'Hare, Sarah Paulson, Lily Rabe, Katie Bates, Kuba Gooding Jr, Lady Gaga Oglądaj W tym tygodniu zakończyła się szósta część wieloletniego horroru opartego na okropnych legendach miasta - okazja do pokonania całego sezonu w weekend, zwłaszcza, że ​​ponownie zmusza go do ostrego oglądania.
Czytaj Więcej