Weekend w Petersburgu

Festiwal „ProtoArt” w Manege, koncert 1/2 Orkiestra i „Access Point”

Koncerty

Na zdjęciu: 1/2 Orchestra

Shau ​​karau fest

Mini-festiwal grup garażowych

Połączony koncert dziesięciu znanych grup low-fi jednocześnie. Festiwal Shau Karau odbył się wiosną w skromnej winiarni na Rubinstein, a teraz zajmuje pełne miejsce klubowe. Skład obejmuje występy petersburskiego zespołu garażowego Sonic Death, ich moskiewskich kolegów Kazuskomy i innych muzyków supernowych.


Kiedy

22 lipca

Gdzie

„Ionoteka” (Ligovsky Prospect, 50/12)

Koszt

350 rubli

vk.com

1/2 orkiestry

Eksperymentalny koncert jazzowy w Moskwie

W sobotę w New Holland wystąpi rosyjski zespół jazzowy 1/2 Orchestra, eksperymentalny projekt, w którym członkowie zespołu łączą jazzowe improwizacje z muzyką elektroniczną i hip-hopem. Zespołowi udało się już nagrać pięć albumów studyjnych i wziąć udział w kilku prestiżowych festiwalach, w tym Festiwalu Sziget, Tallinn Music Week i Poster Picnic.


Kiedy

22 lipca

Gdzie

New Holland (nabrzeże kanału Admiralteysky, 2)

Koszt

za darmo

newhollandsp.ru

Jazz na nowej scenie: zespół akustyczny Ivana Vasilieva

Retrojazz od byłego muzyka „DDT”

Acoustic Band to zespół jazzowy w Petersburgu założony przez trębacza i kompozytora Iwana Wasiliewa, który przed rozpoczęciem kariery solowej grał w zespole DDT przez 15 lat. Jednak sam zespół Acoustic Band jest już fenomenem z historią: przez 17 lat muzycy wydali cztery solowe płyty. Zakres ich zainteresowań jest szeroki - od dynamicznego bebopa lat 40. po nowoczesne kompozycje autorskie.


Kiedy

23 lipca

Gdzie

Nowa scena teatru Aleksandryńskiego (nabrzeże rzeki Fontanka 49A)

Koszt

600 rubli

alexandrinsky.ru

Strony

Na zdjęciu: Jan Schulte

Jan Schulte / Bufiman / Wolf Müller

Trzej muzycy w jednym

W składzie partii w Kuźnym House występują trzy nazwiska - Jan Schulte, Bufiman i Wolf Müller - ale chodzi o jedną osobę. Düsseldorde Jan Schult, oprócz swojego prawdziwego imienia, używa dwóch pseudonimów, pod którymi pisze inną muzykę. Podobnie jak Bufiman, wydał płyty dla francuskiej wytwórni Versatile i holenderskiej Dekmantel. Jak Wolf Müller zremiksował klasyczne ambientowe piosenki. Wreszcie, pod swoim prawdziwym nazwiskiem, łączy muzykę elektroniczną z kompozycjami etnicznymi.


Kiedy

22 lipca

Gdzie

Dom Kuźny (nabrzeże kanału Admiralteysky, 2)

Koszt

za darmo

facebook.com

Elektromonteur

Elektronika taneczna w Moskwie

Impreza z udziałem zespołu Elektromonteur - projektu moskiewskiego dziennikarza Michaiła Borzenkowa - którego członkowie starają się na nowo wynaleźć sowiecką muzykę elektroniczną. Elektromonteur pracuje obecnie nad nagraniem swojego debiutanckiego albumu, więc powinieneś spodziewać się premiery z imprezy w Union Bar.


Kiedy

22 lipca

Gdzie

Bar Union (Foundry Ave., 55)

Koszt

za darmo

vk.com

Wystawy

Na zdjęciu: „Od słowa do obrazu”

„ProtoArt”

Wielkoformatowy pokaz sztuki improwizacyjnej

Festiwal w Manege poświęcony improwizacji w różnych kontekstach: od malarstwa i rzeźby po zaawansowane technologicznie instalacje medialne i produkcje teatralne. W ramach festiwalu działać będzie osiem sekcji, z których każda będzie poświęcona odrębnemu kierunkowi. Na przykład zespół Teatra.doc jest odpowiedzialny za ProtoTeatre, który poprowadzi serię lekcji mistrzowskich, a także pokaże historię Historii kobiet i bogów. Artyści Andrei Punin i Boris Shersenkov nadzorują ten obszar za pomocą obrazów i rzeźb powstałych w wyniku improwizacji, a krytyk filmowy Michaił Trofimenkov przygotowuje wykład i program filmowy na temat improwizacji w kinie.


Kiedy

22-23 lipca

Gdzie

Centralna sala wystawowa „Manege” (Plac Świętego Izaaka, 1)

Koszt

za darmo

facebook.com

„Od słowa do obrazu”

Rocznicowa wystawa grafiki w Petersburgu

Konstantin Zabirokhin jest znanym grafikiem książkowym w Leningradzie i Petersburgu, który wydał setki różnych wydań w ciągu swojej prawie czterdziestoletniej kariery. Zilustrował rosyjską klasykę, kolekcje dziecięcych bajek, skandynawskie epiki, a także wykonał prace sztalugowe na podstawie powieści Andrieja Płatonowa, Jewgienij Nosowa, Walentina Rasputina i innych. Zabirokhin, jeden z założycieli grupy uroczych retrograd „Dzieci Arkhip Kuindzhi”, wykorzystuje motywy folklorystyczne w większości swoich dzieł, nawet jeśli mówimy o współczesnych rzeczach. Wśród siedemdziesięciu prac, które zostaną pokazane na wystawie, znajduje się litografia Smoota poświęcona życiu w latach 90. XX wieku, w której znajdowało się miejsce na tematy biblijne i dla cara rosyjskiego oraz krwawy dział.


Kiedy

21 lipca - 27 sierpnia

Gdzie

Muzeum Sztuki w Petersburgu XX-XXI wieku (Nasyp Kanału Griboedowskiego, 103)

Koszt

150 rubli

vk.com

Jak dobrze

Na zdjęciu: spektakl „Rozmowy uchodźców” na festiwalu „Access Point”

Niemy film z orkiestrą

Spodenki Charliego Chaplina do jazzu

W kinie Rodina Cinema Center odbędzie się w sobotę specjalny pokaz filmu Silent Cinema and Orchestra: pokazane zostaną filmy krótkometrażowe klasyków Charlesa Chaplina i Bustera Keatona, w tym wczesne dzieła Chaplina Sklep z usurerami i strażakiem z 1916 r., A także słynny teatr 1921, w którym Keaton gra jednocześnie dziewięć ról. Zespół Easy Winners Ragtime Band, petersburski zespół wykonujący muzykę z lat 40. i 70. wyłącznie na autentycznych instrumentach, w tym banjo i kontrabasie, będzie grał taperów na pokazach.


Kiedy

22 lipca

Gdzie

Cinema Center „Homeland” (st. Karavannaya, 12)

Koszt

400 rubli

artpokaz.com

Punkt dostępu

Przedstawienia teatralne w nietypowych miejscach

Główną ideą festiwalu „Access Point” jest pokazywanie spektakli i przedstawień teatralnych w nietypowych miejscach. Projekt odbywa się po raz trzeci w Petersburgu, wśród znanych miejsc tego lata - sal Muzeum Rosyjskiego, Pałacu Svyazi, Moskiewskiego Parku Zwycięstwa, Odlewni Księżniczki Jusupowej, przestrzeni garażu miejskiego i innych. Weekendowy plakat zawiera występ niemieckiej trupy Rimini Protokoll w mieszkaniach, występ audio „Red Noise” i absurdalny wykład muzyczny „Mausoleum-Buff: Return to Lennongrad”, który zostanie zaprezentowany w Centrum komunikacji. Możesz dowiedzieć się więcej o festiwalu z naszego przewodnika.


Kiedy

20 lipca - 6 sierpnia

Gdzie

Podaj adresy stron na stronie festiwalu

Koszt

500-1 000 rubli

tochkadostupa.spb

Wykład „Sztuka i media”

Historia interakcji artystów z technologią

Wykład historyka sztuki i krytyki sztuki Alexandra Novozhenova na temat historii rozwoju sztuki medialnej - od wczesnych awangardowych eksperymentów, takich jak „głośniki radiowe” Gustava Klutsisa z 1922 r., Które były prototypem radia, po nowoczesne instalacje wideo, występy audio i inne projekty high-tech.


Kiedy

23 lipca

Gdzie

Pawilon New Holland

Koszt

za darmo

newhollandsp.ru

Obejrzyj wideo: Sergey Vandyshev - live at Manege (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Rzeczy tygodnia: Szaliki
Styl

Rzeczy tygodnia: Szaliki

Uniqlo, 399 s. 60% akryl, 40% wełna atrium, Zemlyanoy Val, 33 +7 (495) 970-15-55 Topman, 359 str. 100% akrylowy „europejski” plac stacji Kijów, 2 +7 (495) 980-51-72 Penfield, 1500 str. 100% bawełny Fott Stoleshnikov per., 7, str. 5 +7 (926) 082-84-85 Henrik Vibskov, 5,200 str. 60% jedwab, 40% bawełna "Kuznetsky Most 20" Kuznetsky Most, 20 +7 (495) 623-78-88 Johnstons, 2900 str.
Czytaj Więcej
Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku
Styl

Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku

W tym roku znacznie łatwiej było znaleźć ciekawe rzeczy do jazdy na łyżwach: w samym Parku Gorky pojawiły się jednocześnie trzy linie zimowych ubrań i różnych akcesoriów: czapki, mitenki, skarpetki, szaliki, a nawet swetry. Wokół życie odkryło, kto produkuje rzeczy na lodowiska, ile kosztują i z czego są wykonane.
Czytaj Więcej
Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina
Styl

Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina

Życie wokół kontynuuje rubryka poświęcona wnętrzom i wyposażeniu domu. Projektanci wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - architekt i projektant Nikolay Nikitin, który kieruje Story Store.
Czytaj Więcej
Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator
Styl

Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze - kurator i dyrektor artystyczny przyszłego baru w „Piętro” Sveta Bekasova, którego życie sfotografowano na dachu Ligowskiego, 74.
Czytaj Więcej