Zarządzanie

Księga życia: co czytają przedsiębiorcy

Dmitry SAUSHKIN

Założyciel Boommy.ru

W większości przypadków podziwiam książkę i myślę o tym, jeśli warto, od kilku dni do kilku tygodni. Ale jest kilka książek, które naprawdę zmieniły mnie we wszystko.

Seria książek Carlosa Castanedy

Wielu uważa go za uzależnionego (głównie czytelników, którzy nie byli w stanie opanować pierwszego rozdziału Nauczania Dona Juana), niektórzy jako genialny pisarz mistyfikacji. Dla mnie pozostaje tym, któremu udało się wyjaśnić, w jaki sposób świat i człowiek współdziałają ze sobą. Zbudował całą koncepcję świata, w której dominującą myślą jest ciągły rozwój i doskonalenie.

Pomysł, który zmienił moje podejście do świata i siebie, jest bardzo prosty: tylko ja jestem odpowiedzialny za wszystko, co dzieje się w moim życiu. A moją intencją i sposobem postrzegania otaczającego mnie świata są narzędzia, dzięki którym mogę tworzyć swoje życie każdego dnia.

David Cohen i Brad Feld "Startup on the Web. Warsztaty odnoszących sukcesy przedsiębiorców"

Ostatnio moje życie jest ściśle związane z Internetem. Przedsiębiorczość w tym obszarze zaczęła się ostatnio rozwijać w Rosji, ponieważ nie ma tak dużego doświadczenia w budowaniu odnoszących sukcesy firm. Cohen i Feld, założyciele akceleratora startowego TechStars, rozmawiają o zawiłościach tworzenia firmy o wartości miliarda dolarów w przyjemny i przystępny sposób. Jest to nieocenione doświadczenie: wszystkie przemyślenia są przedstawione na przykładach prawdziwych przypadków firm, które przeszły akcelerator lub z którymi współpracowały. To także bardzo inspirująca książka - sprawi, że wstaniesz i podejmiesz działania.

Jim Kemp First Say No. Przewodnik negocjacyjny"

Codziennie prowadzimy duże i małe negocjacje. Aby wyniki odpowiadały obu stronom, a nasze zadania zostały wykonane, nie bój się powiedzieć „nie” i spróbować dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebuje przeciwnik. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna książka, której techniki można stosować codziennie.

Shashi Martynova

Współzałożyciel sieci księgarni „Dodo Magic Bookroom”

Książek, które czytam i cytuję od wielu lat, w których szukam wsparcia i odpowiedzi w kółko, jest oczywiście niewiele. Jest wystarczająco dużo ulubionych tekstów, ale bardzo znaczących - jeszcze mniej.

Robert Heinlein „Nieznajomy w obcym kraju”

O akceptacji ludzi i niezrozumiałym upływie czasu, że możesz zmienić znacznie więcej niż myślisz o możliwości bezwarunkowej miłości. Bez tej książki, czytanej około 19 lat, nie mogę sobie wyobrazić, kim byłbym teraz, 19 lat później.
Bracia Strugacki „Ślimak na stoku”

O możliwości jednoczesnego istnienia praktycznie niekompatybilnych światopoglądów, o uznaniu prawa każdej osoby do wyboru własnego świata.
Osho Rajneesh „Ani woda, ani księżyc”

O wszystkim, co w moim umyśle związane jest z duchowością.

Sergey SHALAEV

Założyciel Surfingbird

Kiedy zadają mi pytanie „Jakie są twoje ulubione książki?”, Po bardzo długiej przerwie zwykle odpowiadam: Zamyatin „My” i „Zen i sztuka pielęgnacji motocykla” Roberta Piercinga.

Pierwsza książka jest najlepsza i nie możesz wyrazić całej mocy w jednym akapicie. Druga powieść powinna być książką odniesienia każdego lidera. Zawiera wiele cennych dyskusji na temat jakości i procesów zachodzących każdego dnia w głowie osoby pracującej nad jego projektem. O wszystkich tych samokopaniach, ulepszaniu produktu, ciągłych hipotezach, próbach, rozczarowaniach, myślach, którą drogą iść i więcej. Mój ulubiony cytat: „Spokój umysłu wytwarza właściwe wartości, właściwe wartości wytwarzają właściwe myśli. Właściwe myśli wytwarzają właściwe działania, a właściwe działania są pracą, która będzie materialnym odzwierciedleniem spokoju w centrum tego wszystkiego, aby inni mogli zobaczyć”.

Roberto PANCHVIDZE

Założyciel MDK

Tak się złożyło, że ostatnio musiałem przeczytać wiele książek na temat zarządzania, reklamy i marketingu, ale wśród nich nie znalazłem nic niezwykłego.

Są książki, które wszyscy przeczytali, ale za późno. Jestem przekonany, że najbardziej niezatarte wrażenie robią właśnie te prace, z którymi stykasz się w szkole. W dość młodym wieku czytałem średniowieczną literaturę, na którą najbardziej wpłynął traktat Machiavellego „Suwerenny”. Dla mnie, wciąż jako piętnastoletniego ucznia, ten tekst nie był zbyt trafny, ale po pięciu latach nie pamiętam dnia: „Car nie powinien mieć innych myśli, żadnych innych zmartwień, innych spraw niż wojna, bo wojna jest jedynym obowiązkiem, którego władca nie może zmienić na inny ”.

Zakładając firmę, każdy przedsiębiorca staje się władcą, królem, który jest przede wszystkim zobowiązany do kontrolowania wszystkich procesów. Menedżerowie średniowiecza byli królami: budowali moc, aby obowiązki były wykonywane przez inne osoby kompetentne w tej sprawie. Możesz zatrudnić dziesiątki doradców, dyrektorów wykonawczych, asystentów, ale w każdym razie musisz walczyć, ponieważ nikt inny nie jest w tym przeszkolony. Ta książka jest zalecana wszystkim politykom, ale szczerze wierzę, że ta praca jest konieczna dla każdego, kto chce skutecznie zarządzać ludźmi i sobą.

Ivan NOVIKOV

CEO Wallarm

Ewangelia

To jedyna wysokiej jakości książka bez gatunku, w której wydarzenia dokumentalne prezentowane są w narracyjnym stylu artystycznym. Ale ze względu na czas, jaki upłynął od opisu wydarzeń, styl prezentacji całkowicie zmienia kolor podczas czytania. Polecam przeczytać dwa razy: pierwszy - w duchu annałów historycznych, a drugi - sensownie, jako najlepszą fikcję. Starsze tłumaczenia należy podejmować z archaizmami, bez nowoczesnej stylistyki - zabija subtelności w wielu miejscach.

Jay Conrad LevinsonPartisan Marketing ”

Książka wysokiej jakości z prawdziwymi przykładami. Niestety, kilka z nich jest istotnych dla Rosji, ale sam duch i podstawowa idea, że ​​marketing może być realizowany bez ogromnych wydatków, inspiruje improwizację.

Udało mi się to zapewnić: wartość budżetu na promocję moich usług jest znacznie przesadzona. Możesz wyrobić sobie markę dzięki niestandardowym i nieoczekiwanym krokom, a jednocześnie nie wydać ani grosza, a budżety wielomilionowe nie zawsze gwarantują wyniki. Jeśli pracownik przychodzi do Ciebie i mówi, że zawarcie nowej usługi lub produktu jest niemożliwe bez kwoty przekraczającej roczne przychody z oczekiwanej sprzedaży, musisz podać mu link do „Partisan Marketing”.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Obejrzyj wideo: Duszpasterz przedsiębiorców - Fabian Błaszkiewicz. audycja #87 Kamil Cebulski (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Zarządzanie, Następny Artykuł

Plany weekendowe: 20–22 września
Rozrywka

Plany weekendowe: 20–22 września

20 września, piątek, 21 września, sobota, 22 września, niedziela, piątek, 20 września, 12:00 Wystawa Majakowskiego 120 20 projektantów i artystów z 14 krajów świętuje człowieka, który stał u początków krajowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty zostały już pokazane w czterech miastach Rosji - planują podróżować po całym świecie, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.
Czytaj Więcej
Współczesna fotografia japońska w Moskwie
Rozrywka

Współczesna fotografia japońska w Moskwie

Z Berlina do Moskwy przywieziono prace siedmiu odpowiednich japońskich fotografów pracujących na styku zaawansowanych technologii i zakorzenionych japońskich tradycji, dotykających kwestii globalizacji i wpływu Europy na Azję. Ken Kitano, Naoki Ishikawa, Takayuki Maekawa, Yasuhiro Ogawa, Shintaro Sato, Toshihiro Yashiro i Kazutoshi Yoshimura - przedstawiciele pokolenia 40-letnich i uznanych na całym świecie fotografów, zostali oficjalnie nazwani „obiecującymi nowoprzybyłymi” w swojej ojczyźnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
Czytaj Więcej
Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse
Rozrywka

Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse

Podczas „Nocy premiery” 16 czerwca, na kilka dni przed oficjalnym wypożyczeniem w Rosji, zostaną pokazane trzy autorskie filmy: Cannes „Le Havre” Aki Kaurismäki, taśma o fotografie Kevinie Carterze, który popełnił samobójstwo po otrzymaniu nagrody, oraz dramat erotyczny o próbie dostania się do Hollywood. Firma OtherKino co miesiąc organizuje takie pokazy w Ojczyźnie.
Czytaj Więcej