Weekend w Petersburgu

Festiwal „Anton jest w pobliżu”, wystawa Giana Paolo Barbieri i twórcze spotkanie z Peterem Hoogiem

Festiwale

Na zdjęciu: Dasha Schulz

„Mosty leningradzkie”

Seria koncertów brydżowych

W ciągu trzech wieczorów Mały Konushenny i mosty włoskie zamieniają się w improwizowane sceny, w których wystąpią niezależni muzycy. Koncerty Zimavsegdy i Zhenya Lyubich odbędą się w piątek w ramach festiwalu, Dasha Schultz i Needshes w sobotę, a Malinen i Maria Czajkowski w niedzielę.


Kiedy

1-3 września

Gdzie

podaj adresy i godziny koncertów na stronie festiwalu

Koszt

za darmo

facebook

„Anton jest w pobliżu”

Czwarty festiwal charytatywny tego samego funduszu

Czwarty festiwal charytatywny, wymyślony przez fundację pomagającą osobom z autyzmem w kontaktach towarzyskich, odbędzie się ponownie w tym roku w New Holland. Wokalistka Manizha, zespół Megapolis, D-Pulse i ich własna orkiestra Anton znajdują się w pobliżu na scenie muzycznej, w której uczestniczą uczniowie ośrodka. Planowane są także kursy mistrzowskie (na przykład od holenderskiego choreografa Andrew Greenwooda), interaktywne przedstawienia i pokaz filmu „Animated Life” - o nastolatku z autyzmem, który oparty jest na książce pisarza i dziennikarza Rona Saskinda.


Kiedy

2 września

Gdzie

New Holland (nabrzeże kanału Admiralteysky, 2)

Koszt

za darmo

antonfest

Koncerty

Na zdjęciu: „SBPCH”

SBPCH

Koncert popularnej grupy w towarzystwie chóru

Koncert najpopularniejszych elektroników w Petersburgu - grupy „SBPCH”, która niedawno wydała nowy minialbum „Wyrzucę głowę - niech moje serce myśli”. Organizatorzy obiecują, że koncert w New Holland będzie wyjątkowy: grupa wystąpi w rozszerzonym formacie z udziałem chóru i, jak wynika z zapowiedzi, nie będzie to jedyna niespodzianka.


Kiedy

1 września, 20:00

Gdzie

New Holland (nabrzeże kanału Admiralteysky, 2)

Koszt

za darmo

facebook

Misza Miszczenko

Rzadki występ moskiewskiego neoklasycysty

Moskiewski pianista i kompozytor Misha Mishchenko jest jednym z czołowych przedstawicieli rosyjskiego neoklasycyzmu, który w swoich kompozycjach łączy instrumenty akustyczne i elektronikę. W ciągu ostatniego roku Miszczenko założył własną wytwórnię muzyczną, zorganizował eksperymentalną grupę Murmur i przygotował specjalny program na koncert na dachu klubu DOT.


Kiedy

3 września, 19:00

Gdzie

DOT Club (V.O., linia skórzana, 30)

Koszt

1100–1500 rubli

facebook

Strony

Na zdjęciu: Eostra

Pulse w / Vinilette

Hiszpańskie techno

Pierwsza impreza Pulse w nowym sezonie odbędzie się w Mosaique Club w sobotę. Jego głównym bohaterem będzie hiszpańska Vinilette - popularny DJ techno mieszkający między Berlinem a Barceloną. Na imprezie wystąpią również DJ-e Miejsca i rzeczy, muzyk id 303 z projektu Drone Kitchen Sound i inni artyści.


Kiedy

2 września, 23:00

Gdzie

Mosaique (Konyushennaya sq., 2)

Koszt

500 rubli

facebook

Niski koszt przez Roots United

Impreza od twórców Present Perfect

Pierwsze wydarzenie zespołu Roots United po wielkim festiwalu July Present Perfect na dużą skalę. Przyjaciele i mieszkańcy społeczności, w tym Eostra, Hild i Shutta, wystąpią na imprezie Low Cost w Stackenschneider.


Kiedy

2 września, 23:00

Gdzie

Stackenschneider (Konyushennaya sq., 2)

Koszt

za darmo

facebook

Jak dobrze

Na zdjęciu: film „Easy Rider”

„Moda i fikcja Gian Paolo Barbieri”

Wystawa klasycznej fotografii mody

Retrospektywa Gian Paolo Barbieri, ważnego włoskiego fotografa mody, otwiera się w Erarcie w piątek. Podczas swojej kariery udało mu się pracować dla większości najbardziej znanych domów mody - Valentino, Armani, Versace i wielu innych, nakrył pierwszą okładkę włoskiego Vogue, a także wykonał portrety znanych gwiazd filmowych. Na wystawie znajdą się czarno-białe fotografie Audrey Hepburn, Jerry Hall, Moniki Bellucci, Mayi Plisetskiej, a także plakaty reklamowe i ilustracje wykonane przez Barbieri dla magazynów o modzie.


Kiedy

1 września - 5 listopada

Gdzie

Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt

500 rubli

erarta

„Film Rebeliancki”

Kultowe filmy o buntownikach i przestępcach

W pozostałe weekend firma Inne kino zorganizuje mini festiwal filmów klasycznych z lat 50. i 60. na temat „buntu” w kinie Aurora. Zostaną pokazane trzy filmy: „Rebel bez przyczyny” z udziałem Jamesa Deana, film „Bonnie i Clyde” z 1967 roku, który stał się prototypem wielu romantycznych opowieści o gangsterach, a także film „Easy Rider” - pierwszy film drogi w historii kina.


Kiedy

1-3 września

Gdzie

Kino „Aurora” (Newski Prospekt, 60)

Koszt

400 rubli

vk

Wieczór charytatywny na rzecz „Open Space”

Pchli targ na rzecz współpracy w zakresie praw człowieka

Impreza charytatywna na rzecz „Otwartej przestrzeni” - bezpłatnego coworkingu dla działaczy obywatelskich w Petersburgu. Pchli targ z książkami, pamiątkami, artefaktami działań politycznych i symbolami stowarzyszeń praw człowieka będzie tu działał przez cały dzień. A o 19:00 rozpocznie się pełnoprawna aukcja, na której zostaną wystawione najciekawsze i nietypowe losy.


Kiedy

2 września

Gdzie

„Otwarta przestrzeń” (st. Dostojewski, 34)

Koszt

za darmo

facebook

Kreatywne spotkanie z Peterem Hoogiem

Główny pisarz duński odpowiada na pytania

W niedzielę Erarta poprowadzi twórcze spotkanie z Peterem Hoogiem, najbardziej znanym współczesnym skandynawskim pisarzem, najlepiej sprzedającą się autorką Smilą i jej uczuciem śniegu, kobietą i małpą, warunkowo sprawnym i innymi. Hoeg jest znanym socjopatą (po wydaniu Smily'ego nie utrzymywał prasy przez 10 lat), ponieważ spotkanie to naprawdę rzadka okazja, by zadać pisarzowi pytania.


Kiedy

3 września, 18:00

Gdzie

Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt

500 rubli

erarta

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole
Odkrycie tygodnia

Sąd spożywczy LavkaLavka, Green Dog Cafe, kolacje w Saxon + Parole

Bigrib "45 równolegle" ADRES: Tsvetnoy Boulevard, 15, s. 1 OFICJALNY TRYB PRACY NA STRONIE: pon.-pt., niedz .: 12:00 do 00:00, pt.-sob .: od 12:00 do 03 : 00 ŚREDNIA: 3000 rubli Restauracja z kuchnią krajów położoną na 45 stopniu szerokości geograficznej północnej i południowej. Dotyczy to na przykład Francji, Szwajcarii, Włoch, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Kazachstanu, Chin, Mongolii, Korei, Japonii i Kanady.
Czytaj Więcej
„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”
Odkrycie tygodnia

„Geraldine” Posner, I Like Bar 2.0 i „Butcher's Pie”

„Butcher's Pie” Adres: ul. Novy Arbat, 17 godzin: nie-czw. Od 11:00 do 00:00, piątek-sobota do 01:00 Przeciętny rachunek: 1500 rubli facebook W menu jest naprawdę dużo ciast, są bardzo różne: tureckie łodzie pide, kishi , pizze, a nawet kruche. Mają także wszystkie dodatki: są placki rybne, pizza z czterema serami, odmiany owoców morza i ciasto z podrobów z kurczaka.
Czytaj Więcej
„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek
Odkrycie tygodnia

„VietKafe” w Pokrovce, rodzinnej kawiarni Point 242, sklep z piwem rzemieślniczym BeerGeek

Coffee Shop Point 242 Mała rodzinna kawiarnia na ulicy Petra Romanova w pobliżu stacji metra Kozhukhovskaya. Według jego właściciela, Artema Sorokina, głównymi inspiratorami są kawiarnie Good Enough, West 4, Double B, czarna spółdzielnia i Les. Właściciel wykonał wszystkie meble w kawiarni ze swoim bratem. Na przykład stół barista został zmontowany z palet.
Czytaj Więcej