Weekend w Petersburgu

Co robić w Petersburgu w długi weekend

Feduk

Koncerty

Dakooka

Obiecujący artysta ukraiński

Począwszy od wzruszających kompozycji w duchu Aliny Orłowskiej i Reginy Spector, a następnie przeniosła się na melodyjną elektronikę, ukraińska piosenkarka Dakooka zasłynęła z singla „Die if you not love me”, który pojawił się na festiwalu Pain, i wydała EP pod koniec ubiegłego roku „Dumnie”, a do maja przygotowuje się do nagrania nowego albumu „Hero”. Artysta przyjeżdża po raz drugi do Petersburga i wystąpi w nowo otwartym klubie KPD w Port Sevcable.


Kiedy

7 marca, 19:00

Gdzie

„Efficiency” (linia skórzana, 40)

Koszt

600 rubli

facebook

Panowie

Ironiczny syntezator pop z Kopenhagi

Duński duet synth-pop Gents, nagrywający pełne humoru, ale nie ironiczne utwory, pojawił się stosunkowo niedawno. W 2015 r. Grupa zadebiutowała minialbumem Embrace the Future, aw 2017 r. Wydała pierwszy pełnoprawny album About Time, z którym teraz podróżuje po świecie, tworząc jednocześnie nowe sentymentalne piosenki.


Kiedy

8 marca, 20:00

Gdzie

„Ionoteka” (Ligovsky Prospect, 50, budynek 16)

Koszt

300 rubli

vk

Feduk

Wielki recital autora „Rose Wine”

Moskiewski muzyk Feduk (znany również jako Fedor Insarov) jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli rosyjskiej sceny tanecznej. Feduk naprawdę wystartował dopiero w zeszłym roku - albumem „F&Q” (szósty z rzędu!), A konkretnie - kompozycją „Rose Wine” (tragikomiczna historia tego klipu, a także wywiad z samym Fedukiem, można przeczytać tutaj). Nowy klip - „Sailor”, jest to jeden z najbardziej uderzających utworów w „F&Q”, - został wydany niedawno. A w niedzielę w „Cosmonaut” obiecuje „wielki recital z nowym programem i wszystkimi hitami”.


Kiedy

11 marca, 20:00

Gdzie

Klub „Kosmonauta” (st. Bronnitskaya, 24)

Koszt

od 1200 rubli

vk

Mosaique

Strony

Synkretyzm w / Hipushit

Moskiewski muzyk - mieszkaniec Army

W ramach piątkowej imprezy Syncretism w Mosaique Club wystąpi moskiewski muzyk Hipushit - rezydent partii Arma, Minimum i Joy. W skład zespołu wejdą DJ-e Ragulaar i Zakharov, a także Rudiment z Petersburga, którzy wystąpią na żywo.


Kiedy

9 marca, 23:55

Gdzie

Mosaique (Konyushennaya sq., 2)

Koszt

300 rubli

facebook

Olli Koponen

Fińska dyskoteka

Klub taneczny zorganizuje imprezę z udziałem fińskiego muzyka Olli Koponena, mieszkańca helsińskich klubów Kaiku i Siltanen, uczestnika festiwalu Flow i kolekcjonera dyskotek. Lokalne wsparcie dla artysty zapewni Petersburg Jakowec.


Kiedy

9 marca, 23:00

Gdzie

Klub „Dance Ground” (Konyushennaya sq., 2)

Koszt

200 rubli

facebook

Niski koszt w / sil

Roots United Regular Party

Tym razem na jednej z tradycyjnych imprez Low Cost, za którą odpowiedzialny jest zespół Roots United, głównym gościem będzie moskiewski muzyk Kirill Sil, właściciel wytwórni Sakskøbing i członek projektu Easy Changes. Towarzyszyć mu będzie DJ w Petersburgu i kolekcjoner winylu Tennisist, a także muzycy El i Hoopa.


Kiedy

9 marca, 23:00

Gdzie

Stackenschneider (Konyushennaya sq., 2)

Koszt

za darmo

facebook

Liu Bolin, Erarta

Wystawy

„Modigliani, Soutine i inne legendy o Montparnasse”

Dzieło artystów paryskiej szkoły, których niewielu widziało

Muzeum Faberge kończy się wystawą na dużą skalę dzieł z unikalnej prywatnej kolekcji zebranej na początku XX wieku przez francuskiego filantropa Jonasa Nettera. Jeśli nie miałeś jeszcze czasu, aby się do niego wybrać, długi weekend jest na to doskonałą okazją. Przez 70 lat większość obrazów prezentowanych w muzeum była niedostępna ani dla ogółu społeczeństwa, ani dla specjalistów, mimo że rdzeń kolekcji stanowią dzieła uznanych mistrzów, w tym Amadeo Modigliani, Chaima Soutine, Maurice'a Utrillo, Mojżesza Kislinga i wielu innych. Możesz dowiedzieć się więcej o projekcie z naszego przewodnika.


Kiedy

25 listopada - 25 marca

Gdzie

Muzeum Faberge (nabrzeże rzeki 21 Fontanka)

Koszt

450 rubli

fabergemuseum

„Liu Bolin. Niewidzialny artysta”

Od ponad dziesięciu lat chiński artysta Liu Bolin angażuje się w niecodzienne przedstawienia: za pomocą farby ukrywa się na tle otaczających przedmiotów, zresztą tak zręcznie, że czasami naprawdę trudno jest dostrzec postać osoby na tle lodówki w supermarkecie lub londyńskiej budce telefonicznej. Sam Bolin uważa swoją sztukę za społeczną i mówi, że stara się zwrócić uwagę na współczesne problemy związane z dominacją ideologii i utratą indywidualności. Jednak w sieciach społecznościowych - gdzie Bolin jest szczególnie popularny - często spierają się, czy używa Photoshopa do swojej pracy. Aby rozwiać wątpliwości przed otwarciem wystawy, artysta odbył swój występ bezpośrednio w Erarcie: Life around stworzyło specjalną fotograficzną opowieść o tym, jak to się stało.


Kiedy

17 lutego - 20 maja

Gdzie

Erarta (29 linia V.O., 2)

Koszt

500 rubli

erarta

Sean Scully. „Face East”

W Marble Palace otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych współczesnych artystów abstrakcyjnych, Seana Scully'ego. Dwukrotnie nominowany do nagrody Turnera, członek londyńskiej Royal Academy of Arts, Scali przez całe swoje życie tworzy minimalistyczne, medytacyjne dzieła, inspirowane osobistymi doświadczeniami lub fabułą z historii sztuki, a niekiedy z bieżącym programem. Projekt, stworzony przy udziale berlińskiej galerii Kewenig, to pierwsza retrospektywa Scully'ego w Rosji, obejmująca jego prace od późnych lat 60. do współczesności.


Kiedy

3 marca - 9 maja

Gdzie

Muzeum Rosyjskie, Marmurowy Pałac (ul. Millionnaya, 5/1)

Koszt

300 rubli

rusmuseum

Alexandra Mitlyanskaya. „Inny czas”

Latem w Moskwie MMOMA odbyła się duża retrospektywa sztuki wideo Aleksandry Mitlyanskiej. Następnie projekt nazwano „Pomiędzy przeszłością a przyszłością” i poświęcony był życiu codziennemu. Krótkie filmy, nie dłuższe niż 3 minuty, były zbiorem rutynowych obserwacji, czasem naprawdę przypadkowych, a czasem starannie zrekonstruowanych: tutaj pracownicy-goście budują kolejny wieżowiec, tutaj stary człowiek z nasypu obserwuje trening pontonów, tutaj czyjaś ręka leczy metodycznie pionier krawat. Wystawa w „Rosfoto” nosi nazwę „W innym czasie” i jakby sugeruje coś zasadniczo innego, ale tak nie jest - czas Mitylianskaya jest taki sam, tylko artysta wybrał dla niego nową metaforę.


Kiedy

7 marca - 6 maja

Gdzie

„Rosfoto” (ul. Bolshaya Morskaya, 35)

Koszt

150 rubli

rosphoto

Zdjęcia z filmu „Śniadanie u Tiffany'ego”

Pokazy filmowe

Pokaz specjalny filmu „Śniadanie u Tiffany'ego”

Amerykański klasyk

Firma „Inoekino” 8 marca powraca na duży ekran film „Śniadanie u Tiffany'ego”. Kultowa komedia romantyczna i być może najbardziej znany film z Audrey Hepburn zostaną pokazane w kinie Aurora dwa razy w ciągu dnia. Program odbędzie się w języku angielskim z napisami.


Kiedy

8 marca

Gdzie

Kino „Aurora” (Newski Prospekt, 60)

Koszt

400 rubli

inoekino

Pokaz specjalny filmu „Przeminęło z wiatrem”

„Pomyślę o tym jutro”

Specjalny pokaz innego klasycznego filmu z Hollywood - Przeminęło z wiatrem - organizowany jest przez portal internetowy KultKino i centrum kinowe Rodina. Margaret Mitchell, słynna dwuczęściowa adaptacja filmowa powieści, która została wydana w 1939 roku, odbędzie się również w języku angielskim.


Kiedy

9 marca, 17:00

Gdzie

Cinema Center „Homeland” (st. Karavannaya, 12)

Koszt

600 rubli

rodinakino

Fellini i Sorrentino na dużym ekranie

Kroniki rzymskie w odstępie 50 lat

Na festiwalu „ArtPokaz” w ten weekend ponownie odbędą się specjalne pokazy filmów „Sweet Life” Federico Fellini i „Great Beauty” Paolo Sorrentino. Obie taśmy, nakręcone z różnicą 50 lat, poświęcone są eleganckim, ale często nieatrakcyjnym spodem Rzymu: prawdziwym i wyobrażonym intelektualistom, przedstawicielom rodzin szlacheckich, którzy stracili szlachtę, księżom, artystom i aktorom cierpią z powodu bezczynności i znośnej nudy na tle wiecznego miasta.


Kiedy

9-10 marca

Gdzie

Cinema Center „Homeland” (st. Karavannaya, 12)

Koszt

400 rubli

artpokaz

Pokazy specjalne filmów „Assa” i „Kurier”

Kultowe radzieckie filmy o młodzieży i zmianach

W ramach projektu magazynu „The Art of Cinema” projekcje kultowych filmów radzieckich z lat 80. (niespodziewanie ponownie istotne) odbędą się w sobotę i niedzielę w Rodina Cinema Center - Ass Siergieja Sołowjowa i Kuriera Karena Szachnazarowa. Obie taśmy zostaną pokazane w przywróconych wersjach, a krytyk filmowy Anton Dolin wygłosi przemówienie otwierające przed publicznością.


Kiedy

10-11 marca

Gdzie

Cinema Center „Homeland” (st. Karavannaya, 12)

Koszt

350 rubli

rodinakino

Oxymiron

Wykłady i wycieczki

„Piękno życia codziennego: duchowe podstawy japońskiej estetyki”

Wykład na temat religijnych podstaw japońskiej sztuki

Na dużą skalę wystawa „Pokonywanie” w centralnej hali wystawowej „Manege”, prezentująca sztukę bardzo młodych artystów z Japonii i Rosji, działa od tygodnia. Wreszcie, w ramach równoległego programu wystawy, wykład zabierze Siergiej Shandyba, badacz z Muzeum Historii Religii, na temat duchowych podstaw japońskiej estetyki i sztuki, przede wszystkim religijnej.


Kiedy

7 marca, 19:00

Gdzie

Centralna sala wystawowa „Manege” (Plac Isaakievskaya, 1)

Koszt

bezpłatny, wymagana rejestracja

facebook

„Otwarta karta”

Wycieczki z lokalnego na lokalny

Kolejna sesja popularnego projektu miejskiego, w którym Petersburgowie, pragnący zbadać środowisko miejskie, prowadzą niebanalne wycieczki po niezwykłych trasach. Tym razem tematem festiwalu są Ludzie i Społeczności. Wycieczki będą przeznaczone dla fregat, osób LGBT, poetów, luteranów, protestantów, bezdomnych, wegetarian i artystów ulicznych.


Kiedy

10-11 marca

Gdzie

podaj adresy stron na stronie festiwalu

Koszt

od 300 rubli

vk

„Kalejdoskop żydowskiego losu: Oximiron”

Wykład o rapowym bohaterze w Wielkiej Synagodze Chóralnej

W niedzielę w Wielkiej Synagodze Chóralnej na Lermontowskim Prospekcie odbędzie się wykład z cyklu Kalejdoskop żydowskich losów, zauważając, że tym razem historyk społeczności żydowskiej w Petersburgu Victor Amschislavsky poświęci swoją historię raperowi Oksimironowi, a zgodnie z obietnicą organizatorów opowie „o trudnej drodze i fenomen jego sukcesu ”. Przypomnij sobie, że ostatniej jesieni Życie wokół szczegółowo zbadało pracę głównego rapera w kraju w osobnym materiale - przeczytaj.


Kiedy

11 marca, 11:00

Gdzie

Synagoga Chóralna (Lermontovsky Prospekt, 2)

Koszt

za darmo

vk

„Bergman, Tarkowski, von Trier: nauczyciele i uczniowie”

Wykład krytyka filmowego Antona Dolina

Centrum młodzieżowe Ermitażu kontynuuje cykl wykładów z okazji 100-lecia Ingmara Bergmana. W niedzielne spotkanie poprowadzi Anton Dolin, redaktor naczelny magazynu „Art of Cinema”, który opowie o relacjach i skrzyżowaniach w pracach Ingmara Bergmana, Andrieja Tarkowskiego i Larsa von Triera.


Kiedy

11 marca, 16:00

Gdzie

Centrum Młodzieży Hermitage (Plac Pałacowy 6/8)

Koszt

bezpłatny, wymagana rejestracja

facebook

Obejrzyj wideo: Lizbona na długi weekend. CzasNaWywczas (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności

Wystawa „Performance Now” Studium wystawiennicze na dużą skalę dotyczące wydajności w kontekście kultury zerowej. Kurator wystawy i główny ekspert w tej dziedzinie, Roseley Goldberg, w 2005 r. Zorganizowała w Nowym Jorku Performa Biennale, poświęcone wyłącznie spektaklowi, a teraz, przy pomocy tego projektu, w Moskwie zostaną pokazane dwa tuziny spektakularnych spektakli.
Czytaj Więcej
Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson
Rozrywka

Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson

Kate Atkinson „Życie po życiu” M.: „ABC” Atkinson wie, jak komponować okrutne kryminały, w których można poczuć ludzką skalę, zachować akcję w napięciu, nie zapominając o tym, jak prawdziwy kamerzysta, zmienia bohatera na bohatera i zagłębia się w ich myśli i uczucia jak maniakalny chirurg.
Czytaj Więcej
Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto
Rozrywka

Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto

13 lipca Scena główna „The Red Banner Division nazwana na cześć mojej babci” (Rosja, Moskwa) Czas trwania: 14:30 Grupa gra dobrodusznego pop orkiestrowego i istnieje już od ponad pięciu lat, ale pierwszą długą grę nagrali dopiero pod koniec 2012 roku. Uhonorowany czas album został pozytywnie pochwalony przez prasę, a moskiewski kolektyw jest teraz prawie w pojedynkę odpowiedzialny za wszystko, co jest radosne w rosyjskiej muzyce niezależnej.
Czytaj Więcej