Weekend w Petersburgu

Koncert IC3PEAK, „Od czasów radzieckich po wielkich projektantów” w „Rosfoto” i salon książki w Artplay

Na zdjęciu: Husky

Koncert Husky

Zielony klub Club A2, w którym dzisiaj wystąpi Husky, był już dwukrotnie odwiedzany przez pracowników Rospotrebnadzor. Nie wiadomo, czy jest to spowodowane niedawnym konfliktem jednego z głównych raperów kraju z władzami, ale zapewniono już dodatkowe reklamy koncertów.


Kiedy

14 grudnia, 20:00

Gdzie

A2 Green Concert

Koszt

1700 rubli

vk

„Maski. Wygląd kolektora”

Odpowiednia wystawa noworoczna została otwarta w Mikhail Shemyakin Center. Projekt „Maska” mówi o „przekształceniach jednego z głównych atrybutów wakacji w XX i XXI wieku w Rosji”. Pierwsza część z pracami Shemyakina została otwarta w listopadzie. Teraz publiczności przedstawiono kolekcję Guli Efanowej - wyjątkową kolekcję sowieckich masek noworocznych, kart, zdjęć i plakatów maskaradowych.


Kiedy

do 8 stycznia 2019 r

Gdzie

Centrum Michaiła Shemyakina

Koszt

300 rubli

mihfond

Koncert IC3PEAK

Pomimo licznych zakazów koncertów prześladowany moskiewski duet Nastya Kreslina i Nikolai Kostylev kontynuuje rosyjską trasę koncertową prezentując nowy album „Tale”, powstały na styku eksperymentalnego księdza i rosyjskiego folkloru. Czy wszystko pójdzie dobrze w petersburskim klubie „KPD”, można się tylko domyślać, ale wszystkie bilety na koncert zostały już wyprzedane. Więcej informacji o grupie znajduje się w naszym materiale.


Kiedy

15 grudnia, 18:00

Gdzie

„Wydajność”

vk

Na zdjęciu: „Vladimir Sychev. Od ery radzieckiej do wielkich projektantów”

Festiwal „Ściana sztuki”

Ósmy doroczny festiwal sztuki ulicznej „Ściana sztuki” organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej. Siergiej Kuryokhin, w tym roku po raz pierwszy odbędą się w centrum Ligovsky Prospekt: ​​pokażą retrospekcję wszystkich murów sztuki przez siedem lat; „Tradycyjnie odbędą się bitwy szkiców i zacięcia naklejek”, artyści graffiti (Samek, Kobr i inni) stworzą wspólne dzieło przed publicznością; nowe dzieło podczas otwarcia zaprezentuje także artysta Stas Bugs.


Kiedy

od 14 grudnia do 15 stycznia

Gdzie

Centrum Sztuki Współczesnej. Sergey Kuryokhin

Koszt

150 rubli

vk

Festiwal Filmowy w Portugalii

Cykl mikrofestiwali kina z różnych krajów trwa w Giant Park. Na portugalskim festiwalu filmowym obejrzyj lokalny „krótki metr” (piątek), surowy dramat kobiecy „Gruz” w reżyserii Brunona Gachcona na temat handlu ludźmi (sobota) i fatalny dramat „Fatima” w reżyserii Juão Canizu (niedziela).


Kiedy

12-16 grudnia

Gdzie

„Giant Park”

Zaloguj się

luźne

kinematografia

„Vladimir Sychev. Od ery radzieckiej po wielkich projektantów”

Pierwsza retrospekcja słynnego rosyjsko-francuskiego fotografa w Petersburgu oparta jest na spektakularnym kontraście: szkice radzieckiego życia sąsiadują z portretami światowej mody i postaci artystycznych - Karla Lagerfelda, Kenzo Takady, Jean-Paula Gaultiera, Helmuta Newtona i Michaiła Barysznikowa. Przeczytaj więcej o wystawie w naszym przewodniku „10 zimowych wystaw”.


Kiedy

od 15 grudnia do 10 lutego

Gdzie

Rosfoto

Koszt

150 rubli

rosphoto

Book Salon w Artplay

W dniach 13-16 grudnia w Artplay w Sankt Petersburgu odbywa się Noworoczny Salon Książki, organizowany przez grupę wydawniczą Exmo-AST. Wystawią na sprzedaż zarówno nowości tego roku („Brisbane” Evgeny'ego Vodolazkina, „Blok żywności” Aleksieja Iwanowa), jak i dzieła klasyczne. Osobna sekcja będzie składać się z książek dla dzieci. Zapewniony jest także program kulturalny z prezentacjami, sesjami autografów, kreatywnymi spotkaniami i wykładami. Jeden z nich powinien przeczytać historyk Boris Kolonitsky.


Kiedy

do 16 grudnia

Gdzie

Artplay

Zaloguj się

luźne

knigaspb

Wystawa „Alan Khatagty. Ogniskowa”

Osobista wystawa Alana Khatagty, absolwenta Szkoły Artystycznej Vladikavkaz i Akademii Stieglitz, uczestnika studia artystycznego Unconquered: Nowe Muzeum pokazuje swoją malowniczą serię - portrety i sceny rodzajowe, które nawiązują do klasycznych obrazów, ale są wycięte plamami i wielokolorowymi pikselami.


Kiedy

do 20 stycznia

Gdzie

Nowe muzeum

Koszt

350 rubli

novymuseum

„Rynek nad morzem”

Pierwszy duży noworoczny targ odbędzie się w przestrzeni Sevcable Port, gdzie można kupić biżuterię, ubrania, kosmetyki, naczynia, zabawki i słodycze. Program obejmuje również DJ-ów, food court, weekendowy targ i kursy mistrzowskie. Przeczytaj więcej w naszym przewodniku po noworocznych targach i bazarach w Petersburgu.


Kiedy

15 i 16 grudnia

Gdzie

Sevcable Port

Zaloguj się

luźne

vk

Popularne Wiadomości

Kategoria Weekend w Petersburgu, Następny Artykuł

MIEFF New Holland Film Festival, koncert Pompeya i „Noc światła” w Gatchinie
Weekend w Petersburgu

MIEFF New Holland Film Festival, koncert Pompeya i „Noc światła” w Gatchinie

Na zdjęciu: Salon kolekcjonerski 1. Wystawa przyszłości Salon kolekcjonerski 1. Przyszłość Galeria Anna Nova pokazuje wybrane prace ze swojej kolekcji, połączone ideą przyszłości przez cały sierpień. Geometryczne złudzenia Aleksandra Daszewskiego, pseudobiologia Denisa Patrakeeva, abstrakcyjne malarstwo Vlada Kulkova, obiekty Ilyi Fedotov-Fedorov i futurystyczna rzeźba Dmitrija Kawari sąsiadują z twórczością niemieckiego artysty medialnego Björna Schülke.
Czytaj Więcej
 Wczesna brytyjska fotografia w Rosfoto, Antoha MC Concert and Beat Weekend Festival
Weekend w Petersburgu

Wczesna brytyjska fotografia w Rosfoto, Antoha MC Concert and Beat Weekend Festival

Koncerty Na zdjęciu: Jarboe Antokha MC „Ten, który pali, jest głupcem” Prezentacja albumu oryginalnego moskiewskiego rapera trębacza Antokha MC wydanego pod koniec września. Talerz „Wskazówki dla nowożeńców” poświęcony jest wartościom rodzinnym, zdrowemu stylowi życia i promocji sportu. Jednak ci, którzy nie są blisko takiego podejścia do życia, mogą wziąć udział w koncercie tylko ze względu na muzykę - zabawę i życie.
Czytaj Więcej
Petrov-Vodkin w Muzeum Rosyjskim, Noel Gallagher, Festiwal Innocence i impreza na dachu
Weekend w Petersburgu

Petrov-Vodkin w Muzeum Rosyjskim, Noel Gallagher, Festiwal Innocence i impreza na dachu

Wystawy „Kuźma Siergiejewicz Pietrow-Wódkin. W 140. rocznicę urodzin” Jedna z głównych wystaw sezonu Retrospektywa wielkiej rosyjskiej symboliki na dużą skalę: około 250 prac z kilkudziesięciu muzeów - od programu „Kąpiel czerwonego konia” i „Madonny Piotrogrodzkiej” po rysunki i szkice, które zostały pobrane z magazynów po raz pierwszy od prawie pół wieku.
Czytaj Więcej
Andrei Lanskoy w budynku sztabu generalnego, improwizacja „AHE” i impreza w Peterhofie
Weekend w Petersburgu

Andrei Lanskoy w budynku sztabu generalnego, improwizacja „AHE” i impreza w Peterhofie

Sztuka „Implicit Impacts” z udziałem aktorów „Theater.doc” Eksperymentalny flash mob Władimira Lisowskiego z udziałem aktorów „Theater.doc” po raz pierwszy dotarł do Petersburga w ramach festiwalu „Globe 2.0”, którego większość odbywa się w moskiewskim centrum „Mars”. Eksperyment jest radykalny: publiczność i aktorzy poruszają się po mieście, zgodnie z reżyserem spektaklu Vsevolod Lisovsky; W tym przypadku trasa jest za każdym razem nowa i zależy od początkowej lokalizacji, zgodnie z pomysłem reżysera, widzowie biorą najbardziej aktywny udział: „Jeśli punkt początkowy jest znany, to punkt końcowy będzie nieoczekiwany dla publiczności i aktorów”.
Czytaj Więcej