Premiera

Irina Gorbaczowa i pogrzeb w nowym wideo „Sinekdohi Montok”

Moskiewska Savva Rozanov, nagrywająca indie pop jako „Sinekdoha Montok”, może nie jest najpopularniejszym muzykiem, ale jest wyraźnie poszukiwany: rzadki weekend w Moskwie może obejść się bez jego koncertu. Tak popularny, że na premierze koncertowej swojego nowego wideo jest gotowy do złożenia pełnego kina „Illusion”.

Dobrze jest mu pokazać, że: klip do piosenki z zeszłorocznej EPki „Sinekdohi” „MMXVIII. Rozdział III”, wykonany przez Hype Production (w ich portfolio można znaleźć na przykład „Lato” Kirilla Serebrennikowa), naprawdę wygląda bardziej jak krótki film, tak a sam Rozanov nalega, by nazwać go filmem. Pogrzeb, pełnoprawna gwiazda Irina Gorbaczowa, zdjęcia lotnicze skomplikowanej choreografii niemal jak Jamie XX nie byłyby nudne. Pomimo faktu, że wideo zostało wydane kilka dni temu, Life wokół postanowiło zapytać o to reżysera wideo Olega Trofima i samego Rozanova.

Tekst: Lew Lewczenko


Oleg Trofim

reżyser

Temat śmierci i jej przyjęcia, jak mi się wydawało, przechodzi przez prawie wszystkie prace Savvy. Ale ten duch nie jest dekadencki, ale wręcz wywyższony, poetycko piękny. Jest to rodzaj autoterapii, szlachetna refleksja nad nieuniknionym, czego ja, jako reżyser i scenarzysta, potrzebowałem.

Oprócz konstrukcji semantycznych i zmysłowych ważne było dla nas stworzenie takiego mikro-muzeum śmierci, którego jednym z celów była estetyka wizerunku pogrzebów w lokalnej kulturze. Główne role zagrali Ira Gorbacheva i Kai Getz. Jestem im wdzięczny za odwagę, by mówić o tak trudnym temacie, wypełniać nieprzyzwoicie złożone role, przekraczając lęk przed irracją.


Savva Rozanov

„Sinekdoha Montauk”

Dla mnie „Gdziekolwiek jesteś” to akceptacja śmierci. Wierzę, że każdy, kto stworzył ten film, kto go obejrzał i kto jeszcze go zobaczy, zapamięta swoją historię w „Pit” i stanie się silniejszy. Miałem szczęście, że Oleg Trofim poczuł tę muzykę, nie wydał jej i nie uwierzył. A ja z kolei w niego wierzyłem. Wszystko stało się z miłości!Cover: „Sinekdoha Montauk”

Obejrzyj wideo: Historia Ukrainy z napisami i tłumaczeniem (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Premiera, Następny Artykuł

Artplay organizuje festiwal surfowania Endless Summer
Ciekawe

Artplay organizuje festiwal surfowania Endless Summer

Festiwal kultury surfowania Endless Summer odbędzie się w Artplay Design Center w dniach 1 i 2 sierpnia. Organizatorzy wydarzenia mówili o tym wokół Life. Miejsce festiwalu zostanie podzielone na strefy tematyczne: zaimprowizowaną stację surfowania, scenę muzyczną, kącik gastronomiczny, rynek, salon kosmetyczny i strefę relaksu.
Czytaj Więcej
Jak minął Dzień Restauracji w Moskwie, Kijowie i Petersburgu
Ciekawe

Jak minął Dzień Restauracji w Moskwie, Kijowie i Petersburgu

18 maja w Rosji i na Ukrainie odbył się pierwszy Dzień Restauracji - festiwal dla amatorskich szefów kuchni i tych, którzy chcą spędzić cały dzień na świeżym powietrzu, rozdając wszystkim domowe posiłki. Istotą akcji jest to, że każdy zarejestrowany na oficjalnej stronie internetowej może otworzyć kawiarnię na jeden dzień: na dziedzińcu domu, na ulicy lub w parku.
Czytaj Więcej
Do wynajęcia sklep FOTT przy Dmitrovsky Lane
Ciekawe

Do wynajęcia sklep FOTT przy Dmitrovsky Lane

Lokale sklepu odzieżowego i obuwniczego FOTT przy ulicy Dmitrovsky są wynajmowane. O tym życiu wokół powiedziało źródło zaznajomione z sytuacją. „FOTT siedzi teraz w tym pokoju w porozumieniu. Jeśli pojawi się nowy najemca, opuści on teren do końca listopada. Ale ogólnie chcą pozostać w jednej części sklepu.
Czytaj Więcej