Plany sezonowe

Plany na zimę: 25 koncertów

Grudnia

4 GRUDNIA

Odblokuj dźwięki

James Lavelle, założyciel wytwórni Mo 'Wax and Unkle, przybywa do Rosji z zestawem DJ-skim. Program brytyjski jest daleki od pożądanego trip-hopu, choć Unkle wciąż jest dużo - w postaci przerobionych i zremiksowanych utworów.

GDZIE:
„Kosmonauta”, ul. Bronnicka

CENA:
1 300–2 300 rubli

6 GRUDNIA

Dale Cooper & The Dictaphones

Nawiązując do spuścizny Bohren & Der Club of Gore i Angelo Badalamenti, francuska grupa gra jazz noir od ponad 10 lat. W tym czasie Dale Cooper & The Dictaphones wydali tylko trzy płyty LP, te ostatnie zaprezentują w Petersburgu z wokalistą Gel Kerrien.

gdzie:
Miejsce
św. Marszałek Govorov, 47

koszt:
1000 rubli

6 GRUDNIA

Matisyahu

Matthew Paul Miller jedzie do Rosji z wersją na żywo najnowszego albumu Akeda, wydanego tego lata. To najbardziej komercyjna płyta Matisyahu - ale w towarzystwie grupy na żywo i bez autostrojenia brzmi o wiele bardziej szczerze i mocniej.

gdzie:
„A2”,
3 Medikov Ave.

koszt:
1500–3 700 rubli

9 GRUDNIA

Alfred Schnittke,80 urodziny

Niezapomniany koncert, podczas którego kompozycje kameralne kompozytora wykona jego wdowa, pianistka Irina Schnittke. Wraz z nią wystąpią skrzypaczka Vladislav Pesin, wiolonczelista Aleksiej Wasiljew, skrzypaczka Victoria Velkova i skrzypaczka Aleksiej Koptev.

gdzie:
Mała Sala Filharmonii, Newski Prospekt, 30

koszt:
400-450 rubli

12 GRUDNIA

Einsturzende neubauten

Cytaty z hymnów narodowych, wczesnego jazzu i kabaretu, dziwne domowe instrumenty i hipnotyczny głos Blargeld Bargeld, sugerujący kontynuację pierwszej wojny światowej, to pierwszy album Einsturzende Neubauten od siedmiu lat. Początkowo materiał płyty Lament został przygotowany jako koncert na żywo, dlatego najlepiej brzmi na żywo.

gdzie:
„A2”, pr. Medikov, 3

koszt:
1 700–2 800 rubli

14–25 GRUDNIA

Festiwal „Plac Sztuki”

W tegorocznym festiwalu wezmą udział tenorzy Ian Bostridge i Jonas Kaufman, pianista Christian Blackshaw i austriacki zespół The Philarmonics. Ponadto, po raz pierwszy w Rosji, występowi Planet Suite Gustava Holsta towarzyszyć będzie Planety - Odyseja HD Duncana Koppa, które zostały stworzone przy użyciu satelitów i teleskopów orbitalnych.

gdzie:
Mała Sala Filharmonii, Newski Prospekt, 30

Wielka Sala Filharmonii, ul. Michajłowska, 2

koszt:
300–6 000 rubli

18 GRUDNIA

Maria Minerva, delikatne funkcje

Estońska piosenkarka śpiewa smutnym głosem do lakonicznego elektronicznego rytmu i zostaje wydana w słynnej niskiej wytwórni Not Not Fun - jej najnowszy album, Histrionic, został wydany właśnie w tym roku. Peterski duet Delicate Features gra medytacyjną muzykę pop z nowymi wpływami wieku. Wydanie debiutanckiej długiej gry The Passenger miało miejsce w sierpniu w tym samym Not Not Fun.

gdzie:
Miejsce
św. Marszałek Govorov, 47

koszt:

500 rubli

20 grudnia

Pływy z mgławicy

Nowa „Piwnica” będzie świętować swoje pierwsze urodziny w towarzystwie polskiego postrockowego kwartetu Tides From Nebula. Wsparcie zapewni lokalne zespoły iwantsummer, Antethic, Eleventh Vibration i Kawri's Whisper.

gdzie:
Zoccolo 2.0, Ligovsky pr., 50, bldg. 3)

koszt:
500–600 rubli

21 GRUDNIA

Inga Copeland

Inga Copeland wcześniej brała udział w projekcie Hype Williams z Deanem Bluntem, a teraz rozpoczęła karierę solową. W 2014 roku sama wydała pierwszą pełnometrażową płytę „I'm I'm Worth It”, z której programem Copeland jedzie do Petersburga.

gdzie:
Place, ul. Marszałek Govorov, 47

koszt:
500–700 rubli

21 GRUDNIA

Festiwal Kontroli Drżeń

Wszystkie współczesne trendy fali neogotyckiej: minimalistyczne elektro z holenderskiego maniaka Thomasa Eziera i Niemców Schwefelgelb, turecki post-punk She Past Away, niepokojąca niemiecka dyskoteka Die Selektion i szwajcarski projekt noise SSSS.

gdzie:
Poczekalnia
nab. Bypass Channel, 118

koszt:
1 200–2 500 rubli

25 grudnia

Koncert„Z życia planet”

Sceniczna realizacja projektu Olega Niestierowa i grupy „Megapolis”, poświęconej niewydanym filmom z lat 60. W tym czasie zwyczajowo kojarzono się z nową falą kina radzieckiego, a także powstawało wiele filmów o duchach, dla których czterech muzyków przygotowało spóźnione ścieżki dźwiękowe.

gdzie:
Nowa scena Teatru Aleksandryjskiego, nab. Fontanka, 49a

koszt:
od 300 rubli

26 GRUDZIEŃ

„Praca”

Prosty post-punk z Moskwy z ostrymi tekstami po rosyjsku. Akt otwierający jest prowadzony przez lokalnych psychodelicznych rockerów Supervitesse.

gdzie:
Lokalizacja do potwierdzenia

Koszt:określone

Stycznia

3 stycznia

DJ Afrodyta

Legenda o bębnie i basie Gavin King zagra dwugodzinny zestaw DJ-ski, który z pewnością obejmie główne filmy akcji jego projektu Afrodyty.

gdzie:
„Poczekalnia”, nab. Bypass Channel, 118

koszt:
400 rubli

5 i 7 stycznia

Temple Christmas Concert

Uroczysty koncert rosyjskiej muzyki sakralnej odbędzie się w uzdrowiskach na duchach - chór kameralny katedry smolnej wykona dzieła Rachmaninowa, Swiridowa i Czajkowskiego.

gdzie:
Kościół Zbawiciela na Rozlanej Krwi, nab. Kanał Griboedov, 2b

koszt:
1000 rubli

23 stycznia

Nocne pola

Australijski kwartet gra nastrojowy post-punk, a na poparcie debiutanckiego albumu Depersonalization pojechał na wielką trasę koncertową po Europie.

gdzie:Lokalizacja do potwierdzenia

koszt:
określone

24 stycznia

Chaos uk

Klasyczny punkowy zespół Chaos UK pojawił się w 1979 roku i stał się jednym z zwiastunów brytyjskiego hardcore. Razem z nimi ich rodacy, street punkowie The Restarts, jadą do Petersburga.

gdzie:
Zoccolo 2.0, Ligovsky pr., 50, bldg. 3)

koszt:
od 600 rubli

Luty

1 lutego

Die antwoord

Ekstrawagancki duet rapowy z Południowej Afryki złoży kolejną wizytę w Rosji. Tym razem Ninja i Yolandi zaprezentują trzeciego gracza Longker, Donker Mag, ale prawdopodobnie zagrają w hity takie jak I Fink U Freeky.

gdzie:
„A2”, pr. Medikov, 3

koszt:
1 500–4 000 rubli

7 lutego

Yann Tiersen

Słynny francuski instrumentalista udaje się do Rosji z programem najnowszego albumu Infinity, ambitnego nagrania na styku neoklasycyzmu, elektroniki i europejskiego folku.

gdzie:
„A2”,
3 Medikov Ave.

koszt:
1 000–4 700 rubli

7 lutego

Okej idź

Amerykańska grupa, która zyskała popularność dzięki wirusowym klipom wideo, wprowadza czwartą długą grę Hungry Ghosts do Rosji. Płyta oznaczała zmianę w Ok Go w kierunku elektroniki - w ich muzyce było mniej alternatywnego rocka i więcej disco z nową falą.

gdzie:
„Glavclub”,
św. Profesor Popow, 47

koszt:
1 400–4 000 rubli

8 lutego

Nadja

Aidan Baker i Leah Bucareff grają medytacyjną skałę, która może łatwo i nieoczekiwanie zmienić się w otoczenie lub ścianę hałasu. Dyskografia kanadyjskiego duetu jest trudna do oceny: dziesiątki albumów, stworów i kolaboracje. Prawdopodobnie w Rosji Nadja wykona program ostatniej długiej gry Queller.

gdzie:
Lokalizacja do potwierdzenia

koszt:
800 rubli

11 lutego

Stanley Clarke & Band

Amerykański basista jazzowy współpracował z Chick Coria, Al Di Meola i Marcus Miller, napisał muzykę do filmów Romeo Must Die i The Carrier i wystąpi na scenie Capella ze swoim obecnym zespołem.

gdzie:
Kaplica
nab. Umywalki, 20

koszt:
1 000–3 500 rubli

13 lutego

„Kino symfoniczne”

Okazję do usłyszenia „ósmej równiarki”, „grupy krwi” i „zmiany” gra gitarzysta Kino Yuri Kasparyan w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Części instrumentów napisał inny słynny Petersburg, kompozytor Igor Vdovin.

gdzie:
Wielka Sala Filharmonii, ul. Michajłowska, 2

koszt:
2 000–5 000 rubli

13 lutego

Oblodzenie, Komunie

Duńczycy Iceage udają się do Rosji z trzecią długą grą. Album The Plowing Into The Field Of Love okazał się bardziej dojrzały niż poprzednie nagrania grupy - można poczuć silny wpływ Baroku, country i Nicka Cave'a, chociaż poprzednia frustracja w głosie tylko się nasiliła. Razem z nimi rodacy Komunie, które grają w hałaśliwym post-punku, przybędą do Rosji.

gdzie:
Lokalizacja do potwierdzenia

koszt:
określone

15 lutego

Delfin

Prezentacja nowego albumu pod prostą nazwą „Andrey” - oficjalne wydanie płyty w iTunes planowane jest na 9 grudnia, a jej zawartość jest bezpośrednio związana z niedawno opublikowaną pierwszą książką wierszy.

gdzie:
DK Lensoveta, Kamennoostrovsky pr., 42

koszt:
800-2 500 rubli

17 lutego

Jessie ware

Niedawna debiutantka Jesse Ware dzisiaj współpracuje z SBTRKT i Disclosure, ale już mówi, że chce wyrosnąć na nową Whitney Houston lub Annie Lennox. Brytyjska piosenkarka po raz pierwszy jedzie do Rosji z materiałem z drugiego albumu Tough Love, wydanego w październiku 2014 roku.

gdzie:
„A2”, pr. Medikov, 3

koszt:
1 200–2 500 rubli

Zdjęcia: 1 - Shirlaine Forrest, 2 - giveitaspin.gr, 3 - Jared Polin, 4 - itogi.ru, 5 - kkt.berlin, 6 - thephilharmonics.com, 7 - redefinemag.com, 8 - wozny.com/Przemek Wozny, 9 - electronicbeats.net, 10 - tapetaebooking.com, 11 - planetslife.ru, 13 - powstanie.sk, 14 - Chór Kameralny Katedry Smolnego, 15 - Nite Field, 16 - wfmu.org, 18 - Yann Tiersen, 19 - lustro. enha.kr, 20 - blogto.com, 21 - The Official Stanley Clarke cHecK iT oUt pAgE, 22 - symphokino.ru/Evgeny Vasiliev, 23 - handsometours.com,

Popularne Wiadomości

Kategoria Plany sezonowe, Następny Artykuł

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: awaria programu IT Obamy, miliony w Halloween i inne hity tygodnia

Businessinsider: Jak Cisco stracił miliardową umowę z Amazonem W przyszłym tygodniu Cisco wreszcie zaprezentuje nowy produkt stworzony przez ściśle tajny startup Insieme Networks. Pozwoli to firmie zająć miejsce na rynku technologii SDN, co może znacznie obniżyć koszty budowy sieci. Cisco zainwestowało w tę firmę 100 milionów USD i zainwestuje kolejne 750 milionów USD, jeśli wszystko pójdzie dobrze.
Czytaj Więcej
Załóż firmę: serwis samochodowy
Chmura wiedzy

Załóż firmę: serwis samochodowy

Własny serwis samochodowy to kosztowna firma, której nie warto zaczynać, trochę obeznana z samochodami. Będziesz musiał zająć się klientami z wyprzedzeniem, a nie przed otwarciem, ale przed rozpoczęciem pracy nad projektem. Jeśli nie masz kilkudziesięciu przyjaciół, którzy są gotowi naprawić samochód w twoich skrzynkach naprawczych, lepiej nie zabierać się do pracy.
Czytaj Więcej
Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy
Chmura wiedzy

Evil Genius: How American Apparel Creator boli firmy

W tym tygodniu marka odzieżowa American Apparel w końcu otrzymała 25 mln USD od Standard General. Ta transakcja pozwoli firmie ponownie uniknąć ruiny: jej pożyczkodawca Lion Capital zażądał natychmiastowej spłaty długu w wysokości 10 milionów USD. Producent kultowej amerykańskiej odzieży przeżywa ciężkie czasy - od 2010 roku strata wyniosła 270 milionów dolarów.
Czytaj Więcej