Plany sezonowe

30 jesiennych filmów

Wrzesień

„Dziewczyna bez kompleksów”

Wrak pociągu

„Straszne opowieści”

Il racconto dei racconti

REŻYSER:

Matteo Garrone

ROLA:

Salma Hayek, Vincent Cassel, Bibi Cave, Toby Jones

Nie ma nic wspólnego z Evą Green i serialem Showtime. W XVII wieku neapolitański Jambattista Bazile usłyszał dużo chłopskiego folkloru i napisał pięciotomową „Opowieść o opowieściach”, którą następnie bracia Grimm i Charles Perrault na krótko wciągnęli w fabułę. Teraz ulubiony z Cannes Matteo Garrone podjął się pracy Basile. Salma Hayek jako niepłodna królowa żująca swoje serce na lunch; Vincent Cassel, który ledwo zmienił jedwabne spodnie po niedawnej Piękności i Bestii, jako zmysłowy król; Toby Jones jako ojciec, który poślubił własną córkę ogrowi. Ogólnie rzecz biorąc, zbiór miłych postaci pod każdym względem. Najprawdopodobniej tylko „Karmazynowy szczyt” Del Toro będzie w stanie porównać świetność serii wizualnej z „Opowieściami”, które zostaną omówione poniżej.

Ricky i Flash

Ricki i flash

REŻYSER:

Jonathan Demmee

ROLA:

Meryl Streep, Rick Springfield, Ben Platt

Jedna z niewielu żyjących aktorek, na których nazwisko najwyższy czas oficjalnie dodać epitet typu „nieporównywalny”, Meryl Streep w dobrze znanej roli krewnego problemowego. Reżyser „Silence of the Lambs” i „Philadelphia” Jonathan Demmy nakręcił historię rockera, który po latach wrócił do domu byłego męża i dzieci na nożach. W roli córki Meryl Streep - nagły zwrot - prawdziwa córka Meryl Streep.

Amy

Amy

REŻYSER:

Asif Kapadia

ROLA:

dokumentalny

Bez przesady długo oczekiwany dokument o Amy Winehouse, która zmarła w 2011 roku w wieku 27 lat. Sądząc po zwiastunie, czekamy na amatorskie strzelanie, klasyczne dla gatunku i wycinanie archiwalnych wywiadów - jednak jedna tragiczna, wzruszająca postać Winehouse z prawdopodobieństwem do 99% nie pozostawi obojętnym na film. Krewni piosenkarki już spieszyli się, aby stwierdzić, że obraz jest niewiarygodny, ale to charakteryzuje to raczej niż ona.

Everest

Everest

REŻYSER:

Balthazar Cormacour

ROLA:

Jake Gyllenhaal, Elizabeth Debicky, Keira Knightley, Robin Wright, Jason Clark, Josh Brolin

Jason Clark (John Connor z nowego „Terminatora”), Jake Gyllenhaal i Josh Brolin wspinają się na szczyt Jomolungmy. Oczywiście udaje im się to z trudem i nie wszyscy przeżyją. Gdzieś poniżej wspinacze czekają na żonę, w wykonaniu Keiry Knightley i Robin Wright. Możesz sam nakreślić szczegóły fabuły, czytając w Wikipedii o tragedii na Everest w 1996 roku - o tych wydarzeniach nakręcono film Cormacour.

„Stażysta”

Stażysta

REŻYSER:

Nancy Myers

ROLA:

Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Nat Wolff

Autorka „Czego pragną kobiety” i „Miłości według zasad i bez” Nancy Myers uwalnia 72-letniego Roberta De Niro jako emerytkę, która odbyła staż w firmie modowej. Firmą zarządza bohaterka Anne Hathaway, która dziesięć lat temu była po drugiej stronie rzeki w osławionej „Diabeł ubiera się u Prady”.

Ashby

Ashby

REŻYSER:

Tony McNamara

ROLA:

Mickey Rourke, Nat Wolff, Emma Roberts, Sarah Silverman

17-letni Ed idzie na uniwersytet i zaprzyjaźnia się z nowym sąsiadem - śmiertelnie chorym zabójcą na emeryturze o zabawnym nazwisku Ashby. Rzadki ptak w rodzinnym filmie duet Mickey Rourke z wschodzącą gwiazdą, Nat Wolff, ostatnio zapalił się na przykład w dobrym „Paper Cities”.

„Zbawienie”

REŻYSER:

Ivan Vyrypaev

ROLA:

Polina Grishina, Carolina Grushka, Angchuk Funtsog

Czwarte dzieło reżysera i dyrektora artystycznego moskiewskiego teatru Praktika, Ivan Vyrypaev, to film drogowy o młodej zakonnicy katolickiej, która udała się w imieniu kościoła w Tybecie. W zakonnicy gra nieprofesjonalna artystka Polina Grishina, buddyjska przeciwniczka, którą poznała - żona i współpracownik Wyrypajewa Karolina Grushka. W filmie są tylko dwa dialogi (po 15 minut), ale są o wiele bardziej wymowne krajobrazy tybetańskie.

Październik

„Legenda”

Legenda

REŻYSER:

Brian Helgland

ROLA:

Tom Hardy, Taron Egerton, Emily Browning, Paul Bettany

Jeden Tom Hardy jest dobry, a dwa są lepsze. Prawdopodobnie w takim duchu rozumował reżyser „Historii rycerza” i scenarzysta „Tajemniczej rzeki” Brian Helgland. W swoim nowym filmie Hardy gra obu bliźniaków Craye - londyńskich bossów kryminalnych z połowy ubiegłego wieku, z których jeden jest psychopatą i otwartym biseksualistą, a drugi próbuje go powstrzymać.

Szef kuchni

Spalony

REŻYSER:

John Wells

ROLA:

Bradley Cooper, Sienna Miller, Omar C, Uma Thurman

Reżyser jednego z najlepszych filmów 2013 roku „Augustus” powraca z dramatyczną historią walki ekscentrycznego szefa kuchni (a w przeszłości uzależnionego od narkotyków) o gwiazdy Michelin. Obsada po raz kolejny jest niezwykle bogata: Sienna Miller, Omar C, Uma Thurman, Alicia Wikander i Bradley Cooper bezpośrednio w fartuchu szefa kuchni.

„Miłość”

Miłość

REŻYSER:

Gaspard Noe

ROLA:

Aomi Muyok, Karl Glusman, Clara Christine

Minęło czterdzieści lat od wydania The Last Tango w Paryżu lub Emmanueli, a widz wciąż szturmuje kina, w których obiecał pokazać mu coś pornograficznego. Ten los spotkał premierowe pokazy nowego dzieła reżysera „Nieodwracalność i wejście w pustkę” - i oczywiście nie tyle z powodu jego imienia. Film otrzymał już mieszane recenzje od krytyków, którzy oskarżyli go o bezsensowność. Niemniej jednak fabuła: młody człowiek, już obciążony różnymi trudnościami, przypomina, jak dobrze się czuł w ramionach dwóch nimf, które znały z nim miłość na szkarłatnych prześcieradłach. Wiele szczegółowych scen erotycznych zaprojektowanych, by kogoś podniecić lub zaskoczyć.

„Koniec pięknej ery”

REŻYSER:

Stanisław Goworuchin

ROLA:

Ivan Kolesnikov, Sergey Garmash, Svetlana Chhodchenkova, Fedor Dobronravov

Zastępca i reżyser Stanislav Govorukhin ukończył film na podstawie estońskich opowiadań Siergieja Dowlatowa (aw tytule, na wszelki wypadek, zacytował także Josepha Brodskiego). Bohater - dziennikarz Andrei Lentulov - przenosi się z Leningradu do Tallina, aby znaleźć pracę w gazecie „radziecka Estonia” i zanurzyć się w fascynujący świat zadań redakcyjnych.

Marsjanin

Marsjanin

REŻYSER:

Ridley Scott

ROLA:

Matt Damon, Jessica Chastain, Kate Mara, Sean Bean

Po pracy z potężnym pisarzem „The Old Men Can't Be Here” Cormaca McCarthy'ego dla „The Advisor” Ridley Scott zabrał się do pracy nad kolejnym dobrym tekstem - bestsellerową książką science fiction Andy'ego Weira o astronaucie, którego pomyłkowo zapomniano na Marsie. Główną rolę odegrał Matt Damon, który, jak pamiętamy z Interstellar, nie był przyzwyczajony do osamotnienia na innych planetach.

„Peng: Travel to Netland”

Pan

REŻYSER:

Joe Wright

ROLA:

Levy Miller, Cara Delevingne, Rooney Mara, Hugh Jackman, Amanda Seyfried

Nowa aranżacja historii zawsze młodego Piotra Pana i jego małych zębów - tym razem prequel klasycznych opowieści o Jamesie Barry. Captain Hook jest nadal postacią pozytywną, wrogiem Pan będzie pirat z czarną brodą w wykonaniu Hugh Jackmana. Jeśli chodzi o reżysera, wcześniej nakręcił zarówno Zadośćuczynienie, jak i na przykład Annę Kareninę z tą samą Kirą Knightley, więc można się spodziewać wszystkiego.

„Odwiedź”

Wizyta

REŻYSER:

M. Night Shyamalan

ROLA:

Katherine Hahn, Ed Oxenbold, Olivia DeJonge

Po przeciętnej fantastycznej tajemnicy z Willem Smithem i jego synem M. Nightem Shyamalanem („Znaki”, „Tajemniczy las”) powraca do gatunku mistycznego thrillera, który go nie zawodzi. Brat i siostra po raz pierwszy wyjeżdżają do dziadków, od których ich matka kiedyś uciekła z jakiegoś powodu. Dość szybko znajdują coś dziwnego w zachowaniu osób starszych: albo jeden wpatruje się w studnię, a drugi zaczyna wykonywać dziwne podania z pistoletu. Według Shyamalana miał trzy scenariusze: jeden przerażający, drugi zabawny, a trzecia połowa w środku. Stał się ostatnim.

Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in guanajuato

REŻYSER:

Peter Greenway

ROLA:

Elmer Byak, Louis Alberti, Maya Salata

Wielbiciel rosyjskiej awangardy, Peter Greenaway, nakręcił film o dziesięciodniowej podróży rosyjskiego reżysera Siergieja Eisensteina do Meksyku. Tam, znany już wtedy na całym świecie, Eisenstein miał nakręcić film dokumentalny na dużą skalę „Niech żyje Meksyk!”, A równolegle - wypróbować wolności nieznane narodowi radzieckiemu. Film, który został już uznany przez krytyków za najbardziej pomysłowe i żywe dzieło Greenaway'a tego ostatniego, został ogłoszony do premiery w naszej szerokiej dystrybucji w październiku, ale w świetle obecnych nastrojów rosyjskich, jego los jest niepokojący. Faktem jest, że gruntowna erotyka w Greenway opisuje pierwsze związki homoseksualne reżysera z jego meksykańskim przewodnikiem i ogólnie przedstawia Eisensteina jako osobę bardzo bezpośrednią.

Karmazynowy Szczyt

Karmazynowy Szczyt

REŻYSER:

Guillermo del Toro

ROLA:

Tom Hiddleston, Charlie Hannam, Jessica Chastain, Mia Wasikowska

Nowy obiecujący film w reżyserii „Labyrinth of Faun” i „Pacific Frontier”. Młody pisarz zakochuje się w tajemniczym mężczyźnie, który zabiera ją do swojego starego nawiedzonego domu. Głównymi rolami były początkowo role Benedykta Cumberbatcha i Emmy Stone, ale następnie przeszedł na godnego zastępcę - Toma Hiddlestona i Mię Vasikovsk.

„Spacer”

Spacer

REŻYSER:

Robert Zemeckis

ROLA:

Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, Steve Valentine

Robert Zemeckis obsadził Josepha Gordona-Levitta jako wybitnego lotnika Philipa Petita, który w 1974 roku szedł wzdłuż liny rozciągniętej między dachami bliźniaczych wież w Nowym Jorku. Wcześniej film dokumentalny „Linoskoczek” został już nakręcony o Petyi, która zdobyła Oscara - choć sam sportowiec napisał scenariusz.

„Rock in the East”

Rock the Kasbah

REŻYSER:

Barry Levinson

ROLA:

Bill Murray, Bruce Willis, Zoe Deschanel, Kate Hudson

Przygody starszego amerykańskiego producenta i jego wokalisty na oddziale podczas trasy koncertowej w Afganistanie. Reżyser Rain Man, Expozycje i inne klasyczne obrazy z gwiazdami dużego kalibru w tym roku wydał także dramat Upokorzenie z Alem Pacino, który skromnie pozostawał w cieniu różnych Avengerów - być może nowy film czeka trochę więcej sukces, choćby ze względu na jasną obsadę.

„Czarna msza”

Czarna masa

REŻYSER:

Scott Cooper

ROLA:

Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Joel Edgerton, Kevin Bacon

Być może długo wyczekiwana rehabilitacja Johnny'ego Deppa, dryfująca między złymi filmami, takimi jak „Excellence” i „Mordecai”, a setnym pierwszym wyjściem w kostiumie Jacka Sparrowa. W Czarnej Mszy wciela się w wybitnego bostońskiego przestępcę Whiteya Bulgera, któremu udało się popełnić dziesiątki przestępstw i jednocześnie zostać informatorem FBI. Oprócz Deppa film pojawi się na przykład jako Benedykt Cumberbatch jako jego brat senator.

Królowa pustyni

Królowa pustyni

REŻYSER:

Werner Herzog

ROLA:

Nicole Kidman, James Franco, Robert Pattinson, Damian Lewis

Nowe, epickie płótno Wernera Herzoga, pierwsze od sześciu lat, z wyjątkiem filmu dokumentalnego. Historia angielskiego pisarza i zwiadowcy Gertrudy Bell, który dużo podróżował na Bliskim Wschodzie i odegrał znaczącą rolę w losach Iraku i innych wschodnich stanów w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Herzog rozbija swoją różnorodną postać głównie poprzez romans, na przykład z bohaterem Jamesa Franco. Tutaj spotkamy Roberta Pattinsona, który uratował limuzynę swoje ostatnie obrazy na wielbłądzie.

Listopad

„Głośniej niż bomby”

Głośniej niż bomby

REŻYSER:

Joachim Trier

ROLA:

Jesse Eisenberg, Gabriel Byrne, Amy Ryan, Isabelle Huppert

Jesse Eisenberg w kameralnym dramacie rodzinnym o ojcu i dwóch dorosłych synach próbujących poradzić sobie ze sobą po śmierci matki i żony. Nominowany do oddziału Golden Palm podczas ostatniego festiwalu filmowego w Cannes.

„007: spektrum”

Spectre

REŻYSER:

Sam Mendes

ROLA:

Daniel Craig, Monica Bellucci, Lea Seydoux, Christoph Waltz

Są dwie rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym filmie o bondianie. Po pierwsze, rola zła zostanie przypisana być może organizacji terrorystycznej Spektr, mało znanej młodej fance sagi. Po drugie, nowa dziewczyna Bonda będzie miała 50 lat i nadal będzie kochana w Rosji, Monica Belluccia - najbardziej dojrzała dziewczyna agenta w jego życiu. Sam Bond zagra Daniel Craig po raz czwarty, nie było tu niespodzianek.

„Steve Jobs”

Steve Jobs

REŻYSER:

Danny Boyle

ROLA:

Michael Fassbender, Seth Rogen, Jeff Daniels, Kate Winslet

Długoletnia biografia o założycielu Apple, która wielokrotnie zmieniała reżyserów i wiodących aktorów - od Davida Finchera do Danny'ego Boyle'a, od Leonarda DiCaprio po Christiana Bale'a i Michaela Fassbendera. W przeciwieństwie do biografii z Ashtonem Kutcherem, opartej głównie na różnych wywiadach, nadchodzący projekt Universal Studios oparty jest na popularnej książce dziennikarza Waltera Isaacsona, którą napisał przy bezpośrednim udziale Jobsa.

Igrzyska śmierci: Kosogłos.Część II

Igrzyska śmierci: Kosogłos.Część 2

REŻYSER:

Francis Lawrence

ROLA:

Jennifer Lawrence, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Natalie Dormer, Julianne Moore, Woody Harrelson

W finale udanej sagi opartej na powieściach Susan Collins buntownicy pod przewodnictwem Katniss Everdeen z tarczą i mieczem udają się do Kapitolu, aby położyć kres tej hańbie do 76 roku. Według reżysera Francisa Lawrence'a jest to najbardziej okrutna część tetralogii, a na koniec ostatni film z udziałem Philipa Seymour Hoffmana, który zmarł półtora roku temu, w światowej kasie.

„Ojcowie i córki”

Ojcowie i córki

REŻYSER:

Gabriele Muccino

ROLA:

Amanda Seyfried, Russell Crowe, Aaron Paul, Diane Kruger, Jane Fonda

Russell Crowe gra laureata Pulitzera i samotnego ojca cierpiącego na postępującą chorobę nerwową. Z biegiem lat jego ukochana córka próbuje poradzić sobie z różnego rodzaju problemami psychologicznymi, których źródłem jest związek z ojcem. Reżyser Muccino dużo wie o historiach emocjonalnych - wcześniej nakręcił na przykład „Pościg szczęścia” z Willem Smithem.

„Raj”

REŻYSER:

Alexander Proshkin

ROLA:

Chulpan Chamatowa, Jewgienij Tsyganow, Dmitrij Kuliczkow, Ekaterina Smirnova

Duet Chulpana Chamatowej i Jewgienija Cyjanowa w aranżacji radzieckiej sztuki Aleksandra Wampiłowa „Polowanie na kaczki”. Trzydziestoletni Wiktor Żiłow, odnoszący sukcesy, ale zmęczony życiem, mieszka ze swoją żoną Galiną już szósty rok, od czasu do czasu ją zdradzając, próbując poradzić sobie z problemem mieszkaniowym i osobistym kryzysem. Jedna z głównych prac aktorskich w nadchodzących miesiącach wśród filmów rosyjskich.

Makbet

Masbeth

REŻYSER:

Justin Kursel

ROLA:

Michael Fassbender, Elizabeth Debicky, Marion Cotillard, Sean Harris

Kolejnym nominowanym do złota w Cannes i drugą najbardziej ambitną rolą Fassbendera tej jesieni na naszych ekranach jest adaptacja tragedii Szekspira o lordu Makbet. Tylko drugi australijski film Justin Kurzel z niewielkim budżetem w wysokości 20 milionów dolarów i uwielbiony przez krytykę Marion Cotillard, ponieważ Lady Macbeth zdobyła już bardzo wysokie wstępne oceny - na przykład w tym samym Cannes owacja na stojąco po napisach nie zatrzymała się na 10 minut.

Most Szpiega

Most szpiegów

REŻYSER:

Steven Spielberg

ROLA:

Tom Hanks, Alan Alda, Amy Ryan

Nowy owoc twórczego związku Stephena Spielberga i Toma Hanksa („Szeregowiec Ryan”, „Złap mnie, jeśli potrafisz” i „Terminal”). Fabuła to prawdziwa historia prawnika Jamesa Donovana, który został pouczony o uratowaniu amerykańskiego szpiega, który został schwytany przez siły radzieckie w czasach eskalacji zimnej wojny.

„Ma Ma”

Ma Ma

REŻYSER:

Julio Medem

ROLA:

Penelope Cruz, Luis Tosar, Asier Echeandia

Penelope Cruz może przejść obok szerokiego widza hiszpańskiego filmu o szczęśliwej żonie i matce, która nagle zachorowała na raka piersi. Nowe dzieło reżysera festiwalu Julio Medema, który wcześniej badał granice ludzkiej zmysłowości w Sali w Rzymie i na Ziemi.

Popularne Wiadomości

Kategoria Plany sezonowe, Następny Artykuł

Biegnij na szczyt Cherskiego, ręcznie robiony festiwal i cichy chuliganizm
Weekend

Biegnij na szczyt Cherskiego, ręcznie robiony festiwal i cichy chuliganizm

Imprezy Na zdjęciu: duet „Bakshish”, chuligańska impreza w barze „Quiet” Taniec i zabawa przy muzyce duetu „Bakshish”. Repertuar muzyków obejmuje okładki zarówno znanych piosenek, jak i tych, które mogą tylko uzupełnić listę odtwarzania melomanów. W wykonaniu „Bakshisha” nawet znajome utwory zabrzmią w nowy sposób, z nieodłącznym napędem duetu i charyzmą.
Czytaj Więcej
„Muzyka mojego miasta”, Noc Muzeów i Festiwal Książki
Weekend

„Muzyka mojego miasta”, Noc Muzeów i Festiwal Książki

Festiwale Muzyka mojego miasta Festiwal „Muzyka mojego miasta” odbędzie się na placu przed centrum handlowym Fashionable Quarter. Organizer - Radio mCm. Tradycyjnie wystąpią tu irkuccy muzycy rockowi, rapowi i popowi. Gospodarzami festiwalu są Ivan Vilchinsky i Anna Mamaeva, a główną gwiazdą programu jest grupa Brothers Grimm.
Czytaj Więcej
Jazz, narty i Dasha
Weekend

Jazz, narty i Dasha

Zawody w plenerze na górze Sobolina Otwarty puchar „Servico” na Sobolinaya odbywa się od 12 lat. Zarówno zawodowcy, jak i amatorzy mogą konkurować. Uczestnicy występują w kilku dyscyplinach: slalom gigantyczny, narciarstwo, snowboard. Pula nagród pucharu wynosi 450 tysięcy rubli. Na koniec konkursu organizatorzy obiecują tradycyjną imprezę.
Czytaj Więcej