Projekty specjalne

Jakich błędów najlepiej unikać podczas organizowania imprezy

Od czterech lat chłopaki z Deep Fried Friends organizują popularne imprezy w Moskwie. W ramach wspólnego specjalnego projektu z sitcomem na Instagramie Graj z czasem rozmawiali o tym, co musisz pamiętać i wiedzieć, czy postanowisz sprawić wszystkim radość.

Senya Ivan Arthur Marko Lesha

 

Jak powstały Deep Fried Friends?

Marco

Latem 2012 roku, z powodu wydawania dyplomów, nie widzieliśmy dużej liczby naszych przyjaciół i chcieliśmy zorganizować przyjęcie, na którym wszyscy mogliby się spotkać. Wszyscy nie pasowaliby do siebie w domu, dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie w Strelce. Wszyscy znaliśmy pewną liczbę osób, a nasza piątka zgromadziła duży krąg przyjaciół, przyjaciół przyjaciół i znajomych. Podsumowując, mamy wszystkich, których chcieliśmy zobaczyć.

Następnym krokiem była nazwa. Gdy wymyśliliśmy Deep Fried Friends - osobna historia, ale pojawiła się prawie sama. Gdy tylko zdecydowaliśmy się na nazwę, Vanya zaczął rysować jakieś zdjęcia. Najpierw, moim zdaniem, flagi pojawiły się jako symbol skojarzenia, a następnie - logo-cipki. Mamy bliskiego przyjaciela, Seryozha Fifer, z San Francisco, i on ma teorię, że nie byłoby imprez, gdybyśmy nie mieli naszych naklejek z logo cipki. To wykracza poza wydarzenie. A ta cipka jest bardzo zabawna. Z jednej strony jest różowa, a my jesteśmy pięcioma facetami, a jednocześnie nie urządzamy gejowskiej imprezy, z drugiej jest bardzo niezapomniana.

Staramy się organizować przyjęcia dla naszych przyjaciół, dla tych, z którymi chcemy być przyjaciółmi, i dla tych, z którymi nie mamy czasu się przyjaźnić

W pierwszym przyjęciu wzięło udział około 50 naszych wspólnych przyjaciół, przypadkowych obserwatorów i tylko tych, którzy kochali Strelkę. Bawiliśmy się dobrze, tańczyliśmy, rozmawialiśmy. Cała reszta to koniec lata - atmosfera była niesamowita. I zdecydowaliśmy, że chcemy więcej. To genialny format do spotkań ze znajomymi, których nie widać regularnie. W rezultacie staramy się organizować przyjęcia dla naszych przyjaciół, dla tych, z którymi chcemy być przyjaciółmi, oraz dla tych, z którymi nie mamy czasu na przyjaźnie.

Każda impreza jest dla nas jak pierwsza. Jesteśmy bardzo zmartwieni, cieszymy się, gdy wszystko się skończy. Kiedyś mieliśmy imprezę, którą przyjechaliśmy zmęczeni i bez nastroju. Wszystko poszło dobrze, ale kiedy było już po wszystkim, spojrzeliśmy na siebie i zdecydowaliśmy: nie trzeba już tego robić. Więc zrobiliśmy sobie przerwę i odpoczęliśmy przez chwilę. Ale potem natychmiast wymyślili Kiski Bar, w którym grali nasi przyjaciele - i ta impreza ponownie odbyła się jako pierwsza. Dzięki takiemu podejściu od czterech lat nasza okupacja nie stała się dla nas rutyną.

 

 

Najważniejsza jest strona

Artur i Wania

Jeśli chcesz zorganizować imprezę, musisz przede wszystkim zdecydować o drużynie (nie możesz zrobić wszystkiego sam) i znaleźć miejsce. Prawie wszystko zależy od strony, więc początkowo powinna być jak najbardziej odpowiednia. To, co robią bary i kluby, jest bardzo trudną pracą, która z zewnątrz wydaje się nieistotna. Na przykład niewiele osób wie, że najważniejszymi osobami na wakacjach są bezpieczeństwo: bardzo ważne jest wcześniejsze zapoznanie się z nią i nawiązanie przyjaźni. Musisz uścisnąć dłoń strażnikom i wyjaśnić, że masz wspólny interes - aby upewnić się, że nikt nie zostanie ranny. Kiedy ktoś uderzy kogoś w taniec, a drugi źle go zrozumie, dobre bezpieczeństwo cię uratuje.

Albo się zbiegniesz, albo natychmiast zdasz sobie sprawę, że możesz zostać wyrzucony w środku imprezy

Poproś o zapoznanie się z menedżerem, menedżerem barów, kontrolerem twarzy, bezpieczeństwem. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej: albo się zbiegniesz, albo natychmiast zdasz sobie sprawę, że możesz zostać wyrzucony w środku imprezy. Jeśli chcesz spędzić gości, najłatwiej jest dać kontrolerowi twarzy listę z określonymi nazwami. Ale w sytuacji, gdy klub jest zatłoczony, nie wpuszczą nawet list. Trzeba to przewidzieć i z góry zdecydować, że ludzie przy wejściu nie będą cię obrażać, a tym bardziej ich przeklinać: po prostu wykonują swoją pracę.

Kiedy po raz pierwszy mieliśmy imprezy w barach, sami zatrudniliśmy kontrolera twarzy za nasze pieniądze

Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między barem a klubem. Z reguły klub ma system wstępu dla gości - kontrola twarzy, a bar tylko bezpieczeństwo. Kiedy po raz pierwszy mieliśmy imprezy w barach, sami zatrudniliśmy kontrolera twarzy za nasze pieniądze. Nawet w klubach system rozwiązywania konfliktów jest budowany bardziej kompetentnie, jest lepszy sprzęt. I chociaż teraz „bar” i „klub” oznaczają mniej więcej to samo, nie są to te same strony.

Charakter miejsca i charakter wydarzenia muszą się zgadzać

Ponadto musisz bardzo jasno zdefiniować pojęcie i opinię publiczną, w przeciwnym razie nie zrozumiesz, jakiej platformy naprawdę potrzebujesz. Koncepcja jest ważna w tym sensie, że charakter miejsca i charakter wydarzenia muszą być takie same. Warunkowo: nie ma potrzeby organizowania imprezy studenckiej w drogim barze z designerskimi koktajlami. Dobrym przykładem są imprezy z rosyjską atrakcją, które organizuje nasza przyjaciółka Rita Zubatova. Ona i jej zespół wybierają nietypowe, ale kolorowe miejsca (bilard, lampka wina, chinkalnaya) i organizują tam wspaniałe wakacje: dziwne miejsce samo w sobie daje niesamowitą energię. Trudno wyobrazić sobie osobę w kurtce na takiej imprezie, ale łatwo w kurtce Gosha Rubchinsky'ego (i samego Gosha). Musisz zrozumieć swoich odbiorców. Jeśli nie znasz nikogo w tym samym Simaczewie, ale chcesz zorganizować przyjęcie dla jego gości, nie jest to dobry pomysł.

Każda strona ma dyrektora artystycznego i to z nim musimy się zgodzić

Nie wiem, jak się dzisiaj zaczynają, ale widzę, że jest wiele nowych miejsc. Z nimi możesz i powinieneś prowadzić dialog. Każda strona ma dyrektora artystycznego i to z nim musimy się zgodzić. Odkrycie jego imienia to kwestia pięciu minut. Znajdź go na Facebooku i napisz, że masz pomysł. W 99% przypadków ci, którzy pisali o sobie kompetentnie i uprzejmie, odpowiadają i umawiają się na spotkanie. A potem wszystko zależy od ciebie i od jakości twojej prezentacji.

 

 

Jakich błędów najlepiej unikać

Senya i Lesha

Nie wymyślamy skomplikowanych rzeczy. Kiedy coś jest zbyt trudne do wdrożenia lub zrozumienia, nie nadaje się na przyjęcie. Nie możesz nic zrobić - nie rób tego, nie możesz wymyślić koncepcji - nie rób tego. I nie czekaj, aż ludzie zrobią to, czego ty sam byś nie zrobił.

Niedawno w Moskwie pojawił się prawdziwy wirus złożonych działań. Oczywiście w niektórych przypadkach może to być chip imprezowy, ale z reguły nikt nie chce, aby coś wypaliło się na drzewie podczas wakacji. Dlatego nie wymyślaj i nie zmuszaj innych. Skrypt powinien być taki, aby wszystko działo się samo z siebie.

1

Uprość to

Kiedy szukasz strony, ważne jest, abyś ty i pracownicy tego miejsca mówili tym samym językiem. Powiedziałbym nawet, że kiedy impreza jest planowana lub właśnie się rozpoczęła, miejsce jest jej dużą połową. Wybierz miejsce - jak wybrać dziewczynę: bardzo trudne.

Mieliśmy szczęście ze Strelką: nasza bliska przyjaciółka Roma Mazurenko sprowadziła nas z powrotem, gdy jeszcze nie otworzyła. Dlatego znaliśmy wszystkich, którzy tam pracowali, i 90% pytań, które zwykle rozwiązujesz w danym miejscu, od razu odpadło.

Z drugiej strony możesz przejść z drugiej strony i wybrać najbardziej nieoczekiwaną witrynę. Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, wystarczy zrobić prezentację i przejść z nią do miejsca, w którym chcesz mieć imprezę, spróbuj negocjować. Idź tam, gdzie jest dobry bar, dobre bezpieczeństwo i dobry dźwięk. W końcu, kiedy sam zaczniesz zamawiać dźwięk, zorganizujesz bar i szukasz ochrony, podejmujesz ogromną działalność, w której nic nie rozumiesz. Najlepiej tego unikać.

2

Znajdź przyjazne miejsce

Istnieje teoria, że ​​DJ na imprezie wcale nie jest potrzebny. Pewnego razu w sylwestra mieliśmy imprezę w Strelce. DJ grał w barze, a na dziedzińcu stawiamy na telewizor z klipami i mikrofon. Okazało się, że karaoke pochodzi z przebojów MTV od 1980 do 2000 roku. Nie było napisów, ale wciąż śpiewały. I okazało się to bardzo niewygodne, ponieważ ten DJ był fajny, ale goście poszli zatańczyć na ulicy pod RHCP i Madonną. Dlatego nie wyolbrzymiaj znaczenia DJ-ów i koncertów na imprezach.

W tym sensie eksperymentem była decyzja o zorganizowaniu Kiski Bar: zaprosiliśmy pięć naszych dziewczyn do DJ-a, aby stworzyli antytezę naszej imprezy. Tylko jeden z nich umiał grać, a reszta nawet gramofony zobaczyła po raz pierwszy w życiu. Celowo niczego ich nie nauczyliśmy, pokazaliśmy tylko, jak kliknąć grać. I to była niesamowita impreza! Dziewczyny grały znacznie więcej muzyki pop, ale same były tak naładowane, że dały tę energię tłumowi, że wszystko zmieniło się w pięć godzin tańca.

3

DJ to nie wszystko

Pierwsze przyjęcie najlepiej zrobić bez żadnych kosztów. Umów się na stronie, że otrzymasz określony procent przychodów baru lub stałą opłatę. Ale ponieważ jesteś początkującym, nie oczekuj, że otrzymasz normalne wynagrodzenie. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy traktować imprez jako sposobu na zarabianie pieniędzy - w tym celu trzeba albo organizować wielkie wydarzenia, takie jak koncerty, albo dołączyć do zespołu i organizować festiwale muzyczne.

Deep Fried Friends istnieje już od czterech lat i dopiero teraz zaczynamy otrzymywać oferty, dzięki którym możemy zarobić więcej niż taksówkę na imprezę iz powrotem. Wszystkie pieniądze, które zarabiamy, ponownie inwestujemy w projekt: poprawiamy dźwięk, projektujemy, traktujemy ludzi koktajlami.

W przypadku wydarzenia na dużą skalę potrzebujesz sponsora, który przeznaczy na to pieniądze. W pierwszych latach nie szukaliśmy go specjalnie. Teraz chcemy przejść na inny poziom, dlatego jesteśmy otwarci na sugestie. Nie znam jednak tych, którym udało się sporo zarobić. Ale jest wielu ludzi, którzy zainwestowali w wydarzenia - i ponieśli porażkę.

4

Nie licz na duże pieniądze

Jeśli chcesz na coś wydać pieniądze, wydaj pieniądze na dekoracje, darmowy alkohol dla gości i dźwięk. Inwestycje i tak się nie zwrócą, więc kup coś, co sprawi ci przyjemność. Na przykład niedawno kupiliśmy ogromną dwumetrową żyrafę. Wydaliśmy na to połowę budżetu. Na początku śmialiśmy się pół dnia podczas robienia zdjęcia, potem wszyscy robili z nim zdjęcia - wywoływał tyle emocji, że było warto.

5

Kupuj tylko to, co lubisz

Kiedy zaczynaliśmy, zrobiliśmy prezentację, z którą poszliśmy do zakładów i zgodziliśmy się. Oprócz koncepcji, opisów nas i naszej misji, był też wybór zdjęć naszych przyjaciół, którzy do nas przyszli. I to jest najważniejsze - kilka stron z portretami przyszłych gości. Ponadto lepiej jest dołączyć do prezentacji dysk z przykładami muzyki, którą zamierzasz umieścić. Zdecydowanie potrzebujesz opisu przepływu pracy. Wtedy wszystko jest dokładnie takie samo jak w przypadku sprzedaży jakiegokolwiek innego pomysłu - wszystko zależy od komunikacji.

6

Zrób sobie prezentację

Celowo nie angażujemy się w projekty związane z potrzebą uzyskania pozwolenia na alkohol. W przypadku niestandardowej platformy trudności zawsze się zaczynają. Pierwszy to bar: każdy bar domowej roboty kończy się w środku imprezy (lub kończy się połowa składników koktajli). Plus, to pieniądze, czyli inwestycja. Musisz przewidzieć dużo wszystkiego, ale sam nie wiesz, kto przyjdzie i ile tego będzie potrzebne, a wtedy nie będzie już miejsca na resztę. Jeśli planujesz jakieś złożone napoje, to do ich przygotowania będziesz potrzebować pewnego sprzętu i umiejętności, bez których nie będą działać.

Druga trudność to bezpieczeństwo. Kontroler twarzy to zawód i bardzo trudno go znaleźć. Nawet jeśli masz przyjaciela, który, jak myślisz, jest w stanie sobie z tym poradzić, pamiętaj, że jest mało prawdopodobne, aby przynajmniej raz w życiu odmówił pijanym ludziom dwa razy więcej od niego, a to jest dość przerażające.

Kolejnym punktem jest sprzątanie podczas imprezy. Gdy nie będzie środka czyszczącego, do drugiej godziny wszystko będzie wypełnione butelkami. Lub toalety - w miejscach nieprzeznaczonych na imprezy mogą nie być. Jest to niewłaściwa strona procesu, o której należy pamiętać. Pozwól ci stać w kolejce w toalecie, ale będzie czysto. A w barze dostaniesz koktajl w pięknej szklance bez wchodzenia na kolejną szklankę leżącą na podłodze. Musisz od razu przemyśleć ten proces.

7

Najważniejszą rzeczą jest bar, bezpieczeństwo i sprzątanie

Każde wyjście do miejsca, w którym nie ma imprezy, należy omówić z kimś, kto to rozumie. Istnieje prawo dotyczące nieautoryzowanych wieców, licencji na alkohol, bezpieczeństwa pożarowego, SES, a to jest bardzo ważne. Pomyśl więc dziesięć razy, jeśli chcesz urządzić coś, powiedzmy, w starej rezydencji. Więc przywiozłeś tam fajne głośniki - i możesz być pewien, że ich podłoga nie spadnie na ich ciężar?

Jest dobra historia: kiedy pierwsza impreza na dachu odbyła się w Strelce i zgromadziło się tam kilkaset osób, architekt, który ją zaprojektował, poprosił o zatrzymanie wszystkiego. Wyjaśnił: „Chłopaki, ten dach został zaprojektowany dla restauracji z werandą, nie wytrzyma tańca, więc poprośmy wszystkich, aby zeszli na podwórze”. Ale wiesz o tym, jeśli architekt stoi w pobliżu i ci mówi. A kiedy dojdziesz do starej rezydencji, nie możesz przewidzieć, czy upadniesz, czy nie.

8

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

Popularne Wiadomości

Kategoria Projekty specjalne, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej