Projekty specjalne

W Moskwie wybuchła pandemia: jak przetrwać? Instrukcja obsługi

Światowa Organizacja Zdrowia uważa nową globalną pandemię za jedno z najbardziej prawdopodobnych zagrożeń dla ludzkości w 2019 r. Dyrektor generalny WHO, dr Tedros Adhan Ghebreyesus przyznaje: świat nie jest gotowy na zbliżające się niebezpieczeństwo. Epidemia może rozpocząć się w dowolnym miejscu i czasie i zabić miliony ludzi. Wraz z wydaniem nowej gry PlayStation „Life After”, której fabuła opiera się na przetrwaniu po pandemii, powiemy Ci, co zrobić, jeśli w Moskwie wybuchnie nieznana choroba.

Postanawiasz zostać i spróbować przeżyć w mieście

Strategia stacjonarna (błąd w)


Ukryj i czekaj to najbardziej niezawodna opcja. Pandemia to pojawienie się nowego wariantu znanego wirusa, na który większość ludzi nie rozwinęła jeszcze odporności. Osoba, która wychodzi na zewnątrz, natychmiast zalicza się do grupy ryzyka. Im dłużej tam przebywa, tym większa szansa na infekcję.

I jeszcze jedno: oprócz niebezpiecznej choroby na zewnątrz będą na ciebie czekać gniewni, panikujący i po prostu szaleni ludzie. Bądźmy szczerzy: czy Moskale są takie spokojne i przyjazne w codziennym życiu? Oto jest W nagłych wypadkach zdecydowanie nie byłoby lepiej. Ale nie lekceważ swoich szans. Codzienne życie w Moskwie często przypomina klęskę żywiołową i bez wybuchu pandemii wszyscy w jakiś sposób sobie z tym radzimy.

Nie lekceważ swoich szans. Codzienne życie w Moskwie często przypomina klęskę żywiołową i bez pandemii wszyscy w jakiś sposób sobie z tym radzimy

Kup respirator. Tak, właśnie teraz.

Zbawienie tonących ludzi jest dziełem samych tonących ludzi. Uwierz mi, gdy wszystko się dzieje, zegarek tyka w oszałamiającej prędkości. Kupując dziś respirator - zanim powstanie deficyt - zyskasz dodatkowy czas na przeżycie.

Izoluj się, ale nie zostań sam (nie rób niczego)

Jeśli infekcja występuje w powietrzu, jedynym sposobem na ochronę jest całkowite odizolowanie się. Będziemy musieli zapomnieć o spacerach po Patricku i wędrówkach po „Depot”. Zapominając o tym przez długi czas - mogą upłynąć miesiące przed otrzymaniem szczepionki.

Mieszkanie powinno stać się schronieniem. Wzmocnij drzwi wejściowe, uszczelnij salon i zacznij filtrować powietrze tak szybko, jak to możliwe. W najprostszym do tego celu aparacie eksperci sugerują przerobienie odkurzacza. Przeżycie w towarzystwie przyjaciół lub krewnych powinno przydzielić jeden pokój dla pacjentów i strefę kwarantanny (właściciele mieszkań jednopokojowych, poczekaj). Wydawać by się mogło, że liczebność ludzi w grupie zmniejsza szanse na przeżycie. W rzeczywistości tylko wzajemna pomoc zawsze pomagała żyć w Moskwie.

I tak, bieganie do oszczędzającego mieszkania przez połowę Moskwy jest nadal lepsze niż ukrywanie się w najbliższych sklepach i centrach handlowych. Wielu zdecyduje się tam osiedlić, myśląc jednocześnie o zapewnieniu sobie wszystkiego, co niezbędne, i poniosą porażkę. To centra handlowe staną się głównym celem rabusiów. Wreszcie najlepiej jest myśleć o schronach obrony cywilnej rozrzuconych po Moskwie. W epidemii zamknięta przestrzeń z grupą przypadkowych przechodniów jest niemal samobójczą opcją.

Zaopatrz się w żywność, wodę, lekarstwa i komunikację

Jeśli wszystkie twoje szafki nie są zatkane niepsującym się jedzeniem i wodą, Twoja firma jest zła. Moskale, który idzie na zakupy do pobliskiego supermarketu, ryzykuje na próżno skurczenie się lub marnowanie czasu, znajdując puste półki lub ciągłe opóźnienie, które zabije go szybciej niż pandemia. Z drugiej strony jest mało prawdopodobne, aby usługi dostawy przegapiły okazję do wzajemnego wyprzedzania się pod względem liczby zamówień (nie fakt, że zostały one zrealizowane, ale można spróbować). Więc nie wahaj się.

Zaopatrz się z wyprzedzeniem i nie oszczędzaj miejsca w mieszkaniu. W przeciwieństwie do oficjalnych zaleceń, wysokość rezerw nie powinna być obliczana na dwa tygodnie, ale przynajmniej na sześć - im więcej, tym lepiej.

Nie kontaktuj się z zainfekowanym

Paranoiczny ocalały Howard (John Goodman), bohater filmu Cloverfield 10, był maniakiem i w dużej mierze się mylił. Z drugiej strony zbudował niezawodny bunkier i ustanowił racjonalne zasady. Bądź jak Howard: nie pozwól nikomu pukać do drzwi i nie pozwól, aby twoi sąsiedzi azylu to zrobili.

Jeśli zapasy się wyczerpią, a dostawa jedzenia nadal przestanie działać, będziesz musiał popełnić błąd i wyjść z pokoju. Naciśnij mocno respirator i pamiętaj: na ulicy nie ma zdrowych Moskali. Ogólnie W grze „Life after” ludzie ci wymyślili pojęcie „phreakers”. Nie dotykaj nikogo, nie rozmawiaj z nikim, nie zbliżaj się do tłumu. Przed pandemią na pewno wiedziałeś, jak chodzić po ulicy z prostą twarzą i unikać znajomości. Świetnie, kontynuujcie dobrą robotę. A jeśli nie odejdziesz od rozmowy, trzymaj rozmówcę w odległości około metra.

Poruszaj się po mieście tylko w ekstremalnych przypadkach i zawsze - z wielką ostrożnością

Czasami po prostu nie ma opcji odmowy przyjęcia. W kierunku transportu publicznego nawet nie patrz. W kabinie znacznie zwiększa się szansa na infekcję, a ludzie wściekli z przerażenia mogą doprowadzić do śmiertelnego zgniecenia. Niewiele można porównać z tym, co dzieje się na fioletowej gałęzi w godzinach szczytu, ale pandemia ma wszelkie szanse. Najprawdopodobniej pociągi i pociągi metra po prostu wstają. Nie jesteś pewien, co to jest? Zapytaj mieszkańców wszystkich tych samych Tagansko-Krasnopresnenskaya, która niedawno niedawno zamknęła osiem stacji jednocześnie. Tylko tym razem nie będzie wolnych autobusów.

Idealnym sposobem podróżowania jest motocykl lub skuter. Jeśli ich nie ma, musisz iść pieszo, a lepiej nie. Ocalałym zaleca się podział na grupy, aby nie stać się celem łupieżców. Przestrzegaj odstępów czasowych i przestrzennych: grupa wsparcia znajdująca się z tyłu powinna być w stanie zareagować na sygnał pomocy.

Objeżdżaj centrum Moskwy w jakikolwiek sposób. Wszystkie kawiarnie zamknięte, sklepy splądrowane. Nie ma nic oprócz śmierci. Przejdź się pod osłoną leśnych plantacji i naciśnij na obrzeża. Novogireevo, Yasenevo, Bogorodskoe, Kuntsevo. Nigdy nie lubiłeś obrzeży? Teraz polubią jeszcze mniej. W sytuacji awaryjnej elementy przestępcze zwiększą aktywność. Tutaj przyda się kolejna odległa grupa wsparcia.

Postanawiasz uciec z Moskwy

strategia dynamiczna (usuwanie błędów)


Naukowiec Nafiz Ahmed, który bada globalne kryzysy i masową przemoc, radzi trzymać się z dala od miast i udać się na wieś w razie pandemii. Jest to całkiem logiczne: w warunkach miejskich rozpocznie się walka o zasoby, które szybko zubożą, gdy tylko łańcuch dostaw ulegnie zerwaniu.

Kieruj się na wieś

Możesz spróbować opuścić miasto samochodem, aby zaoszczędzić energię. Musisz jednak być przygotowany na pierwsze oznaki zatoru, aby zrezygnować z transportu i iść dalej pieszo. W korkach w Moskwie i bez niebezpieczeństwa infekcji dochodzi do załamań nerwowych. Lepiej unikać kontaktu z ludźmi, którzy są jeszcze bardziej pobudzeni w nagłych wypadkach, którzy ponadto mogą zostać zarażeni. Opuszczając miasto, warto wybrać szerokie autostrady, aby w razie wypadku można było obejść transport: na przykład autostrada Jarosławia lub Schelkovskoe.

Zaopatrz się w pieniądze i koniecznie - papierosy lub alkohol. W środowisku niekończącego się stresu moskiewskiego już udowodnili swoją skuteczność

Zbuduj zestaw alarmowy

Niepokojącym zestawem jest plecak z zestawem turystycznym na kilka tygodni: jedzenie, narzędzia i środki komunikacji, zasilane z alternatywnych źródeł energii. Ocaleni zalecają zabranie ze sobą tylko tych rzeczy, które można zastosować na co najmniej trzy sposoby. Nie ultimatum, ale bardzo przydatna zasada. Tampony nadają się do zatkania rany postrzałowej i zatrzymania krwi, a prezerwatywy pomogą rozpalić ogień, wymienić kolbę i stać się częścią procy.
Nie czekaj, aż nie będzie czasu na trening: gotowe zestawy survivalowe można kupić online lub samodzielnie złożyć. Zaopatrz się w pieniądze i koniecznie - papierosy lub alkohol. W środowisku niekończącego się stresu moskiewskiego już udowodnili swoją skuteczność. Kiedy większość struktur miejskich i publicznych przestanie działać, pomogą niejednokrotnie.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY Z POMOCĄ

Obejrzyj wideo: Czy USA przygotowują Europę do ataku na Rosję? Tak twierdzi Moskwa! (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Projekty specjalne, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej