Podróżować

Gdzie wybrać się na urlop w ostatniej chwili

Soczi, Petersburg, Budapeszt, Amsterdam - w tych miastach, według serwisu Oktogo, większość niezależnych turystów z Rosji będzie obchodzić 23 lutego. Ci, którzy nie myśleli o podróży z wyprzedzeniem, dzisiaj raczej nie będą w stanie kupić taniego biletu na samolot lub pociąg, aby zorganizować krótkie wakacje na wakacjach. Ale w ostatniej chwili wciąż jest szansa na ucieczkę z miasta. Życie wokół wybrało ciekawe miejsca w pobliżu Moskwy.

Kołomna

Bilet: 550 rubli na szybkim pociągu Moskwa - Ryazan

Nocleg w hostelu: od 600 rubli

Możesz dostać się do miasta pod Moskwą w półtorej godziny pociągiem ze stacji Kazań, a następnie spacerować cały dzień po starych ulicach, wypróbować lokalny pastyl i kalacz, a także robić zdjęcia na tle Kremla i innych zabytków.

Nikola-Lenivets

Bilet: 480 rubli za pociąg z Moskwy do Maloyaroslavets, a następnie kolejną taksówkę;
lub 500-700 rubli za wycieczkę do BlaBlaCar

Trzy noce w hostelu: od 5 250 rubli

25 stycznia w Nikola-Lenivets spłoną nie zwykły strach na wróble Maslenicy, ale ogromna drewniana wieża autorstwa Mikołaja Polisskiego. Możesz przyjechać do parku na cały weekend: wycieczka na trzy noce w lokalnym hostelu i bilet na wakacje będą kosztować 6 tysięcy rubli, tylko wejście na wakacje będzie kosztować od 650 do 1000 rubli.

Siergijew Posad

Bilet: 239 rubli autobusem od stacji Shchelkovo

Nocleg w hostelu: od 600 rubli

Główną atrakcją miasta jest Trójca Ławra św. Sergiusza, założona w 1337 r. Przez Sergiusza z Radoneża. Jego mury pamiętają polskie oblężenie i niespokojne czasy, Boris Godunov jest tu pochowany. Malowidła ścienne wykonali Andrei Rublev i Daniil Cherny. Oprócz laurów możesz oglądać stare domy z rzeźbionymi drewnianymi fasadami, a także wyjść z miasta do Gremyachiy Klyuch.

Ethnomir

Bilet: 1500-1 800 rubli za wycieczkę autobusem, w tym wstęp do parku

W dniach 23-24 lutego w parku-muzeum odbędą się mistrzowskie parki na rozpałce samowara, budowie ogrodzenia, instalacji jurty i innych rzemiosł przydatnych dla mieszkańców miasta. Na Maslenicy spalonych zostanie osiem wypchanych zwierząt z różnych narodów świata. Nocowanie prawdopodobnie nie zadziała: na wakacjach w lokalnych hotelach nie ma już pokoi.

Jarosław

Bilet: 780 rubli autobusem lub z 1200 rubli zarezerwowanych miejsc pociągiem

Nocleg w hostelu: od 355 rubli

Miasto objęte Złotym Pierścieniem jest interesujące nie tylko dla katedr i klasztorów, ale także dla zabytków, wśród których znajdują się pomniki kota i grosz. Tutaj możesz spędzić dobry zimowy weekend w muzeach - na przykład z Muzeum Sztuki przejdź do Muzeum Niedźwiedzi, a stamtąd do Muzeum-Teatru „Związek Aleshino”, Muzeum Zabawnych Einsteina lub planetarium.

Twer

Bilet: od 1000 rubli za zarezerwowane miejsce w pociągu

Nocleg w hostelu: od 330 rubli

Twer może być wykorzystywany jako baza wypadowa do krótkich wycieczek do małych, ale bardzo pięknych miast w pobliżu: Torzhok, Rzhev, Kalyazin. W tym ostatnim, na przykład, oprócz zalanej dzwonnicy, która wygląda bardziej spektakularnie latem, znajduje się posiadłość Baba Jaga.

Vladimir

Bilet: 392 rubli autobusem

Nocleg w hotelu: od 1920 rubli

Złota Brama, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Katedry Wniebowzięcia NMP i Dmitriewskiego, a także starożytne klasztory - wszystko to nie będzie łatwe do zobaczenia zimą, ponieważ ulga miasta jest pagórkowata i niewygodne jest poruszanie się po niej w zimnych porach roku. Ale możesz ponownie wybrać się na małe wycieczki w okolicy - na przykład udać się do ojczyzny Ilyi Muromets lub kupić szklane pamiątki w muzeum w fabryce miasta Gus-Khrustalny.

Suzdal

Bilet: 581 rubli autobusem z Moskwy

Nocleg w hostelu: od 800 rubli

Z Włodzimierza możesz także udać się do Suzdal lub natychmiast z Moskwy, choć droga będzie nadal trwała około czterech godzin. W tym mieście, które zachowało swój starożytny wygląd, nakręcono wiele słynnych filmów o starożytnej Rosji, więc możesz tu zostać na kilka dni i mentalnie wrócić do XV wieku lub przedstawić się jako członek ekipy filmowej.

Zarezerwuj „Lenin Hills”

Bilet: 62 ruble za autobus nr 439

Pokój hotelowy: od 1 900 rubli

Daleko od wszystkich posiadłości pod Moskwą jest interesujące podróżować zimą. Ale 11 kostek i jeden cylinder, wyłożone białym marmurem i czerwoną tufą, na tle śniegu wyglądają dość imponująco - to „Partenon” architekta Pawłowa. Jest też majątek kupiecki Savvy Morozova i, oczywiście, Muzeum Lenina. Oprócz tego obchodzony jest również Zapusty - z programem poświęconym tradycjom chłopstwa i szlachty.


Cover: Nikola-Lenivets

Obejrzyj wideo: Tanie wycieczki - Jak szukać?Jak Kupować? Poradniki #1 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Podróżować, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej