Rozrywka

Druga Polovinka: Kirill Chichkan i Julia Pismennaya

W strumieniu „Druga Polovinka” Dzięki wsparciu Volkswagen Polo pary w Kijowie pokazują swoje ulubione miejsca w Kijowie, z których każde ma własną historię. Zacienione parki i place, muzea znane z dzieciństwa.

HISTORIA ZAKWATEROWANIA

„Spotkaliśmy się w 2004 r. Podczas otwarcia festiwalu reklamowego. Po festiwalu odbyła się strasznie nudna impreza: wszyscy spóźnili się i nie było jedzenia ani alkoholu. W końcu przewieziono nas autobusem do domu, gdzie się spotkaliśmy, pojechaliśmy spędzać całą noc w klub „Czajkowski”. Od tego momentu rozpoczął się nasz związek, który trwa od ośmiu lat. ”

MUZEUM ZOOLOGICZNE

Po lewej stronie znajduje się scena z życia rodziny Pitekantropa. Homo erectus wygrzewa się wokół ognia i gryzie kości. Po prawej - lisy stepowe i jerboa pospolite. Odkąd Cyryl Chichkan chodził po hodowli zwierząt w Muzeum Zoologicznym, lokalna ekspozycja niewiele się zmieniła. Skamieliny, wyblakłe wypchane zwierzęta, czerwony trójkąt na szkle, aby nie przeciąć czoła w oknie. W towarzystwie przedstawicieli fauny stepowej - śpiącego w kącie stróża: dzianinowa kurtka, duże okulary na czubku nosa, krzyżówka. Spacer po podłogach do połowy pustego muzeum wywołuje zrozumiałą nostalgię.

Cyryl: „Niedaleko Muzeum Zoologicznego, szkoły numer 53, gdzie studiowałem. Uwielbiałem pomijać lekcje, więc często tu odwiedzałem. Po raz pierwszy przybyłem tutaj, gdy miałem siedem lat. Pamiętam, że był krokodyl, który zawsze rzucał monetami, i pluszowy miś. których wszyscy lubili głaskać, ale on odwrócił głowę. Ale oni wygładzili misia, oderwali im uszy, chcieli wydłubać oczy, a krokodyl zmarł z powodu zatrucia miedzianymi monetami. Moimi ulubionymi eksponatami są pingwiny, rodzina kotów i małp. Miłość tego ostatniego jest najprawdopodobniej dla brata Eliasza: uważa małpy za najciekawsze i zwierzęta, i często je przedstawia w swoich pracach. Oprócz samego muzeum, jako dziecko, lubiłem kręcić się po jego podwórku z różnymi laboratoriami. Pewnego zimowego popołudnia znalazłem tam żelazną beczkę, w której pływały czerwone i złote ryby ”.
ROSARIUM W OGRODZIE BOTANICZNYM

W czerwcu 2012 r. Ogród botaniczny otrzymał nową okazję, aby uznać go za ważną atrakcję Kijowa - odbył się tu projekt rzeźby w Kijowie, zmuszając miejsce z nowoczesnymi rzeźbami, od dużych metalowych kostiumów Mao po surrealistyczne ogromne guziki na trawie. Ale Julia nie uwielbia tego miejsca. Jej głównym pragnieniem jest zobaczyć ogród różany wielkości kilku boisk piłkarskich i ponad 150 rodzajów kwiatów. Ludzie przychodzą tutaj, aby robić zdjęcia, wąchać pąki, siedzieć przy sztucznych stawach lub spacerować po tarasach. A wieczorem z reguły jest więcej ludzi - upał ustępuje, a ogród botaniczny działa do dziewiątej wieczorem.

Julia: „Mam tak zwaną„ długą platońską miłość ”z różańcem. Odkąd przeprowadziłem się do Kijowa, często słyszałem dobre recenzje od znajomych i znajomych na temat tego miejsca, ale nigdy nie udało mi się tu odwiedzić. To zabawne, ale zawsze przychodziłem tutaj w niewłaściwym czasie kiedy było zamknięte, różaniec działał do 17:00. Po raz pierwszy miałem szczęście dostać się do tego miejsca niedawno - podczas prezentacji i wystawy w ogrodzie botanicznym. Myślę, że twórcy ogrodu dość dobrze przemyśleli krajobraz, ale różaniec ma jedną wadę - róże nie pachną ”.

Cyryl: „Ponieważ jako dziecko mieszkałem w centrum, często spędzałem czas w starym ogrodzie botanicznym na stacji metra Universitet. A kiedy pojawił się nowy ogród botaniczny, poczułem zazdrość, mówią, że to nie jest prawdziwy ogród botaniczny. bardziej to podoba, ponieważ oferuje dostęp do Dniepru i drugiej strony, liliowy kwitnie absolutnie elegancko, a także możesz usiąść z ukochaną na kraciastej, pijąc szampana. ”RYNEK ŻYCIA

Mięso, owoce, warzywa, suknie ślubne i materiały budowlane - wszystko jest w pobliżu, wszystko razem, a taki eklektyzm w asortymencie Życia nikomu nie przeszkadza. Na uwagę zasługują również lokalne sprzedawczynie: widząc kamery, nie patrzą, ale zaczynają uwielbiać, a nawet pozować. Stada gołębi, które są karmione nasionami tutaj, nie opuszczając lady, dopełniają obrazu. W weekendy cała ta różnorodność wylewa się na pobliską ulicę - na świeże warzywa lub polędwicę ludzie przyjeżdżają tutaj przez całe miasto, w tym Julię i Kirill.

Cyryl: „Wcześniej bardzo kochałem Haymarket, dopóki nie został zniszczony. Było całe życie i kultura. Teraz preferuję rynek Żytny. Dziś nie ma analogii. Doskonale oddaje ducha starego radzieckiego bazaru i reprezentuje wyspę sowieckiego postrealizmu”.

Julia: „Często kupuję produkty na rynku w Żytnym, zwłaszcza ryby i warzywa. A jeśli przyjedziesz wcześnie, możesz złapać babcie, które przychodzą, aby sprzedawać z różnych wiosek i kupować towary od nich tańsze. W rzeczywistości nigdy się nie targuję. Jako dziecko, tata zabrał mnie ze sobą na bazar, gdzie uwielbiał targować się. W tym czasie było to dla mnie upokarzające, a dla niego było to dzikie podniecenie. Ogólnie rynek Żytny można nazwać „miejscem władzy”, ponieważ wszędzie są ludzie, wymiana informacji: werbalna i niewerbalna ”.
SPACER NA ULICY LUTEREŃSKIEJ

W jednym kierunku Chreszczatyk, w drugim Peczersku, w pobliżu banku prezydenckiego. Ulica Lutheranskaya, pomimo eleganckiego położenia, pozostaje jedną z najcichszych centralnych ulic Kijowa. Niektóre z jej domów przypominają kremowe ciasta, niektóre to starożytne pałace. Z elewacji domu numer 6 wróżki i atlantes, a także sowy i nietoperz, patrzą na przechodniów. Policjanci, którzy regularnie kroczą ulicą, ściśle monitorują, co się dzieje. Patrzą na tych, którzy sprawiają, że są podejrzliwi przez długi czas i uważnie.

Julia: „Jak wiele dziewcząt źle orientuję się w terenie. Po przeprowadzce do Kijowa od razu kupiłem mapę miasta i wszędzie chodziłem. Dzięki temu dobrze poznałem stolicę. Ulica Lutheranskaya jest na styku dwóch dzielnic, więc nie zawsze wyobrażam sobie, jak to zrobić. Czy Pechersk i Khreshchatyk mogą się łączyć? Dla mnie były to dwa różne światy. ”RESTAURACJA „PANTAGRUEL”

Restauracja-osteria „Pantagruel” jest zawsze zatłoczona. Miejsce, które zostało otwarte w 1995 roku, słynie z prawdziwego domowego makaronu i risotto z włoskiego ryżu. Włoski szef kuchni przygotowuje dania al dente, a dyskretny salon bawi się w salach. Wino z szerokiej karty przechowywane jest w specjalnej piwniczce z winami i jest przyjemnie chłodne nawet w upale. Latem, oprócz holu głównego, znajduje się przytulny letni plac zabaw w parku przy fontannie w pobliżu Złotej Bramy.

Cyryl: „Pantagruel” jest być może jednym z pierwszych obiektów jakości, które odkryliśmy w Kijowie. To prawda, że ​​gdy ten obiekt był dla nas drogi, nie było nas stać na częste odwiedzanie go. Było to miejsce przypominające nam kawałek Europy. Co więcej, istnieje elegancka kuchnia i doświadczony personel. ”

Julia: „Mają fantastyczne serniki, bruschetty, kozi ser i szykowną czekoladową kremówkę”.ADRESY

Muzeum Zoologiczneśw. Bogdan Chmielnicki, 15
 
Rynek na żywośw. Górny wał, 16
Różaniec w ogrodzie botanicznymśw. Timiryazevskaya, 1
 
Restauracja „Pantagruel”św. Lysenko, 1

Tekst: Julia Stoyanoglo, Anya UstenkoZdjęcie: kaliber 8

Obejrzyj wideo: Половинки - Сезон 2 - Выпуск 12 - (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour
Cotygodniowe rabaty

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour

Au Pont Rouge Adres: Nab. Moika River, 73 aupontrouge Au Pont Rouge rozpoczął nową fazę sprzedaży online i offline: teraz rabaty na kolekcję letnią osiągają 70% (a na poprzednich - nawet 90%). Na przykład męska kurtka khaki od The New Designers, która jest zdecydowanie przydatna jesienią, kosztuje 5550 rubli zamiast 11100, a koszula damska Isabel Marant - 11940 rubli zamiast 39800.
Czytaj Więcej
W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store
Cotygodniowe rabaty

W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. Nowy numer obejmuje krótką wyprzedaż w Les Lesi Paramonova, specjalną ofertę na Asos, minus 70% w Trends Brands oraz kolejną kolekcję Uniqlo i Ines de la Fressange.
Czytaj Więcej