Rozrywka

Druga Polovinka: Glory and Lena Balbek

W strumieniu „Druga Polovinka” Dzięki wsparciu Volkswagen Polo pary w Kijowie pokazują swoje ulubione miejsca w mieście, z których każde ma własną historię. Tym razem las w pobliżu domu, Obudź bazę z zieloną łąką i kino pokazujące filmy festiwalowe.

 

HISTORIA ZAKWATEROWANIA

Spotkany w 2005 roku dzięki automatycznym zadaniom. Gry odbywały się mniej więcej raz w miesiącu, każde z nich było wydarzeniem, na które starannie się przygotowały. Slava i Lena zaczęli komunikować się więcej po wygraniu jednego z zadań. Potem Lena, która w tym czasie prowadziła samochód zaledwie kilka miesięcy, słynnie wyprzedzając inne zespoły.

 

OBUDŹ BAZĘ

W przeciwieństwie do bazy pobudek w Parku Przyjaźni Narodów baza, znajdująca się po drugiej stronie moskiewskiego mostu, jest zamknięta. Na bardzo małym terytorium można położyć się na czystym zielonym trawniku, usiąść na pontonie, obserwując wakeboarderów i wakesurferów, pływać, opalać się. Restauracja znajduje się tuż nad wodą. Najpopularniejszymi pozycjami w jego menu są grill, zupy, domowe pierogi.

 

Chwała: „To miejsce jest interesujące, ponieważ tutaj możesz trenować nie tylko po przebudzeniu, ale także na desce surfingowej. Odkryliśmy to dopiero w tym roku i teraz przychodzimy prawie w każdy weekend. Nie zdecydowałem jeszcze, co lubię bardziej: obudzić lub „surfowanie, ponieważ surfowanie jest bardziej sportowe i dynamiczne, a budzenie to więcej zabawy”.

 

Lena: „Tutaj nigdy nie jest zbyt tłoczno, zawsze jest wystarczająco dużo miejsca nawet dla naszej często dużej firmy. Podczas gdy czekasz na swoją kolej, możesz opalać się, czytać, rozmawiać, a nawet wskoczyć na trampolinę! To nasza ulubiona rozrywka”.


SROKA „NIKOLAI”

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz przy wejściu do Mikołaja, są złote ciastka. Jest ich tutaj ponad dwadzieścia - z wiśniami, malinami, serem feta i papryką, szpinakiem, pstrągiem. Nazwa instytucji pochodzi od nazwiska ojca partnera wiolonczelisty Nikołaja Peregudowa. Był nie tylko utalentowanym muzykiem, ale także ciekawą, różnorodną osobą: lubił sport, fotografię, uwielbiał czytać, podróżować, zbierać grzyby, lubił jeść ze swoją rodziną po prostu i smacznie. Instytucja odtworzyła domową atmosferę: na półkach - stare, radzieckie wydania Dostojewskiego, Paustowskiego, na parapetach - rośliny w doniczkach. Na jednej ze ścian przedstawiono wiolonczelę - kolejne przypomnienie Nikołaja Peregudowa.

 

Chwała: „Moje biuro jest bardzo blisko, więc jem piroga prawie codziennie. Znam tu wszystkich. Zazwyczaj piję„ lemoniadę patsanok ”- żart nazywamy dużą podwójną porcją mięty. Nawiasem mówiąc, tablica, na której piszą menu w Mikołajku, skopiowaliśmy dla naszego projektu na Grushevskogo, a ciasto przejęło od nas pomysł kamyków morskich na podłodze w kabinie prysznicowej. Kabina prysznicowa w instytucji publicznej jest niezwykle wygodną rzeczą: możesz z niej skorzystać, jeśli przyjedziesz na rowerze. ”

 

Lena: „W piroguzie nie ma standardowego menu, często jest ono aktualizowane i pisane kredą na dużych tablicach. Nie tylko jemy ciasta, ale w ofercie lunchowej są bardzo smaczne dania”.
KINO „KIJÓW”

„Kijów” jest jednym z najstarszych kin w mieście, którego budowa rozpoczęła się przed II wojną światową, został otwarty w 1952 roku. W 2000 roku pierwszy remont rozpoczął się za 50 lat, a kino stało się Centrum Kultury „Kino Kijów”. Zachowało się pompatyczne wnętrze z kolumnami i sztukaterią. Dziś kino na Bolszaji Wasilkowskiej często staje się miejscem festiwali filmowych.

 

Lena: „Jesteśmy fanami filmów, uwielbiamy filmy festiwalowe. A Kijów to tylko jedno z miejsc, w których takie filmy są pokazywane. Ostatni raz oglądaliśmy Nauczyciela zastępczego na temat współczesnego społeczeństwa i młodego pokolenia. W tym roku dotarliśmy nawet na Festiwal Filmowy w Odessie. Nawiasem mówiąc, miło jest zauważyć, że „Kijów” wkrótce pokaże filmy z programu OMKF ”.

 

Chwała: „To kino jest jednym z niewielu w mieście, w którym filmy są wyświetlane w oryginalnym języku. Uwielbiamy oglądać bez kopiowania, chociaż nie zawsze mam czas na zrozumienie. Rzadko chodzimy do kina ze względu na hity z Hollywood. Niedawno postanowiliśmy obejrzeć najnowszy„ Batman ”: kupili bilety dwa razy i zapomnieli o sesji i dopiero od trzeciego razu ich uderzyli. ”RESTAURACJA PODCZAS WONDERU

Under Wonder pozycjonuje się jako powolny lokal gastronomiczny. Zwolennicy tego globalnego ruchu gastronomicznego uważają, że jedzenie powinno przynieść nie tylko sytość, ale także przyjemność. Pod tym względem restauracja przygotowuje wyłącznie wysokiej jakości, świeże produkty, koncentrując się na estetycznej prezentacji potraw. Ponadto instytucja odmówiła telewizji i natrętnej muzyki - aby nie odwracać uwagi od przyjemności smaku.

 

Chwała: „Dla mnie jest to jedna z najbardziej przytulnych restauracji w mieście. Przytulność tworzą detale, do których postawa jest bardzo dobrze przemyślana - wydaje się, że restauracja przyzwyczaja się od wielu lat. W moim rozumieniu najlepsza restauracja jest zgodna z koncepcją trzeciego miejsca. że oprócz domu i pracy, gdzie spędzamy większość dnia, jest też restauracja, w której jesteś równie wygodny i wygodny. Atmosfera takiej instytucji powinna być dyskretna i lekka. Nawiasem mówiąc, rozpoczęliśmy również pracę nad projektem restauracji. Jestem zainteresowany, ponieważ to w przeciwieństwie do tego „z mieszkań, gdzie klient jest konkretną osobą lub rodziną, zadaniem instytucji publicznej jest zadowolenie wielu”.

 

Lena: „Interesujące jest to, że profesjonalista rozbija wrażenia instytucji na komponenty, podaje wyjaśnienia dla każdego konkretnego elementu. Nie jestem architektem, więc postrzegam wnętrze Under Wonder jako integralny organizm, w którym po prostu chcę być. Poza tym tutaj jest bardzo smacznie”.

ZIARNA LEŚNA

Pomimo tego, że las znajduje się w mieście, jest czyste powietrze, miękkie, słabe światło, wiewiórki skaczące z jednej gałęzi na drugą. Spacerując leśnymi ścieżkami można dostać się do Puszczy-Wódnicy z sosnowym lasem i specjalnym mikroklimatem.

 

Lena: „Las jest w pobliżu naszego domu, dwa razy dziennie spacerujemy tutaj z psem, Eureką, o 6 rano i wieczorem. W dni, kiedy nasz harmonogram pracy jest zbyt napięty, prosimy sąsiadów, siostry bliźniaczki, aby wyprowadziły ją ponownie po południu. Teraz dziewczyny wyjechały na obóz letni, a my naprawdę nie możemy się doczekać ich powrotu. W lesie Eureka pokazuje się jako prawdziwy myśliwy i za każdym razem, gdy idzie, próbuje złapać wiewiórkę lub inne leśne stworzenie. Do tej pory ma jedną mysz i dwie jaszczurki. ”

 

Chwała: „W lesie mamy kilka ulubionych tras, a w ciepłe letnie dni Eureka i ja często pływamy nad Błękitnym Jeziorem. Dopóki nie ukradliśmy roweru, też tu jeździliśmy. To prawda, że ​​tak wielu urlopowiczów zbiera się w lesie w weekend podczas sezonu piknikowego, od rana „pilnując naszych polan, że próbujemy udać się w bardziej odległe miejsca. Oczywiście chciałbym powiedzieć, że rano biegamy w lesie, ale tak nie jest”.

ADRESY

Bar bufetowy „Nikolay”
św. Saksaganskogo / st. Gorky 26/26

 

Kino „Kijów”
św. Bolshaya Vasilkovskaya, 19

Restauracja Pod Cudem
św. Bolshaya Vasilkovskaya, 21 lat

 

Tekst: Anya Ustenko
Zdjęcie: kaliber 8

Obejrzyj wideo: Половинки - Сезон 2 - Выпуск 12 - (Marzec 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Nie pracuj w weekendy
Dobry nawyk

Nie pracuj w weekendy

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem wyjaśniamy, dlaczego nie jest to konieczne bez szczególnej potrzeby odwrócenia uwagi od odpoczynku w weekend. Anna Sokolova Życie wokół redaktora Wysyłanie listów biznesowych, wiadomości w rozmowach roboczych i komunikatorach, a także narzekanie na znajomych o potrzebie ukończenia projektu w niedzielę jest rutyną powszechną dla wielu pracowników biurowych.
Czytaj Więcej
Zabierz lunch do pracy
Dobry nawyk

Zabierz lunch do pracy

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Rozmawialiśmy już o tym, które dania nie zajmą dużo czasu i spokojnie przetrwamy transport do pracy, a teraz rozumiemy, dlaczego w ogóle gotować, jeśli możesz po prostu iść do jadalni.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej