Rozrywka

W Petersburgu tradycyjne muzea pokażą sztukę współczesną

Pierwszy miejski festiwal muzealny „Sztuka współczesna w tradycyjnym muzeum” odbył się w 2000 roku z inicjatywy Fundacji Charytatywnej na rzecz Kultury i Sztuki w Petersburgu Pro Arte. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w ramach festiwalu około 150 artystów pokazało prace w 55 muzeach w Petersburgu.

W tym roku szczególną uwagę zwrócono na sztukę wideo: spośród 17 zgłoszonych projektów cztery są dziełami artystów wideo, a także wybór sztuki wideo na cały czas trwania festiwalu. Największym miejscem wydarzeń w tym roku jest Państwowe Muzeum Ermitażu, w którym odbędzie się wystawa „Anthony Gormley. Pełna wysokość. Rzeźba antyczna i współczesna”. Specjalnymi projektami jubileuszowego festiwalu jest opera Borisa Filanowskiego „Trzy czwórka” na temat tekstów Lwa Rubinsteina i instalacja audio przed pałacem Gatchina.

Festiwal rozpocznie się 17 września o godzinie 12:00 w Twierdzy Piotra i Pawła. W dniach 17 i 18 bezpłatne autobusy ze wspólnym przystankiem na placu Troitskaya będą kursować między uczestniczącymi muzeami. Po przedstawieniu broszury lub mapy festiwalu, którą można uzyskać podczas otwarcia lub w Fundacji Pro Arte, wstęp do uczestniczących muzeów będzie bezpłatny. W pozostałe dni obowiązują zwykłe ceny biletów.

 
Plany na jesień: wystawy, festiwale i koncerty w Petersburgu
W Petersburgu odbędzie się międzynarodowy festiwal komiksów

PROGRAM GŁÓWNY

17 WRZEŚNIA - 16 PAŹDZIERNIKA

WYSTAWA „PIERWSZE MUZEUM FESTIWALU PETERSBURGA”

Wystawa zawiera informacje, zdjęcia i recenzje dotyczące wybranych projektów festiwalu w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wśród nich są „Chór Skarżących” Tellervo Kalleinena i Olivera Kohta-Kalleinena, „Misja Antarktyczna” A. Rudyeva i S. Bratkowa, „Vanya, idź do domu!” E. Gubanova i I. Govorkova i inni.


Państwowe Muzeum Historii Sankt Petersburga, Twierdza Piotra i Pawła, kompleks wystawowy „Poterna i Kazamata Suwerennego Bastionu”, godziny pracy: pon.-niedz .: 10: 00-20: 30. Opłata za wstęp wynosi 150 rubli, bilet preferencyjny to 100 rubli

INSTALACJA „PARADA WOJSKOWA”

Nikołaj Polissky i „Rzemiosło Nikola-Lenivets” - artel, składający się z byłych chłopów. Zajmują się tworzeniem przedmiotów artystycznych z metalu i drewna. „Parada wojskowa” to drewniany model sprzętu wojskowego, który zostanie wystawiony obok prawdziwej broni.


Wojskowe Muzeum Historyczne Korpusu Artylerii, Inżynierii i Sygnału, Alexander Park, 7 (wejście od nasypu Kronverkskaya), muzeum jest otwarte: środa-niedziela: 10: 00-17: 00 (ostatni czwartek miesiąca to dzień wolny),wejście: cała wystawa - 150 rubli, wystawa zewnętrzna - 50 rubli, korzyści

WYSTAWA UCZESTNIKÓW PRO PRO ARTE „SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ” „ONLINE”

Dziesięciu studentów ostatniego, piątego numeru programu sztuki współczesnej prezentuje swoje przedmioty na temat komunikacji stworzonej podczas warsztatów A. Rudyeva.


Centralne Muzeum Komunikacji imienia A.S. Popowa, Pochtamtsky Lane, zm. 4, wt.-nie .: 10: 30-18: 00 (kasa do 17:00, nieczynna w ostatni czwartek miesiąca), wstęp wynosi 100 rubli;

NUMER INSTALACJI WIDEO ACHT. WSZYSTKO BĘDZIE CAŁKOWITE

Od 2000 roku Guido van der Verve stworzył serię 12 prac wideo. Oto ósmy ukończony w 2007 roku. Dziesięciominutowe nagranie przedstawia występ artysty, w którym idzie on wzdłuż Zatoki Fińskiej, a za nim porusza się lodołamacz.


„Lodołamacz” Krasin ”- oddział Muzeum Oceanu Światowego w Petersburgu, nab. Porucznik Schmidt, linia 23, środa-niedziela: 10: 00-18: 00 (ostatnia środa miesiąca to dzień wolny), wizyty tylko z przewodnikiem, wycieczki odbywają się co godzinę, wstęp kosztuje 100 rubli, obowiązują świadczenia

WYSTAWA „CITY N”

Olga i Alexander Florensky są jednym z założycieli grupy Mitki, rdzennych artystów petersburskich. W ramach festiwalu zaprezentują szereg obiektów architektonicznych tradycyjnych dla europejskiego miasta - ratusz, kościół, pocztę itp. - stworzonych głównie z zabytkowych obiektów.


Muzeum Badawcze Rosyjskiej Akademii Sztuk, emb. Universitetskaya, 17. środa-niedziela: 11: 00-18: 00 (kasa do 17:15), wstęp wynosi 300 rubli, są świadczenia

PROJEKT DŹWIĘKOWY „SHALYAPIN.WAV”

Anatolij Korolew, Honorowy Pracownik Artystyczny Rosji i nauczyciel w Konserwatorium, obecnie współpracuje ze Studiem Muzyki Elektronicznej Związku Kompozytorów. W prezentowanym projekcie wykorzystał wszystkie dostępne obecnie elektroniczne narzędzia do modyfikacji dźwięku, aby stworzyć nową kompozycję z nagrań głosowych F. I. Chaliapina.


Dom-muzeum F.I. Chaliapina, ul. Graftio, zm. 2b, środa-niedziela: 12: 00-19: 00 (kasa czynna jest do 18:00, ostatni piątek miesiąca jest dniem wolnym od pracy), wstęp wynosi 100 rubli, obowiązują świadczenia

PROJEKT DŹWIĘKOWY „LITTLE AIR MOTOR SERENADE”

Mats Lindstrom jest dyrektorem artystycznym jednego z najstarszych studiów elektronicznych na świecie, nauczycielem sztuki dźwiękowej. Na festiwal stworzył kompozycję z dźwięków pracujących silników zarejestrowanych w warsztatach fabrycznych, która jest hołdem dla dzieł rosyjskich futurystów.


Museum of Aircraft Engines Klimov OJSC, B. Sampsonievsky pr., 69, Mon-Fri: 10: 00-17: 00, wstęp jest bezpłatny

INSTALACJA WIDEO PULSOWEGO

Kluczowym tematem w pracy Stephena Deana jest kolor i jego rola w kulturze. Praca wideo prezentowana w Muzeum Etnograficznym powstała w 2001 roku dla Whitney Museum i przedstawia nagrania z festiwalu Indian Holi.


Rosyjskie Muzeum Etnograficzne, Inżynieria, 4/1, Wt-Nd: 10: 00-18: 00 (kasa do 17:00, ostatni piątek miesiąca jest dniem wolnym), wstęp wynosi 100 rubli, obowiązują świadczenia

INSTALACJA WIDEO ARZTLICHE ZIMMERGYMNASTIK

Jes Heron Green jest 32-letnim absolwentem uniwersytetów w Bostonie i Harvardzie, który wystawiał w Tate Modern i Boston Museum of Modern Art. Ten film został zaprezentowany na Biennale Muzeum Whitney w 2010 roku. To 80-minutowy film przedstawiający kolejne ćwiczenia z fizjoterapii, zaczerpnięty z przywództwa z XIX wieku. W tym czasie kamera porusza się nad gimnastykami, opisując pełne koło na końcu każdego ćwiczenia.


Muzeum Higieny Państwowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sankt Petersburgu „City Center for Medical Prevention”, włoski, 25, pon.-pt.: 10: 00-18: 00, sobota: 11: 00-18: 00, wstęp - 80 rubli, obowiązują świadczenia

INSTALACJE „PIES NA FILARACH” I „BRAINDOG”.

Laureat nagrody za innowację w 2009 r. Grupa Soap zasłużyła na swoją nazwę dzięki różnorodnym manipulacjom z mydłem. To jest podstawa ich występów. W projekcie „Credenza” ewolucja kultury ludzkiej jest pokazana w historii powstawania i rozwoju mydła. Instalacja „Pies na słupach” przypomina mydło wykonane z tłuszczów zwierzęcych i cyklu życia.


Muzeum Higieny Państwowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sankt Petersburgu „City Center for Medical Prevention”, włoski, 25, pon.-pt.: 10: 00-18: 00, sobota: 11: 00-18: 00, wstęp - 80 rubli, obowiązują świadczenia

INSTALACJA „NATURA”

Instalacja jest fotograficzną reprodukcją krajobrazów I. Sziszkina zawieszonych wśród drzew prawdziwego krajobrazu. Podobnie jak Jess Aron Green, Siergiej Balowin zajmuje się tematem współbrzmienia i braku jedności czasów, nadając mu wyraźnie społeczny odcień świadomości ekologicznej.


Muzeum Literatury i Pamięci Anny Achmatowej w Fountain House, Liteiny pr., 53, wt., Czw.-Niedz .: 10: 30-18: 30, śr .: 13: 00-21: 00 (kasa biletowa zamyka się na godzinę przed zamknięciem muzeum), wejście - 60 rubli, obowiązują świadczenia

ZDJĘCIE PROJEKT SZANGHAJ MIESZKANIE

Były fotograf dokumentalny i operator Hu Young bierze udział w badaniu fotograficznym swojego rodzinnego miasta Szanghaju. Seria Shanghai Living obejmuje ponad 500 prac, w których mieszkańcy Szanghaju są uchwyceni w środowisku domowym. Każdemu zdjęciu towarzyszy cytat bohatera, dzięki czemu seria staje się studium przypadku na dużą skalę.


Traveller Museum P.K. Kozlov, Smolny pr., 6, wt., Śr., Pt .: zwiedzanie tylko z przewodnikiem, Th: 12: 00-18: 00 - wizyta indywidualna, zwiedzanie - 250 r.

PROGRAM SPECJALNY:

WIDEO „Kołysanka”OD 17 DO 25 WRZEŚNIA, 12: 00-17: 00

Fabuła tego filmu nakręconego przez grupę Provmyz (Niżny Nowogród) oparta jest na wydarzeniach z II wojny światowej: niemieccy piloci wystrzelili na statek szpitalny na Syberii, transportując rannych z Tallina do Leningradu. Na podstawie materiałów antyhumanistycznych autorzy tworzą estetycznie piękne wideo na temat wojny.


Sala wystawowa Fundacji Pro Arte, Forteca Piotra i Pawła, Nevskaya Curtina, lewa strona, pon.-niedz .: 12: 00-17: 00 wstęp wolny

WYSTAWA „ANTONIA GORMLEY. DLA CAŁEGO WZROSTU. ANTYCZNA I NOWOCZESNA RZEŹBA”9 WRZEŚNIA 2011 - 15 STYCZNIA 2012

Wystawa obejmuje dialog współczesnej i starożytnej rzeźby w dwóch salach Ermitażu: Sali Dionizosa i rzymskim dziedzińcu. W pierwszej antyczne rzeźby zostaną usunięte z cokołów, w drugiej zaprezentowane zostaną prace Gormleya stworzone przez niego w ciągu ostatnich dwóch lat. To rewolucyjny projekt dla Ermitażu zarówno pod względem rozwiązania wystawienniczego, jak i próby połączenia klasycznej rzeźby i wnętrza z twardymi nowoczesnymi formami rzeźb brytyjskiego mistrza.


9 września 2011 r. - 15 stycznia 2012 r., Państwowe Muzeum Ermitażu, Plac Pałacowy, 2, wtorek-sobota: 10: 30-18: 00, niedziela: 10: 30-17: 00 (kasy biletowe zamykane na godzinę przed zamknięciem muzeum), wejście jest 100 rubli

INSTALACJA AUDIO „GŁOSY”24 września, 12: 00-18: 00

Przestrzeń przed Pałacem Gatchina zostanie wypełniona dźwiękami z przeszłości, które powinny wywołać jasne skojarzenie obrazów słuchacza. Zgodnie z planem Aleksandra Reichsteina pałac zamienia się w zaczarowany zamek, który istnieje jednocześnie w światach teraźniejszości i przeszłości.


24 września, 25: 00–18: 00, Państwowe Muzeum-Rezerwa „Gatchina”, miejsce parady Pałacu Gatchina, Gatchina, Ave. Krasnoarmeysky 1.

OPERA „TRZY CZTERY”13 PAŹDZIERNIKA, 19:00

Z czterech tekstów Lwa Rubinsteina - „Home Music”, „Mama umyła ramkę”, „Clean Lyrics”, „Everywhere Life” - powstaje fabuła, przerywana preludiami przed każdą częścią. Tekstowi autora towarzyszą wokaliści.


13, 14 października, 19:00, Sala koncertowa Rosyjskiej Biblioteki Narodowej, nab. r. Fontanka 36, ​​rezerwacja bezpłatnych biletów telefonicznie: 233-00-40

KALEJDOSKOP WIDEOART FESTIWALU „SZTUKA WSPÓŁCZESNA W MUZEUM TRADYCYJNYM”9 PAŹDZIERNIKA, 12: 00-20: 00

Retrospektywa sztuki wideo pokazanej podczas festiwalu w latach 2000-2009.


9, 10, 12, 12: 00-20: 00, biblioteka nr 4 regionu moskiewskiego, Błagodatna, 20, wstęp jest bezpłatny

Festiwal „Sztuka współczesna w tradycyjnym muzeum”17 września - 16 październikaW różnych miejscach w mieście//proartefestival.ru/

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej