Rozrywka

„ART is ART is ART” w MMSI

W dużych muzeach europejskich zwyczajowo zmienia się ekspozycję raz w roku. MMSI, pierwsze rosyjskie muzeum państwowe, które starannie gromadzi obiekty sztuki XX-XXI wieku, również podąża za tą tradycją. Jego kolekcja obejmuje około 10 tysięcy prac, które nie powinny gromadzić kurzu w magazynie. Ponadto kolekcja stale się powiększa. Muzeum stara się nie tylko zaprezentować prace publiczności, ale także zaproponować nowe sposoby prezentacji wizualnej.

Przez dekadę moskiewski instytut informatyki był zapraszany przez kuratora Jurija Awwumowa, który usunął drzwi z zawiasów, otworzył kilka wiekowych przestrzeni zapchanych płytą gipsowo-kartonową, o których istnieniu nikt nie wiedział. Artysta całkowicie zmienił przestrzeń, nie zapominając o grze o historii rezydencji, która przed Moskiewskim Instytutem Sztuk Pięknych mieściła gimnazjum i klinikę. Za ten projekt otrzymał nagrodę Innovation Award. W nowym sezonie muzealnym wezwano Dmitrija Ozerkowa do ponownego ujawnienia się, który nadzoruje również ambitny projekt Hermitage 20/21, który powstał trzy lata temu. Pod kierownictwem Ozerkowa Anthony Gormley, Annie Leibovitz, Ilya Kabakova i kolekcja paryskiego Centrum Pompidou zostali przeniesieni do świeżo utworzonego sektora sztuki nowoczesnej głównego muzeum kraju.

W ramach aktualizacji MMRP Ozerkow podzielił muzeum na 25 przedziałów-pokoi, odpowiedzialnych za różne tematy i czasami prowokujących wzajemnie wykluczające się interpretacje przedmiotów sztuki poprzez niekończące się komentowanie - poprzez dialog prac z krytykami, sobą nawzajem i ostatecznie z publicznością.

Moskwa gości wystawę „Dziesięć dni przed”
W „Czerwonym październiku” Yannis Kunellis pokazuje swoją instalację

Tytuł projektu został zapożyczony z wiersza Josepha Brodskiego „Dwie godziny w zbiorniku” z 1965 r., Sugerując kalambur: nie tylko sztuka (której nikt nie wątpi), ale widz musi w rezultacie konsumować, wchłaniać sztukę. W tym przypadku przez dwie godziny: tyle przeciętny gość spędza w muzeum.

Ekspozycja rozpoczyna się od głównych schodów - hali „Fiksacja”. Ta sekcja zawiera wideo Jakowa Kazhdana „Dobrze, że nie umarliśmy w latach 90.” oraz zdjęcie naczelnych Olega Kulika za witrynami sklepowymi. W sali „Oczy - lustro duszy” Ozerkov zastosował technikę zawieszania kraty, dowcipnie umieszczając dla niego sztukę współczesną w niecodziennym kontekście - w ten sposób płótna są zwykle umieszczane we wnętrzach pałacowych i kolekcjach malarstwa klasycznego. Na liście pokoi znajduje się również mini-wystawa krajobrazów w duchu realizmu, który ludzie, według badań, chcieliby mieć w domu, - sala jest ironicznie zatytułowana „Dom”. Jest iluzja, kwadratowa sala, sala konstruktywizmu, destruktywizmu i gier. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko przypomina park rozrywki: nie wiesz, co czeka za rogiem, pokój strachu lub krzywe lustra. Oprócz pomysłów kuratorskich Ozerkowa prezentowana jest kolekcja nowych prac z 2011 roku.

Kurator wystawy Dmitry Ozerkov: „Muzeum wielokrotnie pokazywało swoją stałą wystawę. Chodzi o to, żeby zawiesić ją tak, by grała inaczej. Doszedłem do wniosku, że w każdym pomieszczeniu powinny znajdować się przedmioty z głównej kolekcji i kilka zupełnie nowych, a do każdego przedziału powinno być coś wyjątkowego, niezwykłego. Adres Moskiewskiego Instytutu Technologii Informacyjnych to Petrovka 25. Projekt ma 25 pokoi, a wystawa otwiera się 25 listopada. Każde pomieszczenie poświęcone jest jego tematyce, nie są ze sobą połączone w żadnej przestrzeni, gromadzone są prace najbardziej odpowiednie dla tematu. Muzeum ma kilka hitów, ale kiedy się trzymają stała wystawa, oczy zwiedzających są zamazane i należy je przetasować, zmieszać z nowymi dziełami sztuki, ponownie naświetlić, włożyć lub włożyć. To jest główny cel wystawy. Stworzenie projektu zajęło około sześciu miesięcy, dokładnie przestudiowałem wszystkie prace w repozytorium, i zaowocowało to projektem „ART to ART. Is ART”.

„ART to ART ART to ART”25 listopada 2011 r. - 2 września 2012 rMoskiewskie Muzeum Sztuki Nowoczesnejm. „Czechowskaja”, ul. Petrovka, 25Wejście: 20-150 rubli

Obejrzyj wideo: Damen ART 80-32 (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour
Cotygodniowe rabaty

Nowa wyprzedaż w Au Pont Rouge i minus 30% na wszystkie buty Afour

Au Pont Rouge Adres: Nab. Moika River, 73 aupontrouge Au Pont Rouge rozpoczął nową fazę sprzedaży online i offline: teraz rabaty na kolekcję letnią osiągają 70% (a na poprzednich - nawet 90%). Na przykład męska kurtka khaki od The New Designers, która jest zdecydowanie przydatna jesienią, kosztuje 5550 rubli zamiast 11100, a koszula damska Isabel Marant - 11940 rubli zamiast 39800.
Czytaj Więcej
W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store
Cotygodniowe rabaty

W sprzedaży w Asos w Trends Brands i Les 'Store

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. Nowy numer obejmuje krótką wyprzedaż w Les Lesi Paramonova, specjalną ofertę na Asos, minus 70% w Trends Brands oraz kolejną kolekcję Uniqlo i Ines de la Fressange.
Czytaj Więcej