Rozrywka

Otwarcie Instytutu Rosyjskiej Sztuki Realistycznej w Moskwie

Na ulicy Derbieniewskiej, w jednym z odrestaurowanych budynków moskiewskiej fabryki-drukarni, rozpoczął działalność Instytut Rosyjskiej Sztuki Realistycznej, który powinien stać się nie tylko miejscem ekspozycji krajowych artystów XX-XXI wieku, ale także ważnym ośrodkiem edukacyjnym.

Fundacja muzeum została oparta na prywatnej kolekcji biznesmena Aleksieja Ananyjewa, która zawiera kilka tysięcy obrazów: wśród nich znajdują się prace Aleksandra Deineki, Geliya Korzheva, Siergieja Gerasimova, Arkadego Plastowa, Wiktora Iwanowa, Jurija Pimenowa i innych artystów radzieckich i rosyjskich. Pierwsza ekspozycja obejmuje około 500 prac, w przyszłości zastąpią się one w halach wystawowych.Wkrótce muzeum otworzy salę wykładową dla wszystkich chętnych, bibliotekę multimedialną, dział historyków sztuki do konsultacji. Ponadto studenci uniwersytetów artystycznych wprowadzą system stypendiów.

Alexey Ananiev, założyciel IRRI: „Otwarcie Instytutu jest wynikiem pracy, którą osobiście prowadziłem prawie 10 lat. Pięć lat temu Instytut miał stary budynek fabryki. Teraz jest to profesjonalna przestrzeń muzealna: ponad cztery tysiące metrów powierzchni wystawienniczej, warsztat restauratorski, sala wykładowa, magazyn, pokoje dla historyków sztuki Ekspozycja, którą można teraz docenić, to dopiero początek pracy, zakładamy i planujemy, że na podstawie kolekcji powstanie poważna krytyka artystyczna, którą możemy prezentować i promować realizm w malarstwie i grafice oraz realizm w najlepszym tego słowa znaczeniu. ”
Instytut Rosyjskiej Sztuki Realistycznej (IRRI)St. Derbenevskaya, 7, s. 318 (495) 640-14-76//rusrealart.ru/

Obejrzyj wideo: Michał Specjalski - Grupa V4. Analiza geopolityczna układu sił w Europie Centralnej (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 27 czerwca

W poniedziałek, 27 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i wykładów. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wystawa „Współcześni rosyjscy artyści - uczestnicy Biennale w Wenecji. Ulubione” Co: Po trzyletniej rekonstrukcji odnowiona Manege otwiera się na dużą skalę wystawą rosyjskich artystów, którzy uczestniczyli w weneckim Biennale od 25 lat.
Czytaj Więcej
Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod
Ciekawe

Bar Stay True otwarty w Kitay Gorod

Na stacji metra Kitay-Gorod uruchomiono nowy bar Dmitrija Sokołowa (bar Tema, pasek pomocy, bar główny, bar Lawsona, bar bezpłatny, bar wszechczasów i bar Aloha) - Stay True Bar. O tym życiu wokół powiedział sam właściciel. Szef kuchni Kirill Kulagin, który wcześniej pracował w barach z grillem Chesterfield i restauracjach Big Buffalo, jest odpowiedzialny za kuchnię w nowej instytucji.
Czytaj Więcej
Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa
Ciekawe

Gastrobar Pięć punktów na Łomonosowa

Pięć punktów na ulicy Łomonosowa - miejsce najpopularniejszego ostatnio formatu - gastrobar. Zwykle oznacza to instytucję z dobrym wyborem alkoholi i daniami kuchni restauracyjnej, która nie otwiera się zbyt wcześnie. Pomimo faktu, że zakład nadal działa w trybie testowym, a karta menu i karta barowa czeka na poważną rozbudowę, wybór jest już dość duży: jest kilkadziesiąt europejskich potraw, piwo butelkowane z Belgii i Niemiec oraz domowe napoje owocowe.
Czytaj Więcej