Ciekawe

Tsereteli zbuduje nowe muzeum sztuki na Wasiliewskim

Zurab Tsereteli zaproponował budowę nowego muzeum sztuki w Odlewni Akademii Sztuk. Teraz rzeźbiarz kieruje instytucją edukacyjną, która przechowuje około 100 000 eksponatów. Teraz własność budynku na czwartej linii powinna zostać przeniesiona do miasta, po czym zostanie zaprojektowane i zbudowane nowe muzeum sztuki.

Główna ekspozycja nowego muzeum Tsereteli planuje objąć wszystkie eksponaty, które są teraz w funduszach Akademii. Kolekcja zawiera 4000 starożytnych i współczesnych rzeźb i obrazów od XVI wieku do współczesności, w tym prace Rafaela, Luke'a Giordano, Bryullowa, Kramskoya, Repina i Kustodiewa, których nigdy nie pokazano ogółowi społeczeństwa. Oddzielne pokoje zostaną przeznaczone na grafikę architektoniczną, projekty i układy. Oprócz wystaw stałych odbędą się tutaj wystawy czasowe, w tym wystawy sztuki współczesnej. W Akademii Sztuki jest muzeum, ale jest bardzo małe: jego powierzchnia nie wystarcza na jedną dziesiątą eksponatów.

Budynek Akademii, na dziedzińcu którego planuje zbudować muzeumBudynek Akademii, na dziedzińcu którego planuje zbudować muzeumBudynek Akademii, na dziedzińcu którego planuje zbudować muzeum

Teraz w domach 1-3 na czwartej linii Wyspy Wasilewskiej, gdzie znajdzie się nowe muzeum, znajdują się warsztaty rzeźbiarskie, usługi Akademii Sztuk oraz zajęcia z rysunku. Częściowo będą musieli opuścić swoje pomieszczenia na rzecz miejsca wystawy.

Zdjęcia: Citywalls.ru

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt
Ciekawe

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt

W Petersburgu znajduje się kilkanaście schronisk, w których trzymane są bezdomne psy i koty. I tylko jedna, w której zabrane są dzikie zwierzęta, to „Syrin”. Wcześniej na jego miejscu znajdowała się stacja odbioru. Żyły na nim lisy, szopy pracze, a nawet niedźwiedź - zwierzęta, na które łowcy ciągną swoje psy. Rok temu miejscy zoodefenders kupili zwierzęta i założyli schronienie na miejscu stacji, gdzie przystosowują się i leczą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie przetrwać na wolności.
Czytaj Więcej
Ogłoszony program festiwalu Omnivore
Ciekawe

Ogłoszony program festiwalu Omnivore

Festiwal gastronomiczny Omnivore Moskwa zaprezentował swój program. Organizatorzy festiwalu powiedzieli Life wokół tego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia, odbędzie się wielofunkcyjny strych na piątym piętrze przestrzeni DI Telegraph. Zgodnie z harmonogramem, pop-upy Omnivore dla maksymalnie 80 osób, odbędą się w dniach 13 i 14 kwietnia.
Czytaj Więcej
W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki
Ciekawe

W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki

W kompleksie sportowym Łużniki park rozrywki w piłce nożnej zostanie otwarty w dniu Moskwy 10 grudnia. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej rządu metropolitalnego. Dla zwiedzających zostanie otwartych 20 miejsc rozrywki, a także amatorski turniej drużynowy poświęcony zbliżającemu się rozpoczęciu Pucharu Konfederacji 2017 i Mistrzostw Świata FIFA 2018.
Czytaj Więcej