Rozrywka

Weekendy w mieście: koncert Azari i III, festiwal graffiti i wyprzedaż garażowa

Grafffest


Czerwony sztandar10-18 sierpnia

Dodaj do kalendarza

W dniach 10–18 sierpnia w Petersburgu odbędzie się festiwal graffiti Grafffest. Otworzy ją trzydniowa wystawa światowej sławy imprezy street artowej Meeting of Styles on Red Banner, podczas której odbędą się sesje graffiti artystów z Rosji, Francji i Niemiec. Kultowy niemiecki graffiti i DJ Akim Walta (Zebster) poprowadzą tutaj swoją klasę mistrzowską. Ponadto uczestnicy festiwalu będą malować miejsca reklamowe w różnych częściach miasta, a w nocy z 17 na 18 sierpnia pokażą program krótkich filmów animowanych na rozwiedzionym Palace Bridge.

Koncert Juana Atkinsa


Torque10 sierpnia, 23:30500 rubli

Dodaj do kalendarza

10 sierpnia w klubie Torque odbędzie się koncert Juana Atkinsa. Jeden z tych, którym przemysł muzyczny powinien być wdzięczny za narodziny stylu techno, podejmie drugą próbę dotarcia do Petersburga: w ubiegłym roku jego występ w Efirze nie powiódł się. W połowie lat 80., inspirowany brzmieniem Kraftwerka, muzyk z Detroit wraz ze swoim zespołem stworzył cały gatunek, który wciąż nie wypuszcza najbardziej zaawansowanych parkietów na świecie. Przed koncertem w klubie zagra set w Tajdze z bezpośrednim włączeniem do radia Follow Me - autentyczne techno Detroit od wyznawcy muzycznej elektroniki, które nie osłabia jego przyczepności.

Spotkanie z Proteusem Temenem


Zrób to10 sierpnia, 20:00500 rubli

Dodaj do kalendarza

10 sierpnia w centrum projektowym Make It wykład-wystawa Proteusa Temena „Jest powolny, ale nie stanowi problemu”. Moskiewski artysta medialny i projektant, specjalista od tożsamości abstrakcyjnej, uczestnik międzynarodowych wystaw w Rosji i za granicą, w tym w projekcie Bring Your Own Beamer pawilonu internetowego na Biennale w Wenecji w 2011 roku. W Make It zaprezentuje szereg swoich prac, szczegółowo opisując proces ich tworzenia. 11 sierpnia w Proteus Temen odbędzie się osobna klasa mistrzowska z kreatywnymi zadaniami na rzecz rozwoju twórczego i abstrakcyjnego myślenia. Koszt uczestnictwa wynosi 500 rubli.

Występ Groove Armada i Azari i III


Powietrze10 sierpnia, 23:00Darmowa kontrola twarzy

Dodaj do kalendarza

10 sierpnia Secrets będą koncertować w powietrzu. Jej całkowicie rosyjska trasa koncertowa przebiega przez 15 miast, w każdym z nich reprezentują najsłynniejszych światowych inżynierów elektroników. Weterani brytyjskiego przemysłu muzycznego Groove Armada zostali głównymi bohaterami programu w Petersburgu. Drugim najważniejszym składem jest zespół house z Toronto, Azari i III, znany w 2009 roku z utworu Hungry The Power i remiksów dla Munka, Sunday Girl, Booka Shade i Ali Love. Na scenie wystąpi także niemiecki zespół Crystalmafia i DJ Aram Mantana, który był początkiem narodzin sceny tanecznej w Petersburgu.

Fair Hand Made


Centrum Książki i Grafiki11 sierpnia, 11:00 - 19:00Za darmo

Dodaj do kalendarza

11 sierpnia odbędą się drugie targi Hand Made, poświęcone corocznej wystawie „Miasto - siedlisko”, poświęconej miejskiemu krajobrazowi i życiu ludzi w nowoczesnym mieście. Odbywa się po raz siódmy i składa się z krajobrazów wykonanych przez fotografów z Petersburga. Nacisk na rynek zostanie położony na prace autorskie: pamiątki, ceramikę, torby, akcesoria, ubrania. Tutaj możesz kupić piękne sukienki ze sklepu koncepcyjnego Hopeshop, różne przyjemne drobiazgi od marek HLEB (projekt HLEB) i DIY (Zaprojektuj to sam) oraz wiele innych, gry planszowe i klasy mistrzowskie.

Koncert On-The-Go


„New Holland”11 sierpnia, 20:00Za darmo

Dodaj do kalendarza

11 sierpnia zespół Togliatti On-The-Go wystąpi w New Holland. Uspokojeni indie rocka mało przypominają rosyjskie projekty muzyczne. Wszystkie teksty ich piosenek są napisane w języku angielskim, a muzyka, choć nadaje się do tańca, jest nadal umiarkowana w stylu skandynawskim. Przez pięć lat swojego istnienia zdobyli nie tylko dużą liczbę fanów, ale także jednogłośnie chwaleni przez krytyków muzycznych. Za grupą - udział w „Pikniku plakatowym”, występ w Strelka Sound, Ferma oraz festiwale na żywo w kanale telewizyjnym Rain.

Sprzedaż garaży w podłogach


„Loft Project Floors”12 sierpnia, 12: 00-21: 0030 rubli

Dodaj do kalendarza

12 sierpnia odbędzie się tradycyjny sezonowy pchli targ, na którym będziesz mógł sprzedawać niepotrzebne rzeczy i kupować coś naprawdę cennego za niewielką cenę. Na dziedzińcu, na schodach i tarasie przez cały dzień będzie wielu sprzedawców, którzy chcą się dobrze bawić, a jednocześnie pozbyć się starych ubrań, biżuterii, książek, płyt lub przedmiotów wewnętrznych. Organizatorzy nie stawiają sobie za zadanie zbierania najmodniejszych rzeczy lub wybierania ich według sezonu. Sprzedaż w garażu to raczej okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi i nawiązania nowych znajomości. Przyjazny format wydarzenia podkreśla maksymalna cena każdego przedmiotu: nie więcej niż 500 rubli.

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

„Man.doc”: monologi 10 postaci współczesnej kultury rosyjskiej
Rozrywka

„Man.doc”: monologi 10 postaci współczesnej kultury rosyjskiej

W dniach 16–28 listopada na scenie teatrów Praktika i Warsztatów odbędzie się dziesięć spektakli solowych w ramach projektu teatru dokumentalnego Man.doc. Głównymi bohaterami produkcji są znani ludzie, postacie współczesnej kultury rosyjskiej, grający na scenie - Bronisław Winogrodski, Aleksander Gelman, Oleg Genisaretsky, Olga Darfi, Hermes Zaygott, Oleg Kulik, Vladimir Martynov, Smokey Mo, Alexander Petlyura i Andrei Rodionov.
Czytaj Więcej
Przewodnik po twarzach i koronkach 2013
Rozrywka

Przewodnik po twarzach i koronkach 2013

W ten weekend po raz siódmy odbędzie się Festiwal Kultury Ulicznej Twarze i Koronki. Zwykle projekt co roku zajmował nowe miejsce, ale tym razem zrobi wyjątek i odbędzie się ponownie w Parku Gorkiego. To prawda, że ​​w przeciwieństwie do ubiegłego roku zajmie to trzy razy więcej miejsca i z Rynku Głównego przeniesie się na nasyp Puszkinskaja.
Czytaj Więcej
Dwa w jednym: bądź fotografem reklamowym i współwłaścicielem butów domowych marki Valeshki
Rozrywka

Dwa w jednym: bądź fotografem reklamowym i współwłaścicielem butów domowych marki Valeshki

Fotograf, projektant i twórca marki Valeshki W ciągu ostatnich 12 lat pracował jako projektant stron internetowych i dyrektor artystyczny w agencji reklamowej, otworzył własny biznes z biżuterią na telefony komórkowe ISSE i współpracował z domem jubilerskim Yudashkin. W ciągu ostatnich pięciu lat zawodowo zajmował się fotografią komercyjną, reklamową i reportażową.
Czytaj Więcej