Rozrywka

Nieznany obywatel: na dole

Więc mam 28 lat. Mam dobrą pracę, wynajmowane mieszkanie w centrum, idealna matka, nadwaga, paranoja powietrzna, poczucie humoru, regularny seks, pieniądze, wielkie ambicje, przyjaciele, nadciśnienie, ataki paniki, uzależnienie od alkoholizmu, idealna była dziewczyna, dobre buty, uzależnienie od zawierające gazowane napoje zawierające cukier, ponad tysiąc znajomych na Facebooku, iPhonie, iPadzie, aimaku, MacBooku i bezprzewodowym Internecie, wiele dobrych wspomnień i ciągle kiepski nastrój. Zła historia kredytowa i duże długi.

Nie mam: stałej dziewczyny, wielkich osiągnięć, dyplomu, dzieci, konta bankowego, planu na następny rok, umiejętności liczenia pieniędzy, poważnego wykształcenia, kostek na brzuchu, drogiego zegarka na rękę i samochodu. Zdolność do ukończenia tego, co się zaczęło, i do nieustannego powrotu do przeszłości. Siła woli i dobry koreański sedan. Nie mam kierowcy ani pieniędzy na pizzę, którą zamówiłem pięć minut temu. Żarówki na korytarzu i baterie w pilocie telewizora. Dlatego od pół godziny oglądam program „Pozwól im mówić”, a najgorsze jest to, że lubię to.

Jestem typowym przedstawicielem drugiej fali klasy kreatywnej, tej, która śledzi obecne pokolenie szybko rosnących fanów Pelevina, kokainy i zagubionych rozmów na temat sensu życia. Czasami wydaje się, że jestem odskocznią do wypracowywania nieudanych propozycji zaaranżowania własnego życia. Mogę napisać książkę „1001 rzeczy, których nie należy robić, jeśli chcesz być szczęśliwy i odnosić sukcesy” - tutaj możesz wstawić dowolny pozytywny epitet.

 

W ostatnich miesiącach wyraźnie czułem spód pod nogami, ale nie jest to łatwiejsze.

 

Zgodnie z wszystkimi prawami fizyki i logiki musiałem spać, spędzać czas, umrzeć w wieku 27 lat, wziąć ślub, znaleźć pracę lub po prostu zniknąć z radaru, ale z jakiegoś nieznanego powodu wciąż jestem na powierzchni, goście przychodzą do mojego domu, moi przyjaciele nie odwracają się ode mnie, a na mojej wizytówce jest napisane: „dyrektor kreatywny” i kolejne dwadzieścia słów, które są nawet dla mnie niezrozumiałe. Moje wynagrodzenie regularnie pojawia się na karcie bankowej, aw ciągu ostatniego roku podróżowałem więcej niż w poprzednich 27.

Nie umiem pływać; kiedy wchodzę do morza i przestaję odczuwać dno, ogarnia mnie silna panika. I oto niesamowita rzecz: w ostatnich miesiącach wydaje mi się, że wyraźnie czuję dno pod stopami, ale delikatnie mówiąc, nie jest to wcale łatwiejsze.

To moja kolumna - mężczyzna, który niedługo skończy trzydzieści lat, mężczyzna mieszkający w 2012 roku w kraju, który każdego dnia wywołuje niespodzianki, w mieście, w którym wszystko wywraca się do góry nogami. Wiosłuję każdego dnia w różnych kierunkach i być może wychodzę z tego gówna, w którym systematycznie pogrążyłem się przez ostatnie pięć lat.

I ta kolumna jest o tym. Czy mi się uda, czy nie, nikt nie jest tego pewien, ale mogę zagwarantować jedno: będzie ciekawie.

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście
Ludzie

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście

Wasilij Bykow przeszedł przez moskiewską kawiarnię i zapytał kelnerów, co im się nie podoba w odwiedzających. Nienawidzę tych gości, którym służysz w 100%, a oni, dranie, nie pozostawiają napiwku. Goons! Niektóre dziewczyny, gdy mężczyzna wychodzi na herbatę, a potem idzie do toalety, zabierają pieniądze dla siebie. A potem są ludzie, którzy patrzą na ciebie lubieżnym, przenikliwym spojrzeniem i myślą o tym, żeby ich gdzieś zaciągnąć.
Czytaj Więcej
Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu
Ludzie

Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu

Mieszkanie komunalne („mieszkanie komunalne”) - (w Rosji i byłym ZSRR) mieszkanie państwowe, zamieszkane przez władze państwowe zgodnie z normami dotyczącymi powierzchni mieszkalnej na osobę, niezależnie od stanu cywilnego mieszkańców i konfiguracji mieszkania. TYPOWE ATRYBUTY MIESZKANI KOMUNALNYCH Antyczny piec Komunalne mieszkanie na Srednyj perspektywie wyspy Wasilewskiej w Petersburgu Połączenia Komunalne mieszkanie na skarpie Karpovka w Petersburgu Telefon publiczny w korytarzu Komunalne mieszkanie przy alei Bolszoj Piotrowa strona Piotrogrodzka w Petersburgu Licznik energii elektrycznej Komunalne mieszkanie przy alei Dmitrowskiej i kuchni moskiewskiej pokój Mieszkanie komunalne na linii Kisłowskiego w Moskwie Wysokie sufity Mieszkanie komunalne na linii Starokonyushenny ke w Moskwie Lista pracowników kuchni Mieszkanie komunalne przy ulicy Rubinstein w Petersburgu Pomieszczenia magazynowe i antresole Mieszkanie komunalne przy ulicy Sadovaya w Petersburgu Ponadto: kilka pieców w kuchni, suszarka do suszenia rzeczy, toaleta ze zbiornikiem przy suficie, wąskie korytarze - i inne typowe atrybuty mieszkań komunalnych w serii artykułów „Przestrzeń publiczna: Petersburg i Moskwa” APARTAMENTY MIEJSKIE W MOSKWIE W Moskwie przetrwało tylko osiem tysięcy mieszkań komunalnych.
Czytaj Więcej
Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin
Ludzie

Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin

Zgodnie z zestawem moralnych standardów dla mieszkańców Kupchina, opracowanym przez administrację dzielnicy, pojawił się nowy kodeks dla migrantów. Na dyskretnym plakacie - zestaw standardów moralnych, które powinny pomóc cudzoziemcowi „pozostać gościnnym gościem i przyjacielem” w surowej dzielnicy Frunze. Tekst został przetłumaczony na trzy języki - azerbejdżański, tadżycki i uzbecki.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Od 1 listopada na kilku stolicach ulic wprowadzono płatny parking. I choć większość Moskali jeszcze nie wystąpiła przeciwko tej innowacji i zastanawia się, co stanie się, gdy całe centrum zostanie opłacone, wszystko stało się bardzo poważne dla mieszkańców. Nie mogą zdecydować, czy wejść do strefy płatnego parkowania, czy nie - sam parking płatny zbliżył się do ich domów.
Czytaj Więcej