Rozrywka

Weekend w mieście: „Etnomechanika”, parada motocykli i koncert Audio Bullys

Doświadczenie nordyckie

Tajga
5-6 października
Bezpłatnie podlega rejestracji

Dodaj do kalendarza

 

W projekcie Nordic Photography Experience w Petersburgu odbędą się dwa wykłady na temat współczesnej fotografii. Główny program skierowany jest do profesjonalistów, ale otwarte spotkania są przeznaczone dla dość szerokiej publiczności. Fiński fotograf Arya Huutiainen oraz holenderski kurator i pisarz Jan-Erik Lundström opowiedzą, jak zmienia się koncepcja przestrzeni i czasu wraz z rozwojem sztuki.

Zamknięcie sezonu motocyklowego w całym mieście

Park 300-lecia
6 października, godz. 15.00
Za darmo

Dodaj do kalendarza

 

Na cześć zakończenia sezonu motocyklowego w Petersburgu odbędzie się coroczna parada motocyklistów. Start odbędzie się o godzinie 16:00 z parku z okazji 300-lecia, po którym zorganizowany konwój motocyklistów przejedzie przez centrum miasta do Cosmonauts Avenue. Tam, obok centrum handlowego Rainbow, odbędzie się koncert i występ standardowego zespołu jeździeckiego. Tradycyjnie około 5000 uczestników z różnych miast Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Estonii i Niemiec zgromadzi się na wyścigu.

Koncert Omara Rodrigueza-Lopeza

„GlavClub”
6 października, 20:00
1 000–1 800 rubli

Dodaj do kalendarza

 

Amerykański gitarzysta wirtuoz Omar Rodriguez-Lopez zasłynął jako członek At the Drive-In i The Mars Volta. Ale główna część działalności twórczej w postaci 30 albumów przypadła na jego solowe projekty, z którymi woli podróżować do Rosji. Jego muzyka to eksperymenty z wielopiętrowymi gitarowymi solówkami i psychodelicznymi motywami.

„Etnomechanika”

Centrum Sztuki Współczesnej. Sergey Kuryokhin
6 października 19.00 - 16.00
700 rubli

Dodaj do kalendarza

 

Głównym wydarzeniem piątej „Etnomechaniki” w Kuryokhin Center będzie koncert Tony Allen - twórcy stylu Afrobit, którego Brian Eno nazwał najlepszym perkusistą wszechczasów. Oprócz 72-letniego muzyka, AltaiKai, zespołu śpiewającego gardło, zespołu Safety Magic, niemieckiego DJ Daniela Haaksmana i Usssy Muscovites, wykonujących covery pieśni ludowych, zaproszonych do występu. Podobnie jak wszystkie projekty SKIF, festiwal eksperymentalnej muzyki etnicznej odbędzie się na dwóch etapach koncertowych kina Priboy.

Koncert Jana Thiersena

„A2”
6 października, 20:00
1 500–2 500 rubli

Dodaj do kalendarza

 

W Rosji Jan Thiersen jest kochany i szanowany przede wszystkim za ścieżkę dźwiękową do słynnego filmu „Amelie”. Przyjeżdża jednak do Petersburga regularnie i ma różne programy. Ostatni występ Jana Thiersena w mieście sprzed trzech lat został wyprzedany w klubie A2. Tym razem francuski multiinstrumentalista przetestuje swoją nową, bardziej przestronną stronę przy Alei Medikov.

Festiwal Filmowy w Lucanii

„Dom kina”
7 października, 20:00
300 rubli

Dodaj do kalendarza

 

Festiwal Filmowy w Lucanii jest częścią projektu obchodzącego włoski region Basilicata. A pokazywanie krótkich filmów w „Cinema House” jest jednym z najbardziej ambitnych wydarzeń programu w Petersburgu. Wybór obejmuje pracę reżyserów z różnych krajów: od historii chłopca, który wydaje się poświęceniem do nauki w szkole, po filmy animowane o klaunach, wynalazcach i przenikliwym prosiaczku.

Audio Bullys Concert

„GlavClub”
7 października, 20:00
900-1 500 rubli

Dodaj do kalendarza

 

Pomysł brytyjskiej elektronicznej sceny zero idzie do Petersburga i Moskwy w nieco innym składzie, do którego wszyscy są przyzwyczajeni. Od tego roku Audio Bullys nie jest już duetem, ale solowym projektem byłego frontmana Simona Franksa. DJ Tom Dinsdale opuścił zespół, ale Simon nadal podróżuje po świecie z dobrze znanym materiałem zespołu i opowiada o życiu brytyjskiego dandysa i jego przenikliwej muzyce elektronicznej.

Obejrzyj wideo: Weekend - Moje Miasto Nigdy Nie Śpi - Official Video 2013 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego
Dobry nawyk

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu rozumiemy niebezpieczeństwo siedzącej pracy i dlaczego potrzebne są miękkie pufy i wysokie stoły. Inżynier Ruslan Mamaev DevOps, Skyeng Prawie 100% mojej codziennej pracy wykonuję na komputerze.
Czytaj Więcej
Ładuj gadżety poprawnie
Dobry nawyk

Ładuj gadżety poprawnie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj - o tym, jak prawidłowo ładować gadżety: smartfony, tablety, laptopy, zegarki i słuchawki - aby przedłużyć ich żywotność i nie zabić baterii przed czasem. Vlad Filatov, dziennikarz high-tech, bloger wideo Mam kilka rodzajów urządzeń, które ładuję każdego dnia: inteligentne zegarki, tablety, laptopy i słuchawki bezprzewodowe.
Czytaj Więcej
Noś wymienne buty w pracy
Dobry nawyk

Noś wymienne buty w pracy

Po przedłużającym się indyjskim lecie do miasta przyszło zimno, ale najgorsze jeszcze przed nami. Śnieg, odczynniki, odchody i inne (przerażające, aby pomyśleć, co jeszcze) brud zabieramy ze sobą do domu, na uniwersytet, do pracy, a następnie nosimy przez cały dzień w pokoju. Coś wchłania się w dywan, a coś pozostawia nieprzyjemne ślady na płytce, powodując niezadowolenie personelu sprzątającego.
Czytaj Więcej
Przechowuj przedmioty według kategorii
Dobry nawyk

Przechowuj przedmioty według kategorii

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o przechowywaniu rzeczy według kategorii (a nie według strefy, jak wielu jest przyzwyczajonych) - jakie są zalety i jak to zorganizować. Irina Tsyplenkova konsultant ds. Sprzątania, organizator przestrzeni, założyciel projektu „Pełne zamówienie” Jakie są zalety przechowywania według kategorii?
Czytaj Więcej