Ciekawe

Cyrk przybył: co wygląda Cirque du Soleil za kulisami

Cirque du Soleil w Moskwie opanowuje coraz większe obiekty: dwa lata temu występ odbył się w małym, specjalnie zbudowanym namiocie, rok temu, w Pałacu Kremlowskim. A teraz słynny cyrk - w „Olympic”, z programem poświęconym Michaelowi Jacksonowi. Według organizatorów wszyscy widzowie kompleksu sportowego powinni poczuć obecność zmarłego króla popu. Życie wokół specjalnego korespondenta Olesya Shmaguna uczestniczyło w premierze, a wręcz przeciwnie, dotkliwie odczuł brak Michaela Jacksona.

Za kulisami

Za kulisami cyrku znajduje się dobra połowa areny kompleksu sportowego. Większość miejsca jest zarezerwowana na szafę, są tylko trzy. Jeden znajduje się bezpośrednio pod okrągłym etapem, jest bardzo mały i nazywa się „Dziura królika” - podczas występu istnieje pewien rodzaj awaryjnego przebierania się. Kolejna garderoba znajduje się za dużą sceną, są osobne pokoje dla kobiet i mężczyzn i jest już więcej miejsca, więc nazywają się one „Lisimi dziurami”. Każdy artysta ma trochę osobistej przestrzeni na wyższych piętrach kompleksu sportowego.

Wszystkie kostiumy są starannie zawieszone w kolejności, w jakiej będą potrzebować artyści, mniejsze elementy są również układane zgodnie z liczbą przedstawień. Na przykład, jeśli zajrzysz do pojemnika z napisem „Gangster”, znajdziesz czapki i peruki na gipsowych głowach dla numeru pod Smooth Criminal.

 

49

tancerzez 15 kraje

178

osoba podróż pracowników z wycieczką

38

wagon niezbędne do noszenia rekwizytów


Za kulisami można natknąć się na gigantyczne buty - kopię butów Michaela Jacksona wielkości mężczyzny. W pobliżu znajduje się gigantyczna biała rękawiczka haftowana dżetów, kolejna marka Michaela Billie Jean.

Każdy artysta powinien wprowadzić kilka zmian w programie, a klienci są stale za kulisami, aby pomóc to zrobić tak szybko, jak to możliwe. Każdy jest odpowiedzialny za osobne ubranie: rękawiczki artystów, buty, spodnie i tak dalej. Tam, między rekwizytami, znajduje się pomieszczenie, w którym garnitury i peruki są prasowane i naprawiane.

Kostiumy z żarówkami, które pojawiają się w ostatnim wydaniu, wymagają ciągłej naprawy: wewnątrz kurtek i świecących spodni znajduje się złożona sieć cienkich drutów, które często pękają podczas występów i prób. Na rosyjskiej premierze serialu niektórzy artyści nie rozświetlili niektórych kostiumów - najwyraźniej posty wciąż się zepsuły, zanim weszły na scenę.

Kilka godzin przed spektaklem jest cicho za kulisami, prawie nie ma artystów, tylko akrobata flegmatycznie rozciąga się na wielkim słupie. Wybiera fantazyjne pozy na wysokości 10 metrów i jednocześnie rozmawia z ludźmi stojącymi poniżej (kanadyjscy artyści cyrkowi z 15 krajów komunikują się ze sobą po angielsku), a następnie rozkłada nogi na sznurki i zamarza przez pięć minut.

W pobliżu trenuje gutaperka: powoli, przez dwadzieścia minut, ugniata nogi, cały czas stojąc w ramionach. Ćwiczenia Acrobat z hantlami właśnie tam. Press attaché programu Laura Silverman wyjaśnia, że ​​zazwyczaj „Cirque du Soleil” organizuje siłownię w każdym miejscu, ale tym razem nie wyszło, a sala ćwiczeń została zastąpiona niewielką przestrzenią za zasłoną z matami sportowymi i hantlami.

Niektórzy artyści są stałą trupą cyrkową, inni zostali rekrutowani specjalnie na tę światową trasę koncertową. Nawiasem mówiąc, ludzie, którzy pracowali z samym Michaelem Jacksonem, brali udział w jego tworzeniu. Dyrektor produkcji Jamie King w latach 1992-1994 był jednym z głównych tancerzy trasy Dangerous. Dyrektor muzyczny serialu, Greg Fillinganes, pracował nad większością albumów tego muzyka, Zaldi Goko był odpowiedzialny za tworzenie kostiumów, a także wymyślił kostiumy na nigdy nie odbywającą się trasę koncertową Jacksona This is It.

Zgłoszenie

„Cirque du Soleil” z fabułą, muzyką i kostiumami zawsze wyglądało na poruszające, piękne i gustowne. Nigdy nie było bębna i animatora z płaczliwymi okrzykami „występu ...!”, „Niespotykanej atrakcji…” charakterystycznej dla sowieckiego cyrku. Ale byli najlepsi akrobaci i gutaperki na świecie, balansujący i klauni. Wiadomość o stworzeniu nowego show przez cyrk, opartego na pracy i życiu Michaela Jacksona, podobała się wielu, ale także przerażała wielu: gdy dwa wielkie nazwiska są umieszczone w rzędzie bez przecinka, nie zawsze przynosi to korzyść każdemu z nich.

Po obejrzeniu The Immortal World Tour powstaje wiele pytań, z których głównym jest: czy dobrze jest nazywać to cyrkiem? W dwugodzinnym przedstawieniu występuje tylko pięć czystych cyrkowych liczb - spektakularne, miękkie, szlifowane w stylu „Cirque du Soleil” i zajmujące około dziesięć procent całego programu. Przez resztę czasu tancerze występują na scenie.

 

250

kostiumy

1 200

elementy odzieży

2−3

zmiana ubrania
każdy artysta

9

osoba robić kostiumy

Wybór platformy „Olympic” jako platformy rodzi również pytania. Jeśli liczba ekwiwalentów pod kopułą jest mniej więcej widoczna na trybunach kompleksu sportowego, tancerze faktycznie pracują na jednym straganie, co stanowi około 40% widowni. Widzowie na trybunach, którzy zapłacili za bilety nawet pięć tysięcy rubli, bardzo słabo widzą mówców.

Ogólnie rzecz biorąc, to, co się dzieje, jest bardzo podobne do tego, co można zobaczyć na wideo z koncertów Michaela Jacksona: moonwalk, ciągłe zmiany w kostiumach, kobiety grające na wiolonczeli lub jakiś niespotykany instrument. Nie tylko Michael Jackson.
Dyrektor artystyczny Immortal World Tour Tara Young wyjaśnia, że ​​nikt nie może zastąpić króla muzyki pop, więc nie ma nawet takiej roli w przedstawieniu. „Ale na pewno poczujesz obecność Michaela” - dodała - „ponieważ będzie jego muzyka, jego tańce”.

Ale ani tańczące, ani gigantyczne ruchome kopie czarnych butów Jacksona, ani moonwalk, ani wszyscy 49 tańczących artystów łącznie, oczywiście nie są identyczni z Michaelem Jacksonem. Tylko silniej podkreślają jego brak. Dlatego jednym z najbardziej emocjonalnych momentów programu jest moment, gdy przy pustej scenie i ciemnym pokoju wideo z Michaelem jest po prostu wyświetlane na ekranie przez kilka minut.

Zdjęcia: Anya Schiller, Globolvision

Obejrzyj wideo: Wolverine I X-men - Cyrk Przybył Do Miasta - Komikstrefa #07 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Moskwa)

Właściciele przeprowadzili się do dużego mieszkania w Kurkin po urodzeniu drugiego dziecka. Gospodyni mieszkania, Inna Fanstein, twórczyni biura projektowego KF Design, była zaangażowana w sam projekt. Pokój w nowym budynku musiał zostać przeprojektowany: postanowiono połączyć kuchnię, salon i korytarz - otrzymaliśmy przestrzeń życiową, w której wszyscy członkowie rodziny spędzają większość czasu.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: Restauracja Kroo Cafe
Ciekawe

Nowa lokalizacja: Restauracja Kroo Cafe

Osobista restauracja na Suvorovsky Prospekt należy do przedsiębiorcy i kochanka Francji, Violetty Croot. Brała udział w premierze Wafli w Czekoladzie i Fii Letta, a dla Kroo Cafe w pełni sformułowała koncepcję i wybrała szefa kuchni, Francuza, Adama Farraga. Holding Global Point, który został operatorem projektu, odpowiada za dobór personelu i zgodność z normami.
Czytaj Więcej
W Street Art Museum odbędzie się seria spotkań na temat sztuki plastycznej
Ciekawe

W Street Art Museum odbędzie się seria spotkań na temat sztuki plastycznej

Muzeum sztuki ulicznej 17 sierpnia otwiera program teatralny i edukacyjny „Biomechanika: ciało jako narzędzie przetrwania”. Każde niedzielne spotkanie będzie się składać z wykładu, spektaklu i zajęć mistrzowskich, które będą następować jeden po drugim. Podczas wydarzeń będzie można poznać teorię współczesnej sztuki plastycznej, a także zobaczyć na żywo prace choreografów i aktorów.
Czytaj Więcej