Ciekawe

Komitet Kultury odmówił sfinansowania festiwalu filmowego Message to Man

Komitet festiwalowy Komisji Kultury w tym roku nie przeznaczy pieniędzy na najstarszy festiwal filmowy „Wiadomość do człowieka” w Petersburgu. Tak powiedział prezes forum, dyrektor Aleksiej Uchitel. Jego zdaniem urzędnicy mścić się na nim za to, że odmówił połączenia „Przesłania” z Forum Filmowym w Petersburgu. Wicegubernator Kichedzhi wyjaśnia decyzję komisji ograniczonym budżetem na wydarzenia kulturalne w wysokości 100 milionów rubli i obiecuje znaleźć inwestorów zewnętrznych na festiwal.

W ubiegłym roku Międzynarodowe Forum Filmowe w Petersburgu zgromadziło wszystkie wydarzenia pod patronatem Komitetu Kultury Wydarzenia Filmowe, w tym Kino Vivat Rosji !, festiwale początkowe i wystawę Kino Expo. „Wiadomość do mężczyzny”, choć finansowana w ramach forum filmowego, odbyła się osobno.

Nauczyciel Alexy

Prezydent festiwalu Wiadomość do Człowieka

Oficjalnie odmówiłem wejścia do „Kinoforum”, ponieważ uważam, że to naprawdę szalony pomysł i otwarcie powiedziałem o tym władzom. Postanowili uczyć lekcję. Komitet festiwalowy Komitetu Kultury w Petersburgu, który od wielu miesięcy żyje bez władzy, postanowił nie przeznaczać ani jednego rubla na najważniejszy dzisiejszy festiwal w Petersburgu. Powinien być już 23. I to jest hańba.

Powiedziałem to otwarcie wicegubernatorowi, a on zapewnił mnie, że coś zdecydują, ale to nonsens - po prostu zniszcz finansowo festiwal, aby posunąć naprzód to niezrozumiałe forum.

Wasilij Kiczdzhi

wicegubernator Petersburga, odpowiedzialny za kulturę

Nie ma pieniędzy w takim stopniu, w jakim nasi przywódcy kultury chcieliby je dziś mieć. W 2012 r. Kwota prywatnego finansowania miejskich programów kulturalnych wyniosła 200 milionów rubli. Myślę, że w tym roku liczba ta będzie nie mniejsza, a nawet więcej.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej