Rozrywka

„Noc Muzeów 2013” ​​i specjalna trasa Życie wokół

W tym roku „Noc Muzeów” dla późnych gości otworzy ponad 80 miejsc wystawowych, bibliotek, a nawet Ogród Letni. Oprócz niego Towarzystwo Filharmonii Szostakowskiej, nekropolia Muzeum Rzeźby Miejskiej, Skorochod i 12 innych miejsc po raz pierwszy weźmie udział w międzynarodowej kampanii. Wszystkie z nich przygotowały dla odwiedzających specjalny program poświęcony ogólnemu tematowi „Odkrycia”.

Festiwal muzealny rozpocznie się 18 maja o godzinie 18:00 i potrwa do 6 rano. W tym roku przemieszczanie się między muzeami stało się jeszcze łatwiejsze. Oprócz specjalnych autobusów kursujących na pięciu trasach muzealnych, nocne autobusy również wezmą lot, powielając linie metra, a między Sportivnaya a Admiralteyskaya przejedzie samochód wahadłowy. Bilety - jednorazowe i jednorazowe za 350 rubli - można kupić na miejscu lub z wyprzedzeniem w każdym z uczestniczących muzeów.

Ekaterina Karpova

Koordynator Nocy Muzeów

„Noc Muzeów” to coroczna akcja. Aby programy muzealne były co roku nowe i warto je oglądać nawet dla tych, którzy już odwiedzili to samo muzeum w ubiegłym roku, stworzyliśmy festiwal tematyczny. Tegorocznym tematem jest Discovery. W końcu wiele nieoczekiwanych odkryć związanych jest z eksponatami i kolekcjami muzealnymi. Temat pozwala muzeom mówić o odkryciach ważnych dla nauki, postępu, historii; odkrycia, które zmieniły nasze rozumienie świata lub biegu codziennego życia.

Podobnie jak w ubiegłym roku miejska gazeta internetowa Life around opracowała program Noc Muzeów. W 2013 roku wybraliśmy najciekawsze strony z nowo dołączonej akcji.

Filharmonia imienia Szostakowicza

Czas:

od 18:00 do 06:00

Ul.Michajłowska, 2

Dyrekcja Filharmonii przygotowała jeden z najobszerniejszych programów festiwalu. Od 18:00 do 6:00 muzycy będą grać „muzykę nocną”: od „Moonlight Sonata” Beethovena, „Little Night Serenade” Mozarta po „Moon Pierre” Schoenberga. Odwiedzający Filharmonię spotkają świt pod improwizacją młodego muzyka Timura Khaliullina. Przez całą noc w holu pracuje kawiarnia i przewodnik, opowiadający o historii budynku Szlachetnego Zgromadzenia.

Nekropolia w Muzeum Rzeźby Miejskiej

Czas:

od 18:00 do 23:00

Alexander Square
Nevsky, 1

Tym razem Muzeum Rzeźby Miejskiej otworzy swoją nekropolię dla zwiedzających. Towarzyszyć im będą „goście z przeszłości”: panie i panowie XIX wieku, artysta, muzyk i pisarz. Program obejmuje kilka oryginalnych wycieczek, odkrywających tajemnice już zmarłych mieszkańców Petersburga i opowiadających o renowacji pomników.

Letni ogród

Czas:

do 23:00

Summer Garden Island,
Nabrzeże pałacowe

Muzeum Rosyjskie świętuje swoje profesjonalne wakacje z bezpłatnym wstępem do wszystkich swoich oddziałów. Jednak tylko letni ogród zmieni godziny otwarcia. Na cześć „Nocy muzeów” można spacerować po odrestaurowanym parku w centrum miasta do 23:00. Nie ma specjalnego programu dla odwiedzających.

Biblioteka „Dziecięca”

Czas:

od 18:00 do 23:00

Krasnoarmeyskaya 4th, 13

Ekolodzy z miasta z Separate Collection obiecują, że oddział Lermontovka przekształci się w New Amsterdam, przyjazne środowisku miasto z książkami i rowerami. Program dla dzieci: gry, origami, malowanie murów miejskich, opowieść o pracy wolontariuszy środowiskowych oraz spotkanie z pisarzem dziecięcym Aleksiejem Szewczenką. Dla dorosłych gości wystawa poświęcona będzie historii miasta, kulturze książki i najnowszym pomysłom środowiskowym.

Dzielnica niemieckaPetrikirche

Czas:

od 18:00 do 06:00

Newski Prospekt, 22–24

W dzielnicy Petrikirche, gdzie stoi tytułowy kościół ewangelicko-luterański, całą noc poświęcą Niemcom. Goście zostaną oprowadzeni po piwnicach kościoła, zaproszeni na koncert muzyki organowej i zespołu pieśni niemieckich oraz na wystawę „Niemiecki Petersburg”. Wycieczki w języku niemieckim i rosyjskim rozpoczynają się od głównego wejścia w Petrikirkha, a w rosyjsko-niemieckim centrum spotkań rozpoczynają się ekspresowe lekcje nauki języka niemieckiego.

Space„Belinsky, 9”

Czas:

od 18:00 do 23:00

św. Belinsky, 9

Studio baletowe ByeBye przygotowało instalację taneczną na Noc Muzeów: przechodząc z pokoju do pokoju, odwiedzający zobaczy serię choreograficznych miniatur odzwierciedlających upływ czasu w tańcu. Muzykę do spektaklu wybiera widz. Na poddaszu Lemoniady, gdzie przez całą noc można spróbować potraw wegetariańskich, będą wyświetlać grafikę białoruskiej artystki Marusji Niżowcewa oraz zdjęcia Sankt Petersburga Staśowskiego. W centrum teatralnym „Easy People” będzie kamienica, wyreżyserowana przez Siemiona Serzina z udziałem aktorów z laboratorium SERiBRO, „Etude Theatre” i teatru „Workshop”.

Platforma „Skorokhod”

Czas:

od 18:00 do 23:00

Moscow Avenue, 107,
budynek 5, 4 piętro

Tutaj później goście czekają na „Imaginary Museum of Contemporary Art”. Występ taneczny „Sześciu tańczących mężczyzn”, dla którego muzyka wybierana jest również przez publiczność, przerwać będą mini-wykłady na temat odkryć w filozofii, malarstwie i literaturze. Prace kreatywne studentów Wydziału Sztuk Wyzwolonych i Nauk Uniwersytetu Państwowego w Petersburgu zostaną zaprezentowane w przestrzeni kosmicznej: obiekty fotograficzne i wideo oraz instalacje powstałe w ramach kursów sztuki secesyjnej i postmodernistycznej oraz wreszcie awangardowe filmy krótkometrażowe Lyncha i innych reżyserów.

Akcja poświęcona Międzynarodowemu Dniu Muzeów narodziła się w Berlinie w 1997 roku. Wkrótce rozprzestrzenił się na całą Europę i dotarł do Petersburga w 2008 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat „Noc muzeów” w Petersburgu była tematyczna: w 2011 r. Poświęcona była 50. rocznicy ucieczki Gagarina w kosmos, aw 2012 r. Tajemnicom Petersburga. Następnie ponad 12 000 osób dołączyło do sztuki w ciągu 12 godzin. Informacje o wszystkich uczestnikach tegorocznej akcji w Petersburgu można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov, Alfonso Salgueiro Lora

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności
Rozrywka

Wydarzenia tygodnia: Miles Kane, Iceage i antologia wydajności

Wystawa „Performance Now” Studium wystawiennicze na dużą skalę dotyczące wydajności w kontekście kultury zerowej. Kurator wystawy i główny ekspert w tej dziedzinie, Roseley Goldberg, w 2005 r. Zorganizowała w Nowym Jorku Performa Biennale, poświęcone wyłącznie spektaklowi, a teraz, przy pomocy tego projektu, w Moskwie zostaną pokazane dwa tuziny spektakularnych spektakli.
Czytaj Więcej
Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson
Rozrywka

Książka tygodnia: Life After Life Kate Atkinson

Kate Atkinson „Życie po życiu” M.: „ABC” Atkinson wie, jak komponować okrutne kryminały, w których można poczuć ludzką skalę, zachować akcję w napięciu, nie zapominając o tym, jak prawdziwy kamerzysta, zmienia bohatera na bohatera i zagłębia się w ich myśli i uczucia jak maniakalny chirurg.
Czytaj Więcej
Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto
Rozrywka

Przewodnik po festiwalu muzycznym Stereoleto

13 lipca Scena główna „The Red Banner Division nazwana na cześć mojej babci” (Rosja, Moskwa) Czas trwania: 14:30 Grupa gra dobrodusznego pop orkiestrowego i istnieje już od ponad pięciu lat, ale pierwszą długą grę nagrali dopiero pod koniec 2012 roku. Uhonorowany czas album został pozytywnie pochwalony przez prasę, a moskiewski kolektyw jest teraz prawie w pojedynkę odpowiedzialny za wszystko, co jest radosne w rosyjskiej muzyce niezależnej.
Czytaj Więcej