Ciekawe

Nieznany obywatel: komary

Leo i Vera siedzieli na werandzie letniego domu. Dom został wynajęty przez ich przyjaciela, Mikołaja, producenta w dobrej agencji reklamowej. Leo i Vera przybyli tutaj, aby odpocząć od zgiełku, wyłączyć telefony i, jak śpiewają moi ulubieni muzycy, są zmęczeni nowoczesnością, chcieli być starożytni.

Ta starożytność prawie nie różniła się od Moskwy, z wyjątkiem tego, że kominek w pokoju, w przeciwieństwie do ich stolicy, był prawdziwy. A ponieważ wszystko jest w domu, tylko na ulicy można smażyć kebaby.

Leo i Vera byli, że tak powiem, w romantycznym związku. Zaczęli się spotykać nie tak dawno temu, a ten weekend był ich pierwszą wspólną wycieczką poza miasto. Leo miał kilka bardzo poważnych powieści. Wszystkie jego kobiety były piękne, ale coś nie wyszło ze wszystkimi: jedna za bardzo ją kochała, druga za bardzo go kochała, trzecia w ogóle nikogo nie kochała, była suką, faulem i wyrzuciła 68-letnią gitarę przez okno.

Vera miała za sobą wczesne małżeństwo, jej mąż okazał się alkoholikiem, nie bił jej, ale nie można było z nim rozmawiać: upija się i niesie całą herezję, kac jest zawsze w złym humorze, a więc z dnia na dzień.

Leo i Vera cicho kołysali się na bujanych fotelach, prawie nie rozmawiali, od czasu do czasu spoglądali na siebie z uśmiechem, ale w rzeczywistości próbowali się wzajemnie przyjrzeć, zastanowić i zrozumieć, co myślą inni.

Lew wstał i powiedział: „Przynieść ci drinka?”

Świat zamarł. Wszystko się zatrzymało. Ptaki zamilkły. Komary nie dbały o to, wciąż latały i gryzły wszystko dookoła.

„To jego druga szklanka,” pomyślała Vera. „Już widzę, że jego oczy są lekko zamazane. Wciąż zaczyna tak lekko przebiegle uśmiechać się. To alkohol, który rozlewa się po jego ciele, owijając mózg bawełnianym kocem. Och, wiem, że to wygląda bardzo dobrze, do siódmej opowie mi już o wszystkich dziwakach. Albo pójdzie spać, albo wyjdzie na spotkanie. Jakie to dla mnie znajome ”. Czuła ten słynny efekt rozpoznania, który pojawiał się za każdym razem. Wiedziała już, co będzie dalej, wiedziała, jak zareaguje, wiedziała, kto co powie, a nawet wiedziała, jak to się skończy.

„Znam ten wygląd” - pomyślał Leo. Jego poprzednia dziewczyna miała obsesję na punkcie jakiejś pseudo-filozofii i nie tolerowała alkoholu. Sprawiła, że ​​rzucił palenie, nienawidził wszystkich swoich przyjaciół, był pewien, że spał z każdą piękną dziewczyną, którą poznał, i ogólnie była suką, kanalią i wyrzuciła wszystkie swoje ulubione płyty z balkonu. „Przepraszam” - pomyślał Leo - „Po prostu zaczęła mnie lubić”. Miała duże oczy, piękne cienkie palce, kręcone włosy, a kiedy weszła do pokoju, wszyscy wydawali się wstać z miejsc, zdobywając więcej powietrza. Była bardzo piękna.

Strasznie kochał dziewczynę i chciał się odwrócić
jej życie w niekończącej się bajce. Ona chciała
tak, że obniża pokrywę toalety

Pierwszego dnia, kiedy się spotkali, pomyślał: „Oto jest”, bardzo interesująco było dla nich rozmawiać, bez żadnych bezsensownych przerw, insynuacje, czuł coś bardzo silnego, ale podczas gdy bał się przestraszyć, bał się wierzyć w siebie, ponieważ Wiedziałem, jak takie rzeczy zwykle się kończą.

Lew przeżył swoją pierwszą osobistą tragedię w wieku dwudziestu lat. Strasznie kochał dziewczynę i chciał zmienić jej życie w niekończącą się bajkę. Chciała, żeby opuścił pokrywę toalety za sobą. Nie wyszło. Był bardzo zmartwiony i przez kilka lat był pewien, że był zły w łóżku lub że miała kogoś innego. W rzeczywistości chciała, żeby był rzetelny, punktualny i nie pisał poza toaletą. To prawda, że ​​nie mogła mu o tym powiedzieć. Myślał, że powinien się domyślić.

„Co za bzdury”, pomyślał Leo, „więc co, co chcę wypić kolejny koktajl? Ale wciąż na wsi, w lecie, nigdy w życiu nie upiłem się w śmieciach, nigdy nie nosiłem bzdur, nawet gdy byliśmy 17 i wszyscy upili się jak świnie, byłem jedynym, który był trzeźwy i rozmawiał z rodzicami, wyjaśniając, jak wszystko się stało, co się wtedy wydarzyło ”.

„Teraz myśli o mnie, piekło to wie. Bo kiedy się spotkamy, powiem ci szczerze, że nie byłem w formie. Tańczyłem i wydawało mi się, że trochę flirtuję z jakąś dwumetrową kozą”, pomyślała Vera.

„Co ona sobie tam myśli? Nie jestem alkoholiczką, pozwól jej spojrzeć na siebie, ponieważ kiedy się spotkaliśmy, była wyraźnie pijana, tańczyła jak portierka i przykleiła uszną kulę, która wyglądała jak szafka z antresolą” - pomyślał Leo. tak, powiedzmy, że byłem pijany i na samym początku naszej rozmowy byłem trochę zarozumiały, ponieważ mój szef idiota i wynagrodzenie były zatrzymane na dwa miesiące, a ja siedziałem i myślałem, czy będę miał dość pieniędzy, aby zapłacić za całe przyjęcie, które nagle na mnie spadło „

„I on jest dokładnie jednym z nich” - pomyślała Vera. Po prostu przypomniała sobie, jak na samym początku zauważyła, że ​​Leo był lekko pijany i wyraźnie na plutonie, wszystko go zdenerwowało, a on spojrzał na drzwi. „Tak jak mój mąż, dokładna kopia ”.

Próbując uniknąć przewidywalnego wyniku,
zachowywali się w najbardziej przewidywalny sposób, wtykając głowy w piasek lub do piekła

Zegar znów tykał, a ptaki zaczęły śpiewać w inny sposób. Komary wciąż się nie przejmowały, latały i gryzły wszystko dookoła, jakby to była ich ostatnia szansa na złapanie najlepszych na tym świecie.

„Tak, proszę”, powiedziała Vera. Już zdała sobie sprawę, że koło zamachowe, które zniszczyłoby ich związek, zostało wystrzelone i nie ma znaczenia, ile czasu minie, ale na pewno się rozejdą. Jaka szkoda, naprawdę lubiła Leo.

„Teraz idę”, powiedział Leo i ponownie doświadczył tego uczucia, gdy z góry wiesz wszystko, co się wydarzy. Szkoda

Z werandy był piękny widok. Teren był pagórkowaty, dzień był pogodny i można było zobaczyć, jak promienie słońca świeciły na powierzchni jeziora kilka kilometrów stąd. Podniósł się wiatr, drzewa kołysały się na boki, ptaki zamilkły, tylko komary się nie przejmowały, latały i gryzły wszystkie żywe istoty w domu. „Najwyraźniej nastąpi burza”, pomyślała Vera, chociaż na niebie nie było ani jednej chmury. „Najwyraźniej będę musiał się upić” - pomyślał Leo i nalał sobie podwójną porcję.

Leo i Vera są moimi bliskimi przyjaciółmi. Za każdą wiarą stoi Masza, Katia, Alina i Żenia, za każdym Lwem - Pasza, Anton, Wasya i Artem.

Wszyscy pobrali się wcześnie lub spotkali kogoś przez długi czas, wszyscy wynajmowali mieszkania, przeprowadzali się i wyprowadzali, wszyscy chcieli prostych ludzkich radości i wszyscy zostali sami. Za każdym razem, gdy uciekali coraz szybciej, czując, że coś jest nie tak, biegli do kogoś lepszego, bardziej zabawnego, łatwiejszego - każdemu, po prostu nie wpadając w tę samą sytuację, z której tak długo i przerażeni wybrali się ostatni raz. Ale za każdym razem wszyscy popełniali ten sam błąd. Starając się uniknąć przewidywalnego wyniku, zachowywali się w najbardziej przewidywalny sposób, wtykając głowy w piasek lub do piekła.

Kiedy masz prawie trzydzieści lat, nawiązanie poważnego związku staje się trudniejsze. Wiesz już, czego chcesz. Wiesz, że kochasz i nie kochasz, wiesz, czego się boisz i co Cię denerwuje. Wiesz tyle, że nadszedł czas, abyś poszedł do klasztoru i poświęcił się prawej służbie. Ale jeśli nadal decydujesz się dać sobie swobodę, bardzo ważne jest, aby zapomnieć o wszystkim, co było wcześniej, i po prostu rozmawiać ze sobą otwarcie i szczerze o tym, co cię ekscytuje. I nigdy nie przestaję się zastanawiać, dlaczego ta niewiarygodnie prosta myśl leżąca na samej powierzchni nie przychodzi mi na myśl co sekundę. A zatem ich najlepszymi przyjaciółmi zawsze będą komary, które nie dbają o to i kto poleci bez względu na wszystko, dopóki wszechświat nie rozpadnie się na małe kawałki.

Obejrzyj wideo: Dlaczego w Indiach poczujesz się jak na innej planecie (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Wartości korporacyjne: dlaczego firmy robią niezwykłą sprzedaż
Zarządzanie

Wartości korporacyjne: dlaczego firmy robią niezwykłą sprzedaż

Zamiast nudnych długopisów, kubków i koszulek z logo rosyjskie firmy zaczynają produkować towary, które można sprzedawać w sklepach z modą uliczną. Lakonowe bluzy, przezroczyste buty i płaszcze przeciwdeszczowe z ostrzeżeniami wydrukowanymi z tyłu Ministerstwa ds. Zagrożeń nie są produkowane przez młodych rosyjskich projektantów, ale przez banki i firmy informatyczne.
Czytaj Więcej
14 cytatów na temat sprzedaży z filmu Boiler Room
Zarządzanie

14 cytatów na temat sprzedaży z filmu Boiler Room

Główny bohater osiedla się w małej firmie JT Marlin, która sprzedaje klientom akcje nieistniejących firm. - Każdy chce grubszego kawałka rynku. Mogę sprzedawać akcje każdemu - po prostu podaj mi numer. - Jesteś wielką przyszłością tej firmy, świeżą siłą firmy, chcesz pieniędzy - to dobrze. Kto mówi, że szczęścia nie ma w pieniądzach, jest idiotą.
Czytaj Więcej
Skąd pochodzą marki supermarketów?
Zarządzanie

Skąd pochodzą marki supermarketów?

Tatyana Kolesnikova, Kierownik Działu Marki, X5 Retail Group, Pyaterochka Federal Trade Network Mamy wielu partnerów produkcyjnych. Największy z nich - w sklepie spożywczym: „Glavproduct”, „Laconia”, „Extra M”, „Erkonproduct”. Schemat współpracy z producentami jest ustandaryzowany i przejrzysty: otwarte są przetargi między uczestniczącymi firmami, które spełniają wewnętrzne wymagania dostawcy.
Czytaj Więcej