Ciekawe

Moskwa będzie gospodarzem Perform International Film Festival

Od 13 do 24 kwietnia w Moskwie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Perform, poświęcony sztuce i artystom. Jak organizatorzy powiedzieli Life around, festiwal odbędzie się w kilku miejscach: w Garage Museum of Modern Art, Multimedia Art Museum, Pushkin Museum i Artplay Design Center. Ponadto filmy z festiwalu zostaną pokazane w kinie „Pionier” i „Październik”.

Program festiwalu składa się z kilku cykli i projektów specjalnych. 14 kwietnia rozpoczyna się cykl Art Form w Multimedialnym Muzeum Sztuki, w którym gromadzone będą filmy „o różnych formach wizualizacji”. Głównym programem tego cyklu jest specjalny projekt Kurenniemi przygotowany wspólnie z Ambasadą Finlandii. W ramach projektu zaprezentowane zostaną prace fińskiego artysty i muzykologa Erkkiego Kurenniemi, który pod koniec lat 60. opracował i zbudował pierwsze elektroniczne instrumenty muzyczne. W Multimedialnym Muzeum Sztuki odbędzie się również wykład Perttu Rastasa, kuratora Helsińskiej Galerii Narodowej i eksperta od kreatywności Kurenniemi.

Ponadto w muzeum będzie można zobaczyć obraz „Upadek” Anny Vivel oraz film „Joseph Koudelka: strzelanie do Ziemi Świętej” Gilada Barama. Wszystkie filmy będą wyświetlane w oryginalnym języku z rosyjskimi napisami.

Kolejny cykl wyświetleń - „Artgolik” - od 15 kwietnia rozpocznie się w sali wykładowej „Garażu”. Na potrzeby tego cyklu opracowaliśmy program filmowy złożony z sześciu filmów, które mówią o obsesji na punkcie sztuki. W szczególności zostaną tu pokazane Artogolic Hermanna Waske'a, Sztuka i rzemiosło Sama Kulmana, Hockney Randala Wrighta i inne obrazy. Filmy te będą także w oryginalnym języku z rosyjskimi napisami.

Trzeci cykl programu nosi nazwę „Bosch”. Filmy z tej serii zostaną pokazane w Muzeum Puszkina, w Kinie Pioneer, a także w Artplay, gdzie odbywa się wystawa Bosch. Revived Visions. We wszystkich trzech miejscach odbędzie się prezentacja filmu „Jerome Bosch: Inspirowany diabłem”. Odbędzie się także spotkanie z krytykiem sztuki Mattaysem Islinkem, kuratorem największej wystawy sztuki Boscha „Jheronimus Bosch. Wizje genialne” w Holandii, a także z reżyserem filmowym Peterem van Höyste.

Obejrzyj wideo: Humanitarian - The Real Michael Jackson Full Documentary (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?
Zjedz pytanie

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?

Moda na otwarte kuchnie w restauracjach nie przemija: możliwość oglądania, jak gotują jedzenie, stała się prawie dobrą formą. Jednak pomimo przejrzystości instytucji wciąż pojawia się pytanie dla klientów: czy kucharze powinni nosić rękawiczki i czapki, a ich brak stanowi naruszenie? Rozmawialiśmy z szefem kuchni, dyrektorem generalnym i lekarzem, aby dowiedzieć się, jak naprawdę są rzeczy.
Czytaj Więcej
Jaka jest różnica między Longo i Americano?
Zjedz pytanie

Jaka jest różnica między Longo i Americano?

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy i nie zawsze łatwo jest ustalić, czym się one różnią. Coraz więcej kawiarni odmawia gotowania Americano i oferuje gościom alternatywę w postaci longo. Jaka jest różnica między tymi dwoma napojami i jakie są korzyści, dowiedzieliśmy się od ekspertów w branży kawowej.
Czytaj Więcej
Który alkohol ma najmniej cukru?
Zjedz pytanie

Który alkohol ma najmniej cukru?

Coraz więcej osób myśli o zmniejszeniu spożycia cukru, a to nie jest łatwe zadanie: cukier występuje prawie wszędzie. Aby ułatwić Ci wybór napoju o najniższej zawartości cukru, wspólnie z Michaiłem Pugaczowem, głównym barmanem Less Sugar Bar, opracowaliśmy ocenę alkoholu. Michaił Pugaczow, szef kuchni barman Less Sugar Bar Nie jest tajemnicą, że cukier zawiera cukier: jest to albo cukier resztkowy użytych składników, albo dodatek cukru z powodu różnych syropów w kompozycji.
Czytaj Więcej