Ciekawe

Program otwarcia Roku Języka i Literatury Wielkiej Brytanii i Rosji

22 kwietnia Galeria Tretiakowska otwiera wystawę portretu angielskiego z kolekcji London National Portrait Gallery „Od Elizabeth do Victorii”. Wystawa jest poświęcona inauguracji Roku Języka i Literatury w Wielkiej Brytanii i Rosji, Życie w okolicy zostało powiedziane w służbie prasowej British Council.

Możesz odwiedzić wystawę, która odbędzie się w Budynku Inżynieryjnym Galerii Tretiakowskiej przy ulicy Lavrushinsky Lane, do 24 lipca. Tutaj możesz zobaczyć portrety Szekspira, Newtona, Dickensa, Elżbiety i innych znanych Brytyjczyków. Zaprezentowanych zostanie 49 portretów.

Ponadto w strefie rejestracyjnej lotniska Domodiedowo, na 1. piętrze, od 23 kwietnia do 30 czerwca, będzie kontynuowany projekt Szekspir Lives. Jego pomysłem jest, że fotografowie z różnych krajów „umieszczają sztuki Szekspira w niecodziennym kontekście, interpretują wizerunki bohaterów i koncepcyjnie cytują słynne powiedzenia”.

Również 23 kwietnia w Praskim Kinie można obejrzeć transmisję na żywo z koncertu ze Stratford-upon-Avon, poświęconą 400. rocznicy pamięci Williama Szekspira. Program rozpocznie się o 21:00. Możesz kupić bilet na wydarzenie na stronie British Council.

Od 25 kwietnia do 1 września British Council organizuje ogólnorosyjski konkurs tłumaczeń literackich. Uczestnicy otrzymają fragmenty dzieł współczesnych pisarzy brytyjskich, które nie zostały jeszcze przetłumaczone na język rosyjski.

Ponadto, 28 kwietnia, projekt edukacyjny Arzamas uruchomi na swojej stronie bezpłatny kurs online „All Shakespeare” poświęcony życiu dramatopisarza, mitom o nim i jego sztukach.

Obejrzyj wideo: WSKSiM: Letnia Szkoła Polonijna 2017 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Plany weekendowe: 20–22 września
Rozrywka

Plany weekendowe: 20–22 września

20 września, piątek, 21 września, sobota, 22 września, niedziela, piątek, 20 września, 12:00 Wystawa Majakowskiego 120 20 projektantów i artystów z 14 krajów świętuje człowieka, który stał u początków krajowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty zostały już pokazane w czterech miastach Rosji - planują podróżować po całym świecie, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.
Czytaj Więcej
Współczesna fotografia japońska w Moskwie
Rozrywka

Współczesna fotografia japońska w Moskwie

Z Berlina do Moskwy przywieziono prace siedmiu odpowiednich japońskich fotografów pracujących na styku zaawansowanych technologii i zakorzenionych japońskich tradycji, dotykających kwestii globalizacji i wpływu Europy na Azję. Ken Kitano, Naoki Ishikawa, Takayuki Maekawa, Yasuhiro Ogawa, Shintaro Sato, Toshihiro Yashiro i Kazutoshi Yoshimura - przedstawiciele pokolenia 40-letnich i uznanych na całym świecie fotografów, zostali oficjalnie nazwani „obiecującymi nowoprzybyłymi” w swojej ojczyźnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
Czytaj Więcej
Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse
Rozrywka

Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse

Podczas „Nocy premiery” 16 czerwca, na kilka dni przed oficjalnym wypożyczeniem w Rosji, zostaną pokazane trzy autorskie filmy: Cannes „Le Havre” Aki Kaurismäki, taśma o fotografie Kevinie Carterze, który popełnił samobójstwo po otrzymaniu nagrody, oraz dramat erotyczny o próbie dostania się do Hollywood. Firma OtherKino co miesiąc organizuje takie pokazy w Ojczyźnie.
Czytaj Więcej