Ciekawe

W Moskwie odbędzie się festiwal filmowy na temat osób niepełnosprawnych umysłowo

W Moskwie od 6 do 9 października odbędzie się festiwal filmowy Doku-Mental poświęcony osobom niepełnosprawnym umysłowo. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej CoolConnections, która organizuje wydarzenie.

Program festiwalu obejmował zarówno słynnego Rain Mana Barry'ego Levinsona i Forresta Gumpa Roberta Zemeckisa, jak i mniej popularne prace. W Doku-Mental pojawi się także niedawno wydane Animated Life, w reżyserii Rogera Rossa Williamsa o autystycznym Owenie Saskind, który nauczył się komunikować ze światem za pomocą kreskówek Disneya. Oprócz niej program ma jeszcze dwa zdjęcia z 2016 roku: „Tryb czarodzieja” - także o dziecku autystycznym i „Fly Off the Rails” - o osobie z zespołem Aspergera.

W Doku-Mental pojawi się kilka filmów rosyjskich reżyserów. Wśród nich - „Gdybym był” Zhenyi Berkovich i Aleksandra Kaszchejewa o mężczyźnie z autyzmem i „Dlaczego tu jestem” Darii Sidorowej o chłopcu z tym samym zaburzeniem.

Po projekcjach odbędzie się dyskusja z krytykami filmowymi: Antonem Dolinem, Alisą Taizhną i Andriejem Plakhovem. W dyskusjach będą również uczestniczyć specjaliści pracujący w dziedzinie psychiatrii.

Pełny program festiwalu i harmonogram pokazów można obejrzeć na stronie internetowej.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show
Weekend

Urodziny Rabitsy, Life at regatta i Claude Lantsman's Napalm show

Film Olgi Darfi „I Am Gagarin” Pokazy filmowe „Napalm” Dokument o miłości sprzed pół wieku, który został zebrany krok po kroku przez autora „Shoa” Claude'a Lantsmana. To historia krótkiego spotkania, które zmieniło życie dwóch osób - Francuza i pielęgniarki Koreańskiego Czerwonego Krzyża. Film został po raz pierwszy zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu filmowym w Cannes i zebrał wiele entuzjastycznych odpowiedzi.
Czytaj Więcej
Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files
Weekend

Retrospektywa Wima Wendersa, wystawa Pepperstein, powrót The X-Files

Dokąd pójść „Łowcy marmurowych głów (Archeologia przyszłości)” Kiedy: 28 stycznia - 28 lutego Gdzie: Muzeum badań Rosyjskiej Akademii Sztuki (nasyp Universitetskaya 17) Koszt: 200 rubli Pierwsza wystawa wpływowego rosyjskiego artysty Pavla Peppersteina w Petersburgu od dziewięciu lat, który w zeszłym roku ustanowił osobisty rekord, gdy jego praca opuściła aukcję za 165 tysięcy euro.
Czytaj Więcej
Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”
Weekend

Koncerty Zemfiry i „Talnika”, wystawa sztuki odwilży i „targu Lambada”

Wystawa „Odwilż w Moskwie: 1953–1968” Wielkoskalowy projekt Muzeum Moskiewskiego na temat sztuki i kultury odwilży. Obrazy i rysunki, projekty architektoniczne, plakaty filmów Kozintseva i Tarkowskiego, pierwsze wydania poetów lat sześćdziesiątych i przedruki zrehabilitowanych modernistów współistnieją z artefaktami, które przenoszą obraz czasu - plakaty na temat eksploracji przestrzeni, mebli, urządzeń i odzieży.
Czytaj Więcej