Ciekawe

W Petersburgu odbędzie się festiwal fotografii współczesnej „Obecność”

W dniach 7–9 października w Petersburgu odbędzie się Festiwal Fotografii Współczesnej „Obecność / Obecność”, organizowany przez fundusz „PhotoDepartment”. O tym poinformowało Life wokół organizatorów wydarzenia.

Według organizatorów festiwal obejmie interwencje wystawiennicze, edukacyjne laboratoria artystyczne z zagranicznymi fotografami, dyskusje i wykłady zaproszonych kuratorów, redaktorów czasopism i artystów, recenzje portfolio dla fotografów różnych kierunków, a także projekty dotyczące praw autorskich, działania i promocje, które obejmują i zmieniając ludzkie postrzeganie i doświadczenia życiowe ”.

Wśród uczestników „Presence” są ogłoszeni: fotograf Anna Orlovska (Polska), kurator, dyrektor artystyczny Triennale Fotografii w Hamburgu Christoph Kandrovich (Niemcy), dyrektor kreatywny The Blueprint Evgenia Onegina (Rosja), kurator, dyrektor galerii w Kopenhadze Peter Lav Gallery Jens Erdman Rasmussen (Dania), fotograf, członek duetu TONK Niko Krebs (Szwajcaria) i dyrektor fotograficzny portalu „Takie rzeczy” Andrei Polikanov (Rosja).

Festiwal odbędzie się w różnych miejscach miejskich: w samym Dziale Fotograficznym (w przestrzeni Oficyny), w Tajdze (tutaj oficjalne otwarcie odbędzie się 7 października), w Ogrodzie Tauride oraz w miejskich barach.

Koszt biletu na festiwal wynosi od 700 rubli.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk
Ludzie

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk

Miasto ma kilkadziesiąt schronień dla bezdomnych zwierząt. Koty i psy przybywają tam w dużych ilościach i na różne sposoby, ale znacznie rzadziej zdobywają nowych właścicieli. Życie wokół znalazło zwierzęta, które miały szczęście znaleźć dom, i rozmawiało z tymi, którzy zdecydowali się wziąć je dla siebie.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin
Ludzie

Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin

Polina Manskaya, dziennikarka kulinarna, twórczyni Foodandfood.ru, witryny poświęconej jedzeniu i podróżom, opowiedziała Lifeowi, jak po studiach we włoskiej szkole dla profesjonalnych szefów kuchni przebywała na stażu w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, co kosztowało i uczyło. WYBÓR RESTAURACJI Przed studiami w akademii kulinarnej nigdy nie pracowałem jako kucharz, ale byłem zainteresowany uzyskaniem stażu w restauracji z gwiazdkami Michelin.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach

Muzeum Moskiewskie organizuje wystawę poświęconą dawnym majątkom szlacheckim, które znajdują się na terenie tzw. Nowej Moskwy, w przestrzeni między Autostradą Kijowską a Warszawską, która nagle stała się miastem. Rosyjskie majątki szlacheckie to ból i smutek zarówno dla Ministerstwa Kultury, jak i miłośników architektury: w większości przypadków są to zapomniane ruiny, które należy przechowywać kosztem budżetu, ale nie przeznaczaj pieniędzy na ich odbudowę.
Czytaj Więcej