Ciekawe

Najlepiej sprzedające się książki w Rosji na ten rok

Forbes sklasyfikował książki, które najlepiej sprzedały się w Rosji w 2016 roku. Obejmuje nowe elementy sezonu, wydane od listopada 2015 r. Do 15 grudnia 2016 r. Na górze znajduje się 20 książek, a Life wokół publikuje pierwszą dziesiątkę.

Miejsce

Tytuł i autor książki

Sprzedane kopie

„Harry Potter i przeklęte dziecko”, D. Rowling, D. Thorne, D. Tiffany

307 600


„Shantaram-2. Shadow of the Mountain”, G. D. Roberts

187 204


„Po tobie” D. Moyes

130 572


Konspiracja ekumeniczna, T. Ustinova

105 000


„Girl Online: On Tour”, Z. Sagg

80 244


„Lampa Metuszelacha, czyli ekstremalna bitwa Czekistów z masonami”, V. Pelevin

54 300


„W służbie zła”, R. Gadbraith

48 138


Aviator, E. Vodolazkin

46 539


Piąta Sally, D. Keyes

43 085


„Opowiedz mi o morzu”, E. Safarli

37 500Ranking opiera się na danych wiodących rosyjskich wydawców i dużych księgarń. Uwzględniono również skonsolidowaną ocenę sprzedaży w portalu analitycznym na rynku książek Pro-Books.ru.

Obejrzyj wideo: Najchętniej kupowane auta w Polsce. Polak płakał jak sprzedawał (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Parzyć kawę w domu
Dobry nawyk

Parzyć kawę w domu

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak uniknąć niewielkich wydatków, które powodują znaczne szkody w budżecie. Anna Sokolova, redaktorka „Życie wokół” Kiedyś pisaliśmy, ile kosztuje filiżanka kawy w moskiewskich kawiarniach: zboże, mleko i szklanka kosztują 20-45 rubli, a oni proszą o 130-200 rubli za gotowy napój.
Czytaj Więcej
8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku
Dobry nawyk

8 nowych dobrych nawyków do wypróbowania w nowym roku

Przez cały rok rozmawialiśmy o dobrych nawykach, które zmieniają życie na lepsze (chyba że oczywiście po prostu o nich przeczytasz i spróbujesz je przedstawić). Mówimy o ośmiu innych nawykach, najpopularniejszych w tym roku. Do czyszczenia tenisówek gąbką melaminową Białe buty w Moskwie czekają na wiele testów: ciągłe przesuwanie się płytek i nieprzestrzeganie granic przestrzeni osobistej w transporcie publicznym i zwykłe kałuże.
Czytaj Więcej
Idź na masaż
Dobry nawyk

Idź na masaż

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. W nowym numerze - o tym, dlaczego regularnie chodzić na masaż. Wszyscy o tym wiedzą, ale w rzeczywistości niewiele osób to robi. Olga Łukińska, redaktor działu „Zdrowie” Wonderzine. Nie chodzę na masaż bardzo często (średnio raz na kilka miesięcy), ale minęło już 20 lat.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej