Rozrywka

Nowa lokalizacja: Projekty artystyczne BAIBAKOV

W sekcji „Nowe miejsce” Życie wokół opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. W tym tygodniuProjekty artystyczne BAIBAKOV przeniosły się do nowej przestrzeni na nasypie Paveletskaya.

Projekt artystyczny BAIBAKOV, którego kuratorem jest Maria Baibakova, jest bardziej ideologiczną platformą dla kultury i sztuki niż galerią istniejącą na stałym miejscu i ze stałymi programami. Dlatego, gdy umowa z Czerwonym Październikiem, na terytorium której projekt trwał około dwóch lat, dobiegła końca, Maria Baibakova i jej zespół mieli już odpowiednie miejsce do przeprowadzki. Budynek ten został zbudowany w 1978 r. - radziecki Dom Kultury z bunkrem na skarpie Paveletskaya. Po 26 kwietnia, pełna dystrybucja wszystkiego, co zostało zbudowane w starym budynku, nowa budowa rozpoczęła się 1 maja.

Baibakova wraz z architektem Katią Bochawar starali się zachować sowiecki element budynku - to część misji projektu artystycznego BAIBAKOV - tworzenie i budowanie ideologii kulturowej w kontekście Rosji, w ramach tego, co już istnieje. W nowej przestrzeni zdemontowali wszystko, co budynek nabył w ciągu ostatnich piętnastu lat i kilka remontów. W rezultacie pokój został uwolniony od podwieszanych sufitów, ścian z płyt gipsowo-kartonowych i różowych płytek podłogowych.

Nowa przestrzeń projektów artystycznych BAIBAKOV obejmuje dużą salę wystawienniczą z dziesięciometrowymi sufitami, kilka sal wystawowych z czterometrowymi sufitami oraz obszar z miękkimi sofami z widokiem na hol główny, dzięki ścianie wykonanej w całości ze szkła. W przestrzeni z sofami znajdą się książki i albumy, które można czytać, oraz iPady, których można tu użyć. Czasami planowany jest także dach o powierzchni około 200 metrów kwadratowych.

„Każda nowa przestrzeń daje nam i naszym artystom, z którymi współpracujemy lub będziemy pracować nad interpretacją naszych pomysłów w nowy sposób. Jesteśmy ludźmi treści, tworzymy nasycenie, dlatego projekty artystyczne BAIBAKOV nie muszą mieć własnej przestrzeni. Ale pracujemy z taką sztuką, która w Rosji nie możemy przyjechać z nim w żadne miejsce - po prostu mamy do czynienia z głębokim nieporozumieniem, które już napotkaliśmy, potrzebujemy nieocenzurowanej swobody działania, która może być obecna tylko w naszej własnej przestrzeni, więc postanowiliśmy się mobilnie poruszać. Zasadniczo opowiadamy się za „recyklingiem” - w nowej przestrzeni zastanawialiśmy się nad wykorzystaniem wszystkiego, co wzięliśmy z przeszłości. W Czerwonym Październiku nasze ściany były wykonane z płyty wiórowej, która kiedyś była biała, a po imprezie Demolition stały się dziełami sztuki - zostały namalowane graffiti. stworzyły je tutaj nowe ściany, ale w przeciwieństwie do przeszłości postanowiliśmy sprawić, by ściany wyglądały na wykonane z cementu, a nie białego. W efekcie wchodzisz do betonowej przestrzeni, prawie do bunkra: betonowy sufit, betonowa podłoga . Ale nadal w holu głównym będziemy mieć białe ściany - gdzieś powinny być „

Nowa przestrzeń projektów artystycznych BAIBAKOV zostanie otwarta 27 maja na nasypie Paveletskaya wraz z wystawą Endless Combat, w której wezmą udział młodzi francuscy artyści Siprien Gayyar, Rafael Zarka, Saad Afif i inni. Muzycznym akompaniamentem wieczoru będzie występ francuskiego kompozytora Koudlam. Przed budynkiem dawnego Domu Kultury na otwarciu zostanie zainstalowana rzeźba Rafaela Zarki, bariery drogowej zaprojektowanej do wykonywania sztuczek przez deskorolkarzy.

Zdjęcie: Olya Eichenbaum

Obejrzyj wideo: NOWA LOKALIZACJA W WIEDŹMINIE! (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozrywka, Następny Artykuł

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu
Zarządzanie

Jak zrozumieć, dlaczego nie udzielają kredytu

Jeśli bank po raz kolejny odrzucił wniosek kredytowy lub zatwierdził go, ale na mniejszą kwotę lub z powodu nierentownego oprocentowania, jest to okazja do zastanowienia się nad czystością historii kredytowej. Czasami możesz nie wiedzieć, że jest zepsuty. Życie wokół nauczyło się, jak identyfikować błędy w historii kredytowej i jak to naprawić.
Czytaj Więcej
Dlaczego klient może dostać się na czarną listę
Zarządzanie

Dlaczego klient może dostać się na czarną listę

Z tego powodu firmy uwzględniają klientów na czarnych listach Ruslan Gafurov dostawa do domu żywności ZakaZaka Nasza firma ma czarną listę i niestety jest okresowo aktualizowana. Działalność naszej firmy związana jest z dostarczaniem żywności, a z naszych usług korzysta codziennie kilka tysięcy klientów. Najczęściej są na czarnej liście dzieci w wieku szkolnym, które dla zabawy zamawiają pizzę dla swojego przyjaciela.
Czytaj Więcej
Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku
Zarządzanie

Jak zmieniła się wartość firm internetowych w tym roku

W tym roku towarzyszyły potężne zmiany polityczne i gospodarcze. Życie wokół sprawdzało, w jaki sposób wpłynęło to na wartość rosyjskich publicznych firm internetowych, a także startupów. Yandex 19 grudnia 2013 r. 13 mld USD 19 grudnia 2014 r. 5,7 mld USD Spadek 56% Leonid Delitsyn Finam Pierwszy powód tego spadku jest wspólny dla rosyjskiej gospodarki.
Czytaj Więcej