Przewodnik

Siedem filmów z festiwalu 2morrow

W dniach 20–25 stycznia w Muzeum Moskwy odbędzie się ósmy festiwal współczesnego kina niezależnego 2 jutro. Tegoroczny program jest obszerny: oprócz pokazu dziesiątek filmów na festiwalach w Cannes, Berlinie, Toronto i Locarno, planowane są kursy mistrzowskie i szkolenia w szkole filmowej 2morrow. Oprócz programu konkursowego wszyscy inni zasługują na zainteresowanie, w tym nowe: „Time Noise” oraz Horror / Humor. Festiwal pokaże także pięć filmów dokumentalnych z programu Beat Film oraz retrospekcję holenderskiego Franza van de Stack i Johana van der Keukena. Życie wokół studiowało harmonogram festiwalu i wybrało siedem najciekawszych filmów.

„Słuchaj, Filip”.

Posłuchaj Filipa

Dyrektor: Alex Ross Perry

Obsada: Jason Schwartzman, Elizabeth Moss, Kristen Ritter, Jonathan Price

21 stycznia, 18:00
i 24 stycznia, 14:00
„Muzeum Moskwy”

Dramat młodego reżysera Alexa Rossa Perry'ego został pokazany na festiwalu w Sundance i został uznany przez niektórych czołowych krytyków za jeden z najlepszych filmów minionego roku. Główny bohater, pisarz Philip, arogancki i narcystyczny mizantrop po opublikowaniu pierwszej powieści, zapoznaje się ze swoim idolem Haykiem Zimmermanem - odnoszącym sukcesy pisarzem, ale także niesamowitym typem. Tak zaczyna się ich przyjaźń, w której starszy drań we właściwym czasie udziela najmłodszym pożytecznej porady. Kariera pisarska Filipa nie zanika, ale jego życie osobiste jest złe: musi być protekcjonalny, żałować i nie mieszać się w swoje sprawy, ale za całą tę troskę bez serca opuszcza swoją dziewczynę. Efekt drżenia kamery sprawia, że ​​Philip jest nie do zniesienia, jakby siedział na pobliskim krześle. A Jason Schwartzman gra tak bezlitośnie, że chcę go uderzyć w twarz.

„Nimfomanka: wersja reżyserska”

Nimfomanka: cięcie reżysera

Dyrektor: Lars Von Trier

Obsada: Charlotte Gainsbourg, Stacy Martin, Stellan Skarsgård, Shia Lababe, Christian Slater

23 stycznia 12:00, „Muzeum Moskwy”

Film, na który wszyscy czekali, a następnie dyskutowali przez rok. „Nymphomaniac” został wydany w szerokim wypożyczeniu w dwóch częściach, po dwie i pół godziny każda. Mówią, że wersja reżyserska - pięciogodzinna saga - jest bardziej solidna i solidna. Film, jak wiecie, jest wyznaniem wielu oglądanej nimfomanki Joe, którą dzieli z nową znajomą - samotniczką i starą dziewicą Seligman. Joe jest zwolennikiem ciała, a Seligman jest umysłem. Z tych dwóch punktów ukazuje się temat seksu, który nieustannie napotyka niektóre z usuniętych problemów. Przez cały obraz Trier nieustannie cytuje siebie - jak prawie wszyscy wielcy w starości. Istniało nawet założenie, że być może „Nimfomanka” - to jest opus magnum duńskiego reżysera. Sam Lars Von Trier przyznał później, że nie był zadowolony ze swojej najnowszej pracy. Jednak ci, którzy mają cierpliwość, mogą sami szukać odpowiedzi.

„Dziewczyna chodzi sama w nocy”

A Girl Walks Home Alone at Night

Dyrektor: Ana Lily Amirpur

Obsada: Sheila Wand, Arash Marandi, Marshall Manesh

22 stycznia, 16:00
i 24 stycznia, 22:00, Central House of Writers

Czarno-biały romantyczny film o wampirach, w którym bohaterowie mówią po farsi. Dobry przykład niskobudżetowego kina irańskiego (i debiutu), który zebrał przyzwoite recenzje od krytyków i jakimś cudem trafił na świat, choć ograniczony, na wynajem. Bohaterka dramatu, tajemniczy wampir, nocą jeździ na łyżwach na ponurej wodzie, a wiatr artystycznie rozprasza jej burkę. Miły facet spacerujący po okolicy nie może nie zakochać się w tak niezwykłej kobiecie. Ale facet, jak to często zdarza się w związku miłosnym, ma wiele poważnych problemów. Dziewczyna jest gotowa wziąć wszystko w swoje ręce, pomóc niechcianemu kochankowi, a tymczasem przywrócić sprawiedliwość w tym zaginionym mieście. Ponieważ - moralność - kobieta może zrobić wszystko.

„Babaduk”

Babadook

Dyrektor: Jennifer Kent

Obsada: Essie Davis, Noah Wiseman, Hayley McElhinnie

22 stycznia, 22:00, „Muzeum Moskwy”

Przed debiutem pełnometrażowym Australijczykiem z ambicjami reżyserskimi Jennifer Kent pracowała na stronie z Larsem von Trierem - jego wpływ jest oczywisty. Historia Babaduk częściowo przypomina Antychrysta. Horror opowiada o szalonej samotnej matce, jej małym synu, który jest w niebezpieczeństwie, oraz o niszczycielskiej nieziemskiej mocy. Wszystko zaczyna się od tego, jak chłopiec pokazuje swojej matce książkę o koszmarnym panu Babaduk. Tak zwany potwór przenika z książki do życia bohaterów i zaczyna stopniowo ściskać ich światłem. Nie jest tak ważne, czy rodzina naprawdę musiała stawić czoła zjawiskom nadprzyrodzonym, czy wszystko to było wynikiem wstrząśniętej świadomości. Ten film ma również głębszy poziom - na temat trudności macierzyństwa i relacji.

Hauha

Jauja

Dyrektor: Lisandro Alonso

Obsada: Viggo Mortensen, Gita Nerby, Diego Roman

23 stycznia 19:30
i 25 stycznia, 13:00, Central House of Writers

Film drogowy argentyńskiego reżysera, którego twórczość jest klasyfikowana jako kino wyłącznie niezależne. Ten film był dla Alonso wyjątkiem: zrobił to z profesjonalnym zespołem. Rezultat był piękny: malownicze wzgórza, pustynne stepy i półprzezroczyste niebo w kolorze morza, na tle którego rozwija się historia pod koniec XIX wieku. Duński inżynier wyrusza na poszukiwanie swojej niepoważnej córki i zamiast tego znajduje się w tajemniczym miejscu, które wygląda jak przyjemny sen dla oczu - Hauhu. Sam bohater powoli przechodzi wśród bogatych kolorów w głąb tej ograniczonej i niezrozumiałej rzeczywistości. Narracja pozbawiona jest znaczących wydarzeń, jednak określona dynamika w połączeniu z dźwiękiem i obrazem natury, graniczącym z mirażem, trzyma widza. Jeśli obejrzysz ten film, zdecydowanie na dużym ekranie, aby bajka nigdzie nie zniknęła.

„Plemię”

Plemię

Dyrektor: Miroslav Slaboshpitsky

Obsada: Grigorij Fesenko, Yana Novikova, Rosa Babiy

25 stycznia, 18:00, „Muzeum Moskwy”

Film ukraińskiego twórcy bez jednego słowa. Bohaterami granymi przez nieprofesjonalnych aktorów są uczniowie szkoły z internatem dla osób niesłyszących. Na obrazie nie ma napisów ani głosu - cała komunikacja jest zastępowana gestami, spojrzeniami i dotykami. Fabuła jest zbudowana wokół życia gangu z internatem „Plemienia”, który zajmuje się rozbojami i rozbojami. Nowicjusz Siergiej staje się częścią grupy, która uczy go zasad przetrwania w tym trudnym środowisku. I wszystko byłoby nudne i bezużyteczne, gdyby miłość się nie wydarzyła: Siergiej i przywódca gangu, blond Anna, oszaleli na sobie. Jednak relacje te wiążą się z wieloma problemami. „Plemię” to oczywiście film nie tylko o miłości. Chodzi o pragnienie wolności, aw konsekwencji o walkę i bunt. Nic dziwnego, że teraz próbują powiązać film ze znanymi wydarzeniami, ale lepiej powiedzieć, że ten film dotyczy pokonywania.

„Ai Weiwei: Fake business”

Ai Weiwei: Fake Case

Dyrektor: Andreas Johnsen

Dokumentalny

23 stycznia, 22:00, „Muzeum Moskwy”

Młody twórca filmów dokumentalnych z Danii nakręcił w tym roku słynnego współczesnego artystę Ai Weiwei. Ta ostatnia, jako wyzywająca i politycznie niechciana postać, ma od dawna konflikt z chińskimi władzami. Został uwięziony w wątpliwej sprawie o unikanie podatków, a po 81 dniach został zwolniony i umieszczony w areszcie domowym. Dwa lata temu amerykański Alison Kleiman nakręcił film „Ai Weiwei: Never Apologize”. Jest poświęcony temu samemu okresowi życia artysty, ale z nastawieniem politycznym. W fałszywym przypadku widzimy Weiwei, który stara się żyć, nie rozpacza, nie chce zamykać ust i wierzy, że sprawiedliwość zostanie przywrócona. W przeciwnym razie nie jest jasne, dla jakiej pracy i dlaczego w rzeczywistości żyją.

Tekst: Lada Chernomashentseva

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Wartości korporacyjne: dlaczego firmy robią niezwykłą sprzedaż
Zarządzanie

Wartości korporacyjne: dlaczego firmy robią niezwykłą sprzedaż

Zamiast nudnych długopisów, kubków i koszulek z logo rosyjskie firmy zaczynają produkować towary, które można sprzedawać w sklepach z modą uliczną. Lakonowe bluzy, przezroczyste buty i płaszcze przeciwdeszczowe z ostrzeżeniami wydrukowanymi z tyłu Ministerstwa ds. Zagrożeń nie są produkowane przez młodych rosyjskich projektantów, ale przez banki i firmy informatyczne.
Czytaj Więcej
14 cytatów na temat sprzedaży z filmu Boiler Room
Zarządzanie

14 cytatów na temat sprzedaży z filmu Boiler Room

Główny bohater osiedla się w małej firmie JT Marlin, która sprzedaje klientom akcje nieistniejących firm. - Każdy chce grubszego kawałka rynku. Mogę sprzedawać akcje każdemu - po prostu podaj mi numer. - Jesteś wielką przyszłością tej firmy, świeżą siłą firmy, chcesz pieniędzy - to dobrze. Kto mówi, że szczęścia nie ma w pieniądzach, jest idiotą.
Czytaj Więcej
Skąd pochodzą marki supermarketów?
Zarządzanie

Skąd pochodzą marki supermarketów?

Tatyana Kolesnikova, Kierownik Działu Marki, X5 Retail Group, Pyaterochka Federal Trade Network Mamy wielu partnerów produkcyjnych. Największy z nich - w sklepie spożywczym: „Glavproduct”, „Laconia”, „Extra M”, „Erkonproduct”. Schemat współpracy z producentami jest ustandaryzowany i przejrzysty: otwarte są przetargi między uczestniczącymi firmami, które spełniają wewnętrzne wymagania dostawcy.
Czytaj Więcej