Przewodnik

Nie przegap: 10 głównych występów na Outline 2016

W ten weekend w Moskwie, na terenie fabryki MoZAL, odbędzie się Outline - jeden z najważniejszych rosyjskich festiwali muzycznych, który w ciągu trzech lat życia zdążył ugruntować pozycję wydarzenia o zasięgu światowym. W tym roku jego skład stał się bardziej zróżnicowany: oprócz zestawów techno wszystkich pasków, pojawiło się jeszcze więcej występów na żywo, czasem nieoczekiwanych, od weteranów industrialu Clock DVA po zespół Rostovski zespół Morning. Prawie 70 muzyków wystąpi na sześciu scenach, a sama akcja potrwa dłużej niż jeden dzień: pierwsze sety rozpoczną się o 22:00 2 lipca, a ostatnie zakończą się po północy w niedzielę 3 lipca.

Na prośbę Life wokół Ilya Voronin, redaktor naczelna rosyjskiego Mixmagu, analizuje skład Outline-2016 i mówi o tym, czyich występów nie należy przegapić i dlaczego.

Mulatu Astatke

Ulubiony muzyk Jima Jarmuscha (który ogólnie otworzył Astatkę na świat zewnętrzny), Astatka w latach 70. wymyślił własny gatunek „etiopskiego jazzu”, w zarysie którego przez pewien czas pracowała ogromna liczba etiopskich muzyków (podczas gdy władze w Etiopii nie zrobiły tego wzięli wojsko i nie zakazali większości muzyki). Przez długi czas Astatke (i cały etiopski jazz) był znany głównie miłośnikom muzyki - marginalistom i kopaczom, którzy przeszukiwali góry muzyki w poszukiwaniu idealnych próbek i rytmów dla swojego hip-hopu. Muszę powiedzieć, że przez lata muzyka Astatke nie straciła ani jednego grama słonecznego ciepła, a ci, którzy odwiedzili jej występy na żywo, wszystko to jako jedna nuta niesamowitej atmosfery spokoju i miłości. Idealny koncert na Sun Stage, oprócz pogody, obiecuje dobry koncert, blisko Etiopii.

Etap słoneczny

3 lipca, 19:00

Mieszkańcy

Podczas pierwszej wizyty w Rosji w połowie 2000 roku w klubie 16 Ton członkowie zespołu odwrócili wszystko do góry nogami, grając szalony koncert energetyczny. Pod wieloma względami, ze swoją koncepcją anonimowości, są prototypami dla wszystkich kolejnych pokoleń muzyków i producentów, którzy szukają anonimowości (ale rzadko zachowują ją przez długi czas).

Stowarzyszenie artystyczne (a działalność muzyczna to tylko część) Mieszkańcy istnieją od późnych lat 60. i bardzo starannie ukrywają swoje prawdziwe nazwiska i twarze. Mówiąc o Mieszkańcach, ktoś na pewno zauważy, że prawdopodobnie nie ma już nikogo z pierwotnej drużyny. Jest to możliwe, ale oryginalność pozostaje. Mówiąc o Mieszkańcach, nie możesz nawet używać stylistycznych sygnałów nawigacyjnych, ponieważ nie ma to sensu. Najszersza oferta obejmuje free jazz i awangardę, parodie i elektronikę. Bardziej trafne byłoby stwierdzenie, że grają tylko muzykę.

Filip Gorbaczow

Po nagraniu entuzjastycznego memu „Ivan, otwórzmy pudełko”, pytając klubowiczów „Czy lubisz muzykę house?” Na czole Philip Gorbaczow zaprezentuje swój drugi album, który ukazał się drugiego dnia, bezpośrednio na głównej scenie Outline. Na razie panuje atmosfera tajemnicy. Wiadomo, że będzie to pełnoprawny audiowizualny koncert, na którym działa Moc Światła, za choreografię odpowiedzialny jest Oleg Glushkov, a znający szczegóły twierdzą, że trudno go przeoczyć. Jeśli skupisz się na brzmieniu ostatniego albumu, musisz przygotować się na presję energii, która w swojej naiwności i szczerości najbardziej przypomina początki europejskiego ruchu rave. Jak mówi jedna z piosenek Gorbaczowa: „Słuchamy tylko naszych uczuć”. Najwyraźniej jest to dokładnie to, co powinniśmy wszystkim polecić na jego koncercie.

Daniele Baldelli

Różne gatunki w historii muzyki tanecznej często nie są wymyślane w studiach, ale stopniowo kształtują się w setach DJ, dosłownie na parkiecie. Hip-hop, house, liczne pochodne brytyjskiego brzmienia (od dżungli do dubstepu) - ta seria może z powodzeniem kontynuować italo-disco - a raczej jego dziwną gałąź „kosmicznego dźwięku”, która wyrosła bezpośrednio z zestawów DJ-skich i istniała w połowie lat 80. x w kilku włoskich klubach. Jest to dość powolne, ale nie zatracone tańce, bardzo wesoła i liryczna muzyka. Wynalazł go (a raczej dał wygląd tego dźwięku) kilku włoskim DJ-om, w tym Daniele Baldelli. Od lat 80. XX wieku artyści powrócili na powierzchnię. Na przykład Baldelli nadal gra doskonałe miksy z disco, house i innych rzeczy, które mogą być objęte definicją „kosmicznego dźwięku”. Idealna muzyka na letni dzień.

Veronika Vasicka

Krytyk muzyczny Simon Reynolds pisze w swojej książce „Retromania” o minimalnym gatunku syntezatora: „To określenie służy do opisania niemal niekończących się przestrzeni rodzimej muzyki elektronicznej, która z początku lat 80. była z reguły nieatrakcyjna z punktu widzenia inwestycji i wyprodukowane przez muzyków na własny koszt, zwykle tylko na kasetach. „Minimalna syntezator” jest zwykle używany w przypadku grup, które mogłyby stać się Depeche Mode lub Soft Cell, jeśli mogłyby pisać muzykę, oraz niekończących się klonów Suicide, DAF i Fad Gadget. ”

Dla Veroniki Wassicki ta muzyka to cały świat. Wprowadzając wytwórnię Minimal Wave w 2005 roku, zaczęła powracać do światła Boga zapomnianych i ignorowanych artystów tworzących dziwną elektronikę, italo-disco i house. Ogólnie rzecz biorąc, pod wieloma względami należy jej przypisywać pokłony lat 80., które wciąż się nie kończą. Powinieneś być przygotowany na to, że podczas jej przemówienia będzie wielu poważnych młodych ludzi w czerni naokoło.

Byetone

Jeden z założycieli wytwórni Raster-Noton, która publikuje coraz bardziej eksperymentalną muzykę, Olaf Bender pod pseudonimem Byetone wystąpi na głównej scenie Outline ze swoim nowym programem audiowizualnym, który częściej jest słuchany i oglądany niż tańczony. Ogólnie rzecz biorąc, Byetone jest tak idealną obsadą wszystkiego, co interesuje Raster-Noton: nowoczesna (coraz więcej mediów i cyfrowa) sztuka, usterka, swoboda wypowiedzi i industrialne minimalne techno jako rytmiczne ramy. Brytyjczycy nazwaliby taką muzykę inteligentną muzyką taneczną, wcześniej usuwając słowo taniec.

Feminielli noir

Kontur jest nagradzany mroczną muzyką - przypisany jest do niego cały parkiet taneczny Dark Stage, który działa tylko w nocy. W skład festiwalu jest sporo artystów, którzy studiują ponure zakątki muzyki w swojej twórczości - krytycy zazwyczaj podają im pikantne opisy gatunków. Na przykład kanadyjski Femminielli Noir w niczym się nie ogranicza. Może dać sentymentalizm dzięki syntypopowi lub wydać coś industrialnego na jakiejś skomplikowanej japońskiej wytwórni, do której jest przyklejona etykieta „power electronic”. Innymi słowy, musisz przygotować się do przetestowania wszystkich zmysłów pod kątem siły.

Jd drganie

Jeśli postawisz sobie za cel wybranie najlepszych instytucji na całym świecie, które nie tylko wypracowują nowe brzmienie elektroniczne, ale także wspierają standardy sztuki DJ-skiej, to Sub Club w Glasgow z pewnością pojawi się gdzieś na szczycie listy. W dużej mierze dzięki imprezom Optimo, które od 1997 roku regularnie prowadzą duet DJ-ski JD Twitch i Johnny Wilkes. Od pewnego czasu ich imprezy wędrują po różnych klubach na całym świecie i za każdym razem jest to uczta dla melomanów. Główne przesłanie tych imprez można opisać hasłem „Nie techno, nie house, ale muzyka, tylko dobra muzyka”. Właśnie tego należy oczekiwać od JD Twitcha, stylów i gatunków - w tym przypadku jest to absolutnie dziesiąte miejsce. Podczas jego przemówienia możesz nawet zagrać w telefon „Zgadnij miłośnika muzyki” z Shazamem w dłoni.

Skatality

Słynny jamajski zespół ska, który istnieje od tak dawna, że ​​większość jego założycieli już dawno zmarła. Ale biznes grupy, jak widzimy, żyje i wygrywa. Skatalici nadal grają na słonecznej ska i innych jamajskich gałęziach muzycznych i nadal zachwycają ludzi, nawet jeśli większość najbardziej znanych przebojów została nagrana gdzieś w latach 60. Ten rodzaj muzyki jest idealny do zrobienia niczego w słoneczną niedzielę.

Skatebård

Brodaty norweski puffer-wesołek nagrywa i gra kosmiczną muzykę w każdym sensie ostatnich 15 lat. Jest przekonana na różne sposoby - kto nazywa nową dyskotekę, kto tylko nowym electro i prychając z pogardą: „Retromania”. Należy jednak zauważyć, że ten Norweg, jak nikt inny, jest w stanie stworzyć poczucie przedłużonej podróży kosmicznej, wygodnej atmosfery i pewnego rodzaju pozytywnego światopoglądu. Rzadko, muszę powiedzieć, jakość.

Klub

3 lipca, 12:00

pokrycie:Pablo Zuleta Zahr / Paramount Artists

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej