Przyszłość

Nauczyciel

Obecnie 51% usług edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych jest dostępnych online. W Rosji kształcenie na odległość pojawiło się dopiero w 1997 r. Jako eksperyment Ministerstwa Edukacji. Pięć lat później, kiedy eksperyment okazał się sukcesem, uniwersytety zaczęły rozwijać nowy kierunek, wykorzystując technologie przypadków: instytucje edukacyjne utworzyły oddziały i przedstawicielstwa w regionach i przesłały studentom materiały i zadania pocztą. Uniwersytety zaczęły przestawiać się na Internet bliżej 2005 roku. Wraz z rozwojem nauczania na odległość na rynku pojawił się nowy zawód - nauczyciel.

Efekt edukacyjny zależy od opiekuna, który przy odpowiedniej organizacji pracy może być dość porównywalny z efektem studiów stacjonarnych. Według badań Smart Inform rosyjski rynek kształcenia na odległość rośnie dwa razy szybciej niż rynek światowy - o około 23% rocznie. Według ekspertów w latach 2011–2015 jedna trzecia studentów w kraju będzie studiować tą metodą. Rektor Eurazjatyckiego Otwartego Instytutu Siergiej Isaev uważa, że ​​wprowadzenie edukacji na odległość przypomina obraz śmierci kina niemego: czy uniwersytety tego chcą, czy nie, będą musiały „porozmawiać”.

O ZAWODACH

ZAWÓD

Nauczyciel

GDY POJAWIŁ SIĘ

W obecnej formie nie wcześniej niż w 2011 r.

OBOWIĄZKI

Wspiera uczniów w procesie uczenia się, organizuje konferencje szkoleniowe, monitoruje aktualizację materiałów edukacyjnych. Jeden nauczyciel pomaga uczniom studiować kilka dyscyplin, z reguły jest on przypisany do pięciu do sześciu dyscyplin, w których niekoniecznie jest wykwalifikowanym nauczycielem, ale jest właścicielem materiałów dydaktycznych.

KTO JEST ODPOWIEDNI

Młodzi nauczyciele, doktoranci

ZAROBKI

25-30 tysięcy rubli miesięcznie

KLIENCI

Studenci uniwersytetów oferujący kształcenie na odległość: nierezydenci, młodzi rodzice, biznesmeni, osoby z napiętym harmonogramem pracy

Vladimir ENA

30 lat

Nauczyciel Eurasian Open Institute i UNIC Institute

KTO DZIAŁA

Zacząłem uczyć natychmiast po ukończeniu studiów. Potem uniwersytet, na którym pracowałem, przeorientował się na kształcenie na odległość i zostałem nauczycielem.

Nauczyciel może prowadzić seminarium z dowolnego miejsca na świecie, gdyby tylko Internet był: chcesz - po pracy z biura chcesz - z domu, chcesz - od razu z wakacji. Oznacza to, że motywy są takie same jak dla studentów na odległość - jest to wygodne.

Myślę, że możemy powiedzieć, że nauczanie jest rodzajem siły intelektualnej. To naprawdę bardzo interesująca lekcja: jeśli raz spróbujesz i zdasz sobie sprawę, że to była twoja, nigdy nie opuścisz roli nauczyciela. Energia, którą otrzymujesz podczas udanego wykładu lub seminarium, jest nie do opisania.

Zarówno młodzi, jak i dość doświadczeni nauczyciele są gotowi do nauki na odległość: wszystko zależy od samej osoby, jej elastyczności i swobodnej zmiany dotychczasowych postaw zawodowych.

Wydaje mi się, MOGĘ POWIEDZIEĆ, ŻE NAUCZANIE JEST NIEKTÓREJ MOCY INTELEKTUALNEJ.

JAK BUDOWANE SĄ PRACE

Uczę trzech dyscyplin: historii starożytnej filozofii, estetyki i filozofii sztuki, podstaw etyki zawodowej dla dziennikarzy. Najpierw prowadziłem seminaria w czasie rzeczywistym: wszyscy przychodzą na forum, ustalam temat dyskusji i zaczynamy. Po trzech godzinach takiej pracy palce związano w supeł. Następnie zaczęli korzystać z nowej technologii, która pozwala na organizowanie seminariów internetowych. Pierwsze wykłady przeprowadziłem do kamery laptopa w kuchni. Czuję się trochę głupio. Nie widzisz twarzy uczniów, publiczności. Tylko wizjer aparatu, w którym próbujesz coś mruczeć. Pierwszy kurs, który składał się z 12 wykładów, przepisałem cztery razy, aż mi się podobało.

GDZIE UCZYĆ SIĘ ZAWODÓW

Od ubiegłego roku nasza uczelnia prowadzi szkolenia dotyczące pracy z aparatem. Omówiono wszystkie szczegóły, poczynając od tego, jak lepiej trzymać głowę w górze, a nauczycielkom mówi się, który makijaż najlepiej jest zachować lśniącą twarz. I kończąc na tym, jak prezentować informacje, jak pracować z publicznością przez kamerę, aby uczeń widział więcej niż tylko gadającą głowę. Jedynym sposobem na zawód jest teraz przejście na korepetycje z tradycyjnych form nauczania. Nie ma jeszcze żadnych opcji. Nauczyciele przechodzą specjalny kurs i otrzymują certyfikat. Następnie możesz rozpocząć pracę.

ZAROBKI

Nie uważam nauczania za źródło dochodu, dla mnie jest to źródło przyjemności, pracuję jako zastępca kierownika działu marketingu Eurazjatyckiego Instytutu Otwartego i kierownik marketingu na międzynarodowej wystawie i konferencji EduTech Rosja.

Opłata za usługi korepetytorów zależy od jakości korepetytora, dyscypliny i liczby przypisanych do niego studentów. Średnio wynosi od 200 do 1000 rubli na godzinę. Jeśli zarabiasz na życie wyłącznie poprzez korepetycje, to około 25-30 tysięcy zostanie zwolnionych miesięcznie. Większość nauczycieli MBA to rozumie. Ogólnie nauczyciele często mają wrażenie, że otrzymują niewielkie wynagrodzenie. Wszyscy chcą, aby było tak, jak w przedrewolucyjnej Rosji, kiedy jeden z profesorów narzekał na rektora, który był „całkowicie brutalny” i zażądał wykładania co tydzień.

PERSPEKTYWY

Istnieje zapotrzebowanie na korepetytorów. Niektóre uniwersytety publikują oferty pracy w HeadHunter, ale z reguły szukają specjalistów we własnych kanałach, często za pośrednictwem sieci społecznościowych i LJ. Jeśli wiesz, że to młody nauczyciel, doktorant, ma konta, jasne jest, że będzie mógł pracować. Tutaj natychmiast go zwabiają.

Autor tekstów: Siranush Sharoyan

Obejrzyj wideo: DLACZEGO NAUCZYCIELE MAJĄ PRZEJEBANE? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przyszłość, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej