Przewodnik

Od gnid do sojuszu: Przewodnik po Moskiewskim Tygodniu Muzycznym

Moskiewski Tydzień Muzyki to konferencja muzyczna i festiwal pokazowy, który trwa od 15 września do 18 września w 17 klubach metropolitalnych. Od rana do wieczora podczas konferencji omówione zostanie wyposażenie rosyjskiego przemysłu muzycznego. Do pilnych kwestii należą zarządzanie prawami autorskimi, przetrwanie niezależnych klubów, organizowanie tras dla niezależnych muzyków, koncerty w parkach, utrzymywanie więzi kulturalnych z Ukrainą i wiele innych. Przedrostek „prezentacja” do słowa „festiwal” oznacza, że ​​grupy wykonawcze, których liczba jest bliska 200, zagrają, z pewnymi wyjątkami, 25–35 minut.

Jednym z celów Moskiewskiego Tygodnia Muzycznego jest zapoznanie odbiorców z wcześniej nieznanymi młodymi muzykami. Wśród tej publiczności będą między innymi delegaci zagraniczni przemawiający na konferencji (agenci rezerwacji, organizatorzy festiwali, menedżerowie wytwórni), co oznacza, że ​​dla artystów Moskiewskiego Tygodnia Muzycznego nie jest to szansa na ujawnienie się i postawienie pierwszego kroku na arenie międzynarodowej. Pewnego razu na podobnym wydarzeniu w Tallinie szef francuskiej wytwórni Talitres, Sean Bouchard, który, nawiasem mówiąc, przybywa również na Moskiewski Tydzień Muzyki, zobaczył 25-minutowy zestaw Motoramy i postanowił podpisać z nią kontrakt. Dzięki współpracy z Talitres - oczywiście nie tylko, ale także - grupa Rostów odniosła sukces i gromadzi pełne sale przynajmniej w Rosji, Europie i Ameryce Południowej.

Dla widzów, którzy chcą usłyszeć coś nowego, ważnym pozytywnym punktem Moskiewskiego Tygodnia Muzycznego jest niedrogie wejście do każdej gabloty, najczęściej 200-300 rubli. Istnieje również możliwość zapłaty 500-700 rubli za bilet na jeden dzień festiwalu i odwiedzenia kilku miejsc jednocześnie, ponieważ wiele klubów nie jest daleko od siebie. Bałkański folk, dark jazz, afrobit, funk żabka, triphop, postpunk, etno, neoromancja, autorzy piosenek - jest wiele gatunków, a muzyka będzie bardzo różnorodna.

Życie wokół opracowało jedną z opcji harmonogramu Moskiewskiego Tygodnia Muzycznego.

Czwartek, 15 września

Powinieneś zacząć od „Ogrodów Babilonu”, gdzie już o siódmej wieczorem rozpocznie się muzyczna część Moskiewskiego Tygodnia Muzycznego z „Neoetniczną wizytówką”. Lovozero, hipnotyzujący kompozytor etnoelektroniki, psychedeliczne divy Lucidvoxa i zespół Juncti mieszający piosenki rosyjskie, ukraińskie, białoruskie i bałkańskie z różnorodną elektroniką i nie tylko gatunkami.

Następnie możesz udać się do Kitai-Gorod - tutaj, tuż obok stacji metra, od drzwi do drzwi są China-Town-Cafe i chiński Pilot Jao Da. W pierwszym odbędzie się wieczór funk funka, a w drugim urozmaicona prezentacja „Straight from Kitay Gorod”. Nadzoruje go zespół Pasosh, który wybrał artystów według ich gustu: romantycznych muzyków pop Malbek i BTSH, zespół gitarowy „... Wow, Donatello!” ze specjalnym programem akustycznym „Nits” i kilkoma gośćmi specjalnymi (a także członkami Pasosha z setami DJ-skimi).

W pobliżu, w „DITCH”, są wszystkie gwiazdy wytwórni „TOPOT”, eksperymentujące z noise avant-jazzem, noise rockiem, ambientową muzyką, minimalistyczną elektroniką i innymi kierunkami. Następnie zajrzyj do akustycznej gabloty wystawowej „Ukuleleshnaya” i przejdź przez pół godziny do baru Mendelejew, gdzie o wpół do dziewiątej latem uczestnicy festiwalu „Słomka” zaczną grać w Ogrodzie Ermitażu.

19:00

Prezentacja Neo-Ethno: Lucidvox, Lovozero, Juncti

gdzie: „Ogrody Babilonu” (Tverskaya, 9a)


20:00

„Kings of China Town”: „Malbek”, „V.E.D.” (akustyka), „BTSH”, „Gnidy” + goście specjalni

GDZIE: „Chiński pilot Jao Da” (Lubyansky pr., 25, s. 1)

Prezentacja Funk-Brass: Barra-Brava, „Party”, Belka, „Mama Ro”

GDZIE: „China-Town-Cafe” (Lubyansky pr., 25/12, s. 1)

„Stomp Allstars”: „Tile”, „Brom”, „Metro 3”

GDZIE: DICH (Yauzskaya, 5)

Acoustic Showcase: Desert Raiders, Anna Vorfolomeeva (Young Adults)

GDZIE: „Ukuleleshnaya” (Pokrovka, 17)


21:30

Prezentacja festiwalu Soloma: Black Buttons, Sasha Frid, Bingo Paprika, SHOO

GDZIE: Mendelejew (Pietrówka, 20/2, -1 piętro)

Piątek 16 września

Najlepsze opcje są na noc. W Rabicy wystąpią syberyjscy elektronicy HMOT, Dyad i Space Holiday Rocks, którzy wystąpili w ubiegłym roku na międzynarodowym festiwalu CTM Syberia, a także Muscovite Bytie19, który był im bliski ideologicznie.

Na siódmej imprezie „Slaughterhouse” z tradycyjnie bardzo szybką muzyką elektroniczną ogłoszono 13 nazwisk, z których większość jest znana stałym bywalcom: XS Project, WPCWE, IC3PEAK. Miejsce nie zostało jeszcze ogłoszone, ale w każdym razie czas oczekiwania jest taki sam, jak zwykle w „Rzeźniach”. Zupełnie inne rytmy występują w „Chinese Flyer Jao Da” na afrobitalnej gablocie, której główną gwiazdą jest afro-rosyjska grupa Kimbata. Uwaga: Francuzi ogłosili na dwóch piątkowych wydarzeniach M.A Beat! nie przyjeżdżają - nie otrzymali wizy.

23:00

Prezentacja CTM Siberia: HMOT, Dyad, Space Holiday Rocks, Bytie19

gdzie: „Rabitsa” (Olkhovskaya, 14/5)

„Rzeźnia”

GDZIE: Baza Adidas (nieznana)

Kimbata, Zava Matotra, Sun Music

GDZIE: „Chiński pilot Jao Da” (Lubyansky pr., 25, s. 1)

Sobota 17 września

Najbardziej interesujący i pełen wrażeń dzień. Połączona prezentacja powiązanych festiwali - moskiewskiego „Bólu” i Nowosybirska Pustoty - jest przeznaczona zarówno dla tych, którzy byli i tęsknią za nimi, jak i dla tych, którzy nie byli, ale chcą szybko poznać „nową rosyjską falę” i zdecydować, czy ona istnieje w rzeczywistości. Jeden z uczestników - Summer of Haze - zagra również wieczorem na imprezie wytwórni Hyperboloid Records w Powerhouse Dewara. Nawiasem mówiąc, wraz z innymi sygnatariuszami wytwórni, producent Essex Lapalux wystąpi na nim, pisząc skomplikowaną, ale niedrogą elektronikę, balansując między post-dubstep, winky, glitchhop i neo-soul.

W tym samym Dewar's Powerhouse, ale wczesnym wieczorem rozpocznie się wieczór wytwórni FancyMusic, specjalizującej się we współczesnej rosyjskiej muzyce improwizacyjnej i akademickiej. Ponadto dwie nieustannie rozwijające się lokalne publikacje muzyczne - Party Party i strona internetowa The Flow - również zaprezentują swoje gabloty: odpowiednio Ypsilon i 16 ton. „Side” opisuje swoją próbkę w następujący sposób: „Od awangardowego hip-hopu reprezentowanego przez Lenina Packa po punk, synth wave i dubstep”. W Flow pojawią się zarówno hip-hop, jak i ten sam „Malback” wraz z obiecującym zespołem „Lakes” wykonującym smutną minimalistyczną muzykę pop.

Wreszcie dwa główne wydarzenia Moskiewskiego Tygodnia Muzycznego odbędą się w Rabitsa i Mars Centre. Reprezentacja stowarzyszenia UnReal Berlin, zainteresowanego wszystkim ponurym i przekraczającym granice, od industrialnego do hip-hopu, przyjedzie do Rabitsy. Przedstawiciele Berlina - jeszcze nie tak dawno, ale dość głośno - wytwórnia Portals Editions - zagrają także w „Marsie” - eksperymentalna elektronika jest tam wydawana z reguły złowroga i rzadkimi rytmami.

19:00

„Pain” / Pustota Showcase: Summer of Haze, Ploho, „Crystal Killers”, „Thanks”, Lucidvox, KnightKnights, „Stars”, „Come in”

gdzie: „Rabitsa” (Olkhovskaya, 14/5)


20:00

Fancy Music Showcase: „TOPOT Arkestra”, Nadzharov / Yaremchuk / Sanadiradze, „Wallpapers 3.2.14”: Sysoev, Manotskov, Ovchinnikov, Favorin, Burtsev; Roman Stolyar

GDZIE: Dewar's Powerhouse (garncarstwo, 7/4)

Strona gabloty: Staw, Pakiet Lenina, Koło, Husky, Lode Runner, Jeziora, Eeva, L.I.M.B., Bad Zu, Andron.Nikolaev, Sobranie 8 18

GDZIE: Ypsilon (Prawda, 24/7)

Portals Editions Showcase: Circular Ruins, Noumeno

GDZIE: „MARS Center” (Pushkarev per., 5)


23:00

Prezentacja Flow: Malback, Lakes, Rickey F, Loquiemean, SP4K

GDZIE: „16 ton” (Presnensky Val, 6, s. 1)

Prezentacja Unreal: BlackBlackGold, Born In Flamez, Shaddah Tuum

GDZIE: „Rabitsa” (Olkhovskaya, 14/5)

Prezentacja hiperboloidalna: Lapalux, Pixelord, Hazy, Saburov, Acid Mafia, Algo

GDZIE: Dewar's Powerhouse (garncarstwo, 7/4)

Niedziela, 18 września

Jeśli kupiłeś bilet na wszystkie dni, idź do miejsc, w których jeszcze nie miałeś czasu, na przykład Tap & Barrel Pub i Fassbinder. Tam jednak w większości zagrają najbardziej ortodoksyjną muzykę gitarową. W niedzielę China-Town-Cafe poprowadzi demonstracje sowieckich grup syntezatorów pod ogólną nazwą „Nowa fala lat 80.”: „Alliance”, „Bio” (wcześniej „Bioconstructor”), „Night Avenue”, a także Santim z Gangu Czterech do nich. Wreszcie w Powerhouse możesz udać się na koncert mieszkańców Garden City Movement Tel Awiw, którzy tak często przyjeżdżają do Moskwy, grają z czułą i marzycielską eklektyczną muzyką pop, a na gali CSBR w Rabicy można dowiedzieć się, jaki jest rosyjski kamieniarz.

19:15

Prezentacja Rodnika vol. 2: Aboutme, Red Red Rose, Sun Q, The Why Not

gdzie: Tap & Barrel Pub (Bolshaya Dmitrovka, 13)


20:00

Nienatywny dźwięk: kapitanowie krykieta, szpital, okrutny krawat, Palma Plaza

GDZIE: Fassbinder (Lower Syromyatnicheskaya, 10, bld. 9, 1. piętro)

Ruch ogrodowy w mieście

GDZIE: Dewar's Powerhouse (garncarstwo, 7/4)

Prezentacja CSBR: Green Meezers, CSBR Experience, Stoner Train, 4 Men

GDZIE: „Rabitsa” (Olkhovskaya, 14/5)

Tekst: Nikita Velichko
Zdjęcia: cover, 2 - ravesquad / FurFur, 1 - Pasosh, 3 - Summer of Hase, 4 - Alliance

Obejrzyj wideo: Pih - Śmierć i Podatki 2 prod. WhiteHouse (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów
Zarządzanie

Problem tkwi w kodzie: Gdzie znaleźć rozsądnych programistów

Sharif Karmo Założyciel GetShopApp Rok temu naszym celem było stworzenie dobrego zespołu technicznego: wymagało to pięciu starszych programistów. Zaoferowaliśmy konkurencyjne warunki: wynagrodzenie rynkowe w wysokości 100 000-150 000 rubli i udział w programie opcji. Zaczęliśmy od tradycyjnej ścieżki: opublikowaliśmy wakat na wyspecjalizowanych stronach i zaczęliśmy przeglądać ciekawe CV.
Czytaj Więcej
Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych
Zarządzanie

Włam się: jak pompować ciało i mózg przy użyciu teorii naukowych

W serii Doliny Krzemowej jeden z bohaterów przyznaje, że pracę z 48 godzinami pracy bez przerwy pomaga zestaw sody Mello Yello, ciasteczka Oreo i garść tabletek Adderal. Psychostymulanty - w tym przypadku kofeina, cukier i różnorodne amfetaminy - są integralną częścią życia wielu pracoholików. Najczęściej są podejmowane impulsywnie, na przykład podczas sesji lub nagłego wypadku w pracy.
Czytaj Więcej