Przewodnik

10 lat VKontakte: 67 publikacji na temat muzyki, historii, memów i zwierząt

10 października portal społecznościowy „VKontakte” miał dziesięć lat. Oczywiście jeden z głównych prezentów, które VK podarował rosyjskiemu Internetowi, jest publiczny. Stali się źródłami memów, publicznie poznawali nowe trendy muzyczne i modowe, oglądali programy telewizyjne, ikoniczne i offline projekty wyrastały z publicznego kręgu. Z okazji rocznicy powstania sieci społecznościowej Życie wokół pracowników, przyjaciół redakcyjnych i osób spędzających dużo czasu w sieciach społecznościowych mówi o swoich ulubionych i po prostu najlepszych miejscach publicznych na świecie.

Dziesięć publikacji muzycznych

Cyryl Mazhajdziennikarz

Mój ulubiony pająk

Mała, autorska publiczność z nowymi albumami, która, w przeciwieństwie do innych na pół pirackich wydawnictw, jest naprawdę pierwszą, która łączy wiele nowych wydań z VK, a czasem pierwszą i, zasadniczo, w całym Internecie. Cóż, w przeciwieństwie do innych społeczności, które publikują wszystko, wydawnictwa tutaj wydają się bardziej prawdopodobne w oparciu o osobiste preferencje założycieli - jest to głównie muzyka gitarowa z małych i niezależnych zachodnich wytwórni, których wydania pojawiają się na liście recenzji na stronie Pitchfork na samym dole.

„MEMY NA ROSYJSKIEJ ELEKTRONIKI”

Prawdopodobnie wszyscy ludzie, którzy rozumieją memy od tej publiczności, już ją subskrybują. O ile mi wiadomo, na początku publiczność została nazwana „podsłuchaną przez CTM Syberia” i pojawiła się na festiwalu o tej samej nazwie, a dopiero potem zasadniczo przeniosła się na trolling całej rosyjskiej sceny elektronicznej. Najnowsze memy o hiperbolidzie, konspekcie i techno low-fi - tylko tutaj.

„okładki bez recenzji muzycznych ***** i inne *****”

Treści publiczne uczciwie opisują jej nazwę - tak naprawdę to tylko okładki albumów. Nie dołączają piosenek, nie ma też osobistych opinii. To prawda, że ​​istnieją nazwy albumu i artysty, ale twórcy publiczni nie widzą w tym nic złego. Ogólnie rzecz biorąc, dobry wybór losowych albumów z fajnymi okładkami lub po prostu fajnymi zdjęciami, jeśli nie obchodzi cię muzyka. Publiczność ma również brata bliźniaka ze złymi okładkami, ale bądźcie ostrożni.

Sarah nagrywa

Publiczny katalog poświęcony legendarnej brytyjskiej niezależnej wytwórni Sarah Records, która istniała od końca lat 80. do połowy lat 90. Zapomniana teraz, wytwórnia była odpowiedzialna za całą scenę zespołów takich jak The Field Mice i Blueboy, które przez lata tworzyły brzmienie muzyki niezależnej z okresu po The Smiths. Katalog etykiety jest prawie całkowicie opublikowany, istnieje wiele rzadkich wydań, wygodne hashtagi i numeracja - krótko mówiąc, wszystko odbywa się z miłością.

„step leśny”

Publiczność syberyjskiego elektro-ludowego muzyka Yegora Klochikhina, znanego jako Foresteppe, w którym zwykle publikuje mało znane i rzadkie wydawnictwa artystów, którzy podobnie jak on, nagrywają głównie ambient, folk i fonografię. Dobry przykład specyficznego gustu muzycznego i dużo miejsca na znalezienie muzyków, o których nigdy nie słyszałeś.

Stepan Nilov, Redaktor Furfur

Eteryczne rowki

Moja ulubiona publiczność muzyczna, która przestrzega złotej zasady „świeżych utworów bez opisu”. Rozpowszechniali całą falę internetową i zmutowaną muzykę klubową, o której w końcu zabroniono mi pisać na Furfur. Wydawałoby się znacznie fajniejsze, ale wciąż są zdjęcia smoków, motocykli, gotyckich czcionek i innej cyber sztuki.

Opium | Perskie podziemie

Archiwa arabskiego podziemia, które oprócz Omara Suleimana i Acid Arab, zawierają wiele interesujących rzeczy: Azerbejdżański mugam, turecką psychodeliczną falę lat 70., wydawnictwa z gadającą nazwą Disco Halal, izraelskie techno i wiele innych. Niestety motywacyjne cytaty Amayaka Hakobyana i Mahatmy Gandhi odwracają uwagę od szukania ulubionego rytmu orientalnego.

Wilgoć

Jedna z najbardziej eklektycznych publikacji: oto najnowsze wydania niezależnej wytwórni Brooklyn Captured Tracks oraz remiksy postgramowe piosenek Marilyn Manson i najnowszy Danny Brown. Duży minus: stare albumy, które psują sytuację. Dlaczego zamieszczam pierwszy album The Clash obok szalonego miksu Ivana Zoloto w 2016 roku, nie rozumiem.

Grime 2.0

Popularność brudu jest cykliczna: gatunek okresowo wraca do głównego nurtu - za każdym razem ze zaktualizowanym dźwiękiem. Ostatnie kilka lat było szczególnie interesujące, i to nie tylko z powodu międzynarodowego triumfu Skepts. Grime 2.0 szybko tłumaczy, jak młodzi londyńscy emci czytają w syntezatorach analogowych, próbując osiodlić ostatecznie zdeformowane fragmenty „nowej fali”.

Flowmastaz

Hip-hopowa publiczność, w której można słuchać wszystkiego, od pułapek kodeinowych z Atlanty po wydawnictwa wytwórni Gazholder. Świetna opcja, jeśli lubisz śledzić współczesny hip-hop, nie boisz się pracy YungRussia i nie chcesz tracić czasu i nerwów na wiadomości o przedsięwzięciach biznesowych Timati lub narodzinach piosenkarki Aizy, która ma podobne źródła informacji.

Sześć publicznych o zwierzętach

Nastya Kurgan, Starszy redaktor, Life around

PSY

Ostatnio próbuję skonfigurować moje kanały w sieciach społecznościowych, aby były wypełnione zwierzętami na maksymalnym dopuszczalnym poziomie - w ten sposób mózg odpoczywa od pracy. DOGGOS to idealna publiczność ze zdjęciami psów, głównie Samoyedów i Shiby Inu. Żadnych niepotrzebnych informacji, czasem spotykam śmieszne memy.

„Gruby i przystojny”

Zdjęcia pulchnych zwierząt, którym towarzyszą celowo niedorzeczne podpisy („Poznaj Filyę. Gruby, przystojny, pełen wdzięku, puszysty i odważny”). Zakres treści jest niezwykle szeroki: od perskich kotów i królików po gołębie i torbacze.

„dobre mało znane zwierzęta”

Jak sama nazwa wskazuje, ta rzadko aktualizowana reklama mówi szczegółowo o zwierzętach pozbawionych uwagi publicznej: aardvarkach, białych nosach liściowych, marach i borsukach amerykańskich. Pouczające.

„Mój stary przyjaciel”

Administratorzy i użytkownicy zamieszczają tutaj zwierzaki w podeszłym wieku - często już odeszły w inne światy. W tym drugim przypadku sentymentalni komentatorzy oddają hołd zmarłemu collie lub chomikowi w wyrażeniach takich jak: „Puszyste chmury pod jego łapami”.

Eto ya

Popularna publiczność ze zdjęciami zwierząt, nie zawsze interesująca sama w sobie, ale zabawna w duecie z podpisami, które zawsze zaczynają się od słów: „To ja”.

„vratny animals”

Jedyna publiczność w tej kolekcji, która prawdopodobnie spodoba się nawet tym, którzy nienawidzą zwierząt. Szalone, wypaczone, mrożące krew w żyłach twarze psów i kotów.

Cztery oświadczenia publiczne wyjęte z kontekstu

Daria Koshkina, Spójrz na projektanta mediów

„zrzuty ekranu z tajemniczych zwrotów”

Ta publiczność została stworzona przez moich przyjaciół i uwielbiam ją, ponieważ istnieje duży wybór treści. Połowa tego, co wysyłam, nie przechodzi wyboru, chociaż mam połączenia.

„dziwne slajdy prezentacji”

Opinia publiczna jest szeroko znana w wąskich kręgach o interpretacji rzeczywistości przez innych ludzi, o niejednoznaczności chwili uchwyconej na slajdzie czyjejś prezentacji. Często patrzę i myślę: „Nie byłbym w stanie”.

„kakao zmierzasz”

Społeczeństwo, które zanurza się w magiczny i szokujący świat lodówek odwiedzających Pornhub, astralne zakazy prawosławnych aktywistów i inne niesamowite rzeczy. Uwielbiam, kiedy ludzie starają się jak mogą. Prawdopodobnie ci dziennikarze bardzo się starali.

„Cytaty zwykłych ludzi”

Nie chodzi o to, że został wyjęty z kontekstu - wiele dzieje się w kontekście wydarzeń i czasu. I z tych cytatów budowane są intonacje i sceny znane i zrozumiałe dla rosyjskiej duszy.

Pięć publiczności ze zrzutami ekranu

Siergiej Babkin, Starszy redaktor, Kommersant-Lifestyle

Najlepszą rzeczą, która Ci się przytrafia, jest najprawdopodobniej na ekranie. A najlepsze, co może się zdarzyć na ekranie, to fragmenty ekranów innych osób. Dlatego naprawdę lubię publikacje z zrzutami ekranu. Nawiasem mówiąc, jeśli podzielasz moją pasję do dzielenia miejsca na ekranie, przejdź do przełącznika blogu Screenshots of Despair. A oto pięć pereł z dolnej części VKontakte:

„Ostrożne komplementy”

Witryna DeviantArt od dawna nie żyje, a wszyscy zdesperowani fani, aby pokazać ludzkości swojego strasznego kicza, od dawna przenoszą się do ogromu VKontakte. W końcu znacznie łatwiej jest uzyskać informacje zwrotne od znajomych, którzy próbują pochwalić twoją pracę, choć niektóre niezdrowe.

„Znam świat”

Nie rozumiem, co się dzieje w tym społeczeństwie. Publikują zrzuty ekranu komentarzy z YouTube, VKontakte i Odnoklassniki, które są trudne do odczytania, jeśli nie jesteś psychiatrą. Pokaż mi to.

Estetyka Street View

Trochę estetyki w twoich wiadomościach wypełnionych zdjęciami dzieci byłych kolegów z klasy. Zrzuty ekranu z Google Street View z różnych miast na świecie. Chcę iść do wszystkiego, nawet do Czelabińska.

„Książki w filmach”

Administratorzy tej publiczności poświęcili swoje życie uważnemu oglądaniu filmów, w których zauważają czytające postacie, robią zrzut ekranu i określają, jaki rodzaj książki jest w ramce. Na przykład bohater Polansky w The Resident czyta Theophile Gautier.

„śmieszne komentarze na stronach zmarłych”

Najbardziej bluźniercza publiczność w tej kolekcji. Ale dzięki niemu jest jasne, że nie mogą się smucić tak jak w Rosji nigdzie indziej.

Trzy publikacje filmowe

Katerina Karslidi, założyciel Cinemaholics

„I inni”

Jeden z pierwszych publicznych cytatów z kina autora. Teraz jest rzadko aktualizowany, ale nadal bardzo go kocham.

Magazyn Sesyjny

Strona najlepszego czarno-białego magazynu filmowego w Rosji powinna znajdować się w prenumeratach każdego szanowanego kinefila.

Filmy A-one

Publicznie naszych przyjaciół, dzięki którym widzimy najbardziej oczekiwane filmy sezonu w rosyjskiej kasie. Tam też grają wiele nagród z festiwali filmowych.

Cztery publiczne dla rabusiów

Julia Ruzmanova, Życie wokół edytora wiadomości

„Technomarazm”

Moja ulubiona publiczność techniczna. Tutaj odwiedzający Ouline, Ninę Kravitz i ci, którzy szukają różnicy między techno a rave'em, cieszą się. Od czasu do czasu przeglądają też niedokładne artykuły i wypowiedzi na temat rave'ów (prawdopodobnie teraz też przejdą przeze mnie).

„Technogallery”

Tutaj uczą aktorkę raver: Villalobos, Berghain, gabber i suszarkę do włosów na obrazach Rene Magritte'a, Fabiana Pereza i innych klasyków. Czasami okazuje się fajna, chociaż aktualizacje rzadko się pojawiają.

„WE'REEM”

„МЫИДЕМ” pisze o ciekawych imprezach i wystawach stolicy oraz reklamuje modne ubrania. Robią to dość prosto, bez zwykłego ostrego lub zabawnego tonu, który występuje w prawie wszystkich takich kanałach publicznych i telegramowych. To mi nie wystarcza, ale wybór wydarzeń na weekend jest naprawdę kompletny - oglądam je i śmiało pomijam pozostałe posty.

„Dumne twarze rosyjskiego szaleństwa”

Coś w rodzaju agencji Lumpen na rave bez odpowiedniego oświetlenia i postawy, no cóż, tylko klucz Kastalsky'ego do awatarów i głupich komentarzy.

Siedem najważniejszych odbiorców epoki

Kirill Savinov, dziennikarz, zatytułowany „Audyt” Vkontakte ”
na stronie „VOS”

Podczas istnienia Vkontakte Audit na VOS, zrewidowałem tak wiele publikacji, że nawet nie mogę o tym wspomnieć, a teraz 600 podpisów wciąż jest podpisanych. Mam wrażenie, że obecnie jest mniej interesujących społeczności. Około dwa lata temu był prawdziwy szczyt. Ale istniejące podmioty publiczne aktywnie się rozwijają. Jeśli mówimy o wartościowych i ukochanych, to tutaj:

Spaghetti mamy

Istnieją tysiące społeczności na VK, które opowiadają żarty z Reddit i Tumblr, i to jest jedna z nich. W „Spaghetti” administratorzy wyróżniają się doskonałym smakiem i poczuciem czasu. I nie znają miary, a w memach jest to najważniejsze.

KLIKNIJ

Najmodniejsza publiczność na temat kultury popularnej, seriali, superbohaterów, neon noir i innych istotnych rzeczy. Nawet twórcy kręcą swoje filmy, takie jak zwiastun i zwiastun, w wyimaginowanym trzecim sezonie True Detective. To prawda, że ​​teraz „kliknięcie” stało się zbyt duże, imponujące i niezdarne. Prawda jest taka, ile zdjęć aktorów z serii Shameless można opublikować!

„ODRZUCONO”

Nie chcę nikogo urazić, ale ta społeczność realizuje misję edukacyjną potężniejszą niż wszystkie „Otwarte uniwersytety” i „Ośrodki Jelcyna” łącznie. Dzięki Razvulukha możesz zanurzyć się w późnych latach 80. - 90., dowiedzieć się czegoś ciekawego o wojnie w Karabachu, pierwszych rosyjskich magazynach o kulturze gejowskiej, niezwykłych klipach z Żyrinowskim i tak dalej. Prawdziwy łyk wolności.

„Lew Tołstoj. Sekret sukcesu”

Cytaty z pamiętników Lwa Nikołajewicza z pięknymi kolażami. Najbardziej motywująca lektura w Internecie. Tołstoj oskarża się o niezdolność, żądzę, chciwość, niemożność napisania jednej linii. On jest taki jak my.

„Krytyka myśli francuskiej przez Wychińską”

Nadal nie rozumiem, czy to naprawdę witryna projektu Wydziału Filozofii HSE, czy nie. W każdym razie żartują z filozofii.

„Trolley Simulator”

Klasyczny punk internetowy. Treść pasuje do tytułu.

„Porady dotyczące makijażu Davida Bowie”

David Bowie udziela porad dotyczących wyglądu i wizerunku. Wskazówki są niezwykle delikatne i miłe, a co najważniejsze - przydatne. Po śmierci Bowiego czytasz tę społeczność ze szczególnym ciepłem.

Pięć opinii publicznej na temat różnorodności życia

Nikolay Kononov, Redaktor naczelny, Secret of the Company, autor The Code of Durov

„Rosyjska inteligencja”

Jestem już 25-tym, który pisze o rosyjskiej inteligencji, ale co mogę zrobić. To sukces - kiedy ludzie patrzą na publiczność w poszukiwaniu siebie i denerwują się, jeśli jej nie znajdują.

„Grube psy i cytaty o miłości”

Zgodził się subskrybować córkę Vera (10 lat).

„koledzy z klasy przysięgają”

Musimy pamiętać, gdzie mieszkasz.

„Moneta”

Oglądanie bożka!

„Dziewica filologiczna”

Stara miłość nie rdzewieje.

Dziesięć publiczności z memami i skomplikowanymi żartami

Roman Bordunov, Amediateki SMM Editor, założyciel Beautiful Girls and Shawarma Community

„Memy o kotach (przez rżenie)”

Moja winna przyjemność. Nie rozumiem, jaki jest fenomen tej publiczności, ale jest tak szalony, że od razu się zakochałem, a teraz nie tęsknię za żadnym nowym memem.

„LLC” Ponikon ”

Ta publiczność przetrwała także wszystkie moje subskrypcje sprzątania, ponieważ chłopaki, powiedzmy, mają doskonały gust do memów.

„Żarty kategorii B”

Najważniejsze jest to, że administracja publikuje śmieszne dowcipy, a subskrybenci oferują różne warianty komentarzy. I są o wiele zabawniejsze niż oryginał.

TJ

Świetne media, ponieważ oszczędza mi to konieczności szukania wszystkiego, co interesujące w Internecie. Poznam tutaj wszystkie trendy, a to jest bardzo ważne w mojej pracy.

„Komedia po”

Stamtąd poznam najnowsze wiadomości ze świata zachodniej i popularnej komedii, o której prawie nic nie jest napisane ani powiedziane w Rosji - mamy tu tylko Jimmy'ego Carr'a. Fajnie, że kolesie też są w temacie.

Alik Kemalov, Specjalista SMM

Cyjanek i szczęście

Nasza dostosowana wersja cynicznych komiksów, która prawie nie różni się od oryginału. Tematy tutaj są zawsze bardzo towarzyskie, a sam komiks od dawna jest podstawą memów, które są szeroko rozpowszechniane.

Joan Cornella

„Dziwne”. To słowo przychodzi na myśl, gdy opisuje się tę publiczność. Drugie słowo to „obrzydliwe”, a potem sprawa każdego. Komiksy hiszpańskiego rysownika Joana Cornellego Vazqueza w międzynarodowej społeczności są uznawane za sztukę i są pełne surrealistycznego i czarnego humoru.

MOLG H.

I kolejny przykład hiszpańskiej kreatywności. Artysta Molg H. jest znany ze swojej serii komiksów „Uczciwy psycholog”, ale poza tym ma wiele innych dziwnych i zabawnych ilustracji dla kogoś.

„Cierpiące średniowiecze”

Prawdopodobnie najbardziej nieszkodliwy przykład w tej kolekcji. „Cierpiące średniowiecze” to średniowieczne freski i zabawne podpisy odzwierciedlające otaczającą rzeczywistość.

Pięć publikacji na temat historii przejściowej

Witalij Wasilczenko, dziennikarz, autor kanału telewizyjnego o burzy i ataku

„świat obiecał być”

„Pokój, który obiecano być”, poświęcony jest międzywojennej historii Europy i mówi o wojnach lokalnych, kryzysach gospodarczych, nieufności do demokracji, ostrym rozdrobnieniu ideologicznym i wzroście nastrojów autorytarnych na początku ubiegłego wieku. Nagle dzisiaj znajduje się wiele skrzyżowań.

Europa vetus

Europa Vetus to fotografie, pocztówki i druki ze starej Europy, na których widok pragnie zespół Death in June. Codzienna rutyna i architektoniczny wygląd miast w pierwszej połowie XX wieku przesiąknięte były duchem niepokoju i poczuciem historycznego punktu zwrotnego.

„Pamięć”

„Pamięć” zajmuje się wizualnym opracowaniem niedawnej przeszłości: gromadzi się tutaj ból, pustkę i rozpacz z całej przestrzeni poradzieckiej. Dzieje się tak, gdy zdjęcia i filmy mogą powiedzieć znacznie więcej niż jakikolwiek tekst.

„zero”

Naprawdę nie podoba mi się wyrażenie „dobrze zerowane zera”, ponieważ były takie tylko dla pewnej uprzywilejowanej warstwy. Publicznie „Zero” pamięta tylko, jak Rosjanie uważali, że trochę więcej - i będzie można żyć po ludzku. Tu organicznie współistnieją Dunia Smirnow, narodowi bolszewicy, rosyjska MTV, ulotki kampanii wyborczej Związku Sił Prawnych i Motorola RAZR V3.

„Pjongjang jest zawsze słoneczny”

Estetyczna opinia publiczna o Korei Północnej, która pokazuje, co dzieje się z teraźniejszością, gdy państwo odwołuje przeszłość i przyszłość.

Pięć publikacji o modzie

Ksenia Obukhovskaya, Redaktor Bazaar.ru, autor kanału Telegram marksizmu-mody

ANTIHIPSTASWAG

Być może moja ulubiona i najszczersza publiczność na temat mody. Jest bardzo wszechstronny i to jest świetne, ponieważ moda to nie tylko strzelanie i pokazy. To i cała masa referencji i analiz. Administrator publiczności gromadzi fajne artykuły w modnych mediach, lookbooki nietrywialnych marek, styl uliczny, muzykę i stylowe ramki z filmów - ogólnie wszystko, co może zadowolić osobę, która chce dowiedzieć się nieco więcej o modzie.

Model życia

Przyznaję, że uwielbiam modele i patrzę na nie, dlatego subskrybuję tę publiczność. Tutaj znajdziesz zarchiwizowane raporty z programów, takich jak Mugler z 1990 roku, ciekawe stare strzelaniny, filmy i szczegóły dotyczące nowych kolekcji. Publiczność jest bardzo wizualna i estetyczna, nie przepełniona tekstem - jej głównym celem jest raczej udekorowanie taśmy, która pasuje do formatu szybkiego wchłaniania informacji w metrze.

ÖMANKÖ

Nie jestem wielkim fanem marek ulicznych, ale nadal za nimi podążam: teraz streetwear już kroczy po piętach mody, więc musisz wiedzieć. Ta publiczność jest bardzo pomocna, jeśli jesteś zbyt leniwy, aby przejść do Hypebeast, ponieważ administratorzy mogą wybrać najciekawszą rzecz.

Generacja z

Uwielbiam tę publiczność, ponieważ regularnie przesyła zdjęcia nie tylko z tradycyjnych Vogue i Dazed, ale także z wszelkiego rodzaju niezależnych czasopism, zarówno drukowanych, jak i internetowych. Wcześniej, aby oglądać fajne filmy i przesyłać je na mój kanał Telegram, musiałem zmienić cały kanał subskrypcji kanału, ale teraz trochę tam szukam.

Złoty

Opinia publiczna nie dotyczy wyłącznie mody, ale dla mnie jest inspiracją, ponieważ uwielbiam lata 70., Jane Birkin, Jerry Hall i Bianca Jagger. Jest również głównie wizualny, więc idealnie nadaje się do nauki stylu wielkich kobiet stojących w kolejce w supermarkecie.

Trzy publiczne o urodzie i makijażu

Masza Worsław, redaktor urody Wywiad i wizażystka

„siła proszku”

Istnieje wiele opinii na temat piękna i kosmetyków, ale kilka dobrych. Ta przyjaciółka jest moją przyjaciółką, jakoś przeprowadziłem z nią mini wywiad dla Wonderzine. Podobnie jak ja interesuje się niebanalnymi makijażami i fryzurami, dlatego znajduje wiele zdjęć z pokazów i filmów. I przesyła zdjęcia subskrybentów: często eksperymentują również z makijażem, czasami dość nieustraszonym.

RuPaul's Drag Race

Zamknięta publiczność dla fanów tytułowego reality show. Nie szukam tam społeczności, ale najnowsze informacje o programie - tak. Ponadto, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o konkretnej królowej drag, lepiej udać się tam natychmiast. Być może jest to największa galeria rosyjskiej pogłębiarki zdrowego mężczyzny.

Tvoya mama so mnoi

Jedno z okien na świat, przez które osobiście z przyjemnością patrzę. Nie ma specjalizacji, to tylko partner Tumblr. Kto nie lubi patrzeć na piękne jedzenie, koty i selfie innych ludzi? Pojawiają się również prawie erotyczne realistyczne zdjęcia, więc minimalny zestaw obejmuje komunikację publiczną.


pokrycie: PSY

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Hostel „House Off” zamyka i sprzedaje meble
Ciekawe

Hostel „House Off” zamyka i sprzedaje meble

Hostel „Off House” na kanale Griboedov, 7 zamyka. Od 10 września do 15 września właściciele, którzy również prowadzą sklep z odzieżą vintage Off, organizują sprzedaż mebli i detali wewnętrznych. Będzie można kupić absolutnie wszystkie rzeczy, z których korzystali goście hostelu: od łóżek piętrowych i szaf po popielniczki i kubki.
Czytaj Więcej
Jak to działa: oszust banku
Ciekawe

Jak to działa: oszust banku

Kto zajmuje się szumowaniem W Moskwie jest około 10-15 poważnych grup, nikogo nie znam, ale nie sądzę, że są to odmrożeni bandyci lub gopnicy. Chociaż być może po prostu oceniam sam. W każdym razie mamy firmę intelektualną, dlatego osoby z wykształceniem inżynieryjnym lub programiści są bardziej zaangażowani w karty - ogólnie rzecz biorąc, inteligencja techniczna.
Czytaj Więcej