Przewodnik

Pchli targ na Shuvakish i gimnastyka wokalna w Filharmonii

Noc od soboty do niedzieli w stolicach Rosji odbędzie się tradycyjna Noc Muzeów - wydarzenie na dużą skalę, w którym muzea, biblioteki, parki, sale wystawowe przedłużają swoją pracę do późnego wieczora lub do rana. W Jekaterynburgu był poświęcony Rokowi Ekologii. Możesz dostać się do wszystkich witryn w dniach 20 i 21 maja za darmo, przekazując ponad sto baterii w centrum informacyjnym akcji na Placu Pracy. Podobnie jak w poprzednich latach, możesz kupić bilet nocny za 300 rubli i odwiedzić pięć stron. Życie wokół wybrało 10 programów muzealnych, na które warto zwrócić uwagę.

NCCA Ural

Noc w NCCA poświęcona będzie dwóm tematom: światowi natury i przemysłowi. Co pół godziny na drugim piętrze centrum będą oprowadzać po wystawie „Świat przemysłowy oczami Aleksandra Rodczenki”. Na dziedzińcu zostaną zaprezentowane prace trzech artystów Uralu na temat relacji między środowiskiem miejskim i dzikim, które ludzie zamieszkują i zmieniają. Berlińscy artyści Tape That wspólnie z gośćmi stworzą przedmiot artystyczny z taśmy klejącej.

Po południu analityk polityczny Dmitrij Moskvin odbędzie się przy okrągłym stole i przypomni kultowe miejsce lat 80. i 90. - pchli targ na Shuvakish. Będzie też rynek odzieży, na którym można zanurzyć się w epokę i kupić rzeczy tamtych czasów. Więcej gości znajdzie spektakl taneczny Minoga Dance Company. A od 22:00 do 01:00 na dziedzińcu będzie dyskoteka.


Adres: Dobrolyubova, 19a

Czas pracy: 14:00-02:00

Login: 150 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 vk.com

Muzeum Historii Jekaterynburga

W muzeum pracownicy Greenpeace będą rozmawiać o tym, na czym polega ich praca i jak uratowali naturę Arktyki. Ponadto na stronie zostaną wyświetlone zdjęcia poświęcone międzynarodowej organizacji ekologicznej, które będą oglądać filmy w wirtualnej rzeczywistości.

Tam możesz także wziąć udział w wychowaniu fizycznym: zorganizować cykliczny trening, wskoczyć w skoczki, latać na trampolinie i starać się zachować równowagę na deskach równowagi. Ecoclub organizuje lekcje mistrzowskie na temat robienia kolaży ze starych gazet i czasopism. Chłopaki wyjaśnią, dlaczego wziąć papier na makulaturę i dlaczego jest to ważne.

Na drugim piętrze uczestnicy Meow Gallery zorganizują charytatywną wystawę kotów, którą można zabrać do domu i wygłosić wykład o kotach w światowej historii malarstwa. W muzeum odbędzie się koncert Shekere i Sqncr.


Adres: Karl Liebknecht, 26

Czas pracy: 19:00-02:00

Login: 200 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 vk.com

Ural Przyrząd do produkcji instrumentów

Podczas Nocy Muzeów mieszkańcy Jekaterynburga pokażą miejsce, gdzie jesienią IV odbędzie się Ural Industrial Biennale Industrial Contemporary Art. Prezentację otworzy zestaw DJ-a Aleksandra Temnikowa wraz z lekką instalacją na ścianach zakładu. Po projekcie tanecznym Zonk zorganizuje występ taneczny, a zakończy go koncert i instalacja świetlna.


Adres: Gorky, 17 lat

Czas pracy: 21:30-23:00

Login: za darmo

 vk.com

Muzeum

Muzeum Sztuk Pięknych przygotuje spacer po wystawie „Paryżanie z Petersburga. Malarstwo i grafika ze zbiorów prywatnych”. A ekspozycję „Arcydzieło saksońskiego jubilera” można spacerować w otoczeniu dzieci z historycznego klubu tańca Pas de Côté. W muzeum odbędą się także kursy mistrzowskie Instytutu Mody Uralskiego Akademickiego Uniwersytetu Artystycznego, spektakl „Miasto-jazz. Historie miejskie” z kolektywu „Laboratorium tańca” oraz masowa produkcja dźwigów papierowych.

Od szóstej wieczorem do nocy przed muzeum zagrają muzycy rockowi, którzy zostali wybrani w radiu Rock Arsenal. Mówcami są SoulShine Band, Qusto, Woland, Apples Borgia i Hard Case.


Adres: Wojwodina, 5

Czas pracy: 19:00-02:00

Login: 250 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 vk.com

Centrum Jelcyna

Promotor klubu Slava Dushin zagra na stronie przed Centrum Jelcyna. Co trzydzieści minut jazdy samochodem „Mewa” rozpocznie mini-wycieczkę poświęconą dowolnej wystawie Muzeum Borysa Jelcyna. Publiczność nr 101 będzie transmitować na żywo wycieczki do Galerii Tretiakowskiej, Muzeum Darwina i Muzeum Żydowskiego oraz Centrum Tolerancji.

Ci, którzy chcą, mogą narysować komiks na trzecim piętrze Centrum Jelcyna, obejrzeć filmy „Babki z Czarnobyla”, „Wyspy i wieloryby”, „W cieniu wielkich drzew” w kinie. Jednoosobowy show „Posler's Case: A Lecture on Contemporary Art” zagra na platformie teatralnej, a koncert fortepianowy odbędzie się na parterze.


Adres: Borys Jelcyn, 3

Czas pracy: 18:00-02:00

Login: 250 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 yeltsin.ru

Studio filmowe w Swierdłowsku

W dużym pawilonie studia filmowego w Swierdłowsku będą prowadzić wykłady na temat historii kina Ural, przyszłości energii jądrowej i pól magnetycznych. Goście mogą spacerować po sklepach, w których kręcą filmy. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak działają wizażyści i jak działa aktorstwo głosowe.

Ponadto festiwal Best Fest odbędzie się w studio filmowym z markowym rynkiem odzieży, warsztatami blogerów, muzyką na żywo i tańcem. Tam artysta Wiaczesław Moff pokaże gościom wystawę Oaza.


Miejsce: Lenin, 50zh

Czas pracy: 18:00-02:00

Login: 100 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 vk.com

Park Majakowski

Jak zawsze wieczorem sezon letni rozpocznie się w głównym parku w Jekaterynburgu. Tam uruchomią wszystkie fontanny światła i muzyki i zamieniają noc muzeów w noc fontann. Odbędzie się tam także wystawa „Park okresu sowieckiego”. Święto kończy się spienioną dyskoteką.


Miejsce: Michurina, 230

Czas pracy: 18:30-02:00

Login: za darmo

 nmekb.ru

Biała wieża

W legendarnej wieży ciśnień UZTM pokaże naiwną sztukę. Na ścianach zostaną zawieszone reprodukcje artystów Uralu przedstawiających główny symbol Uralmash - Białą Wieżę. Goście będą mogli wspiąć się na taras widokowy, a podczas wspinaczki członkowie podłockiej grupy archeologicznej opowiedzą historię pomnika architektury przemysłowej, wyjaśnią jego inżynierskie i symboliczne funkcje. A film o historii Uralmash zostanie pokazany w zbiorniku Białej Wieży.


Miejsce: Komisarze z Baku, 2a

Czas pracy: 19:30-02:00

Login: 200 rubli

Bilet jednorazowy: nie

 wieża1929.ru

Filharmonia

Co 20 minut będą odbywać się wycieczki z przewodnikiem po Filharmonii. Goście będą mogli dotykać instrumentów, ćwiczyć gimnastykę wokalną i ćwiczyć własny głos pod okiem chórmistrza. Soliści dużej orkiestry poprowadzą mały koncert, a także zatańczą flamenco w Filharmonii.


Miejsce: Karl Liebknecht, 38a

Czas pracy: 19:00-02:00

Login: 150 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 sgaf.ru

Muzeum komputerów i gier wideo

Goście muzeum komputerowego otworzą sześć pokoi, w których działają dziesiątki działających retrokomputerów i konsol do gier, wydanych w 1977 roku i później. Widzowie zostaną pokazani, jak złożyć komputer, wyjaśnią rodzicom, jak chronić swoje dzieci przed szkodliwymi skutkami Internetu, i przeprowadzą turniej Mortal Kombat. Nawet w muzeum będą transmitować filmy z „Nocy zjadaczy reklam” i włączać stare komputery Apple.


Miejsce: Dekabristov, 20, 3. piętro

Czas pracy: 12:00-02:00

Login: 200 rubli

Bilet jednorazowy: tak

 vk.com


Zdjęcia: pokrywa, 4 - wieża ciśnień UZTM, 2 - Sergey Poteryaev / Ural oddział NCCA, 1 - NCCA Ural, 3 - Sergey Poteryaev

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej